Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro w domu masz 25Mb/s, to na zewnątrz też tyle zapewne masz. Więc może ustaw sobie 3g only i już. Tyle spokojnie starczy na telefon. Co do apek-switchow LTE to wszystko co znalazłem to był skrót do ustawień

Switcha jako takiego nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Redmi2 napisał:

Hehe to ile jeszcze ma takich bugow 6.0 od xiaomi.eu na mi4?

Maskara.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Niewielu...

 

32 minuty temu, preston2009 napisał:

@Redmi2 dla mnie to jedyny bug :) . Tylko dziwny bo na głośnomówiącym i ze starszymi urządzeniami jest OK. Chyba, że to wina 2G ustawionego na stałe w t-mobile.

Trzeba by zrobić jakiś temacik z ankietą, kto na Mi4 i na jakim bts u jakiego operatora ma problem z jakością rozmów, może problem wcale nie leżu w telefonie, a u operatora? (a może i tu i tu?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam kilka pytań co do procesu zmiany systemu. Swój telefon Mi4 LTE-CU kupiłem u Goldwaya na Aliexpress. Posiada wgrany system MIUI 6.6.5.0 (KXDCNCF) z androidem 4.4.4. Chcę zmienić na jakiś nowszy np. MM. Czytam trochę tutaj, trochę na xda i mam mętlik w głowie. Moje recovery to Mi Recovery, root jest.
1. Co właściwie oznacza "cancro" przy nazwie romu. Chodzi tu o dual partycje?
2. Jak to wygląda z tymi wersjami MIUI, gdzieś czytałem, że jak się wgra jakąś wersję to potem nie można przejść na dowolną tylko trzeba wgrywać poprzednie i dopiero na inny.
3. Czy CM może być naprzemiennie instalowany z MIUI poprzez Recovery?

Mile widziane odnośniki do tematów. Ja się tu gubię :(
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, patrynio napisał:

Witam, mam kilka pytań co do procesu zmiany systemu. Swój telefon Mi4 LTE-CU kupiłem u Goldwaya na Aliexpress. Posiada wgrany system MIUI 6.6.5.0 (KXDCNCF) z androidem 4.4.4. Chcę zmienić na jakiś nowszy np. MM. Czytam trochę tutaj, trochę na xda i mam mętlik w głowie. Moje recovery to Mi Recovery, root jest.
1. Co właściwie oznacza "cancro" przy nazwie romu. Chodzi tu o dual partycje?
2. Jak to wygląda z tymi wersjami MIUI, gdzieś czytałem, że jak się wgra jakąś wersję to potem nie można przejść na dowolną tylko trzeba wgrywać poprzednie i dopiero na inny.
3. Czy CM może być naprzemiennie instalowany z MIUI poprzez Recovery?

Mile widziane odnośniki do tematów. Ja się tu gubię :(
Pozdrawiam

1. Nie. To jest nazwa telefonu Mi3/4->Cancro

2. Przy androidzie 6.0 musisz połączyć partycję, czyli najpierw zainstalować 5.12.17, następnie 6.5.5 lub jakikolwiek inny rom na androidzie 6.0

3. systemy możesz sobie zmieniać, pamiętając o tym, że przy każdej zmianie systemu tracisz wszelkie dane z telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nezumi napisał:

2. Przy androidzie 6.0 musisz połączyć partycję, czyli najpierw zainstalować 5.12.17, następnie 6.5.5 lub jakikolwiek inny rom na androidzie 6.0

MiFlash też jest nawet wygodny tylko pasuje zrobić poradnik "krok po kroku" albo "za rączkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Nezo napisał:

MiFlash też jest nawet wygodny tylko pasuje zrobić poradnik "krok po kroku" albo "za rączkę"

z MiFlash to by trzeba było jeszcze filmik nagrać. Sporo osób ma problem, aby ogarnąć nawet ten prosty poradnik na forum, baaa, nawet poradnik w 4 krokach z en.miui (który jest już totalnie uproszczony). Dlatego lepiej lecieć już przez 5.12.17 :D.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Nezumi napisał:

2. Przy androidzie 6.0 musisz połączyć partycję, czyli najpierw zainstalować 5.12.17, następnie 6.5.5 lub jakikolwiek inny rom na androidzie 6.0

Czyli muszę się tutaj jakby cofnąć zainstalować poprzednie wersje, tak? Mogę sobie teraz wgrać inne recovery, np twrp przez fastboot? Wszystkie instalacje systemów robi się przez recovery wraz z wipe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, patrynio napisał:

Czyli muszę się tutaj jakby cofnąć zainstalować poprzednie wersje, tak? Mogę sobie teraz wgrać inne recovery, np twrp przez fastboot? Wszystkie instalacje systemów robi się przez recovery wraz z wipe?

Jak się cofasz, jak się nie cofasz? Masz przecież jakiś star stable 6.6.x.x. Romy dev i romy stable mają całkiem inne oznaczenia, romy dev to jest R.MM.D, natomiast stable to jest wersja miui (np MIUIv6, które aktualnie masz, ma 6.x.x.x). TWRP instalować nie musisz, przy instalacji xiaomi.eu TWRP instaluj się samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra te oznaczenia trochę mnie zmyliły. Już ogarniam. Wolałem się zapytać tutaj bo wgrywałem różne romy na mojego htc sensation starego, ale tam sprawa wyglądała tak, że unlocked bootloader a potem rom za romem bez kombinacji itp. 

@edit
Jak zainstaluje 5.12.17 która scali partycje to mogę zainstalować obojętnie który rom, np CM?

Edytowane przez patrynio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Nezo napisał:

Zmienia coś wersja 7.3.2.0? Mógłbym się poświęcić i to nagrać ;-)

Nikt Ci nie broni Zrobić tutoriala z filmikiem :D. Wersja romu nie ma znaczenia, ew. zaznaczysz, że przy telefonach z wersją androida 6.0, któe kiedyś miały 4.4 wymagane są dodatkowe środki ostrożności :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci mi ktoś może jakiś "Przypominacz", którego dziad miui nie będzie ubijał? Dziś cały dzień testuje różne aplikacje z aplikacją Notatki od MIUI włącznie i niestety. Ma mi zadzwonić o 21 i przypomnieć o leku, a on dopiero się włącza jak kliknę przycisk Power. Gdybym to zrobił o 24 to pewnie dopiero wtedy by zaczął przypominać. Mam w autostarcie aplikacje oraz "zakłódkowaną".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, schreder napisał:

Poleci mi ktoś może jakiś "Przypominacz", którego dziad miui nie będzie ubijał? Dziś cały dzień testuje różne aplikacje z aplikacją Notatki od MIUI włącznie i niestety. Ma mi zadzwonić o 21 i przypomnieć o leku, a on dopiero się włącza jak kliknę przycisk Power. Gdybym to zrobił o 24 to pewnie dopiero wtedy by zaczął przypominać. Mam w autostarcie aplikacje oraz "zakłódkowaną".

A kalendarza próbowaleś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem najnowszy rom na 6.0 , ale gps dalej mi nie dzialal to chcialem przez twrp usunac dalvik i cache ale troszku za duzo kliknalem i dalem tez system. Teraz telefon sie nie bootuje(jest tylko logo mi) wchodze w twrp i telefon jest widziany w komputerze. Po prostu wrzucic tam najnowszy rom i zainstalowac przez twrp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu od piątku już minęło. Czy można prosić o podsumowanie jak 5.5 sprawuje się na Mi4 ? 1. Jakość muzy w słuchawkach powyżej 70% 2. Restarty 3. GPS 4. Bateria 5. Jakość połączeń (jak rozmówcy nas słyszą) 6. Płynność działania systemu 7. Co z tą galerią, działa czy nie działa ? 8. Jakieś nowe fajne bugi ?

Tapnięte z MI4 W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zielonyBB napisał:

Trochę czasu od piątku już minęło. Czy można prosić o podsumowanie jak 5.5 sprawuje się na Mi4 ? 1. Jakość muzy w słuchawkach powyżej 70% 2. Restarty 3. GPS 4. Bateria 5. Jakość połączeń (jak rozmówcy nas słyszą) 6. Płynność działania systemu 7. Co z tą galerią, działa czy nie działa ? 8. Jakieś nowe fajne bugi ?

Tapnięte z MI4 W

1. Jest dobrze, ale u mnie z tym nigdy problemów nie było. @Hexia pisał, że problem ze słuchawkami jest naprawiony.

2. Brak.

3. GPS śmiga jak zawsze, szybko i dokładnie, fix łapie dosłownie w 2sek.

4. To Ci powiem za ~2dni dokładniej, ale na chwilę obecną jest OK, 24h, 3h SoT, jeszcze 50% baterii, ale nie jest to miarodajne, bo w tym czasie wykonałem sobie 1 ręczny restart (zawsze taki 1 robie po aktu, nie wiem dlaczego, mam wrażenie, że jakoś lepiej wtedy chodzi xD), GPS, mapy, muzyka, sporo neta oraz sterowanie muzyką z telefonu na PC.

5. U mnie jest OK.

6. Śmiga aż miło.

7. Zawsze działała i działa nadal.

8. Nie stwierdzam.

 

Tak dodatkowo, wczoraj dość sporo rozmawiałem i zauważyłem, że rozmawiając z osobami, które mają iPhone (i tylko z nimi!) rozmowy się szarpią, a dźwięk rozmówcy jest.. dziwny, ktoś ma podobnie? :o Dzwoniłem do kilku osób z telefonami na andku i problemów żadnych, a potem do siostry i wujka z iPhonem i za każdym razem po kilku sekundach zaczęły się dziwne rzeczy dziać :o. Nie wiem czy to zbieg okoliczności, czy Mi4 wyczuwa moją pogardę dla tych telefonów i marki i też strzela im focha :D.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem dość długo androida 4.4 dla tego modelu z 6.0. Jedyny problem aktualnie z 6.5.5 to problem z redukcją szumów/jakością rozmów - cała reszta śmiga aż miło.

 

P.S. No i jeszcze problem ucinania dźwięku sms

Edytowane przez Hexia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...