Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mario123m napisał:

Kupując Mi4c dostajesz nie tylko więcej RAMu, ale przede wszystkim jest to nowszy telefon, cieńszy, lżejszy, o lepszym ekranie i lepszym CPU. Mi co prawda niezbyt podoba się jego wygląd, ale ostatnio widziałem w autobusie kogoś z czarnym Mi4c i muszę przyznać, że na żywo prezentuje się naprawdę fajnie i lepiej niż na zdjęciach. :P 

Nie przesadzaj. Mi4 ma, jeżeli chodzi o ekran, sporo lepszy... JDI To nie byle firemka :o.

@Ulthion Bo różnicy wielkiej w prockach nie ma... Redmi 3 i pro mają ten sam aparat także... Do gier tylko PC, znam to :D. Najważniejsze jest, aby Tobie się telefon podobał, aby robił to tzw. "wow". Bo na prawdę różnica między Mi4c, Mi4, Redmi3, Note 3 będzie dla Ciebie hmm... Żadna? Znikoma? Niezauważalna? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Redmi2 napisał:

@Nezumi przenieś porównania do innego tematu:-) temat sie rozrasta i szukanie info o mi4 staje się mozolne i trudniejsze.

Było juz kilka takich tematów, czemu tam nie piszecie lub autor nie zajrzy tam po info?

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

"MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy", więc może tutaj zostać. To jest ogólny temat, rozmowa byle była o Mi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi, że jednak mi4 - bo jest najtańszy - 689 zeta, redmi 3 i pro są droższe.. 
Btw czy procekt z nota 3 (nie pro) heliox czy jak sie tam wabi, jakoś mniej się grzeje?
Wygląd.. wiesz podobać to mi się do dziś podoba moja xperia L z wyglądu ale co z tego? W lipcu kończy się umowa i mam zamiar wysłać go do W-support na do widzenia, choć nie liczę na naprawdę (spora biała plama na ekranie, tel cały czas wykrywa jacka w tel + uszkadzanie plików podczas kopiowania na kartę) + to, ze niby sony ale zdjęcia.. ja już lepiej rysuję :P Także wiesz, jakieś wymagania mam, tylko nie growe akurat.
A w ogóle jak wygląda awaryjność mi4 i w ogóle xiaomi? Bo np przypadłość, iż tel "myśli" cały czas, że słuchawki są włożone, to teraz już wiem, że to bardzo powszechna kwestia we wszystkich xperiach od tych za 400zł do tych za 3k..

No tak czy siak na 80% będzie mi4 jednak, tylko teraz czekać aż gdzieś 3gb wynajdę (no chyba, że będzie w cenie mi4c to też sobie daruje).

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ulthion napisał:

Ten Mi4C kusi ale ta cena.. chyba poczekam pierw na Technosa, jak powiedzieli, że będzie mi4 3/16 to chyba mogę założyć, że nie ściemniają?:P

Nie, nie powinni. Jak mówią, że coś będą mieli, to zazwyczaj po jakimś czasie to mają, tylko musisz co 2-3 dni patrzeć. ;) Upewnij się tylko, czy WCDMA czy LTE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Redmi2 napisał:

No ja widze 3/4 tekstu o procku i ramie rn3

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Jest tam Mi4? Jest, przecież połowy postu nie przeniosę... Jakby coś było nie tak, to już dawno bym to wywalił do innego tematu, na tyle to mnie powinieneś znać :).

@Ulthion Helio, grzeje się jak każdy inny i prawidłowo... Procek powinien się grzać... byle się nie przegrzewał, a to już inna kwestia :P. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to nadal MTK, więc o jakimkolwiek aktualizowaniu androida zapomnij, przyjdzie moment gdzie snapy pójdą dalej z aktualizacjami, a MTK stanie w miejscu. Mi4 3/16 LTE się już nie produkuje. Jedyny pewny model to 2/16 LTE aktualnie.

BTW. Miałem xperie L, wiem co to jest, po miesiącu miałem płytę do wymiany, a co zrobił serwis Sony? Walnęli flasha i zadowoleni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to nie wiem czy mi LTE potrzebne, bo nie mam porównania w telefonie. W obecnym nie wiem na ile przeglądanie sieci muli mi przez hsdpa a na ile przez syfxperię.
Mam w sieci play - 17 lipca kończy się umowa i nie przedłużam ale dalej będę w play tylko, że poprzez Vikinga - tu słyszałem, że LTE w play tak naprawdę prawie nie różni się szybkością od hsdpa więc to też w sumie kwestia otwarta czy potrzebuje lte w mi4. Rozumiem, że hsdpa Mi4 obsługuje? Bo to niby jest do 21 Mb/s, a zatem do tego co robię na telefonie raczej starcza, w sumie to nawet nie wiem do czego miałoby mi nie starczyć. O LTE to raczej myślałem w tym sensie, że skoro jest - tym lepiej no i tam gdzie  WCDMA  nie ma zasięgu, to może LTE by miało :P
A gdzież te 3 gb bez LTE można zdobyć? Bo ogólnie jak googlam to i tego nie znajduje - tzn sklepy mają w ofertach ale wszędzie widzę brak na stanie/w magazynie.


A właśnie - jakość dźwięku w mi4, bo większość recenzji z YT to są oczywiście z 2014/15 roku i tam często narzekano na 2 rzeczy - jakość dźwięku w nagrywanych filmach i jakość dźwięku nagrywanych rozmów. Czy to się zmieniło z nowym softem czy to problem hardwerowy?


P.S. Wciąż nie wiem jak ten "brak ramu" objawia się na 2gb, jeśli nie muleniem jak ktoś napisał.

P.S. A wątek zbiorczy porównawczy gdzieś jest czy tylko te multum wątków typu xx vs yy?

 

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ulthion M4 posiada na H+ 42mb/s oraz LTE 150mb/s z tym, że wartości 42mb/s na 3G nie zobaczysz, u mnie w mieście np. na 3G mam 1-2mb bo tak jest zawalona sieć, natomiast LTE się ciągle rozwija, przez rok był problem, bo wieczorami prędkości też były... kosmiczne.. 1-2mb/s, teraz dodali 2 dodatkowe pasma i już mam po 10-15mb/s wieczorami, w ciągu dnia 30-40mb/s, jest różnica, H+ już się nie rozwinie :D.

Nijak. Po prostu odpalisz kilka apek w tle mniej, ja od roku jestem na 2/16 i nie mam z nim problemów. Dźwięk został już dawno temu poprawiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz dylemat czy brać póki jest 2/16 czy potem płakać i brać coś innego :D  Bo w zwykle nie odpalam w tle wiele (tzn zależy jeszcze od tego kto patrzy) ale zwykle to jest np messenger+sms+fb+przeglądarka + ewentualnie YT.  Być może na Miui będzie inaczej, w końcu ma sporo fajnych dodatków :D
Bo obecnie, nawet teraz spojrzałem na Lce mam 150mb wolnego przy nie odpalonej żadnej apce - jak go kupiłem, świeżak miał po 400mb wolnego.
A miejsca Ci na Mi4 nie brakuje? System nie rozrasta się jakoś do niebotycznych rozmiarów? I w ogóle jak jest podzielona pamięć flash? Czy tak dziadowo jak mam tutaj, że jest chyba 1.5 gb podstawy + reszta i apk idą tylko na te 1.5gb, przez co niewiele się mieści czy jest to razem 16gb w 1 kawałku?
P.S. Prędkość na HSDPA mam średnio 5mb. I teoretycznie powinno styknąć - ale jak wspomniałęm nie wiem na ile muli tel, a na ile internet ale bardziej bym telefon obstawił - takie słynne już ładowanie paska na 90% i .. zwis i siedzę i się gapię w ścianę z coraz większą ku...cą :D

No sieci innej raczej brać nie będę, bo Viking no limit za 29zł mi pasuje. Abonament mam unlimited dla firm (obecnie 78zł), więc się przyzwyczaiłem, niestety inne sieci zawsze dają haczyk, a to bez mms, a to bez stacjonarek ale internet mały pakiet.


P.S.2 Jak już brać Mi4 to tez nie golasa. Szkło vs folia mk3?  
I tak na marginesie, to sprawdzał ktoś niechcący wytrzymałość Mi4? Bo jedyna wielka zaleta xperii jest taka, że nie ma szkła tylko jakieś tworzywo dzięki temu trochę się porysywało ale pajęczyny nie ma.. a miał parę okazji :P

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Ulthion napisał:

A naprawdę muszę bawić się co tydzień w update? Bo jeśli wszystko działa dobrze to po kij się z tym pierniczyć?:D

Nie musisz, przecież nikt Cię zmuszać nie będzie, możesz zainstalować sobie ostatnią aktu i siedzieć na niej nawet rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ulthion napisał:

Wiem, że nikt nie zmusza ale chodzi mi o praktyczną stronę. Czy przez brak zabaw tracę na tym cokolwiek? Czy jakieś apk z google play przestaną działać?

Nie, ale stracisz np. poprawki samego MIUI, aktualizacje aplikacji systemowych, które teraz mogą być częste. Aktualizacja to 5min roboty tak na prawdę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może ale zwyczajnie jestem zielony w kwestii Miui, a i jak pisałem nie jestem też androidowym maniakiem. Ogarniam hardwere - choć głównie stacjonarnych PC, bo też i m.in. na tym polega moja praca, natomiast programistą jest mój szef i to on jest specem od softu :P  
Więc tak naprawdę nie wiem nawet jak to wygląda i jak dużo zabaw jest z tym Miui i updatemi. Nawet niewiem czy jaki mi Technos wyśle z wgranym Miui Polska co mam z tym dalej robić, czy coś zmieniać czy to co mi wgrają się da aktualizować.
Inna sprawa, czy jeśli się zaniedba poprawki przez dajmy na to 2 miesiące, potem trzeba wszystko po kolei wgrywać czy każda następna zawiera również poprzednie?
Damian ale to już jest jakiś Chinol, a te niechodzą w grę. To już wole 2gb ramu ale z serwisem na miejscu. Poza tym jak pisałem - biorę na firmę, a nawet jak mi XFS odpisał - nie wystawiają FV, bo nie płacą vatu.

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Ulthion napisał:

P.S.2 Jak już brać Mi4 to tez nie golasa. Szkło vs folia mk3?  
I tak na marginesie, to sprawdzał ktoś niechcący wytrzymałość Mi4? Bo jedyna wielka zaleta xperii jest taka, że nie ma szkła tylko jakieś tworzywo dzięki temu trochę się porysywało ale pajęczyny nie ma.. a miał parę okazji :P

Mi4 nie ma GG, więc ja od razu kupiłem jakieś no name szkło hartowane. Miałem jeden upadek telefonu (nie mam żadnego case'a, z ochrony tylko szkło) na parkiet z jakichś 1,7m i nic się nie stało, tylko nałożone szkło lekko się ukruszyło w rogu. Telefon jest imo bardzo solidny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mario123m napisał:

Mi4 nie ma GG, więc ja od razu kupiłem jakieś no name szkło hartowane. Miałem jeden upadek telefonu (nie mam żadnego case'a, z ochrony tylko szkło) na parkiet z jakichś 1,7m i nic się nie stało, tylko nałożone szkło lekko się ukruszyło w rogu. Telefon jest imo bardzo solidny.

Bzdura, Mi4 ma GG3.

@Ulthion Instrukcja jest na stronie miuipolska (Instalacja 2014), wrzucasz, instalujesz, zrobione :). Technos wysyła już z wgranym MIUIPL. Nie wgrywasz tylko ostatnią dostępną aktu, ona już zawiera wszelkie poprawki ze wcześniejszych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mario123m napisał:

Jakieś źródło? Gdzie nie spojrzę, wszędzie jest napisane, że nie ma.

Popraweczka, tutaj jest szkiełko "Corning Concore" od Corning'a z powodu zastosowania innej technologii dotyku czy coś... Info: http://en.miui.com/thread-68442-1-1.html

9 minut temu, Ulthion napisał:

Oki, dzięki za wszelkie odpowiedzi. A a ja się muszę ostatecznie przespać jeszcze z decyzją Mi4 vs Note 3 Pro :P

Jako ochronę 3MK Flexible Glass obowiązkowo do Mi4 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie szkło hartowane? Bo folia 3mk o ile jest dobra, to nie weźmie na klatę uderzenia, a tak sobie myślę, że w razie czego najwyżej te hartowane by się zbiło. Technos niby dodaje jakąś "folię dedykowaną" ale jak znam życie i tak jej nie przykleją.. a ja nienawidzę przyklejać folii :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, schreder napisał:

Mam dwa pytanka:

1. Czy mogę na mi4 zainstalować twrp jak mam niezłączone partycje? 

2. Czy mogę na niezłączonych partycjach wgrać Cm13 przez twrp, zobaczyć jak działa i ew. przywrócić backup 5.11.5 zrobiony w twrp?

1. Tak, ale z tego co pamiętam, TWRP nie obsługuje 2 partycji, więc będzie odpalać zawsze z 1, być może to już zmienili.

2. Tak. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Ulthion napisał:

A nie szkło hartowane? Bo folia 3mk o ile jest dobra, to nie weźmie na klatę uderzenia, a tak sobie myślę, że w razie czego najwyżej te hartowane by się zbiło. Technos niby dodaje jakąś "folię dedykowaną" ale jak znam życie i tak jej nie przykleją.. a ja nienawidzę przyklejać folii :D

Technos wysyła z telefonem 2 folie i 2 silikonowe case'y raczej wątpliwej jakości (ale przynajmniej za darmo). Ja folii przyklejać nie umiem i po naklejeniu miałem 'gazowany' ekran, tzn. mnóstwo bąbelków. :D Dopiero szkło hartowane ładnie się przykleiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, schreder napisał:

2. Czy mogę na niezłączonych partycjach wgrać Cm13 przez twrp, zobaczyć jak działa i ew. przywrócić backup 5.11.5 zrobiony w twrp?

Nie, najnowsze wersje CM13 wymagają już połączonych partycji i nowego firmware modemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, szkoda że technosy nie mają tego casa co jest na xiaomi.com.pl, było by już na raz (ten taki jakby silikon ale fajna matowa chropowata tekstura). Bo plecki to jednak w mi4 są dla mnie paskudne i śliskie. Starczy, że i tak będzie biały (mam nadzieję, że to przeżyje :P )
Swoją drogą ewentualnie bez case, są plecki do Mi4 nie drewniane tylko jakiś dobry gumowany plastik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Redmi2 napisał:

Ja na mi4 swoje założyłem plecki ala drewno, na to silikon i szklo, potem w taki skórzany pokrowiec, potem folia bombelkowa, a na koniec owijam flanelą i dopiero do kieszenie bo nie ma gg...

No gg nie ma ale ma inna ochrone rownie dobra wiec nie widze tu jakiegos minusa.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Podejrzewam, że gdybym nie miał szkła na ekranie, to przy upadku, który miałem, pojawiłaby się pajęczynka, więc ochrona jest jak najbardziej wskazana. Nie rozumiem ironii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie zasada jest taka że jak jest coś twarde to jest i kruche. Szklo,ktore trudno zarysować jest łatwo zbić. I samo corning się przyznało do tego. Dopiero gg4 ma jakieś domieszki, które mogą pomagać przy upadkach. Pogoogluj jak Cię zainteresował temat. Ja prędko niczego z gg4 miał nie będę 😃

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mario123m napisał:

Podejrzewam, że gdybym nie miał szkła na ekranie, to przy upadku, który miałem, pojawiłaby się pajęczynka, więc ochrona jest jak najbardziej wskazana. Nie rozumiem ironii.

Nah.. Kwestia szczęścia, moim zdaniem HardGlass nie jest idealną ochroną przed upadkami, tak samo GG, jeżeli chcecie chronić przed upadkiem, to zainwestujcie w dobry Flex.

A tutaj mały filmik na temat Corning Concore i GG3: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie aparatu: czy w późniejszych wersjach niż 5.11.5 wprowadzono poprawki aparatu czy już żadnych zmian nie było widać? Pytam bo wydaje mi się, że kiedyś ktoś pisał, że w Redmi Note 2, któraś aktualizacja pogorszyła jakość fotek, więc jak widać coś grzebali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...