Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Nezumi napisał:

baterię, to żre ci Google Play. Tam szukaj problemu, a Xiaomi.. pewnie nie masz synchronizacji zrobionej.

Mi żre jak mam wyłączone synchronizacje, wszystkie :) . Po wyjęciu sim jak ręką odjął. Bez sima Mi4 pobiera koło 7%/24godz. Jeszcze bardziej dziwne jest, że jak włożyłem kartę do Mi2S to też na nowym GP wybudza. System goły ile się tylko dało. Ledwo 3 zainstalowałem (Tint browser, Viber którego wyłączam przy wychodzeniu i Wakelock detector). Choć w mniejszym stopniu to i tak jest zastanawiające co Google miesza na naszych simach jeśli w ogóle coś kombinuje. Tak jakby szukało kiedy będzie dostępny transfer mobilny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żre mniej, bo nie masz żadnego połączenia, ani 2G, ani 3G, ani 4G, co więcej, telefon nawet tego połączenia nie szuka, tak jakbyś tryb samolotowy miał. Gdy GP wyczuje internet, to zaczyna synchronizacje aplikacji i to jest zabójcze... Zupełnie jak wampir czujący krew, się wessie i nie wypuści dopóki całego pakietu nie pożre :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, preston2009 napisał:

Właśnie GP ma u mnie powyłączane wszystko. Chyba, że jest gdzieś coś ukryte o czym nie wiem.

Tego nie wyłączysz. GP nonstop "skanuje" i sprawdza, czy apki, które posiadasz są aktualne, taki urok GP. U mnie jest to 15-18%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie obecnie na żony mi4 mam zainstalowany soft z grudnia 5.12.4. myśle o wygraniu nowszego i tu pytanie który soft na 6 wypada najlepiej? Ostatnią aktu 7 zaisntalowałem na redmi note lte i sprawuje się na razie oki. Jak to jest z mi4?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MD13 napisał:

Panowie obecnie na żony mi4 mam zainstalowany soft z grudnia 5.12.4. myśle o wygraniu nowszego i tu pytanie który soft na 6 wypada najlepiej? Ostatnią aktu 7 zaisntalowałem na redmi note lte i sprawuje się na razie oki. Jak to jest z mi4?

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Czekaj jeszcze tydzień na miui8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba, że nie przeszkadza jej angielski język, wtedy alfe możesz testować.

No co ty żona nie będzie nic testować😉 musze jej coś w miarę stabilnego wgrać. Język akurat nie ma znaczenia. Chyba poczekam i tyle.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2016 o 10:12, Buriza napisał:

Dobrze, że Ty wiesz wszystko :) 

Prawda jest taka, że nie masz wiedzy i doświadczenia w temacie bo nie kupujesz towaru od producentów. Wielcy importerzy z aliexpress co sprowadzili 20 razy towar mają zawsze najwięcej do powiedzenia (to do ogółu). Nie masz pojęcia jak to wszystko działa w odróżneniu od nas, gdzie jesteśmy na miejscu. Znamy temat od podszewki. Czasami widząc jakie idą wały w "polecanych sklepach" to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Powiem więcej - mamy najlepsze opinie na całym allegro uwzględniając markowy towar wysyłany z Chin. Często lepsze niż niejeden sprzedawca oferujący towar z Polski co jest praktycznie niemożliwe bo zawsze się znajdzie ktoś, kto wystawi w odwecie za VAT krzywdzący komentarz, będzie marudził na czas dostawy itd. W odróżnieniu od konkurencji "dropshipperów" jesteśmy sprzedawcą, nie zatajamy skąd jest wysyłka, śmieszą nas rodzynki typu Lokalizacja: "Internet / wysyłka cała Polska / sprzedaż wysyłkowa" itp. Nie wypisujemy bzdur jak większość: "otrzymasz towar bezpośrednio od producenta / gwarancja producenta w Polsce / mamy podpisaną umowę z fabryką / towar od Xiaomi Polska" ;) Można by wymieniac długo.

Klientów traktujemy poważnie i uczciwie. Każdy towar z naszej oferty pochodzi z oficjalnych dystrybucji i jest fabrycznie nowy oraz posiada gwarancję producenta. Moglibyśmy wprowadzić jak konkurencja wersje brandowane od operatorów, refubrished czy z nieoficjalnej dystrybucji ale nie czynimy tego, ponieważ nie jesteśmy oszustami.

Co do gwarancji to jeśli ktoś majstruje nieumięjętnie w oprogramowaniu brikując towar niech się nie dziwi, że reklamcja zostaje odrzucona. Każde zasadne reklamacje są pozytywnie rozpatrywane.

Najświeższy przykład - wymieniony Mi4 64GB na nową sztukę przez producenta (w starym padła płyta główna). Jutro odsyłamy do klienta kurierem na nasz koszt.

IMG1620-0_saqeapr.jpgIMG1619JP_saqeapx.jpg

 

Inny przykład z zeszłego tygodnia - odrzucona reklamacja Mi Note Pro przez serwis Xiaomi. Powód? uszkodzenie mechaniczne telefonu (po przesłaniu protokołu kupujący przyznał się, że telefon zaliczył upadek na podłogę, co zesztą było widać ewidentnie na kancie smarfona).

IMG1616-0_saqeapq.jpg

Ja ciągle czekam aż mi prześlesz skan z serwisu o odrzuceniu reklamacji i jakikolwiek dowód na to że sam ucegliłem kamerkę. Nie masz nic, tylko w odwecie że opisałem tą historię, to jakim jesteś człowiekiem oraz negatywny komentarz, stwierdziłeś że specjalnie brikuje kamerki. Przypomnę jeszcze raz: cały czas posiadasz tą kamerkę, nie dostałem od ciebie żadnej oficjalnej odpowiedzi na temat mojego zwrotu, ani pieniędzy. Jesteś oszustem, wyłudzaczem i złodziejem!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, asffaf napisał:

W Quick pick ich nie ma w es Explorer też nie. Dobrze że na dropboxie mam kopię.

z Mi4 LTE

Jeżeli używałeś systemowego cleanera, to on ma wbudowane usuwanie dublujących/podobnych zdjęć, może tam coś kliknąłeś i wyczyściło niektóre fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opcjach dodatkowych faktycznie jest możliwość usunięcia dublowanych zdjęć ale świadomie jej nie włączyłem. Następnym razem jak będę korzystał z systemowego cleanera odznacze czyszczenie galerii ale uważam że zdjęcia nie powinny być w ogóle kasowane.

z Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał dłużej MIUI w wersji 5.12.17 (ostatniej na 4.4, tej która łączyła partycje)? Jakieś znane problemy? Pytam bo to jedyna wersja możliwa dla tych którym nie spodobał się 6.0, i chcą powrócić do 4.4 bez zabaw w brickowanie słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Magiler napisał:

Czy ktoś używał dłużej MIUI w wersji 5.12.17 (ostatniej na 4.4, tej która łączyła partycje)? Jakieś znane problemy? Pytam bo to jedyna wersja możliwa dla tych którym nie spodobał się 6.0, i chcą powrócić do 4.4 bez zabaw w brickowanie słuchawki...

Dziewczyna ma od miesiaca Mi4, wlasnie z zainstalowanym 5.12.17. 

Nie skarży się, jak od czasu do czasu się nim pobawię to nie widzę żadnych problemów :)

I jeszcze pytanie dodam od siebie..

Jak jest z tą wersją CT ? Jak już wspomniałem, dziewczyna ma Mi4, ale  w wersji CU, na http://willmyphonework.net/ model CT, z końcówką 26 wyraźnie nie obsługuje WCDMA 900 mhz, jednakże niektórzy forumowicze posiadają, tę konkretną wersję, z koncówka "26" na której nie ma prawa działać 3g, a oni nie skarżą się na brak tego pasma. Softy normalnie się wgrywa? tzn. TWRP przez fastboota i rom z zipa ?

Chciałbym zakupić właśnie Mi4, jednakże bez 3g to cięzko.. :P nie zawsze mam dostęp do 4g :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używał dłużej MIUI w wersji 5.12.17 (ostatniej na 4.4, tej która łączyła partycje)? Jakieś znane problemy? Pytam bo to jedyna wersja możliwa dla tych którym nie spodobał się 6.0, i chcą powrócić do 4.4 bez zabaw w brickowanie słuchawki...

Ja mam u siebie zrobiony backup tej wersji i jak któreś nowsze MIUI kiepsko działa to wracam do 5.12.17.

Mi4LTE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Magiler napisał:

Czy ktoś używał dłużej MIUI w wersji 5.12.17 (ostatniej na 4.4, tej która łączyła partycje)? Jakieś znane problemy? Pytam bo to jedyna wersja możliwa dla tych którym nie spodobał się 6.0, i chcą powrócić do 4.4 bez zabaw w brickowanie słuchawki...

Ta wersja jest jak najbardziej ok. Nie pamiętam jakichś większych problemów. Naprawiono w niej szybkość pobierania ze sklepu Play, ale jednak wydaje mi się, że 5.11.5 jest bardziej stabilna i bateria lepiej trzyma. Jak wracam do KK, to jednak zawsze do tej wersji z listopada. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, data17 napisał:

heh gdyby to bylo takie proste xd robie to ale telefonu windows nie znajduje probuje ladowac pliki sterownikow do tego mtp ale nie znajduje

 

Zawsze było takie proste, tryb w telefonie przeskakuje normalnie? Sterowniki MTP się instalują bez problemów? Są aktualne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...