Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, schreder napisał:

Mam pytanie odnośnie aparatu: czy w późniejszych wersjach niż 5.11.5 wprowadzono poprawki aparatu czy już żadnych zmian nie było widać? Pytam bo wydaje mi się, że kiedyś ktoś pisał, że w Redmi Note 2, któraś aktualizacja pogorszyła jakość fotek, więc jak widać coś grzebali.

Grzebią ciągle, to tu, to tam, nikt nie jest w stanie sprawdzić co dokładnie grzebią, bo przy ChangeLog'ach nie są zbyt wylewni i piszą tylko o kilku najważniejszych sprawach. Na 2-3pierwszych aktu 6.0 aparat miał problem ze złapaniem ostrości, często źle focusował, aktualnie jest sporo lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aparatu: czy w późniejszych wersjach niż 5.11.5 wprowadzono poprawki aparatu czy już żadnych zmian nie było widać? Pytam bo wydaje mi się, że kiedyś ktoś pisał, że w Redmi Note 2, któraś aktualizacja pogorszyła jakość fotek, więc jak widać coś grzebali.

5.11.5 chyba nie dotyczyły problemy z jakością zdjęć / video. Później były problemy. Tak coś mi się kojarzy.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy ktoś z Was może potwierdzić info kolegi @mario123m o możliwości powrotu na KK przez TWRP?

@Redmi2 poszukaj czegoś na chomiku. Kiedyś szukałem miui v5 i dostałem namiary na tego chomika KLIK  U mnie coś się nie ładuje ale może u Ciebie zaskoczy

Edit:

Zaskoczyło. Jest tam chyba to, czego szukasz

Edytowane przez wojtasemaj
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wojtasemaj napisał:

Chłopaki, czy ktoś z Was może potwierdzić info kolegi @mario123m o możliwości powrotu na KK przez TWRP?

Bez większego problemu się da. Ale tylko na wersję z 17 grudnia.

Starsze wymagają 2 partycje. Więc musisz bawić się. Nie nie wiesz o co chodzi to nie polecam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że na wersję 5.12.17 można zejść to wiem (robiłem to niejednokrotnie). Chodziło mi właśnie o wcześniejsze wersje. Na poprzednich stronach @mario123 pisał, że bezproblemu w twrp poszło (oczywiście po wcześniejszych wipach). I teraz pytanie - czy ktoś może jeszcze to potwierdzić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wojtasemaj napisał:

Chłopaki, czy ktoś z Was może potwierdzić info kolegi @mario123m o możliwości powrotu na KK przez TWRP?

@Redmi2 poszukaj czegoś na chomiku. Kiedyś szukałem miui v5 i dostałem namiary na tego chomika KLIK  U mnie coś się nie ładuje ale może u Ciebie zaskoczy

Edit:

Zaskoczyło. Jest tam chyba to, czego szukasz

Dzięki, nawet ja sobie tam znalazłem romy do Mi2S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, schreder napisał:

No wiem, tylko czy on właśnie może pierwszy spróbował czy nie brickuje telefonu. Nie wiem, ja na razie nie zamierzam próbować.

Brickuje, jak było przejscie z 4.4 na MM i ludzie masowo chcieli wracać na 4.4 to miałem masę PW z pytaniami jak odceglić fon, bo "nie przeczytali" lub "chcieli spróbować"...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Redmi2 napisał:

 

 

No podobno ten co podałeś jego nick spróbował i działa.

 

Myślę, że nie jeden już próbował i musiał kombinować z faq jak odceglić fona.

'Myślisz', ale nie wiesz, czy tak było. Siedzisz na KK od dawna i mówisz ludziom, że będą mieli bricka po powrocie z MM, a to nieprawda. Można spokojnie instalować co się chce z TWRP, ale jak to zawsze mówi disclaimer, wszystko robisz na własną odpowiedzialność.

5 minut temu, Nezumi napisał:

Brickuje, jak było przejscie z 4.4 na MM i ludzie masowo chcieli wracać na 4.4 to miałem masę PW z pytaniami jak odceglić fon, bo "nie przeczytali" lub "chcieli spróbować"...

Widocznie coś źle zrobili bądź nie mieli TWRP. Od początku mówiłem, że próbowałem tego tylko na tym recovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Co zle robili? Przeciez wszystkie miui na 6.0 na mi4 instaluja twrp, wiec mieli twrp, wiec jakin cudem nagle Tobie dziala a im nie?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Na pewno mam jakiś cudowny egzemplarz Mi4 i platynową wersję TWRP. xD Nie mam zamiaru nikogo przekonywać, że tak było, w końcu to żadne osiągnięcie zsflashować ROM. Napisałem tylko, że mi się to udało bez najmniejszych problemów; jak ktoś chce spróbować to zachęcam. Jedyna różnica jest teraz taka, że partycja systemowa przed złączeniem na wersji 5.11.5 była o połowę mniejsza i była prawie całkiem wypełniona, a teraz widzę, że system zajmuje niecałą połowę partycji, no ale to wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mario123m napisał:

Widocznie coś źle zrobili bądź nie mieli TWRP. Od początku mówiłem, że próbowałem tego tylko na tym recovery.

Mieli TWRP. Każdy soft na 6.0 ma już wgrany TWRP na MIUIPL/Xiaomi.eu, także argument inwalida, jak to mówią. Miałeś farta, tyle w temacie. U mnie nawet instalacja 5.11.5 przez TWRP nie przechodzi, a jak przejdzie to po restarcie dalej jest 6.0 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mówić o farcie, kiedy coś się powtarza więcej niż raz. Nikomu nie każę mi wierzyć. Jak ktoś nie chce tego robić, to nie musi, ale jak to mówią - kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana. :P Choć nie wiem, na ile stare wersje MIUI są szampanem w tym wypadku. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2016 o 10:09, Grzesiuso napisał:

Wgrywaj, wszystko ładnie śmiga na 6.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Wgrałem wczoraj najnowszy rom na andku 6.01 :) działa super :) 

Z problemami bo miałem wersję CT, więc miałem troche zabawy ale mam ostatecznie rom MIUI Polska

Na wykopie mirki piszą że wersja CT to jakiś składak z części poserwisowych, w co nie chcę mi się zbytnio wierzyć no ale cóż pożyjemy zobaczymy :)

Co do wersji androida to mi na 6.0 działa wszystko dobrze, nie mam problemów z dźwiękiem czego najbardziej się obawiałem, a reszta wyjdzie w praniu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem wczoraj najnowszy rom na andku 6.01  działa super  

Z problemami bo miałem wersję CT, więc miałem troche zabawy ale mam ostatecznie rom MIUI Polska

Na wykopie mirki piszą że wersja CT to jakiś składak z części poserwisowych, w co nie chcę mi się zbytnio wierzyć no ale cóż pożyjemy zobaczymy

Co do wersji androida to mi na 6.0 działa wszystko dobrze, nie mam problemów z dźwiękiem czego najbardziej się obawiałem, a reszta wyjdzie w praniu.  

Haha Wykop... No sami geniusze tam. Sugeruję czytać MIUIPolska w sprawach Xiaomi.

Z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Planuje wymienić moją zniszczoną motke g2 na mi4. Mam kilka pytań:

1. Gdzie teraz najkorzystniej kupić mi4 2gb lte a wysyłką z polski?

2. Czy występują u was jakieś problemy z rozmowami? was słabo słychać albo kogoś przez słuchawkę?

3. Jaki kolor się lepiej prezentuje biały czy czarny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

Dopłacać 400zl za kolor? No way! Za,swój mi4 biały dałem 512zl.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

No tak, ale biały na technosie jest za prawie 700. :P No cóż, za białe (czarne) kruki trzeba płacić, choć biały jest bardzo ładny (metalowa ramka bardziej się odznacza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was telefon też tak laguje jak u mnie? Przewijanie tapatalka to katorga podobnie Facebook czy Twitter laguje niemiłosiernie. Przecież bebechy ma w miarę dobre czyżby źle zoptymalizowane oprogramowanie?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, areq1987 napisał:

Czy u was telefon też tak laguje jak u mnie? Przewijanie tapatalka to katorga podobnie Facebook czy Twitter laguje niemiłosiernie. Przecież bebechy ma w miarę dobre czyżby źle zoptymalizowane oprogramowanie?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

 Tylko w apkach laguje czy na pulpicie też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Tylko w apkach laguje czy na pulpicie też?

Raczej w apkach ale też nie wszystkich, co ciekawe to co już przerenderuje i się najpierw tnie potem juz działa płynnie jak wczytuje z ramu. Chociaż interfejs też się lubi przyciąć take same objawy mam na miui ale na cm też. Chyba trzeba zainwestować w nexusa żeby mieć płynny telefon. ;(

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa z gwarancją? Mi4 kupiony na ali u GoldWaya. Telefon oddaję bratu ciotecznemu i chce mu przekazać wszystkie dokumenty potrzebne do ewentualnej gwarancji? Co potrzeba, żeby mu to uznali? Ile jest wgl tej gwarancji? Na jakiej zasadzie to działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

By nie zakladac nowego tematu zapytam tutaj. Jak to z tymi romami i partycjami jest? Ostatnim romem na 4.4 jest 5.12.17, ale on juz ma polaczone partycje czyli na wczesniejsze nie wroce? Polecanym natomiast z nie polaczona partycja jest 5.11.5? A jak jest z wersjami stable? Ostatnia na 4.4 jest 7.1.3.0 (w sumie mialem ja na R3 i byla okej), lecz ona ma polaczone juz partycje, czy jeszcze nie?

Robie rozpoznanie by wiedziec jakimi wersjami moge sie pobawic by nie miec polaczonych partycji, bo potem juz nie wroce.

Edytowane przez mates21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...