Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, maciek04 napisał:

Czy ktoś ostatnio kupował Mi4 na Xiaomiforsale? Interesuje mnie z jakim oprogramowaniem przychodzi od nich ten telefon. 

Czy to warto siedzieć i się zastanawiać jaki rom wgrywają jak możesz go zmienić w kilka minut? Chyba że boisz się, że złączą partycję to już wtedy inna sprawa. Możesz ich zapytać w emailu.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie mysle nad tym telefonem szukam kogos kto wie ile ten telefon wytrzyma podswietlonego ciagle ekranu + LTE dobije do 4h czy nie??

Ja na 5.11.5 mam te wzory jeszcze 49% baterii, dwa dni od ładowania i 3,5h sot jak na razie

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze 2 pytania

1. Posiadam wersję LTE, gdy włączam transfer to koło zasięgu zamiast LTE jest H+, tak ma być?

2. Czy da się zmienić opcję odbierania połączeń? Teraz jest od środka do góry żeby odebrac ja bym chciał od środka do prawego boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, evil222 napisał:

mam jeszcze 2 pytania

1. Posiadam wersję LTE, gdy włączam transfer to koło zasięgu zamiast LTE jest H+, tak ma być?

2. Czy da się zmienić opcję odbierania połączeń? Teraz jest od środka do góry żeby odebrac ja bym chciał od środka do prawego boku.

2. Nie, to jest już samo MIUI, poczekaj na MIUI8, tam to będzie nieco zmienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Cieplasek napisał:

Wraca na 100 %. A to za głośno dla mnie i denerwuje mnie to ciągle ściszanie. :-(

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ustawienia->Dźwięk->Głośność... Tapamy i szukamy ;-;

1 minutę temu, evil222 napisał:

Dzięki. Mam jeszcze jeden problem z messengerem. Nie wyskakuje mi miniaturka avatara na pulpicie że dostałem wiadomość?

Dział Tutoriale->Pływające okna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, jako że na ibuygou pojawiły się wersje Mi4 2GB w korzystnej cenie, chciałbym się poradzić ekspertów czy jest duża różnica pomiędzy tą wersją  a wersją 3GB. Jestem zwykłym użytkownikiem. Telefon ma mi służyć do dzwonienia, czasem pisania smsów + parę podstawowych aplikacji. Czy jest sens inwestować w 3GB? Oglądałem filmik na YT porównawczy ale jakichś kolosanych dysproporcji nie zauważyłem.

Proszę o poradę, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta różnica jest i wynosi dokładnie 1GB 😂 po za tym że ciężko już dostać wersje 3GB i jest ona oczywiście droższa to nie ma już żadnej. Do normalnego użytkowania nie jest ci potrzebne 3GB.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wraca na 100 %. A to za głośno dla mnie i denerwuje mnie to ciągle ściszanie. :-(

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ustawienia->Dźwięk->Głośność... Tapamy i szukamy ;-;

wchodziłem właśnie w ten dział jednak mimo zmian na minimum nadal przy,odbieranie rozmowie mam maksymalny głos

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tym i w końcu zamówiłem 2/16 za 689 z technosa czyli jakieś 100zł różnicy. Serwis w sumie też w Polsce u Acida jak dobrze się doczytałem, więc kwestia chyba tylko czy potrzebujesz FV.
Ale ogólnie patrząc ceny to stwierdziłem, że 3/16 się kompletnie nie opłaca, bo w podobnej cenie można wtedy dostać Mi4c albo Note 3 Pro 3/32, więc odrzuciłem na starcie i tylko długo myślałem o pojedynku Mi4 vs Note 3 Pro.
Jak Ci się nie spieszy, to poczekaj, aż do mnie dotrze 2/16, zmaltretuje go i dam znać, bo też raczej nie jestem telefonicznym graczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Cieplasek napisał:

wchodziłem właśnie w ten dział jednak mimo zmian na minimum nadal przy,odbieranie rozmowie mam maksymalny głos

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

No to szukamy przyczyny, bo rozmowy normalnie zaczynają się na tym poziomie głośności, na jakim był ostatnio zakończony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce napisac co nie co o mi4.

Moje wcześniejsze telefony to Samsung note 4 i huawei mate 8. Nie ukrywam, że musiałem zmienić telefon z powodów finansowych, więc kupiłem tańszego Mi4.

Teraz dopiero odczułem prawdziwy komfort ze względu na jego gabaryty. W kieszeni się mieści, w ręce trzyma się wygodnie, można obsługiwać go jedną ręką. Myślałem, że gdy przesiądę się na mniejsze cacko będzie kiepsko, a jednak rewelka. Ja używam tylko internetu, fejsbuka, dzwonie, pisze sms i od czasu do czasu posłucham muzyki na słuchawkach. Telefon jest wystarczający na te funkcje, nic nie tnie etc.

Jak na razie telefon oceniam 5/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o papierowe możliwości i z tego co tu na forum doczytałem, a także recenzji się na oglądałem, to jak zajechałeś Lumię 625, to jej odpowiednikiem byłby pewnie Redmi 2/3, a Mi4 to już raczej jak lumia 930 (nawiasem mówiąc, to własnie na lumiach moim zdaniem się wzorowali, a nie na apple, jak wziąłem do reki Mi4c to dosłownie jakbym miał lumię w ręku, patrząc po wyglądzie).

Po przeczytaniu wszystkiego co się da, zamówiłem tą 2gb, bo załozyłem, że w najgorszym razie po prostu przejdę na cyanogenmoda13 i tyle. Bo na papierze, to co by nie mówić Mi4 jest na poziomie Xperii z3, więc tragedii nie ma - a przynajmniej mam nadzieję. Za tydzień się okaże wstępnie :P
Ale jak pisałem myślałem jeszcze o RN3Pro snapdragon i szczerze, jakbym go znalazł wczesniej za 850 niż zamówiłem Mi4 to pewnie jego bym brał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu dniach używania Mi4 podzielę się spostrzeżeniami na jego temat. Wcześniej używałem Redmi 1S na androidzie 4.4 a w Mi4 od razu najnowsze miui na 6.0. 

Telefon naprawdę super, świetny wyświetlacz, full hd robi wrażenie. Tylko może trochę kolory jak dla mnie są zbyt jaskrawe, prawie jak amoled. Aparat zdjęcia robi też bardzo dobre, chyba lepsze niż moja stara lustrzanka. :) 

Z rozmowami na razie żadnych problemów nie miałem i wszyscy wszystko dobrze słyszą w obie strony. 

Z baterią też jest dobrze, lepiej niż się spodziewałem. W tej chwili 1 dzień 4h, sot 5h 23min, jasność 50% i zostało 20% baterii. 

A teraz wady.

Pierwszy to GPS. Trochę słaby, mniej dokładny niż w poprzednich moich telefonach ale do nawigacji wystarczający. 

A drugi to bardzo ciężka współpraca z zewnętrzną aplikacją Yanosik, z której często korzystam..

Najpierw miałem problem z pływająca ikoną w tle. W ustawieniach aplikacji pomogło zaznaczenie "wyświetlanie wyskakujących okien. 

Potem przy działaniu aplikacji na pierwszym planie wszystko było ok kilka minut a później" brak aktualnych zdarzeń" i żadnych ostrzeżeń, nic. Więc aplikacja bezużyteczna. Nawet traffic nie działał i drogi z kolorowych zamieniały się na szare. Wyłączenie oszczędzania baterii dla tej aplikacji nie pomogło. Dopiero wydaje mi się, że zaskoczyło gdy dodałem ją do autostartu. Ale i tak nie jestem w 100% pewny bo dostałem wtedy pierwszy w swoim prawie 10letnim stażu mandat za prędkość. Ale możliwe że to nie wina działania aplikacji tylko droga boczna i nikt nie zdążył zgłosić. 

I na koniec coś, z czym jeszcze nie poradziłem sobie. Po zakończeniu działania Yanosika bateria leci jak szalona. Nie pomaga nawet zatrzymanie działania w ustawieniach aplikacji. Dopiero restart telefonu pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy inteligentne oszczędzanie baterii ma wpływ na powiadomienia maila/messengera/Facebooka? Bo czasami nie przychodzą mi powiadomienia i muszę ręcznie otwierać np messengera żeby zobaczyć że ktoś napisał... Pływające okna mam włączone

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić. Mam neutralne i zastanawiałem się nad chłodnymi ale w końcu zostawiłem neutralne. W starym telefonie miałem za bardzo wyblakłe kolory.  

Takie same wrażenia miałem jak przechodziłem z RedMi 1s. Myślałem że coś ze mną nie tak ;-)

z Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz po przejściu z redmi 3 faktycznie mega jaskrawy. Co do yanosika to u mnie był problem z jego pracą gdy był włączony ten tryb niby przezroczysty. Neta wtedy odcinalo i faktycznie nie było zdarzeń. Kiedy działał jako glowna apka to było ok. Pomogła zmiana w ustawieniach żeby mógł korzystać z danych komórkowych jak działa w tle. Od tej pory jest ok. Ja 5h SoT w życiu nie wykręce. Nie mam chwili na razie wrzucic 6.5.26, a siedzę na 6.5.19,ktory z tego co czytam zbyt dobry nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...