Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam znów takie pytanie - chce zaktualizować sobie system na ten najnowszy (mam teraz 5.11.5), zrobie to miflashem żeby wszystko mieć wyczyszczone (na 5.11.5 coś mi się zaczęły problemy z zasięgiem, dokładnie z internetem, muszę co chwile włączać i wyłączać dane żeby działał). I teraz pytanie, gdzie zapisać wszystko? W sensie gdzie jest opcja backupu. I wszystko czyli co mi się zapisze? :D Appki np nie będe musiał się od nowa logować (mam parę gierek do których za nic nie pamiętam haseł, fajnie by było gdyby to się zapamiętało, inaczej backup appek mi nie potrzebny do niczego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, XaiMeS napisał:

A ja mam znów takie pytanie - chce zaktualizować sobie system na ten najnowszy (mam teraz 5.11.5), zrobie to miflashem żeby wszystko mieć wyczyszczone (na 5.11.5 coś mi się zaczęły problemy z zasięgiem, dokładnie z internetem, muszę co chwile włączać i wyłączać dane żeby działał). I teraz pytanie, gdzie zapisać wszystko? W sensie gdzie jest opcja backupu. I wszystko czyli co mi się zapisze? :D Appki np nie będe musiał się od nowa logować (mam parę gierek do których za nic nie pamiętam haseł, fajnie by było gdyby to się zapamiętało, inaczej backup appek mi nie potrzebny do niczego).

Wrzuć sobie na chmurkę to co potrzebujesz i problem z głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was może kombinował że zmianą dalvik na art w mi4 (ja kit kat oczywiście)?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Nie kombinuj, bo nic na tym zyskasz. Nie zauważysz żadnej różnicy. Możesz złapać bootloop w najgorszym wypadku. I tylko wipe data pomoże.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, tpawel napisał:

Ustawienia->urzadzenie->bateria i wydajnosc-> inteligentne oszczedzanie->oszczedzanie w aplikacjach->yanosik->nie blokuj w tle

Chyba nic nie pokreciłem. emoji1.png

Daj znać czy poszlo

A już miałem nadzieję, że coś jeszcze innego miałeś na myśli. Akurat to co piszesz w pierwszej kolejności zrobiłem i u mnie nie pomogło. Może na krótkich trasach to nie jest odczuwalne ale po jakiś 30-50km wszystko przestawało działać i tylko szarą mapkę mogłem oglądać. Dopiero dodanie yanosika do autostsrtu u mnie pomogło i 150km miałem już z kolorową mapką i z informacjami o radarach i orlenach. ;) Tylko żeby jeszcze nie zjadał tak baterii po wyłączeniu aplikacji bo nie chce mi się za każdym razem restartować telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.05.2016 o 23:31, szyps napisał:

Witam.
Dzisiaj doszedł mój Mi4 LTE zakupiony w promocji na Banggood.

Oczywiście zaraz po rozpakowaniu próbowałem zainstalować aktualizację. Niestety nic z tego. Próbowałem już wszystkiego i za każdym razem wywala jakiś błąd. Przez updater i MiFlash instalacja nie chce iść. Mam już redmi 3 i poradziłem sobie z wgraniem MIUI przez MiFlash oraz z odblokowaniem bootloadera. Niestety w tym przypadku chyba coś robię źle. 
Ktoś pomoże? Załączam zrzut ekranu z aktualną wersją MIUI.

 

Screenshot_2016-05-26-06-20-39_com.android.settings.png

Czy idzie na ta wersje zainstalować miui polska 5.11.5. ?

Z tego co czytam to nie i tylko android 6.0

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, XaiMeS napisał:

Czyli ona się po prostu robi automatycznie jeśli mam zaznaczone tak? nic mam nie klikać tylko już mogę full wipe robić? 

Podpinasz się pod WiFi i powinna się robić automatycznie z tych rzeczy, które masz zaznaczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdziesz sposób to tak :-) jak znajdziesz fastboot rom pod miflash pod CT o tych numerkach 5.11.5 to podejrzewam, że tak.

A naprawdę ciężko znaleść. Kilka w dół bez problemu ale to wszystkie na 6.0. Wiec zejdziesz na xiaomi.eu na max 5.12.17 na 4.4

Teoretycznie jeden użytkownik pisał, że bez problemu instalował niższe romy na 4.4 na 6.0 przez updater na mi4 ale nie pokazał ani filmiku ani screenów. Więc nie próbowałem, wolę nie ryzykować.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Dzięki poszło

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Redmi2 napisał:

 

 

Jak znajdziesz sposób to tak :-) jak znajdziesz fastboot rom pod miflash pod CT o tych numerkach 5.11.5 to podejrzewam, że tak.

 

A naprawdę ciężko znaleść. Kilka w dół bez problemu ale to wszystkie na 6.0. Wiec zejdziesz na xiaomi.eu na max 5.12.17 na 4.4

 

Teoretycznie jeden użytkownik pisał, że bez problemu instalował niższe romy na 4.4 na 6.0 przez updater na mi4 ale nie pokazał ani filmiku ani screenów. Więc nie próbowałem, wolę nie ryzykować.

 

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Dziś zobaczyłem z ciekawości że żona ma wersję telefonu mi 4lte-cu. Zainstalowałem jej 5.11.5 miui polska i wszystko działa. Czy tak może zostać czy trzeba coś innego wgrywać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2016 o 00:32, Ulthion napisał:

Sprawdź tutaj telefon http://www.mi.com/verify/#secur_en

Dotarł do mnie mi4 kupiony w Polsce. Na tej stronie pokazuje, że IMEI doesn't exist.

IMEI w tel zgadza się z tym na nalepce, ale Numer Seryjny się nie zgadza.

Co sądzicie?

RECOVERY jest oryginalne MIUI.

Edytowane przez dominik555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

404 Not Found

  • Code: NoSuchKey
  • Message: The specified key does not exist.
  • Key: antifake/antifake_10302_00.apk
  • RequestId: DFCC3744CCEC9D1D
  • HostId: rBnY8dMdUWHD2ImrTKPhCT9XA780r3aN4rmrCo71yWNsIoUGKh6DIwsq0kHHWvX//0uGq2wpnfQ=

 

 

Przy probie odnalezienia aplikacji sklep play się wiesza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko. Dziwna sprawa nie mam dźwięku. Wcześniej jak oglądałem YT to dźwięk "falował". Teraz wcale nie mam mimo, że poziom volume max.

 

Wypadłem z obiegu. Dawno na adroida nie wrzucałem ROMów. Może ktoś nakierować na odpowiednie poradniki jak przejść z tego MIUI V7 na 5.11.5? Zastanawiam się czy w tym nie tkwi problem z dźwiękiem.

 

Problem jednak sprzętowy. Po zdjęciu plecków i delikatnym przyciskaniu okolic głośnika odpowiednio się pojawia i znika lub pod podgłaśnia dźwięk. Jakaś solucja bez utraty gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...