Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli co już ten czas by opuścić Antka 4.4? ;-)

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Skoro już@kulig007 przesiadł się z 5.11.5 to znaczy, że jest dobrze. @Redmi2 mi na przykład nie usuwało romu Alfa po instalacji z twrp. Obecnie po instalacji tego romu miałem tak, że Total Commander widział plik ale pojemność miał 0mb i nie dało się go usunąć.

Mi4LTE Black Apricot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi usuwa przy aktualizacji przez Updater/Aktualizacje i wrzucenie do folderu Download. Na alfie zawsze zostawały pliki.

Ps

Ogólnie polecam V8, ale o wyniku w czuwaniu jak na 5.11.5 można śnić. SOT w moim przypadku nieznacznie lepszy, wręcz marginalny.

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który rodzaj przesyłki u Goldiego gwarantuje w zasadzie brak cła? DHL czy seller method?

Jak z gwarancją u Goldiego? Odsyłka do niego do Chin, czy w Polsce gdzieś też realizowane ew.?

Seller method niby do 28 dni, ale podobnie do DHL-a?

Ew. gdzie warto kupić w podobnej cenie? Mam budżet ok. 550 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seller method gwarantuje brak cła. Gwarancji z tego co mi wiadomo to tak na prawdę nie ma, ale jest, bo to czy oni naprawią to zależy od ich dobrego serca, jedynie jak wada fabryczna to można im odesłać.. ale nie wiem czy warto, bo czasu na tym sporo się traci.

Nigdzie taniej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seller method gwarantuje brak cła. Gwarancji z tego co mi wiadomo to tak na prawdę nie ma, ale jest, bo to czy oni naprawią to zależy od ich dobrego serca, jedynie jak wada fabryczna to można im odesłać.. ale nie wiem czy warto, bo czasu na tym sporo się traci.

Nigdzie taniej nie ma

Nie ma cła na telefony. Co najwyżej VAT. Jest gwarancja normalnie, ale trzeba się liczyć z tym,ze wymaga to odsyłania do Chin więc się schodzi trochę czasu. Sklep działa już ponad 5 lat na Ali, ma dobry feedback. Osobiście wolę u nich kupować niż na Allegro. Jest chociaż jakaś ochrona kupującwgo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Redmi2 said:

Albo wgrywasz przez updater 5.12.17 która łączy partycje a potem przez updater 6.6.16 czyli miui8

Albo drugi sposób miflash na fastboot romie miui 8 china dev 6.6.16 i na to przez updater miui8 6.6.16 xiaomi.eu.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

a z xiaomi.eu wgrywam z http://miuif.celogeek.com/6.6.16/ 

xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.6.16_v8-6.0.zip 

 

Dzięki wielkie za odpowiedź - podsumowując:

1. 5.12.17 przez updater lub miflash fastboot rom miui 8 china dev 

2. updater z http://miuif.celogeek.com/6.6.16/ na xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_6.6.16_v8-6.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam kolejny problem. Kupiłem drugą sztukę mi4 dla kolegi. Od goldwaya tak jak wcześniej. Mam jakieś wgrane miui 6.6.5.0 stable. Zgodnie z instrukcją muszę wgrać 5.12.17 przez aktualizacje i tak próbuje robić. Jednak gdy wybiorę Zainstaluj aktualizację i wybieram plik to wywala błąd, że Aktualizacja nieudana. sprawdz rozmiar i sumę md5. Wcześniej na tamtym telefonie chyba też takie coś miałem, ale już nie pamiętam, co robiłem bo w końcu się udało przez aktualizacje. Wie ktoś może o co tu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, zdecydowany jestem na Goldiego i seller method. Jeszcze jedno pytanie - czy ekran jest jakoś chroniony? W Mi5 jest Gorilla 4, natomiast jak z tym tematem w 4? Jest jakaś ochrona, czy jej nie ma? Brać od razu hartowane? Macie może gdzieś na ali sprawdzonego sprzedawce ze szkłem hartowanym do telefonów Xiaomi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema. Mam kolejny problem. Kupiłem drugą sztukę mi4 dla kolegi. Od goldwaya tak jak wcześniej. Mam jakieś wgrane miui 6.6.5.0 stable. Zgodnie z instrukcją muszę wgrać 5.12.17 przez aktualizacje i tak próbuje robić. Jednak gdy wybiorę Zainstaluj aktualizację i wybieram plik to wywala błąd, że Aktualizacja nieudana. sprawdz rozmiar i sumę md5. Wcześniej na tamtym telefonie chyba też takie coś miałem, ale już nie pamiętam, co robiłem bo w końcu się udało przez aktualizacje. Wie ktoś może o co tu chodzi?

Jest plik w katalogu głównym? Jeśli Lokalizacja jest ok to ja bym próbował jeszcze raz pobrac rom. Wkleisz nazwę tego co pobrales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak CT, nie sprecyzowałem. Pobrałem rom fastboot 6.6.16 z chińskiej strony. Miflash zainstalowałem i niby powinno być ok. Program jednak nie wykrywa telefonu. Sam telefon po kilkunastu sekundach w Fastboot wyłącza się tak jakby nie miał kontaktu z pc. Ktoś ma na to rozwiązanie? System to win 8.1 x64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tpawel napisał:

Też nie widziałem żeby o tym pisał. Inna sprawa,ze u Goldway chyba już tylko takie zostaly

Nie musi o tym pisać, praktycznie nigdzie już nie dorwiesz CU, z tego co na en.miui wyczytałem, zaprzestali produkcji, China Unicom już nie chce Mi4, wolą Mi5 :P.

Używa ktoś OTG w Mi4? Na Miui7 wykrywało mi bez problemu penka, a pacz, na miui8 nie widzi, gdzieś coś trzeba przełączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Redmi2 napisał:

E tam na everbuying i geekbuying dalej sprzedają cu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Może mają resztki na magazynach, jakby nie było, mają sporo mniejszy przemiał niż IBG, czy Goldi. Przynajmniej ze strony Xiaomi, nie wiem jak w reszcie.

Btw. poradziłem sobie z OTG :P. Samo załapało za 2 podpięciem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldway wysłał mi paczkę w poniedziałek. To normalne, że dalej nie mogę zobaczyć jej trackingu? Na 17track napisane, ze paczka nie odnaleziona czy coś.

Zawsze na aliexpress normalnie dzień po wysłaniu można było zobaczyć gdzie paczka jest. Coś się zmieni niedługo czy się martwić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Redmi2 napisał:

A jak nie brałeś seller shiping method czyli eu express to obecnie jest duża szansa na vat.

 

Na szczęście wziąłem metodę sellera :)  No nic, trzeba czekać. Pamiętam jak kiedyś zamawiałem to dosyć szybko mogłem już śledzić paczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Goldway wysłał mi paczkę w poniedziałek. To normalne, że dalej nie mogę zobaczyć jej trackingu? Na 17track napisane, ze paczka nie odnaleziona czy coś.

Zawsze na aliexpress normalnie dzień po wysłaniu można było zobaczyć gdzie paczka jest. Coś się zmieni niedługo czy się martwić?

Może nie wysłał jeszcze tylko wydrukowal etykiete

Nie bardzo wiedziałem, gdzie napisać, zatem napiszę tutaj.

Myślicie, że warto przesiadać się na MI4 z LG G4? MI4 długo będzie jeszcze aktualizowany?

Mi4 będzie jeszcze aktualizowany,ale sensu przesiadki z g4 nie widzę. Chyba że na mi5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...