Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu sprzedałem wysłużonego już Galaxy S3 i planuje zakupić Mi4. Mam odnośnie niego kilka pytań.

1. Jest on awaryjny? Mógłby ktoś wyrazić opinie po jakimś dłuższym czasie użytkowania?

2. Zabawa z romami po zakupie wersji CT jest trudna czy prosta i szybka?

3. Co najlepiej wgrać żeby wszystko hulało jak trzeba na czysty telefon?

4. I skąd go zamówić? W głowie mam Goldwaya z aliexpres i ibuygou. Niby na tym drugim jest ponad 100 zl drożej doliczając przesyłki itp. ale jest gwarancja.. stad pytanie o awaryjność. Czy bardziej opłaca się go ściągnąć z Chin czy dopłacić i mieć gwarancje czy może "gwarancje" w Polsce? 

5. Jak jest ze sprawą Vatu w przypadku zamawiania u Goldwaya DHL'em? Jest jakieś ubezpieczenie? Wiem, ze na IBG jest coś takiego. Jeśli to loteria to ile mogą dorzucić złotówek?

6. No i ostatnie pytanie, u nas w Polsce normalnie działa LTE i 3G na tej wersji CT? 

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Redmi2 napisał:

A czemu strach?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ano temu, bo wiem jak poczta traktuje przesyłki, przynajmniej ta polska. Żadnej pewności też za bardzo nie ma, że dotrze cały, a jak coś uszkodzone to drugi miesiąc bez telefonu. Kurde no sam juz nie wiem haha

Orientujecie sie ile jest gwarancji na Technosie? Nie mogę tego znalezc.

Edytowane przez MartiS
ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MartiS napisał:

Ano temu, bo wiem jak poczta traktuje przesyłki, przynajmniej ta polska. Żadnej pewności też za bardzo nie ma, że dotrze cały, a jak coś uszkodzone to drugi miesiąc bez telefonu. Kurde no sam juz nie wiem haha

Orientujecie sie ile jest gwarancji na Technosie? Nie mogę tego znalezc.

12msc. Tyle ile daje producent. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Ali jest lepszą ochrona niż na Allegro. Nie pasuje cos- zakladasz spór i masz refund, z resztą żaden dobry sprzedawca,a już na pewno zanim nie wystawisz mu dobry feedback nie zostawi Cię na lodzie. Trzeba tylko pamiętać żeby unboxingi nagrywać. W Polsce płacisz 50% drożej i oczywiście to i tak jest dobra cena jak za taki telefon,ale naprawdę poza tydzień dłuższym oczekiwaniem taki zakup niczym się nie różni od tego w kraju. Na Ali też płaci się w zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MartiS napisał:

Po namyśle chciałbym zamówić z IBG, ale nie wiem jak dokładnie przebiega tam płatność. Da się płacić PayPalem bez karty kredytowej?

Da się, ale najpierw musisz podpiąć albo kartę, albo konto, następnie PP je weryfikuje (wysyła i pobiera po 1$ sprawdzając czy wszystko się zgadza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, a jeśli chodzi o Goldway (dokładnie aukcję) jest tam rzekomo informacja o tym, że jeśli się wybierze wysyłkę Seller's Shipping Method to jest szybko i bez VATu. To na prawdę jest pewne uniknięcie VAT? Co się bardziej opłaca, zwykłą aliexpresowską darmową wysyłkę czy zaryzykować na to? Próbował ktoś?

Przepraszam, ze tak pytam, ale wolę być pewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam biorę zawsze zwykłą. Oni to puszczają nl post, która dochodzi w niecałe dwa tygodnie. Na 4moje zamówienia u nich-raz zlapalem VAT. Co do eu express to Generalnie płacisz 70zl za uniknięcie możliwej zapłaty 150zl. VAT wtedy nie ma na 100% bo oni robią odprawę celną już po drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Masz jeszcze XFS. Poprawili się ostatnio, odpisują już na maile, dostawy mają częściej lub mają je większe :P.

Niby mam jeszcze XFS, ale tam ciągle jest on the way ten Mi4.. Ciekawe czy kiedyś skończy się ta droga haha, a wysyłka pobraniowa ile tam kosztuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MartiS napisał:

Niby mam jeszcze XFS, ale tam ciągle jest on the way ten Mi4.. Ciekawe czy kiedyś skończy się ta droga haha, a wysyłka pobraniowa ile tam kosztuje?

Mi4 to trzeba zamówić i czekać na swoją kolej, rozchodzą się im jak ciepłe bułki, często nawet nie zdążą wpisać, że jest dostępne :P, przesyłka 16zł bodajże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...