Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Też się wam przegrzewa telefon? Zauważyłem że kernel na strasznie agresywnie ustawiony throthling i już przy 50sc taktowanie procesora ograniczone jest do 1495mhz. A taka temperaturę bardzo szybko łapie przy dłuższym korzystaniu z telefonu co prowadzi do znacznego spadku wydajności.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu się grzeje przy niskim poziomie baterii.

 


A w sumie to mam pytanie: czy wiecie może dlaczego nie mogę na 5.11.5 włączyć slow motion? Ikona jest, ale na szaro i nie da się włączyć. Z tego co kojarzę to jak miałem przez kilka dni 5.11.13 to nagrałem film w slow motion, czyli tam działało. Chociaż pewności nie mam, który soft miałem wtedy wgrany.

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, schreder napisał:

A w sumie to mam pytanie: czy wiecie może dlaczego nie mogę na 5.11.5 włączyć slow motion? Ikona jest, ale na szaro i nie da się włączyć. Z tego co kojarzę to jak miałem przez kilka dni 5.11.13 to nagrałem film w slow motion, czyli tam działało. Chociaż pewności nie mam, który soft miałem wtedy wgrany.

Musisz chyba w ustawieniach wideo zmienić jakość nagrywania na HD; nie może być na FHD i 4K.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Redmi2 napisał:

Ta napewno takiego krętacza i ściemniacza jak@buriza to chyba na forum większego nie ma.

Wystarczy popatrzeć jak traktuje klientów w razie problemów. Jeszcze Cię na wykopie oczerni.

Stosuje tylko chamska konkurencję i tyle. Nie wierz mu w żadne słowo, to on refuby sprzedaje. Cwaniak i tylko tyle

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dobrze, że Ty wiesz wszystko :) 

Prawda jest taka, że nie masz wiedzy i doświadczenia w temacie bo nie kupujesz towaru od producentów. Wielcy importerzy z aliexpress co sprowadzili 20 razy towar mają zawsze najwięcej do powiedzenia (to do ogółu). Nie masz pojęcia jak to wszystko działa w odróżneniu od nas, gdzie jesteśmy na miejscu. Znamy temat od podszewki. Czasami widząc jakie idą wały w "polecanych sklepach" to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Powiem więcej - mamy najlepsze opinie na całym allegro uwzględniając markowy towar wysyłany z Chin. Często lepsze niż niejeden sprzedawca oferujący towar z Polski co jest praktycznie niemożliwe bo zawsze się znajdzie ktoś, kto wystawi w odwecie za VAT krzywdzący komentarz, będzie marudził na czas dostawy itd. W odróżnieniu od konkurencji "dropshipperów" jesteśmy sprzedawcą, nie zatajamy skąd jest wysyłka, śmieszą nas rodzynki typu Lokalizacja: "Internet / wysyłka cała Polska / sprzedaż wysyłkowa" itp. Nie wypisujemy bzdur jak większość: "otrzymasz towar bezpośrednio od producenta / gwarancja producenta w Polsce / mamy podpisaną umowę z fabryką / towar od Xiaomi Polska" ;) Można by wymieniac długo.

Klientów traktujemy poważnie i uczciwie. Każdy towar z naszej oferty pochodzi z oficjalnych dystrybucji i jest fabrycznie nowy oraz posiada gwarancję producenta. Moglibyśmy wprowadzić jak konkurencja wersje brandowane od operatorów, refubrished czy z nieoficjalnej dystrybucji ale nie czynimy tego, ponieważ nie jesteśmy oszustami.

Co do gwarancji to jeśli ktoś majstruje nieumięjętnie w oprogramowaniu brikując towar niech się nie dziwi, że reklamcja zostaje odrzucona. Każde zasadne reklamacje są pozytywnie rozpatrywane.

Najświeższy przykład - wymieniony Mi4 64GB na nową sztukę przez producenta (w starym padła płyta główna). Jutro odsyłamy do klienta kurierem na nasz koszt.

IMG1620-0_saqeapr.jpgIMG1619JP_saqeapx.jpg

 

Inny przykład z zeszłego tygodnia - odrzucona reklamacja Mi Note Pro przez serwis Xiaomi. Powód? uszkodzenie mechaniczne telefonu (po przesłaniu protokołu kupujący przyznał się, że telefon zaliczył upadek na podłogę, co zesztą było widać ewidentnie na kancie smarfona).

IMG1616-0_saqeapq.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ta dyskusja dotyczy Mi4? Nie? Cóż.. W takim razie ją kończymy... @Redmi2  Jeżeli nie masz niezbitych dowodów na to, że Buriza kłamie, to po prostu nie pisz takich rzeczy, jest to krzywdzące, jakby nie było... @Buriza To samo, nie podajesz nigdzie niezbitych dowodów na to, że takie IBG teraz sprzedaje refuby jako oryginalne, nietykane telefony, to wszystko są domysły, co ciekawe, aktualnie mam na PW osobę, która niby wygrała z Tobą sprawę sądową, co prawda nie ufam mu (kto przy rozprawie sądowej dostaje 300zł odszkodowania za odmowę gwarancji sprzedawcy? Co więcej, ta osoba używa na forum ciągle VPN'ów, także...), a raczej, nie ufam tutaj nikomu, w końcu nikt się tak na prawdę ze sobą nie zna, ale nie jest to jedyna osoba, która z takimi rzeczami na Twój temat do mnie pisze. Ludzie błagają o blokowanie Twojego konta, o usuwanie postów, o wstawienie się za nich, aby dostali od Ciebie refund za sprzęt którego nie otrzymali lub jest uszkodzony. Także nie ma się też co dziwić, że ludzie tracą do Ciebie, jako sprzedawcy zaufanie, jak takie kwiatki się pojawiają, a komu się bardziej ufa? Sprzedawcy, czy poszkodowanemu klientowi? 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Redmi2 napisał:

Wybiórcze informacje aby pokazać jaki to super jesteś. Rzucasz oskarżenia a nic po za tym. Żadnych na to dowodów. Dla mnie to robisz poprostu nie zdrowa konkurencję i tyle, a po tym jak potraktowała kilku użytkowników którzy kupili od Ciebie telefony i opisali to tu i na wykopie w życiu nie kupiłbym u takiego człowieka..

Jak rzucasz hasła i oskarżenia to popieram to niezbitymi dowodami a nie klepiesz na lewo i prawo jaki to ty jesteś pokrzywdzony a inni to cwaniaki i sprzedają refuby. Jak na razie Twoje słowa są nic nie warte.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dobrze, w takim razie jeśli chcesz dowodów to bardzo proszę osoby, które kupiły w znanych chińskich sklepach w ostatnim roku telefony Xiaomi o napisanie do mnie w celu podania numeru seryjnego.

Szczególnie interesują mnie modele (tych modeli było najwięcej "kombinowanych"):

  • Mi4 (wszystkie wersje z naciskiem na wersje wcdma black)
  • Mi Note (wszystkie wersje)

Napiszę do supportu Xiaomi o prześledzenie historii modeli i screeny wrzucę w temacie. Dodatkowo zobowiązuje się do przepisania wiadomości ze screenów na formę tekstową do wrzucenia do translatora, chyba, że będzie wolał się przejść do tłumacza przysięgłego.

Idziesz na to? Jeśli okażą się, że nie mam racji zobowiązuje się publicznie do wypłaty Tobie 10000 zł i przeprosiny. Jesli się okaże, że mam rację Ty zapłacisz mi tylko 1000zł za poświęcony czas + przeprosiny o sianie kłamstw na nasz temat. Łatwa kasa do zarobienia jeśli jesteś przekonany swoich racji ;)

Czekam na odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

@nezumi ja tylko podpisałem na post@tpawel.

Nie mam dowodów, bo po przeczytaniu wielu złych momentów na wielu portalach na xon itp zaniedbałem zakupu u niego.

Ale wkurza mnie pisanie bzdur w stylu sprzedają refuby wiem ale nie powiem... bezwartościowe słowa które powodują zamieszanie, a jest duże prawdopodobieństwo że to kłamstwo poprostu. Jak już tak pisze to niech to popiera dowodami. Co mu zależy, skoro jest taki święty i on refubow nie sprzedaje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dlatego zaproponowałem powyżej propozycję gdzie mogę to łatwo udowpodnić. Czekam na odpowiedź czy idziesz na układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Redmi2 napisał:

@nezumi ja tylko podpisałem na post@tpawel.

Nie mam dowodów, bo po przeczytaniu wielu złych momentów na wielu portalach na xon itp zaniedbałem zakupu u niego.

Ale wkurza mnie pisanie bzdur w stylu sprzedają refuby wiem ale nie powiem... bezwartościowe słowa które powodują zamieszanie, a jest duże prawdopodobieństwo że to kłamstwo poprostu. Jak już tak pisze to niech to popiera dowodami. Co mu zależy, skoro jest taki święty i on refubow nie sprzedaje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Dlatego pisałem, aby powstrzymać się od 1 znacznych opinii. Szkoda nerwów i wojen, a dla mnie czasu na sprzątanie tego :D. Mi4 z IBG poszła ostatnio masa, masa osób je ma i nikt jeszcze się nie zgłosił, że ma lewy telefon, a każdemu z nich proponowałem antifake i większość go robiła. Nie przeczę, że IBG może mieć refuby w ofercie, ale na pewno nie sprzedaje ich jako nówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Redmi2 napisał:

To są dowody? Kolejna. Chęć zarobienia na kimś... żałosny jesteś.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Czyli już nie jesteś taki pewien, że twierdzisz, że zarobimy na Tobie? :)

Zmiana o 180 stopni.

Masz do zarobienia 10k pln na wyciągnięcie ręki. Głupstwem byłoby nieskorzystanie z oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się wywołany do tablicy;)

Napisałem w trybie przypuszczającym bo nie wiedziałem tak naprawdę kto mówi prawdę, a nie chce nikogo oskarżać. Z tego co pamiętam jednak to Buriza najpierw mówiłeś że te tanie to refuby. Teraz dodales że refuby albo brandowane. Jeśli to drugie to tak naprawdę nie widzę powodu dlaczego taki brandowany telefon jest gorszy,skoro tutaj i tak każdy w 10min usuwa branding. Nie chcę być tu stroną tego sporu bo nigdy nie miałem z Tobą nic wspólnego,wiec tym samym pokrzywdzonym nie jestem, ale jednak kilka osób z mojego polecenia kupiło u Ciebie telefony przez Allegro.

Edit@

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że na dokończenie tematu sporu Pana Burizy z Forumowiczami potrzebny by był oddzielny wątek.

Wracając do tematu. Numiza- przesledzilem od wczoraj trochę informacji o MI5 (które choćbym nie wiem jak próbował, nie potrafi mi się spodobać, zanadto wieje samsungiem) i MI4s (które wizualnie podobne jest do Huawei P8) i dochodzę do wniosku że mimo fajnych parametrów nie powalają mnoe wizualnie no i- nie będę oszukiwal- nie do końca mieszczą się w planowanym budżecie haha. Chyba jednak pozostanę przy MI4 mimo że radzisz mi że to nie do końca sensownebi rozsądne wyjście. Możliwości jakie daje MI5 obawiam się że mógłbym w pełni i tak nie wykorzystać jako stosunkowo przeciętny użytkownik telefonu. Na MI4 szczerze się przyznając chce przeskoczyć głównie z powodu fanaberii i widzimisię oraz chęci posiadania wyższej cyferki w nazwie, wyglądu oraz telefonu salonowego (MI3 nabyłem mimo że w stanie idealnym to jednak używane). Obecnie na miui 5.11.5 spełnia całkowicie moje oczekiwania i nie mam mu praktycznie nic do zarzucenia, no może bateria mogła by trzymać dłużej ale to pewno następstwo tego że w pracy dosyć intensywnie korzystam z telefonu (rozmowy, smsy oraz mapy i nawigacja). Obstawiam że MI4 gorszy nie będzie więc domyślam się że sprosta moim oczekiwaniom przy okazji łechcąc przyjemnie ego nowszym modelem i ciesząc oko wyglądem =P zastanawiam się tylko nad dwoma sprawami: czy brać tańsza wersję 2gb ram czy jednak dołożyć do 3gb ram oraz druga- czy pozostać przy sprawdzonym przeze mnie KK i miui 5.11.5 czy wrzucić mu po zakupie MM i któryś z ostatnich w miarę stabilnych i pozbawionych bugów miui (już w v8). Niestety telefonu używam także służbowo więc nie mogę pozwolić sobie na dziwne restarty, zawieszki lub niedzialajace funkcje typu np kalkulator. Liczę na pomoc tych którzy uzytkowali lub nadal uzytkuja MI4 oraz tych którzy mogą powiedzieć coś z własnego doświadczenia o miui v8 i jego stabilności i pracy na baterii =)

Ps. Dziękuję za cierpliwość przy czytaniu moich wypocin =P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Lukas98woj napisał:

Dzięki instalacja standardowo przez aktualizację?

Powrócić też potem jakoś łatwo można ?

 

Tylko upewnij się, że cancro ściągasz, bo przed edycją posta przez przypadek mi się ROM dla virgo wkleił. xD A na czym siedzisz teraz? Bo powinno się dać przez aktualizacje, ale najlepiej przez TWRP to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@santos Jak już chcesz Mi4, to szukaj 3/16, ale ostrzegam, że ta wersja jest już praktycznie niedostępna, trzeba uważać. No i co do miui... u mnie śmiga, ale u kogoś innego już nie musi, wiesz no... MIUI żyje własnym życiem :D. (taki szczególik, sporo więcej problemów zgłaszaja osoby z telefonem w wersji 3/16, niż 2/16 :o).

2 minuty temu, Lukas98woj napisał:

Dzięki instalacja standardowo przez aktualizację?

Powrócić też potem jakoś łatwo można ?

 

https://xiaomi.eu/community/threads/miui-8-alpha.31903/ Może być wymagany powrót do fabrycznych, przed instalacją oczywiście pełna kopia w TWRP,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Nezumi za pomoc i rady =) powiedzcie czy sklep Banggood cieszy się dobrą opinią, czy nie wciska podróbek i czy ktoś ma z nimi doświadczenie? Obecnie mają fajna promocje na MI4 2/16 za niewiele ponad 5oo ziko tylko zdaje się wysyłka z Chin....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...