Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, taki_jeden napisał:

Też kupiłem u Goldway w ostatnim czasie 3 telefony (w małych odstępach czasu) w tym jeden Mi4. Wybrałem darmową wysyłkę i do żadnego z nich nie doliczyli vatu więc myślę, że warto zaryzykować. 

Loteria - na moje trzy , dwa trafiły na vat - odstęp zakupów około 3 tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mi4 też utknął tydzień w wer Warszawa na cle. 130zl VAT. Dobrze że telefon kupiony za czasów jeszcze jak goldway oferował ubezpieczenie. Pokonfigurowalem sobie wszystko wczoraj i wrzucilem najnowsze xiaomi.eu. Jestem na świeżo po redmi 3, więc jak ktoś się waha to niech pyta. Ja nie jestem jakoś 100% przekonany że mi4 jest dużo lepszy.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy dzień tak naprawdę z nim i póki co to nie znalazłem niczego w czym mi4 miazdzyl by redmi 3, jak to parę osób sugerowało. Wykonanie faktycznie premium i do tego drewniane plecy. Mniam. Ale design bardziej redmi 3 mi podchodził. Wydajność -przepasci też nie ma. Redmi 3 mi nie lagowal, za to mi4 bardziej się nagrzewa. Jakość muzyki może ciut lepszą, zdjęć mało co robiłem,faktycznie są bardzo ładne.Zobavze jeszcze jak po zmierzchu. Wyświetlacz...hmm no właśnie. Jest inny. Nie wiem czy lepszy. Po prostu inny

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląd oczywiście kwestia gustu. Mi się redmi 3 podobało fashion gold😃

Co do wydajności to nie chce mi się przekopywac wątku ale były takie głosy.

Nagrzewanie może faktycznie przez tą ramkę daje znać, no zobaczymy. W sumie 1 doba po zmianie domu tez nie jest jakoś super miarodajna. Żeby nie było że żałuje kupna. Nie,nie żałuje,ale jeśli komuś zależy na baterii to -przepasci nie ma w porównaniu do redmi 3

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam obecnie oba telefony (Redmi 3 i Mi4) i mam podobne spostrzeżenia jak tpawel. Tylko akurat mi bardziej design odpowiada przy Mi4.

Telefony są bardzo podobne jeśli chodzi o przód i na pierwszy rzut oka trudno odróżnić.

Po włączeniu widać różnicę w podświetleniu przycisków pod ekranem w Mi4. Fajna, przydatna rzecz ale jednak trochę mnie drażni.

Po pierwsze: Wg mnie słabo to wygląda. Przycisk Wstecz troszkę słabiej świeci niż pozostałe. Nieciekawie też wygląda poświata wokół symboli tych przycisków. Ale może się czepiam 

Po drugie: Brakuje tego co miałem w starej moto defy - oświetlenie przycisków zależne od oświetlenia otoczenia. Słabe oświetlenie - przyciski świecą, dobre oświetlenie - przyciski gasną. Oszczędność i czytelność! Bo niestety teraz w ciągu dnia gdy przyciski świecą to się zlewają z białym panelem i trudno je dostrzec. Dopiero jak gasną to wyraźnie je widać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Redmi2 napisał:

Nie u wszystkich, są osoby które maja problem z dźwiękiem podczas rozmowy, rozmówca albo źle nas słyszy albo wcale.

Zawsze autor pytania tez moze tak mieć, poza tym często mozna przeczytać o szybciej padającej baterii i restartach samoczynnych komórki.

Plus to, że działa szybciej niz 4.4

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ale jest to procent, jak nie promil wszystkich użytkowników Mi4 na miuipl/xiaomi.eu... Także, moim zdaniem można instalować 6.0. Rastartów już nie ma od dłuższego czasu, jakoś w końcówce kwietnia zniknęły, a jak się pojawiają po aktu to wystarczy wipe cache/dalvik/art i znikają.... Obstawiam, że jakieś apki po prostu nie są w 100% zgodne z andkiem 6.0 i się wywala coś :P. Bateria to mit, działa mi tak samo jak na 4.4 ładuje co 2-3dni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś na 6.5.19 miałem restart.

Do tego rano jadąc do pracy nie mogłem działać razem na mapach Google i yanosiku. Ten drugi będąc jako glowna apka na ekranie,dziala ok. Jak tylko jest w tym trybie przezroczystym to odcina gps i dane. Nie miałem czasu stawać po drodze i próbować zmieniać ustawienia,ale jak już dojechałem to zrobiłem wyjątki w oszczędzaniu energii dla niego. Może pracę w tym trybie traktuje jako działanie w tle i rozłącza go. Zobaczymy w drodze powrotnej.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, taki_jeden napisał:

Posiadam obecnie oba telefony (Redmi 3 i Mi4) i mam podobne spostrzeżenia jak tpawel. Tylko akurat mi bardziej design odpowiada przy Mi4.

Telefony są bardzo podobne jeśli chodzi o przód i na pierwszy rzut oka trudno odróżnić.

Po włączeniu widać różnicę w podświetleniu przycisków pod ekranem w Mi4. Fajna, przydatna rzecz ale jednak trochę mnie drażni.

Po pierwsze: Wg mnie słabo to wygląda. Przycisk Wstecz troszkę słabiej świeci niż pozostałe. Nieciekawie też wygląda poświata wokół symboli tych przycisków. Ale może się czepiam 

Po drugie: Brakuje tego co miałem w starej moto defy - oświetlenie przycisków zależne od oświetlenia otoczenia. Słabe oświetlenie - przyciski świecą, dobre oświetlenie - przyciski gasną. Oszczędność i czytelność! Bo niestety teraz w ciągu dnia gdy przyciski świecą to się zlewają z białym panelem i trudno je dostrzec. Dopiero jak gasną to wyraźnie je widać. 

Zawsze możesz wyłączyć podświetlenie w Ustawienia > Urządzenie > Przyciski > Przyciski nawigacyjne. Ja się przyzwyczaiłem na Mi2S i teraz zawsze wyłączam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Redmi2 napisał:

Ja nie wiem ja Tylko mowie to co wczytuje w postach jeśli chodzi o nowe romy, ja dalej siedzę na 4.4 :-) ale planuje przejście na 6.0 jak zaczną się alfa global testy miui8 do których się zgłosiłem, o ile zatwierdza moje podanie :-):-)

Szczerze mówiąc ja bym na twoim miejscu został na tym, co masz (albo zmienił na najnowszy stable xiaomi.eu), aż nie wyjdzie stabilna wersja v8, chyba że bardzo chcesz testować, bo teraz to jest bardzo niestabilna wersja, bateria słabo trzyma, system nie jest zbyt responsywny - ogółem to po prostu alfa. :D No ale może ogarną te najgorsze bugi do rozpoczęcia global testów w czerwcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nie będę czytał 73 stron :D
Chciałem się dowiedzieć dwóch rzeczy, jako, że wersja 3/32 jest praktycznie niedostępna, a jeśli jest to za cenę z tyłka, to pojawia się pytanie jak w praktyce przy Miui ma się 2gb ram vs 3gb ram i nie chodzi mi o testy z TwojejTuby, bo recenzent dostając telefon i bawiąc się nim przez tydzien to prawie zawsze ma wypas - nawet moja shiperia L jak widziałem to była w testach zachwalana za swoją płynność...
Druga kwestia, dopatrzyłem się, że są tu jakieś tryby. Czy w takim razie da się ustawić jakiś tryb z obniżonym taktowaniem procka i czy przekłada się to na mniejsze nagrzewanie się telefonu?
Nie ukrywam, że Mi4 interesuje mnie ze względu na ceny (689zł), bo jeśli coś lepszego miałoby być to strzelałbym w RN3 PRO 3/32 tyle, że nie jestem przekonany czy ponad 400zł dopłaty jest mi potrzebne w przypadku gdy w ogóle na telefonie nie gram.
To do czego używam telefonu - poza dzwonieniem (czasem bardzo dużo) smsy/mmsy też dużo to wymagam aparatu - nie lustrzanki ale dobrego w miarę i żeby mnie do szewskiej pasji nie doprowadzało wczytywanie stron ...
No chyba, że do tego czego używam starcza też np RN 3? (bez pro). Dodam, że czytnik linii mnie w ogóle nie interesuje. Nie wiem też czy może ten heliox mniej się grzeje?  

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma wersji 32 GB. Jest tylko 16 i 64 (już nie produkowana). Jeśli chodzi o zużycie RAMu to niestety dużo też zależy od softu. Tzn. niektóre wersje MIUI są lepiej zoptymalizowane pod względem pamięci operacyjnej i kilkanaście nawet aplikacji włączonych można przełączać między sobą bez problemu i restartowania ich, a na innych wersjach przy tej samej ilości pamięci potrafi restartować aplikacje, więc myślę, że między 2 a 3 GB RAMu nie ma jakiejś przepaści, jednakże przyszłościowo lepiej wziąć 3. Tryby są raczej ubogie - jest tryb zbalansowany, który bardziej przypomina tryb oszczędny w swoim działaniu; i tryb wydajny, który blokuje taktowanie wszystkich rdzeni na maksa (co też jest głupotą wg mnie, bo na zbalansowanym gry potrafią przyciąć, a granie na wydajnym to szybkie zużycie baterii i nagrzewanie procka). Innych nie ma. Co do RN3 Pro nie wypowiem się, bo nie wiem nic o tym telefonie poza tym, że wersja Pro jest ze Snapdragonem, a nie Pro z MTK.

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpędziłem się, Chodziło mi o 16. Miejsce akurat to tam mało ważne dla mnie, owe 16 mi starczy bardziej o ram się obawiam. Bo np w obecnym shitfonie mam 1gb na androidzie 4.2.2 i łatwo go zapchać samą przeglądarką...
Jak można zauważyć, nie jestem zaawansowanym androfanem, więc pytanie po chłopsku. Technos sprzedaje mi4 2/16 z Miui Polska v7.(nie podają czy 1/2/3) z własnego doświadczenia jak to tam wygląda u Ciebie? Tyle, to się domyślam, że 3gb to zapas jest na przyszłość no ale tu to się też rozbija o cenę. bo tych 3/16 już jednak nie ma, są tylko Mi4C 3gb ram i tu już jest różnica między 689zł (mi4 2/16) vs 1029-1099zł (mi4c 3/32 [albo 16?]) . Dlatego pytam, bo 400 zł różnicy to dużo, zwłaszcza gdy procentowo jest to grubo ponad 150% ceny pierwszego. Wiem, że 2gb stykło by do czystego androida ale raz, że nie jestem z tych użytkowników, którzy biorą telefon, by w nim dłubać i zmieniać romy, a i po prostu chcialem spróbować Miui.

Z RN3 PRO to dane papierowe też znam - swoją drogą zdziwił mnie test - 11x antutu pod rząd smok 650 vs 808 i o ile drugi miał stabilne 68k pkt cały czas tak ten 650 z 75k spadł nawet do 63, mimo, że temeprature miał niższą.

Chyba, że np R3PRO 3 gb też jest wystarczający? (do użytkowania "po mojemu" czyli jak wyżej bez gier - acz o dziwo nawet asphalt działa płynnie na mojej xperii L tylko się długo ładuje ale to tylko testowo sprawdzałem)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ulthion Tryb wydajny wykręca dodatkowo procek, a nie tylko wystawia go na max, coś a'la lekki OC, świetnie się sprawdza w grach :). Tryb normalny jest... jak nazwa wskazuje normalny, czyli tradycyjne działanie, a nie żadne "oszczędne"... Do tego dochodzi cała masa profili oszczędności baterii i wbudowane w MIUI Inteligentne Oszczędzanie (które polecam wyłączyć bo ubija apki w tle). Między 2, a 3 Gb w Mi4 różnicy większej nie zauważysz... MIUI idzie w dobrym kierunku jeżeli chodzi o optymalizację softu, raz na jakiś czas trafi się gorsza aktualizacja, ale tydzień to chyba każdy przeżyje :). No i z Mi4 masz najmniej problemu od strony instalacji softu, nie musisz się bawić w odblokowanie BL. U Technosa możesz śmiało kupować. (radzę się śpieszyć, wersje CU się kończą, a co za tym idzie zaczyna się zabawa z wgrywaniem softu na wersjach CT :D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poprosiłem ich, żeby mi wysłali zafoliowany telefon; po rozpakowaniu i włączeniu była wersja MIUI 6 China. Z łatwością zaktualizowałem do MIUI Polska przez Updater. I tyle. Jak dla mnie 2 GB RAMu to minimum na rok 2016, ale trzeba pamiętać, jak dynamicznie się to zmienia. W tamtym roku jakoś w tym samym czasie kupowałem swój stary telefon i myślałem, że 1 GB mi wystarczy, ale po pół roku doprowadzał mnie już do szału. Także ja się cieszę, że wziąłem Mi4, kiedy jeszcze wszędzie był w wersji 3/16 (swoją drogą jestem zaskoczony, że właściwie nigdzie nie jest ona już dostępna) i jeśli o mnie chodzi, to nie brałbym Mi4 z 2 GB RAM. Raczej bym dozbierał do Mi4c, chociaż tu też czytałem, że można trafić na różne aparaty - jeden z nich jest gorszy i że to loteria. Albo bym się zastanowił nad Redmi 3 Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również uważam, że 2gb to rozsądne minimum dla MIUI, ale gdybym miał drugi raz kupować mi4 to bym brał 3gb. Z 2gb jest w miarę ok, ale naprawdę, widać że mu brak ramu. Na szczęście nie widać tego przez jakieś mulenie czy coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Nezumi napisał:

radzę się śpieszyć, wersje CU się kończą, a co za tym idzie zaczyna się zabawa z wgrywaniem softu na wersjach CT :D

A możesz mi to wyjaśnić na język laika? Nie znam skrótów (swoją drogą wlazłem w ten tzw słownik pojęć i... nie dowiedziałem się za wiele, bo i tak w samym słowniku użyte są nie objaśnione określenia :P)

To, że 2gb minimum, ja nie podważam i nawet nie biorę pod uwagę niczego poniżej 2gb. Tylko jak wspomniałem czy 2/16 za 689 vs 3/32 Mic (który przy okazji mniej mi się z wyglądu podoba i czytałem o, że aktywne krawędzie potrafią się gryźć z ekranem) ale pomijajać nawias czy dopłacenie 50% jest warte tego 1gb ramu?  
schreder widać brak ramu ale w jaki sposób, skoro nie muleniem? Bo jak pisałem, nie jestem graczem - tzn jestem ale od tego mam PC, mobilnych gier nie lubie.

A co do tego zarządzania. Tzn te 2.46 ghz to jest po OC czy ten tryb "turbo" jeszcze to podbija? Albo inaczej - na jakich zegarach działa tel na poszczególnych ustawieniach?  Jak wspomniałem tutaj badam po prostu kwestię możliwości chłodniejszego działania, zwłaszcza, że czerwiec za pasem, upały będą to nie chce by się gotował :)

Mario123m "dozbierywać" nie muszę. Kupuje za firmowe pieniądzę - nie mojej firmy :P  Potem sam koszt netto spłacam, czy na raz czy w 789056298752 ratach to szefowi różnicy nie robi  - on i tak potem ma zwrot VAT, a ja się nie muszę szarpać tysiąca na raz tylko mogę po 500 czy po 300zł. Ale mimo wszystko szanuje swoje i firmowe pieniądze no i nie lubię też brać tego, czego mi nie trzeba - w sensie nawet jak za 1200zł by mi oferali najnowszego s7 czy coś tam, to bym nie brał, bo mi nie potrzeba rakiety - w kosmos się nie wybieram :D

 

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ulthion CU->China Unicom, CT->China Telecom (do tego 2 trzeba inaczej instalować soft, wymagany jest flash). Po prostu zamyka paki gdy jest ich za wiele w tle. Moim zdaniem dopłacanie tych 50% ceny do Mi4c nie ma sensu, za mało różnic, gdyby Mi4c było ~200zł droższe, to można by o tym myśleć, 400zł to już sporo przy Xiaomi, bo można iść tak dalej i dalej i mamy nagle 2k na Mi5 :P. Nie sprawdzałem jakie dokładnie są wartości przy obu trybach, wiem tyle, że na trybie wydajnym gry chodzą sporo płynniej niż na normalnym, ale bateria też leci sporo szybciej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując Mi4c dostajesz nie tylko więcej RAMu, ale przede wszystkim jest to nowszy telefon, cieńszy, lżejszy, o lepszym ekranie i lepszym CPU. Mi co prawda niezbyt podoba się jego wygląd, ale ostatnio widziałem w autobusie kogoś z czarnym Mi4c i muszę przyznać, że na żywo prezentuje się naprawdę fajnie i lepiej niż na zdjęciach. :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Nezumi napisał:

Nie sprawdzałem jakie dokładnie są wartości przy obu trybach, wiem tyle, że na trybie wydajnym gry chodzą sporo płynniej niż na normalnym, ale bateria też leci sporo szybciej...

Wydajny podbija dwa rdzenie do maksymalnej częstotliwości, a pozostałe dwa mają taktowanie takie, jakie jest akurat potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle, że snapdragon 801 czy 808 to mi osobiście różnicy nie robi. Zapewne starczyłby mi i smoczek 615/16 ale z tego co czytałem redmi z nimi mają gorsze aparaty no i... są droższe - niewiele ale jednak, więc płacić np 50 czy 100 zł więcej za coś słabszego to już absurd :P
Myślę jeszcze o redmi note 3 pro - ze snapem 650, tu cena byłaby taka jak mi4c ale jest większy i ma chyba na wszelki wypadek slot kart (czy mi się przywidziało?)
Ale właśnie jak to Nezumi napisał, dokładać można zawsze. Jestem wieloletnim użytkownikiem forum komputerowego - jednego z większych i tam jest standardem, że ktoś rzuca np, że chce kompa do 2000 zł.. to mu każdy doradza dorzuć tu i tam, chce kartę za 500, to mu piszą "dorzuć 150 do...". 
I tak samo tu, bo jakbym miał płacić 1100 za mi4c.. to ja nie wiem czy za pare zł więcej LG nie byłby lepszy albo coś innego ale jak wyżej - nie potrzebuje demona do gier, bo nie gram na telefonie - w ogóle, nul, nawet w kulki :P

Nezumi na tym Twoim 2gb, poza grami, odczuwasz jakoś braki ramu mając powiedzmy otwartę twarzoksiążke + yt+chrome+ sms? Czy co tam używasz?


Ten Mi4C kusi ale ta cena.. chyba poczekam pierw na Technosa, jak powiedzieli, że będzie mi4 3/16 to chyba mogę założyć, że nie ściemniają?:P

 

Edytowane przez Ulthion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...