Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, Redmi2 napisał:

A co ma do rzeczy wersja? Miflash robi sie tak samo.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Wiem...

18 godzin temu, Nezumi napisał:

Nikt Ci nie broni Zrobić tutoriala z filmikiem :D. Wersja romu nie ma znaczenia, ew. zaznaczysz, że przy telefonach z wersją androida 6.0, któe kiedyś miały 4.4 wymagane są dodatkowe środki ostrożności :D.

Chodzi mi o to, że nie chce mi się robić Flasha i zostawiać na tej samej wersji... Jak już bym to nagrywał to przesiadłbym się na coś wyższego... O właśnie jak wyjdzie Stable z Miui 8 to pojawi się film :-D

Edytowane przez Nezo
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, colander napisał:

Mam obecnie redmi2 i chcę zmigrowac na mi4. Czy jest patent żeby zachowały się katalogi z pulpitu. I nie trzeba było ustawiać wszystkiego ręcznie?

Nie. Kopia w chmurze dotyczy 1 telefonu. Możesz próbować przywrócić ustawienia pulpitu, ale wątpię, aby chmurka na to pozwoliła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, beliarekk napisał:

Witam. Mam pytanie, czy wersja stabilna na mi4 o której wszyscy wspominają (5.11.5) to jest ten plik  MIUIPolska_cancro_5.11.5_v7-4.4.zip ?

Tak, dokładnie ten. Pamiętaj tylko, żeby nie instalować go będąc na nowszych wydaniach na Androidzie 6.0, bo może to spowodować uszkodzenie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Redmi2 napisał:

A co niby w tym romie nadzwyczajnego? Mialem go 2 tyg potem ze 2 inne i teraz ciagle na 5.12.4 i roznicy w dzialaniu zadnej nie widze...

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Bateria w nim wytrzymuje najdłużej, nie pchają się procesy google oraz Xiaomi, telefon ładnie i płynnie pracował oraz odsetek osób z jakimkolwiek problemem przy tej wersji był tak niewielki, że można go uznać za "błąd statystyczny" :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie działa :D

Wysłane z mojego MI 4W

Edit: tak samo było na rn2 mojego taty.. Dziwne. Do tego GPS jednak nie działa tak jak trzeba. Wyszukuje sygnał długo albo w ogóle. W GPS test było dobrze a teraz znów d*pa. Mapy i yanosik też d*pa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, paviks napisał:

witam, mam pytanie czy aplikacja mi pilot wam działa? U mnie chcąc dodać urządzenie klikam np. TV i mam pusta listę, wszędzie to samo.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Wyciągnij apk z najnowszej wersji (ale jak masz kit kat to z najnowszej wersji kit kat) i zainstaluj.

 

 

Ja mam też pytanko: macie może pomysł czemu nagle, bez żadnych widocznych wakelocków czy aplikacji żrących prąd w tle, nagle telefon postanowił bardziej żreć prąd? Powiedzmy, że 100 do 90% baterii to było około 40 minut przeglądania neta, a ostatnio nagle sobie uznał, że to zmniejszy do 15-20 minut? Nic nie było zmieniane, kombinowane.

 

Drugie pytanie: czy jak zrobię kopię systemu tam w ustawieniach to mogę zaktualizować system do 5.11.12 i jakby coś nie było ok to wrócić do kopii bez żadnych negatywnych skutków działania tej kopii?

 

I w sumie jeszcze jedno pytanie: czy używacie opcji "Czyść pamięć po X min od zablokowania ekranu"? Bo ja mam ustawione na 30minut, ale się zastanawiam czy to np. nie usunie powiadomienia od aplikacji (typu przypomnienie wydarzenia w kalendarzu) jeśli np. pojawi się po 25 minutach od wygaszenia ekranu a ją ubije po 30 minutach system?

 

#EDIT

O proszę, uruchomiłem rozszerzone statystyki w Wakelock detector i oto co zobaczyłem: http://imgur.com/a/LH9zq  

Co do tych PowerMenagmentServices to nie wiem czy norma czy nie, ale udostępnianie bluetooth to raczej nie działa normalnie. 20 minut wybudzenia? To jest tylko synchro z mibandem, żadnego wysyłania plików. Mógłby ktoś sprawdzić jak to wygląda przy innym zestawie Xiaomi + Miband?

Edytowane przez schreder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gest wyrzucania. Potem ósemki na stojąco. Siedząc nie skalibrujesz bo muszą być duże ruchy. Na 5.11.5 jest coś  nie tak bo często musiałem ponownie kalibrowac.

Masakra nie łapie mi tych ósemek. Co do GPS jak zrobię test w diagnostyce wpisując *#*# 64663 #*#* to później szybciej łapie mi fixa w mapach czy innych apkach. Czy to znaczy że on musi się "rozgrzać" czy jak...

Edit: Zrestartowalem telefon, zrobiłem test w diagnostyce i fixa złapał po 7 sek. Po czym zrobiłem od razu drugi test i było 3 sek później kilka testów 2 sek i w końcu 1sek. O co tu chodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o AGPS. Jak dorwałem się do apki AndroiTS GPS Test to dowiedziałem się, że czasami AGPS się nie załącza/zawiesza co powoduje problem z złapaniem fixa i dokładnej lokalizacji.

Czyli raczej problem był by po stronie softu.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4.4 tez? To normalnie wgrywasz. Albo miflash na china stable na 4.4 i potem xiaomi.eu stable na 4.4

Drugi sposob przez updater stable na 4.4 xiaomi.eu i potem wipe dalvik, wipe cache, wipe data,wipe internal storage.

Niczym sie nie rozni instalacja od tej co robisz.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Ewentualnie jest jeszcze opcja taka że to przez szkło szaleja te przyciski. Bo do wczoraj miałem mocolo , a od wczoraj właśnie zauważyłem te ekscesy. Nie uśmiecha mi się wysyłanie go na gwarancję bo patrzac na to ile czekałem na doslanie szkła będę bez telefonu rok. :(

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...