Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze pytanko. Dziwna sprawa nie mam dźwięku. Wcześniej jak oglądałem YT to dźwięk "falował". Teraz wcale nie mam mimo, że poziom volume max.

 

Wypadłem z obiegu. Dawno na adroida nie wrzucałem ROMów. Może ktoś nakierować na odpowiednie poradniki jak przejść z tego MIUI V7 na 5.11.5? Zastanawiam się czy w tym nie tkwi problem z dźwiękiem.

 

Problem jednak sprzętowy. Po zdjęciu plecków i delikatnym przyciskaniu okolic głośnika odpowiednio się pojawia i znika lub pod podgłaśnia dźwięk. Jakaś solucja bez utraty gwarancji?

Lepiej oddaj na gwarancje jak masz w pl i nie kombinuj

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 5.11.5 na ekranie blokady jak się pojawi powiadomienie to rzadkość.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Serio masz problem z powiadomieniami na ekranie blokady? U mnie działa wszystko.

PS. Stosujesz ręczne czyszczenie RAM, albo oszczędzanie energii?

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kulig007 napisał:

 

 

Serio masz problem z powiadomieniami na ekranie blokady? U mnie działa wszystko.

 

PS. Stosujesz ręczne czyszczenie RAM, albo oszczędzanie energii?

 

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Nie stosuje nic z tych rzeczy. W sumie to teraz sobie uświadomiłem, że nie bardzo działają powiadomienia od Fb/Messenger, a od sms/rozmów spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, kulig007 napisał:

A to zmienia postać rzeczy. Nie wiem, nie korzystam z FB / Messenger.

Ale wszystkie inne aplikacje, w tym ZEWNĘTRZNE działają poprawnie.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Boli mnie tylko jedna rzecz, która była na Nexusie 5. Mianowicie jak się dwoma palcami powiadomienie na ekranie blokady czy pasku powiadomień ściągało to wyskakiwała opcja archiwizuj bez żadnego otwierania aplikacji. Nie wiesz czy w miui MM jest taka funkcja dodana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swype to akurat działa, ze znikają z ekranu blokady, ale chyba w pasku powiadomień nadal są i niestety jak się sms tak odrzuci to jest nadal nieprzeczytany. Ja chyba niedługo zaryzykuję i przejdę na ostatnią wersję miui7 lub miui 8 jak będzie już w miarę ogarnięta. Jak się spierdzielą rozmowy czy coś to mam nadzieję, że się poratuję CM13 ew. 5.12.17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, preston2009 napisał:

Ja rozpoznam. Bug graficzny nie ma spadku przed i po tylko leci w linii prostej. Dodatkowo zwykły restart ma małą przerwę.

Bzdura, u mnie są same małe przerwy z mocnymi spadkami baterii na wykresie, a telefonu ciągle używam, mam PIN, nie ma żadnego restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec ta wersja polska 5.11.5 lub 5.12.17eu

to jaka wersja miui??

szukam w downloadzie i nie moge znalesc,,

wchodze na v6 i najwieksza to jakas 5.8.8

wchodze na v5 i są 4.8

wchodze na v7 i kazda ma numer 7xx

zgłupieć można ...

 

Znalazlem cos takiego to dobry plik??

soft miui

 

teraz mam taki soft

Screenshot_2016-06-03-22-04-13_com.android.settings.png

Edytowane przez data17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2

Widać, że kolega wyżej jest nowy i wątpię czy zrozumie to co napisałeś. 

Na ten rom co ma teraz nie zainstaluje nic bez pomocy tematów w dziale Problemy Techniczne.

Wg mnie nie warto siedzieć na starym romie z zeszłego roku. U mnie na najnowszym miui 6.5.26 wszystko działa dobrze. Po za tym i tak chyba każdy kupuje nowy telefon z myślą o aktualizacji do zbliżającego się miui 8.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takim kompletnym laikiem to nie jestem bo telefony z androidem mam od 2011 przeszło przez moje ręce ok 35sztuk :D i modyfikacje też wgrywałem,

ostatnio miałem samsunga s4 i niestety tam bateria gorzej działała na androidzie 5.0 i 6.0 nieoficjalnym dlatego, póki mam ten android 4.4 nie chciałbym wyżej wchodzić.

Czyli mam rozumieć, że mam lipną wersję( szkoda ze nie wiedzialem wczesniej ;/)  i przez telefon aplikacja nie wgram updater?

 

a na wykopie znalazlem taki poradnik:

http://pokazywarka.pl/mi4ct/

tym sposobem wgram?

 

ps widze ze kolega Redmi2 jest z lublina to w razie uwalenia fona wiem do kogo uderzac z flaszką :D

ogolnie to chcialem wgrac cos na szybko zeby nie miec syfiastych aplikacji ( i szpiegowania hehe) ale no nie chcial bym poki co wchodzic na ten android 6.0 bo wiem ze bateria lezy a na tym mi najbardziej zalezy

 

dobra widze ze troche zamieszania narobilem bo jest w innym dziale watek od tego ktory teraz czytam jak jakis admin moze to niech przeniesie post tam.

Edytowane przez data17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Jak długo dostępne jest MIUI 8? Czy jest dopracowane i stabilne? I jak z baterią? Obecnie używam MI3 z miui 5.11.5 bo takowy Koledzy mi tu na forum polecili i faktycznie nie mam z nim najmniejszych problemów. Niedługo zamierzam przesiąść się na MI4 (brać wersję 2gb ram czy dopłacać i wyrwać 3gb, jak z różnica pracy, płynnością itp?) i zastanawiam się czy na nowym MI4 pozostać przy sprawdzonym KK i miui 5.11.5 czy wrzucić MM i MIUI 8. Kluczowe dla mnie sprawy to długość pracy na baterii i szeroko pojęta stabilnosc- brak lagów, bugów, zawieszek, restartow no i oczywiście płynność działania =) 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Miui8 jak narazie wersja alfa, fc bt, fc zegara, kalkulator 3 cyfry tylko.

KK na mi4 trzymał najdłużej baterię, na 6.0 jest porażka leci na łeb, niby piszą że na miui8 , że trzyma dłużej ale ja tego nie widzę, tak samo leci jak na miui7 na 6.0.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Trzyma sporo lepiej, aktualnie mam 1h SoT od 8 rano (od odłączenia) i jeszcze 95% baterii. W porównaniu do wszystkich innych romów na 6.0 jest ZNACZĄCA poprawa.

 

11 minut temu, santos napisał:

Witajcie. Jak długo dostępne jest MIUI 8? Czy jest dopracowane i stabilne? I jak z baterią? Obecnie używam MI3 z miui 5.11.5 bo takowy Koledzy mi tu na forum polecili i faktycznie nie mam z nim najmniejszych problemów. Niedługo zamierzam przesiąść się na MI4 (brać wersję 2gb ram czy dopłacać i wyrwać 3gb, jak z różnica pracy, płynnością itp?) i zastanawiam się czy na nowym MI4 pozostać przy sprawdzonym KK i miui 5.11.5 czy wrzucić MM i MIUI 8. Kluczowe dla mnie sprawy to długość pracy na baterii i szeroko pojęta stabilnosc- brak lagów, bugów, zawieszek, restartow no i oczywiście płynność działania =) 

Pozdrawiam 

MIUI8 (beta) za tydzień/2. Nie opłaca się przechodzić z Mi3 na Mi4, nie odczujesz różnicy, jak chcesz przechodzić to na Mi5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od 8 rano mam już 61% a nie siedze ciągle na telefonie. Nie gram.

Więc niby gdzie lepiej?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Co telefon (egzemplarz) to inne zachowanie. Ja od 8 rano wgrałem jeszcze poprzednia wersję i trochę siedzę w necie jakieś 40min sot i mam 83%.

Mi4LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tpawel napisał:

Rozumiem że to xiaomi.eu? Chyba spróbuję wieczorem. Pojdzie normalnie przez updater? Jestem teraz na 6.5.19

tak. Przez TWRP, wcześniej zrób kopie, po instalacji może być wymagany fabryczny, ale nie musi, u mnie poszło bez problemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nezumi, mówisz że przesiadka nieoplacalna i nieodczuwalna? Troszkę zmartwiles mnie hehe bo jednak bebechy lepsze i coś czytałem że jakość wyświetlacza (mimo tej samej rozdzielczości) lepsza w mi4. No i nie będę ukrywał że jestem esteta a mi4 podoba mi się o niebo bardziej niż mi3. Mi5 nie podoba mi się nikuta (no chyba że wersja gold- tutaj przynajmniej kolor chociaż trochę ratuje), za mocno wieje szajsungiem i stracił to Xiaomiowe "coś"... A co myślicie o MI4s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, santos napisał:

Nezumi, mówisz że przesiadka nieoplacalna i nieodczuwalna? Troszkę zmartwiles mnie hehe bo jednak bebechy lepsze i coś czytałem że jakość wyświetlacza (mimo tej samej rozdzielczości) lepsza w mi4. No i nie będę ukrywał że jestem esteta a mi4 podoba mi się o niebo bardziej niż mi3. Mi5 nie podoba mi się nikuta (no chyba że wersja gold- tutaj przynajmniej kolor chociaż trochę ratuje), za mocno wieje szajsungiem i stracił to Xiaomiowe "coś"... A co myślicie o MI4s?

Mi4s też OK. Między 800, a 801 nie ma wielkiej różnicy w wydajności, ekran rzeczywiście sporo lepszy, tak samo aparat, ale jak mówię, między Mi3, a Mi4 wielkich różnic nie odczujesz, przy Mi4s już tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu mówicie tylko o mi4s skoro mi4c jest tańsze i to samo?? Kolega mial mi3 i pamietam ze to byl spory kloc. Na pewno przy wymianie na mi4 design na plus. Wydajnosc wzrost raczej brak. Ja bym na mi4c wymienil. Ja mam terazmiui7 ale widzę że będę kombinować z powrotem do 4.4 androida bo tu też mi bateria leci w oczach

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zechciej jeszcze rozwinąć stwierdzenie odnośnie sporo lepszego wywietlacza =) ponoć jest jaśniejszy (czyli poprostu mocniejsze podświetlenie) a co jeszcze? Czy różnice oczywiście na korzyść MI4 w pracy na baterii odczuje? To pewno jest mocno zależne od wersji miui nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, santos napisał:

A zechciej jeszcze rozwinąć stwierdzenie odnośnie sporo lepszego wywietlacza =) ponoć jest jaśniejszy (czyli poprostu mocniejsze podświetlenie) a co jeszcze? Czy różnice oczywiście na korzyść MI4 w pracy na baterii odczuje? To pewno jest mocno zależne od wersji miui nie?

Mi4s i Mi4 mają z tego co się orientuje ten sam(Sharp/JDI), Mi4c ma "gorszy". Xiaomi nie podaje szczegółów odnośnie tego, z jakiej firmy są wyświetlacze w Mi4c, wiec pewnie nie ma się co chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...