Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Lukas98woj napisał:

no czyli nic nie pomogło ...

ten plik persist ostatnio był modyfikowany 14 lipca zaraz po tym jak wgrałem cm13 i tego karnela MS-MM_wifi-dt2w_oc-cancro-25-12_1304 to chyba on mi uwalił ten folder i czujniki ...

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/guide-fix-sensors-t3257448

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 2 pytania do innych użytkowników Mi4

1. Pomimo włączonej funki podświetlania ekranu wraz z nadchodzącymi powiadomieniami ekran pozostaje czarny gdy dostanę SMS czy @

2. Jak zmienić wielkość zdjęcia robione w aparacie chodzi mi o Megapixele a nie o format.

 

Posiadam najnowsze Miui 8, aczkolwiek wcześniej na Miui 7 było tak samo. Przesiadam się z Redmi Note 2 i tam 2 powyższe problemy nie występowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, damian12332146 napisał:

Próbowałem jako pierwsze niestety nie pomogło...  Nie wiem co ja robię źle... 

Mam tu radę Pana z tego wątku

'' tried downgrade to KK using fastboot Mode '' dobrze to tłumacze?  Mam zainstalować KitKata przez fastboot? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie 2 pytania do innych użytkowników Mi4

1. Pomimo włączonej funki podświetlania ekranu wraz z nadchodzącymi powiadomieniami ekran pozostaje czarny gdy dostanę SMS czy @

2. Jak zmienić wielkość zdjęcia robione w aparacie chodzi mi o Megapixele a nie o format.

 

Posiadam najnowsze Miui 8, aczkolwiek wcześniej na Miui 7 było tak samo. Przesiadam się z Redmi Note 2 i tam 2 powyższe problemy nie występowały.

Mi akurat podświetlenie działa poprawnie. Jeśli chodzi o zdjęcia to format 4:3 - 13MP, natomiast 16:9 - jakieś 8/9MP.

Mi4LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli rozmiaru zdjęć się nie da zmienić. tzn jest ustawiony na sztywno.

Co do powiadomień to zauważyłem, że w zakładce z powiadomieniami sms ten pierwszy suwak jest na szaro i nie da się go kliknąć może ma to jakieś znaczenie.

DVN9W5C.png

 

I jeszcze jedno pytanie czy da się wyłączyć ten numer kierunkowy kraju w połączeniach przychodzących ? Nawet jak mam tą osobę w kontaktach o i tak dodaje te +48

Natomiast przy połączeniach wybieranych nie ma tego.

 

kWBQLve.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytrzymaj dłużej przycisk menu i pojawią ci się ustawienia aplikacji Telefon. Lokalizacja numeru > Dodaj kierunkowy kraju.

Co do podświetlania przy SMS to jest opcja w Ustawienia > Blokada i hasła > Wybudź ekran przy powiadomieniach. Tylko, że będzie wybudzać przy wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, preston2009 napisał:

Przytrzymaj dłużej przycisk menu i pojawią ci się ustawienia aplikacji Telefon. Lokalizacja numeru > Dodaj kierunkowy kraju.

Próbowałem nic to nie daje.

 

2 godziny temu, preston2009 napisał:

Co do podświetlania przy SMS to jest opcja w Ustawienia > Blokada i hasła > Wybudź ekran przy powiadomieniach. Tylko, że będzie wybudzać przy wszystkich.

O tym wiedziałem i tak było ustawione i wcześniej nie działało. Teraz zresetowałem telefon i jest ok. Dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dziś dziwną przypadłość

jak połozyłem się spać to miałem 50% baterii, rano się obudziłem miałem kompletnie rozładowany telefon i nie mogłem włączyć. Telefon zazwyczaj trzymał mi 2-3 dni. Nie miałem włączonych żadnych aplikacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie. Chciałbym całkowicie wyczyścić telefon miflashem czyli zaznaczam flash all w programie? Gdzie znajdę stare romy fastboot? Tak żebym mógł potem zainstalować wersję którą mam teraz?

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Monday, July 18, 2016 o 14:11, geekboy68k napisał:

Czy ostatni globalny, oficjalny "stable" dla Mi4 - tj. V7.5.1.0.MXDMIDE (MIUI7) - jest "prawilny"?

Chodzi mi o jakość spolszczenia oraz drenaż baterii - zwłaszcza tę drugą kwestię, w Sieci można znaleźć różne opinie. Sporo osób uskarża się, że w stosunku do poprzednich wersji, tą kwestię "poprawiono" in minus.

Przy okazji - na jakiej wersji Androida on bazuje? :D

Jakość spolszczenia jest na przyzwoitym poziomie, nie rzuciły mi się w oczy jakieś większe błędy, co do baterii to tu już tak dobrze nie jest, potrafi nagle zgubić kilka % gdy nie używany mimo że oprócz wifi to wszystko wyłączone oraz brak jest u mnie ściągnietych aplikacji, ostatnio SOT miałem ok 2h a czas działania ok 2 dni, zdarza się że SOT w tym samym czasie dojdzie do ok 4h,dlatego jak widzisz  różnie to z tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy problem z taśmą i brakiem płynności działania systemu zdarza się w każdym mi4 - czy tylko np. w pierwszych wersjach (o ile takie były) - posiadam egzemplarz z LTE w wersji 2GB/16GB.

Chyba nie ma znaczenia jaki egzemplarz.

Wysłane z mojego MI 4W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dejmien666 napisał:

Witam,

czy problem z taśmą i brakiem płynności działania systemu zdarza się w każdym mi4 - czy tylko np. w pierwszych wersjach (o ile takie były) - posiadam egzemplarz z LTE w wersji 2GB/16GB.

Losowość, jakiś promil urządzeń ma jakiś feler, ot, ciekawostka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi4 od bardzo dawna i nic się niedzieje.

Może po prostu gdzieś była wadliwa partia i puchną powodując u niektórych ww problem. Nikt tego raczej nie monitoruje. Acid by się może wypowiedział na podstawie napraw jakie przeprowadzał.

Edytowane przez preston2009
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, dziwna sprawa się stała. Miałem 20% baterii, przeglądam menu telefonu i nagle wyskoczył komunikat "Enable fast charging?" Kliknalem tak i teraz, gdy podlaczam telefon do ladowania wyskakuje mi coś takiego przed ekranem blokady. ZRZUT EKRANU.  Gdy klikam na procenty wyskakują dziwne komunikaty typu "Ładny dziś dzień, prawda?", "Nikt mnie nie lubi" po angielsku. Przypuszczam, że to virus jakiś.. Jak to usunąć? W aplikacjach nie ma o tym śladu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MartiS napisał:

Słuchajcie, dziwna sprawa się stała. Miałem 20% baterii, przeglądam menu telefonu i nagle wyskoczył komunikat "Enable fast charging?" Kliknalem tak i teraz, gdy podlaczam telefon do ladowania wyskakuje mi coś takiego przed ekranem blokady. ZRZUT EKRANU.  Gdy klikam na procenty wyskakują dziwne komunikaty typu "Ładny dziś dzień, prawda?", "Nikt mnie nie lubi" po angielsku. Przypuszczam, że to virus jakiś.. Jak to usunąć? W aplikacjach nie ma o tym śladu

Zeskanuj tel w Panelu (masz tam antyvira), następnie jeżeli to wirus, to powinno się wyczyścić tel, najlepiej MiFlashem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeskanowałem, nic nie znalazło. Wyłączyłem to ustrojstwo tak, że jak klinąłem na zegar to się pojawiły ustawienia i tam była opcja "Disable fast charging lock screen" czy coś takiego i już niby nie ma, ale myślę, że dalej może to w jakiś sposób działać.. Tylko ciekawe która to aplikacja wywołała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

A po co Ci king root? Przecież china dev ma root, a xiaomi.eu można zrootować supersu a starsze romu miuipolska/xiaomi.eu dev także już mają root.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mówię, że był zainstalowany odkąd dostałem telefon, a ROM'a nie zmieniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MartiS napisał:

Co polecacie do zainstalowania skoro tak? Ważne, żeby nie było bugów z GPS'em itp; bo tutaj wszystko działa. Dziś mnie pierwszy raz zawiódł z tym ekranem blokady :)

MiFlash->Najnowsze MIUI8 lub ostatnie MIUI7, zależnie od tego co wolisz. Jeżeli masz czas i chęci to możesz poszperać za romem 5.11.5 na andku 4.4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Nezumi napisał:

MiFlash->Najnowsze MIUI8 lub ostatnie MIUI7, zależnie od tego co wolisz. Jeżeli masz czas i chęci to możesz poszperać za romem 5.11.5 na andku 4.4.

Z tym, że to wersja CT, więc chyba trzeba najpierw chiński rom na 4.4 wgrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj mi przyszedl moj Mi4 od goldwaya. I pierwsze wrazenia bardzo pozytywne, nie zauwazylem wiekszych problemow chyba po za dymkami czatow z messengera ktore na innych aplikacjach lubia sie wylaczyc. Telefon ma wgranego androida 6.0.1 z MIUI 7.3.3.0 global. A tak przynajmniej pisalo w opcjach. Gdzie jak szukalem tego romu to jest tylko china... Ale sciagnelem rom global 7.5.1.0 i normalnie sie zainstalowal przez "updater". Dodam, ze jezyk Polski normalnie byl, fakt tlumaczenie nie do konca albo Polski byl. O co chodzi w tym chodzi? Dodam, ze telefon jest to wersja CT 2014726. 
Chce zainstalowac sobie miui 8 dev. Moge zrobic to normalnie przez "updater" jesli wszystko dobrze zrozumialem prawda? Oraz czy musze zrobic jakies resery po tym czy inne. Bo nie bardzo rozumiem czytajac poradniki znalezione przez siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam 7.5.1.0 od dwoch dni i wszystko dziala. Nie zauwazylem jakis specjalnych bledow. Telefon raz mi sie zrestartowal chyba sam albo dwa? Nie jestem pewien, no ale to tylko dwa dni. Wczoraj SoT mialem okolo 5h przy czym bylo troche pokemon go... A pozniej z telefonu puszczalem muzyke na domowce z YT po wifi. Nie narzekam jak narazie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam, bo nie mam obecnie xiaomi.eu ale przenosi na chmurę Cie w przeglądarce.

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Ktoś wie co oznacza ten komunikat na dole? Miałem to w powiadomieniach również. Telefon po resecie fabrycznym uploadfromtaptalk1469188757731.png

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Zapomniałem dodać jakie mam Miui (stopka) dodatkowo zauważyłem wakelock bam_dmux_wakelock. Ciągle sieci na samej górze listy... Najdziwniejsze, że to po resecie nowe problemy...

MiuiPolska 5.11.13

I co jeszcze zauważyłem? Ustawiam lokalizację na wysoką dokładność. Wyłączam GPS przełącznikiem a lokalizacja nadal włączona w trybie oszczędzania. Tak powinno być? Nie powinno wyłączyć całkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...