Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, paviks napisał:

Mam problem w stockowej przeglądarce jak wpisuje w pasku adresu np. Kino ... To apka się crashuje. Najnowszy miui wie ktoś jak rozwiązać problem?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Ktoś kiedyś wspominał, że trzeba ustawić wyszukiwarkę na google w ustawieniach przeglądarki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy można zwiększyć głośność po Bluetooth?

Używam głośnika Bluetooth i z innego telefonu głośnik gra głośniej

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

U mnie na głośniku xiaomi canon grało ciszej jak w equalizerze mieszalem. Inaczej też gralo jak puszczalem to z muzyki Google a inaczej jak z wbudowanej apki.

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, schreder napisał:

@mario123m @Kubeck

Chłopaki, spróbujcie Mokee, bo ponoć dobry. Link macie w dziale modyfikacji. Jeśli się zdecydujecie to byłbym wdzięczny za info jak działa ;)

To prawda, MoKee jest bardzo ok. Ale bardziej polecam MoKee na Lollipopie; pamiętam, że w miarę fajnie wszystko działało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek napisał:

Mokee to jest source CM + kilka mało istotnych dodatków... jak chcecie zmian to szukać romów opartych na CAF ;-)

Tylko że na yt jest filmik porównawczy CM vs Mokee i np. na CM w standby był battery drain a w Mokee nie. Myślę, że oni tam więcej robią niż dodatnie paru funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś już gdzieś pisał o takim problemie że jak nagrywam film mi4 full hd to podgląd na wyświetlaczu jest w jakości 240p a nagrywa lanie 1080p po odtworzeniu. najgorsze w tym wszystkiem jest to ze jak zmieniam miejsce filmowania to ciągle muszę napieprzac palcem w ekran żeby focus łapać bo autofocus nie działa mi na filmach a na zdjęciach wszystko jest cacy włącznie z 1080p podglądem. oto chodzi. soft mam najnowszy miui polska aktualizuje siebie co tydzień. i takie coś występuje od kiedy go kupiłem a to jakieś 2 miechy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh... myślicie, że przejście z 5.11.5/5.11.13 na Marshmallow czy jakikolwiek inny rom mógłby pomóc w działaniu GPS? Sprawa jest taka, że mało dokładnie i dość wolno lokalizuje mój telefon. Dziś sprawdziłem na dworze GPS test i wyniki są takie:

o1j07fo.png

jHppXg0.png


Zdjęcie wykonane po około 3-4 minutach w trakcie których szedłem sobie do sklepu. Jak widać znalazł tylko 10 satelit GPS i co ciekawe żadnych satelit Glonass czy Compass. Dokładność lokalizacji na serio jest słaba, to nie błędny odczyt aplikacji. 

PS: Nie mam żadnego etui ani Mikeya w gnieździe jack.


 

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zaraz sobie wyciągnę. Pamiętasz może jakie permission ustawić ?

 

Ehh.. podmieniłem sobie, ale niestety kaszanka jak była tak jest.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to zaraz sobie wyciągnę. Pamiętasz może jakie permission ustawić ?

 

Ehh.. podmieniłem sobie, ale niestety kaszanka jak była tak jest.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Mi podmiany nic nie dały też.. Lipa straszna.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywaliście przeglądarkę z Galaxy S6 lub 7, a konkretnie chodzi mi o prędkość wczytywania stron?

U mnie jest tragedia względem S6 ziomka oraz LG G4 drugiego ;(

Bardzo długo wczytują się strony i to bez znaczenia na rodzaj połączenia internetowego.

5.12.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to? Różnica wydajnościowa między s801, a s810/e7420/s820/e8890 jest spora, a nawet więcej jak spora. Jeżeli mówimy o smartphone'ie to tutaj rok to jest kupa czasu, aktualnie Snap650 jest z tego co pamiętam na poziomie 801, a przecież 6xx to średniak, a 8xx to flagowiec, także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gdzie obecnie najlepiej kupić Mi4? Ma xiaomiforsale jest za 130Euro i myślę, że to będzie dobry wybór.. myślę, bo to będzie mój pierwszy chińczyk. Jestem ciekaw tych telefonów i jeżeli mi się spodoba to za rok biorę kolejnego flagowca od Xiaomi... jednak chciałbym uniknąć jak najwięcej potencjalnych problemów z zakupem i początkowym użytkowaniem ich telefonów. 

Nie muszę mieć polskiego menu, ale i tak prawdopodobnie będę instalował Wasze spolszczenie. Mimo to chciałbym najpierw zapoznać się z telefonem, a później zdecydować czy to zrobię.. czy może jednak zainstaluję CM. 

Zatem w skrócie:

Gdzie kupić najlepiej i tanio ten telefon?-nie chcę wydawać dużo, bo całkiem możliwie, że telefon szybko odsprzedam

Jak wygląda sprawa z Cyanem lub innymi modami. Nie ma problemów z ich instalacją? Lubię bawić się elektroniką, więc pewnie prędzej czy później będę tego próbował ;D

W przypadku zakupu na xiaomiforsale.. telefon będzie gotowy do użytku od razu po zakupie czy nie ominie mnie zabawa z nim zanim zdecyduję czy zostanę na nakładcę od xiaomi? 

Prawdopodobnie gdzieś mogę znaleźć odpowiedzi na te pytania, ale jestem teraz bardzo zajęty i nie mam czasu na przeglądanie całego forum. Poczytałem trochę wątki, ale nie znalazłem satysfakcjonujących mnie odpowiedzi na powyższe pytania ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojak995 Moim zdaniem, albo XFS, albo Technos... nie wiem... niby xiaomi.com.pl się poprawia, ale ja im jeszcze nie ufam na tyle :P. CM i mody żaden problem, masa tego jest na XDA. Jedyne co Cię czeka po KAŻDYM zakupie telefonów Xiaomi to upewnienie się, że soft jest OK, XFS i Technos mają pewny soft, xiaomi.com.pl chyba zaczął teraz instalować też miuipolska.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O technosie nawet wcześniej nie słyszałem ;p

Najtaniej wychodzi w xfs(po przeliczeniu wg. obecnego kursu niecałe 600zł), więc zdecyduję się na ten sklep. Przy okazji może zakupię powerbank od xiaomi.

Myślę, że to będzie dobry fon na mój początek przygody z "chinczykami" ;D

Mam jeszcze pytanie. Jak się sprawuje głośnik w Mi4? Mam nadzieję, że nie jest cichy. Telefon często służy mi za budzik, więc dobrze byłoby gdyby miał przyzwoity głośnik.. ale to nie jest priorytetem. No i jeżeli ma telefon jakieś wady(poza problemami z GPS'em), np. źle sobie radzi w miejscach ze słabym zasięgiem, albo cokolwiek innego, to dajcie znać. Lepiej wiedzieć za wczasu niż później się denerwować ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, wojak995 napisał:

O technosie nawet wcześniej nie słyszałem ;p

Najtaniej wychodzi w xfs(po przeliczeniu wg. obecnego kursu niecałe 600zł), więc zdecyduję się na ten sklep. Przy okazji może zakupię powerbank od xiaomi.

Myślę, że to będzie dobry fon na mój początek przygody z "chinczykami" ;D

Mam jeszcze pytanie. Jak się sprawuje głośnik w Mi4? Mam nadzieję, że nie jest cichy. Telefon często służy mi za budzik, więc dobrze byłoby gdyby miał przyzwoity głośnik.. ale to nie jest priorytetem. No i jeżeli ma telefon jakieś wady(poza problemami z GPS'em), np. źle sobie radzi w miejscach ze słabym zasięgiem, albo cokolwiek innego, to dajcie znać. Lepiej wiedzieć za wczasu niż później się denerwować ;p

Na mi4 przeszedłem z Nexusa 5 i zasięg delikatnie lepszy (w Olsztynie ciągle mam full LTE), głośnik jest na tyle głośny, że jak Cię nie obudzi to idź do laryngologa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem Mi4 LTE, ma postawiony MIUI 66.44.44.00 na KitKat 4.4.4. Chciałem wgrać MIUIPolska jedna z ostatnich wersji które nie łączą partycji (5.12.4 i 5.11.5) Przy próbie aktualizacji metodą 1 poprzez aplikację Updater pojawia się komunikat Can't Update. Próbowałem 2-ej metody i tu w obu przypadkach przy 98% pojawia się komunikat install update.zip failed(error applying update). Chciałem spróbować metody 3 ale tu mam zagwozdkę, w poradniku MiFlash jest info aby pobrać Latest Developer Version Fastboot File Download dla Mi4 mamy plik cancro_global_images_6.4.14_20160322.0000.17_6.0_global_5f9be8b938.tgz czy dobrze mi się wydaje, że to jest wersja na andku 6.0 ? Czyli po instalacji będą scalone partycje i nie będzie już możliwości powrotu do 4.4 ? Jeśli tak to czy można jeszcze jakoś pokombinować z metodami 1 bądź 2 aby pozostać na 4.4  i wgrać 5.12.4 lub 5.11.5 ?

Telefon ma odblokowany bootloader i można przejść do trybu fastboot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, schreder napisał:

Dobrze Ci się wydaje, to 6.0. Co do problemu to nie wiem, u mnie śmigało wgrywanie jak marzenie od razu.

Przygotowany byłem, że jak będą problemy to z Mi4c gdyby był bootloader zablokowany, a nie z Mi4 :) A tu odwrotnie z Mi4c żadnego problemu, a z Mi4 zdziwienie :)

@Nezumi Ok.

W podpisie masz linki do instrukcji - Instalacja 2015 (TWRP) tutaj nie ma Recovery dla Mi4 z kolei w Instalacja 2014 nie ma nic o TWRP, albo mam problemy ze wzrokiem chyba ze to późna pora robi swoje... Podpowiesz jeszcze z której instrukcji mam skorzystać żeby ogarnąć TWRP na Mi4 2/16 ?

Edytowane przez Tom3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tom3k Spokojnie, TWRP ściągasz tutaj: https://twrp.me/devices/xiaomimi3.html, wersja 3.0.2.0, lecisz zgodnie z częścią "Instalacja Recovery", proste i szybkie, jakieś... 5min roboty? Następnie wrzucasz sobie na telefon paczuszkę z aktu, którą chcesz zainstalować (w tym wypadku 5.11.5 lub 5.11.12) i ją instalujesz przez TWRP (Install->wybierasz pliczek->swap na dole ekranu i samo leci) po wszystkim telefon się zrestartuje i będziesz mieć już nową aktu, jeżeli chcesz pozostać z TWRP (co polecam) to powtarzasz sobie krok z instalacją recovery (instalacja 5.11.5/5.11.12 podmieni ponownie TWRP na MiRecovery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...