Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

@Nezumi Wielkie dzięki za pomoc!  Wszystko śmiga i buczy jak należy :) Zgodnie z sugestią zainstalowałem sobie TWRP co by na przyszłość już było:) Zastanawiam się czy profilaktycznie nie wrzucić sobie TWRP do mojego Mi4c, w razie problemów to chyba będzie dobra deska ratunku :)

Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Tom3k napisał:

@Nezumi Wielkie dzięki za pomoc!  Wszystko śmiga i buczy jak należy :) Zgodnie z sugestią zainstalowałem sobie TWRP co by na przyszłość już było:) Zastanawiam się czy profilaktycznie nie wrzucić sobie TWRP do mojego Mi4c, w razie problemów to chyba będzie dobra deska ratunku :)

Jeszcze raz dzięki!

Jeżeli masz na Mi4c Miuipolska najnowsze, to tam będzie już TWRP :). Od stycznia dodajemy TWRP do aktualizacji :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam MIUI w wersji 6.5.12 z 12.05, ściągnięte ze strony głównej MIUIPolska, chyba nowszego nie ma :) Co prawda teraz jak sprawdziłem w telefonie to tutaj w odróżnieniu od Mi4 nie jest napisane MIUIPolska tylko MIUI 7.4 by xiaomi.eu..., ale z tego co się zorientowałem na portalu to teraz tak to będzie oznaczane zamiast MIUIPolska jak kiedyś. Popraw mnie jeśli się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Tom3k napisał:

Mam MIUI w wersji 6.5.12 z 12.05, ściągnięte ze strony głównej MIUIPolska, chyba nowszego nie ma :) Co prawda teraz jak sprawdziłem w telefonie to tutaj w odróżnieniu od Mi4 nie jest napisane MIUIPolska tylko MIUI 7.4 by xiaomi.eu..., ale z tego co się zorientowałem na portalu to teraz tak to będzie oznaczane zamiast MIUIPolska jak kiedyś. Popraw mnie jeśli się mylę.

Dokładnie tak, nie było sensu dublować romów, więc wrzucamy romy xiaomi.eu, a dla chętnych jest pakiet dodatków od Miuipolska :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wojtkson napisał:

Pytanie odnośnie aparatu. Robiąc zdjęcie w stronę okna, nie świeci mocno słońce ale jest jasno zdjęcia wychodzą bardzo ciemne.

Wysłane z mojego MI 4W

Nie centruj zdjęcia, a skupiaj się na ciemniejszych elementach (jak palcem tapniesz gdziekolwiek na ekranie to tam się focus'uje) w ten sposób uzyskasz sporo lepsze zdjęcia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widziałem że temat był poruszany ale dość dawno. Jak wygląda sprawa drewnianych pleckow do mi4? Na jakiej stronie najlepiej kupować? Jak poznać podrobke? I jaka najlepiej wygląda z białym mi?;p

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, asffaf napisał:

 

System Android wpieprza mi baterię = Sot 3.5 h miui 15.5.15 Można coś z nim zrobić?

15.5.15?

13 minut temu, paviks napisał:

Witam, widziałem że temat był poruszany ale dość dawno. Jak wygląda sprawa drewnianych pleckow do mi4? Na jakiej stronie najlepiej kupować? Jak poznać podrobke? I jaka najlepiej wygląda z białym mi?;p

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Wszystko masz w Akcesoria->Dewiniane Plecki do Mi4.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, asffaf napisał:

5.11.5 - czeski błąd.

z Mi4 LTE

System zawsze będzie blisko góry, każda apka jaką odpalasz, gra, cokolwiek co odpalasz potrzebuje interwencji systemu, Grając skracasz sobie SoT i to znacząco, a widzę, że 9% ogólnego zużycia leci na  gierkę, kilka % z systemu powinno się dodatkowo jej przypisać i masz mniej więcej równe zużycie gierki i systemu. Do tego nalezy doliczyć straty zasięgu, jasność ekranu (która w grach jest podkręcana), tryb wydajny podczas gry etc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, asffaf napisał:

Niby tak ale mam wrażenie że z czasem ten sam rom staje się bardziej prądożerny.

z Mi4 LTE

Im dłużej telefon działa bez restartu, tym więcej rzeczy działa w tle, odpala się, podmienia, wyłącza itd. Warto sobie raz na jakiś czas walnąć taki restarcik :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jaki stabilny polski rom polecacie do wersji CT?

Telefon Mi 4 LTE CT ROM 4.4.4.KTU84P  MIUI 6.6.5.0 KXDCNCF

Chciałbym pozostać na razie przy wersji dualboot, i romie 4.4.4.

Dodam jeszcze że próbowałem wgrywać wersję 5.11.5 na parę sposobów ale się nie udało. Pewnie do wersji CT trzeba jakie tajemne zaklęcia wypowiedzieć. :) Ponoć kol Acid zna to zaklęcie.

Edytowane przez Teodoryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś kto miał problem z gps i mu to pomogło ?Mowa o sposobie z linku http://en.miui.com/thread-189730-1-1.html albo ktoś kto ma problem może to zrobić i napisać mi czy pomogło mu ? Bo ja robiłem u siebie i jedyne co zauważyłem to , że w tescie gps systemowym w dialerze łapało fixa w 0s, ale nie było żadnych satelit wykrytych dopiero po chwili wykryal satelity i były problemy z dokładnoscia (accuracy) skakała do nawet 2000 stóp... no i jak odpaliłem mapy to czasami się gubił więc w sumie lipa, ale może źle tą miedź włożyłem czy cokolwiek. Może ktoś z was to ogarnie czy mu zadziała ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mario123m napisał:

To był zdaje się najnowszy stable xiaomi.eu 7.3. Ja prawie codziennie zmieniam ROMy, więc już na nim nie siedzę. :D Powiem szczerze, że z czasem bateria już nie trzymała tak dobrze i potrafiła zejść przez noc nawet 10%, więc moja radość nie trwała długo... Wczoraj testowałem MIUI 8, a dzisiaj dałem jeszcze jedną szansę MIUIPolska 5.11.5. :P Nie widzę twojego obrazka, chyba nic nie wrzuciłeś. ;)

Robiłeś trick z brickiem, żeby wrócić na 5.11.5? Już rozsyłali testerom miui 8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, schreder napisał:

Robiłeś trick z brickiem, żeby wrócić na 5.11.5? Już rozsyłali testerom miui 8?

Eh, dzisiaj na własnej skórze obaliłem tezę powtarzaną tu wielokrotnie na forum, i którą sam w nieświadomości również rozpowiadałem, jakoby nie dało się bez trudu wrócić na ROMy sprzed wersji 5.12.17 po wejściu na MM. Otóż da się bez najmniejszego problemu. Jak się ma TWRP, to można flashować każdy ROM dla Mi4, jaki tylko wpadnie nam w ręce. Sam się bałem tego robić, ale stwierdziłem dzisiaj, że to niemożliwe, żeby paczka zip zainstalowana w recovery mogła zepsuć w jakikolwiek sposób partycję systemową, a tym bardziej zbrickować telefon. No i nie myliłem się, flasznąłem najpierw na próbę jakieś stare MIUI 6, a potem 5.11.5 (oczywiście przed każdym flashem full wipe) i wszystko było w porządku. Jedna partycja systemowa została tak jak była i nie mam żadnych problemów. :) A jeśli chodzi o MIUI 8, no to wczoraj pojawiła się chińska wersja alfa do ściągnięcia, tyle że nieoficjalnie. Oficjalne testy mają się rozpocząć bodajże na początku czerwca. ;)

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem przede wszystkim sprawdzić, czy rozwali mi telefon xD, bo dwie partycje itd., i czy jest w jakikolwiek sposób szybszy niż v7, bo kilka dni temu widziałem wideo porównawcze, gdzie v6 była szybsza, ale u mnie jakoś nie była. :) Ośmielony tym, że się super zainstalowało bez problemów, wrzuciłem 5.11.5, by się przekonać, czy może tym razem otrzymam cegłę. Okazało się, że nie, bo wszystko śmiga. Oczywiście to opcja tylko dla tych, którzy mają TWRP, bo z MiRecovery nie odważyłbym się robić akcji z cofaniem do starych MIUI.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, trudno powiedzieć, jest stabilna, choć szybkość pobierania w sklepie Play jest raczej żałosna w porównaniu z innymi wersjami, a poza tym większych problemów nie widzę. Oczywiście jest to KitKat, więc jest więcej przycięć przy scrollowaniu na przykład, jest ogólnie minimalnie wolniejszy niż MM. Nie wiem, mam wrażenie, że coś mi się stało z baterią, bo pamiętam jak wcześniej miałem tę wersję i bateria w uśpieniu nie schodziła więcej niż 1-2%, a dzisiaj w nocy mi zeszło 6%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.11.5 ma problem z pobieraniem, bo w tamtym okresie była ta walka z silnikami Xunlei. Później wydania z ~ grudnia to naprawiły. Także transfer download to TRAGEDIA. Chyba jedyny minus tego ROM

Ja nadal twardo siedzę na 5.11.5, ale za dużo aplikacji mi się przewaliło, czasami widać lekkie lagi UI i chyba postawie na czysto to wydanie.

Mocno broniłem się przed Marshmallow, dałem radę, ale przy MIUI 8, w końcu będę musiał zrobić update :-P.

Mi4 + sMIUI 5.11.5 + Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam pytanie: czy mogę z 5.11.13 wrócić na 5.11.5  bez ustawiania wszystkiego na nowo? Można zrobić flash z wipe aby dalvik/cache? 

 

Czy kopia robiona w ustawieniach miui przywraca tak aplikacje, ustawienia, tapety itp., że nawet jak zrobię full wipe i zainstaluje rar z 5.11.5 i przywrócę kopię to nie zauważę, że jest coś inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie polecam cofania się w wydaniach. Ze starego na nowsze owszem, ale na starsze to mogą wyskakiwać crashe różnych procesów. Jeśli chodzi o kopię zapasową MIUI, to jest całkiem niezła. Zawsze jak stawiam ROM na nowo, to z niej korzystam. Odzyskuje większość rzeczy, czyli ustawienia, wygląd pulpitu, aplikacje, smsy, kontakty; jednak nie jest tak precyzyjna jak kopia całego systemu zrobiona w TWRP np. Roota Ci nie przywróci, ani frameworka Xposed też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...