Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, heolix napisał:

Wie ktoś co zrobić jeśli bez powodu nie działa mi zasięg sieci? Wracając z pracy nagle przestało łapać sieć. Próbowałem z trybem samolotowym/restartowaniem telefonu/zmiana preferowanych sieci  i dupcia dalej nic.

Sprawdź kartę SIM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

62b012fbdf2614a1b228a76eaaf7c47a.jpg

Sent from Redmi Note 2 Prime

Dzięki za pomoc, ale wiesz może jeszcze dlaczego pomimo ustawienia Chrome jako domyślnej przeglądarki, wchodząc w obojętnie jaki link w google przenosi mnie do aplikacji systemowej Internet?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę na 6.6.16 na mi4 , warto instalować coś nowego czy raczej na razie siedzieć na tej wersji? Która będzie najlepsza?

Wysłane z mojego MI 4W

Jak chcesz, to raczej zainstaluj 6.6.23. Wyżej nie ma sensu. Przynajmniej ja robiąc update do aktualnej 6.7.7 widzę lekki minus w stosunku do 6.6.23 (m.in . czuć i widać, że drenaż baterii większy, procesy Androida dużo wyższe w statystykach, widać delikatnie mniejszą płynność działania UI)

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Redmi2 napisał:

A tu zaznaczyłeś chrome na dole kliknołeś na domyślnie?

6f80d9da4fd58469cab88266c826876d.jpg

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

To akurat nie miało znaczenia, ale wgrałem najnowszy rom i wszystko działa już normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chce się upewnić. Chce zainstalować custom kernel God's kernel i tak:

Instaluje TWRP przez updater stąd: http://en.miui.com/thread-265092-1-1.html; następnie flashuje kernel i będzie ok? Potem wrazie czego jakbym chciał wrocić do stock kernela to flashuje przez TWRP obecną wersje systemu? Ewentualnie zrobię sobie kopie całego systemu przed flashem i mogę przywrócić tylko kernel?

Obecnie mam MiuiPolska 5.11.13 i przy takiej wersji narazie zostanę ;)

Edytowane przez cort06
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mój obecny telefon to pierwsze urządzenie ze stajni Xiaomi i generalnie przeszukałem fora i dowiedziałem się ze akurat moj wariant mi4 Lte cu nie jest wariantem oficjalnie wspieranym przez Xiaomi i nie dostane sobie od tak sobie update'a do Marshmallow. Czy jest jakis sposob bym mogl sobie zainstalowac marshmallow u siebie? Proszę podeślijcie jakis tutorial jesli cos takiego istnieje. Dzięki bardzo za pomoc. 

 

Tak swoja droga to oczywiscie utknalem na kit kacie 4.4 i zadnych updateów ota nie bylo. Telefon mam od lutego tego roku.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Redmi2

Ano skoro nie mam updateów OTA to chyba srednio z tym wsparciem. Podobno ta wersja nie ma fastboota i są jakies problemy. Napisalem na forum bo jestem skołowany i  tyle. Zamiast tracic czas na próbe zniszczenia nowego uzytkownika wystarczylo odpowiedzieć: "Tak mozesz instalować przy uzyciu tutoriali na tej stronie". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, anima71 napisał:

@ Redmi2

Ano skoro nie mam updateów OTA to chyba srednio z tym wsparciem. Podobno ta wersja nie ma fastboota i są jakies problemy. Napisalem na forum bo jestem skołowany i  tyle. Zamiast tracic czas na próbe zniszczenia nowego uzytkownika wystarczylo odpowiedzieć: "Tak mozesz instalować przy uzyciu tutoriali na tej stronie". 

Pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić szukając odpowiedzi na nurtujące Cię pytania, to zapytać wujka google, albo wejść na miuipolska.pl (które też znajdziesz przez google!) i tapnąć na "FAQ" oraz "Instrukcja Instalacji" i wiedziałbyś wszystko, o co się pytasz... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, chce się upewnić. Chce zainstalować custom kernel God's kernel i tak:

Instaluje TWRP przez updater stąd: http://en.miui.com/thread-265092-1-1.html; następnie flashuje kernel i będzie ok? Potem wrazie czego jakbym chciał wrocić do stock kernela to flashuje przez TWRP obecną wersje systemu? Ewentualnie zrobię sobie kopie całego systemu przed flashem i mogę przywrócić tylko kernel?

Obecnie mam MiuiPolska 5.11.13 i przy takiej wersji narazie zostanę

Flaszujesz przez recovery. Czasami po instalacji potrzeba wipe cache / dalvik. Ale z doświadczenia Ci napiszę, nie warto zmieniać. Kernel może pracować dobrze przez kilka dni, a później są jakieś dziwne akcje. SoT też nie będzie raczej większy niż na stock kernel.

A żeby wrócić do stockowego, flaszujesz ROM od nowa.

Wysłane z mojego MI 4W

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Redmi2 said:

Nie napisałeś jaki masz soft. Xiaomi.eu/miuipolska nie ma OTA i nie jest to oficjalne wsparcie od xiaomi.

Ota ma china dev i stable oraz global.

Ty możesz mieć syfiaste miui lub xiaomi.eu/miuipolska wiec ota nie masz.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Software to MIUI6.6.5.0(KXDCNCF) a Android 4.4.4fKTU84P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to normalne ze w updaterze nie zgadza sie suma MD5? Probuję zainstalować MIUI polska i juz 3 raz sciagnalem i dalej to samo. Moze od razu lepiej przez recovery wgrywac?

 

Edit:
Dobra sprobowalem przez recovery ale dostałem faila... Moge zrebootowac do poprzedniego systemu ale update mi za chiny nie przechodzi... Znajac moje szczescie to pewnie utknalem na 4.4.4 i tyle

Edytowane przez anima71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czegoś takiego. U mnie jest coś takiego. uploadfromtaptalk1468660660064.png

 

Edit:
Tak czy inaczej to dlaczego jest też problem jak próbuje instalować przez Recovery? W ogóle u mnie w recovery nie ma install to system 1 tylko "Install to System" nie ma żadnej 1 czy tam 2 ale po tej nieudanej próbie moglem wybrać boot systemu 1 - który oznaczony był jako latest i drugiego ktory mi normalnie zadziałał - wlaczyl sie moj stary system.

Edytowane przez anima71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam czegoś takiego. U mnie jest coś takiego. uploadfromtaptalk1468660660064.png

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Bo redmi pokazuje instalacje z poziomu twrp. Przejdź do twrp i zainstaluj aktu.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w tej całej instrukcji na tej stronie nie ma nic o twrp tak naprawde. Czyli normalnym torem nie pojde (co jest w sumie normalne w moim przypadku bo sie juz do tego przyzwyczailem hehe). To twrp moge sciagnac tu?: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=50678 . Jak to sie instaluje - to chyba jest inny recovery no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zauważyłem że nie działają mi żadne czujniki w moim mi4 ...

Wczoraj instalowałem na nim Cm13 i do tego karnela ZeruionX 2.4.

Czujniki nie są widoczne w żadnym programie.

próbowałem już przywracać miui8 jaki i czystej instalacji miui oraz tego sposobu http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/guide-fix-sensors-t3257448  

miał by ktoś jeszcze jakiś pomysł ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Redmi2 said:

Przez uodater a jak się nie będzie dało to w faq na miuipolska.pl masz poradnik instalacji miui 2015 lub 2016 i tam masz jak zainstalować twrp z poziomu Pc przez fastboot.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Heh kolejne problemy. Przy podlaczeniu w fastboocie moj telefon jasno pokazuje ze jest w fastboocie (ciekawa ikonka zwierzaka jakiegos w ruskiej zimowej czapce) jednak skrypt ze strony twierdzi ze telefon nie jest w fastboocie... Chyba sobie odpuszcze, nic nie idzie tak jak w instrukcjach

Edit:

A jednak jest informacja o takich problemach, sprobouje ten toolik co sie zowie MiPhoneManager.

 

Dobra udalo sie zainstalowac twrp. Nawet postaralem sie zainstalowac MIUI ale cos poszlo nie tak bo byl fail.(edit: "Updater process ended with ERROR 7. Error installing zip file 'sdcard/update.zip') Po restarcie niby telefon sie wlacza ale nie mam na przykład dostepu do klawiatury z poziomu telefonu i nic nie moge zrobic. Pomocy...

Edytowane przez anima71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...