Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważył ktoś po przejściu na 6.6.16 problemy z dodatkiem albo hmm opóźnieniem reakcji ekranu.

Dla przykładu wcześniej grając w angry birds jak nacisnąłem żeby coś się stało to działo się to natychmiast. Teraz mam ewidentnego i to dość sporego laga. 

Ktoś coś podobnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tpawel No właśnie piszę, że 5.11.5 już mam wgrane. Interesuje mnie czy jak przyjdę na miui8 to później robiąc w TWRP full wipe wszystkiego łącznie z data i system uda się na scalonej partycji zainstalować spowrotem wersję 5.11.5. Ktoś próbował taki myk? Może @Acid jakaś podpowiedź? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MartiS napisał:

Raczej nie śmieciowy, w aplikacjach nie mam żadnych chińskich aplikacji, miałem normalnie sklep Play. W informacjach o telefonie mam na dole "Tłumaczenie Miui", a w nim Miui Polska. Wersja MIUI to 6.6.5.0 (KXDCNCF). 

 

W ustawieniach nazwa telefonu to  Mi4 LTE-CT.

Mógłby ktoś napisać jak wgrać i skąd wziąć Miui Polska na androidzie 4.4.4? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Panowie i Panie, dla tych którzy mają te problemy z GPS... Nie wiem, czy Majne Frjendy od Xiaomi mają w swojej siedzibie wielki czerwony przycisk, który blokuje łapanie fixa?! :-D Ale jak czasami łapanie trwało dłużej, to dzisiaj (pierwszy raz na navi na MIUI 8), fix w 5 sekund, lokalizacja tylko GPS. Nie zgubił sygnału, chociaż dzisiaj burze, deszcze, drogi lokalne przez lasy. Byłem pozytywnie zaskoczony.

Aaa i zauważyłem, że GPS Test (i tego typu aplikacje) w ogóle nie chcą współpracować z MIUI, albo robią to z trudem. Fix w kilka minut, albo i wcale, a na navi (Here Maps) kilka sekund. Więc nie warto tymi apkami się sugerować.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz Panowie i Panie, dla tych którzy mają te problemy z GPS... Nie wiem, czy Majne Frjendy od Xiaomi mają w swojej siedzibie wielki czerwony przycisk, który blokuje łapanie fixa?! :-D Ale jak czasami łapanie trwało dłużej, to dzisiaj (pierwszy raz na navi na MIUI 8), fix w 5 sekund, lokalizacja tylko GPS. Nie zgubił sygnału, chociaż dzisiaj burze, deszcze, drogi lokalne przez lasy. Byłem pozytywnie zaskoczony.

Aaa i zauważyłem, że GPS Test (i tego typu aplikacje) w ogóle nie chcą współpracować z MIUI, albo robią to z trudem. Fix w kilka minut, albo i wcale, a na navi (Here Maps) kilka sekund. Więc nie warto tymi apkami się sugerować.

Wysłane z mojego MI 4W

Zauważ że na innej zasadzie korzystają z gps nawigacje a w inny chociażby endomondo. Nawigacje programowo poprawiają lokalizację żeby ikonka w niej jechała po drodze a nie obok lub chodniku. Inaczej działa np endomondo któro nie może robić za dużych poprawek bo tam dużo jeździ / biega się poza ustalonymi drogami i niestety tam wypada to dużo gorzej. Tak samo jest np z aplikacjami do mierzenia przyspieszenia w aucie. W tych przypadkach niestety jest dramat. Też się dziwilem jak wszyscy narzekali na gps skoro u mnie w nawi działał bezbłędnie ale niestety zmieniłem zdanie jak skorzystałem z innych apek...

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, St-Bziku napisał:

Tutaj instalacja

A rom pobierzesz z miuipolska.pl 

Tylko, że tam na tej chińskiej stronie są romy już z androidem 6.0

@Redmi2

Podał tam w temacie link do Romu na 4.4.4  http://bigota.d.miui.com/5.12.11/miui_MI4LTECT_5.12.11_5132445b1a_4.4.zip

Rozumiem, że normalnie go trzeba zainstalować, a potem na to obojętnie jaką wersję MIUI Polska?

Edytowane przez MartiS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2016 o 15:50, mates21 napisał:

@tpawel No właśnie piszę, że 5.11.5 już mam wgrane. Interesuje mnie czy jak przyjdę na miui8 to później robiąc w TWRP full wipe wszystkiego łącznie z data i system uda się na scalonej partycji zainstalować spowrotem wersję 5.11.5. Ktoś próbował taki myk? Może @Acid jakaś podpowiedź? 

Tak. Ja to robię cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, macie jakiś pomysł dlaczego między telefonami xiaomi nie przesyłają się smsy w chmurze? Wcześniej udalo mi się tak zrobić z bratem i wiadomości były na niebiesko a teraz wysyłają się jako normalne smsy. U dziewczyny to samo. Ja mam mi4, brat Redmi 2 a dziewczyna Redmi Note 3 pro.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oboje jesteście w sieci(wifi, dane mobilne) w danej chwili? Na pewno jest aktywowana usługa u każdego?

Wysłane z mojego MI 4W

Jeśli chodzi ci o chmurę xiaomi to tak, jest u każdego. Chyba że jest coś jeszcze o czym nie wiem?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, mates21 napisał:

Poważnie idzie tak zrobić i telefon normalnie wstanie? 

Niektórzy tu twierdzą, że nie, ale ja nie mam nigdy żadnych problemów. Po prostu jak scalisz partycje systemowe w jedną, to jak później wrócisz do jakiegoś starego systemu, to masz wolne na niej nie ~100 MB, tylko ~700. Jedyna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Witam, 
Mam dwa pytania, 
Posiada już dwa mi4, jeden kupiony na ibuygou, drugi na Ali u Goldwya.. 
Na pierwszym posiadam miui 7 wersja 6.5.19 na drugim miui 7 wersja 6.5.26...

1. W obu przypadkach gdy telefony miały wgrane to co miały od Chińczyków działały takie funkcje jak ,,slow motion,, oraz ,,ubifocus,, po wgraniu miui polska te funkcje nie działają? Czy ktoś wie czemu? (ubifocus - opcja jest lecz robi normalne zdjęcie bez efektu rozmazania i wybrania poprzez przytrzymanie palcem gdzie ma być ostrość) (bardziej zależy mi na ubifocus) 
2. Na obu telefonach również nie działa aplikacja ,,tvn player,, wygląda to tak że aplikacja się uruchamia, można wybrać np dany serial, ale po naciśnięciu na konkretny odcinek kręci się kółko ładowania i nic się nie dzieje, nawet reklamy się nie wł..? 

P. S. Dodam tylko że jeden z mi4 należy do mojej żony która mnie właśnie męczy o ten tvn player, tak więc w ramach męskiej solidarność proszę o pomoc w tej sprawie :-D

Edytowane przez TED
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zainstalowałem sobie miui 8 china devloper + na to miui 8 od xaomi.eu --> wszystko niby działa jednak zauważyłem, że telfon potrafi się czasami sam zreebootować -> czy ktoś miał coś podobnego ?  czy ktoś wie kiedy ma się pojawić stabilna wersja ? 

Edytowane przez Baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baszek napisał:

Witam 

Zainstalowałem sobie miui 8 china devloper + na to miui 8 od xaomi.eu --> wszystko niby działa jednak zauważyłem, że telfon potrafi się czasami sam zreebootować -> czy ktoś miał coś podobnego ?  czy ktoś wie kiedy ma się pojawić stabilna wersja ? 

Na stable z 3-4miechy poczekasz. Reboot się zdarza, ale zazwyczaj w 1-2dni po aktualizacji, a potem już znika. "Rozwiązaniem" tymczasowym, który działa u mnie, to zaraz po instalacji aktu, zrobić sobie taki 1 ręczny restart. Po prostu wyłączyć i włączyć, reboot już się nie ukaże :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po wpisaniu IMEI i S/N na stronie mi.com mam taki komunikat:

This is a
小米X4LTE CT电信定制机 白色 16GB

Delivery address:

Order time:

Czy to normalne?...Dodam, że zdrapka była wpisywana przeze mnie 1x. Pamięć w tel. pokazywana jest jako jednorodna 16 GB, MIUI wersja 7.3 stabilna, Android 6.0.1. To oryginał?

Edytowane przez smyku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...