Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, cort06 napisał:

Trochę z innej beczki. Działa wam aplikacja Facebook Lite? Od kilku dni ani rusz, czyściłem dane i to samo. Ktoś potwierdzi problem z apka?

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

na 6.4.14 działa, ale strasznie się tnie i wiesza, nie da się używać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Mi4 z 5.11.5 nie działa mi notatnik normalne? Druga sprawa nie mogę zainstalować żadnej aktualizacji pokazuje mi ze mam aktualne, czyli ten notatnik nie został naprawiony przed przejściem na androida 6?  

Jak włączyć pobieranie na sieci tel?

Mogę tylko z Wi-Fi, jak odznacze to mi nie pobiera w ogole

Edytowane przez Mikhar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mikhar napisał:

Witam, mam Mi4 z 5.11.5 nie działa mi notatnik normalne? Druga sprawa nie mogę zainstalować żadnej aktualizacji pokazuje mi ze mam aktualne, czyli ten notatnik nie został naprawiony przed przejściem na androida 6? 

Notatnik działa od zawsze dobrze, wyczyść dane apki... No i:https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem u goldiego mi4 3 tyg temu za ok 147 $ i telefon nie wygląda na refurb. Jeszcze nie słyszałem aby ktoś kupił od goldway telefon refabrykowany.

Z drugiej strony sam jestem zdziwiony tak niską ceną bądź co bądź świetnego telefonu.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lucas napisał:

~140$ za białe 2/16 LTE to teraz raczej normalna cena, IBG ma podobnie, natomiast wersja 3/16 na tej aukcji nie jest LTE, a WCDMA stąd niższa cena (wersja LTE jest ~20-30$ droższa). W każdym razie piszą, że "Stan: Nowe" więc jak przyjdzie refub to można się wykłócać o zwroty :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko. Jak wlaczyc wydoka dokladnosc gps? Daje cos przegranie pliku co pisal kolega preston?

Ustawienia > urządzenie >prywatność >lokalizacja.

Co do pliku GPS.conf ja używam oryginalnego z miui i na GPS nie mogę narzekać. Kiedyś jak miałem starego galaxy s+ to pozmieniałem na jakiś znaleziony na xda i była znaczącą poprawa. Ale w przypadku mojego Mi4 nic nie zmieniałem bo nie mam po co.

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2016 o 19:07, energyypl napisał:

Takie pytanko. Jak wlaczyc wydoka dokladnosc gps? Daje cos przegranie pliku co pisal kolega preston?

Nie polecam podmieniać plików bo mi uwaliło GPS po tym i kliknięciu clear agps. Jutro robię full wipe z nadzieją, że pomoże. Już wolę jechać zygzakiem na gps.conf z 5.11.5 niż łapać lokalizację 5-10 min i to w dodatku o dokładności nawet 1000ft.

ps Dzisiaj wgrałem gps.conf z prawie najnowszego romu i jest tak samo tragicznie. Coś się chyba zwiesiło w GPS bo nie chcę wierzyć że to wina pliku. Mógłby ktoś zapodać tutaj lub na pw screena fixa z programu AndroiTS GPS Test?
 

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@squirrelkuss tak oto mi chodziło. Jak na złość dzisiaj GPS złapał fixa szybko i nawet było 25 satelit dostępnych. Dokładność 3m nawet, choć i tak poboczem jechałem :) wg niego. Na razie nie będę mieszał. Tylko zmienię z powrotem na 5.11.5. Choć jak przeczytałem że na MM 1 % w nocy schodzi to może się pokuszę za miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć
Temat pewnie wałkowany wiele razy więc nie będę zakładał kolejnego tematu.
Aktualnie posiadam 5.11.5 który jest bardzo polecany ale brakuje w nim wielu nowości i u mnie wcale taki stabilny nie jest.
Interesuje mnie najnowsze Stable 7.3.1.0 - jak się sprawuje? (Rozumiem, że najpierw 5.12.17 a potem stable?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu bawić się w przejściową wersję. Zrób po prostu backup telefonu na kompa i konto Xiaomi i przeleć telefon fastbootem np. najnowszym jaki jest na Androidzie 6. Na to wgraj albo najnowsze miuipolska albo to stable (po wipe). Będzie szybciej i czysto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Acid napisał:

Nie ma sensu bawić się w przejściową wersję. Zrób po prostu backup telefonu na kompa i konto Xiaomi i przeleć telefon fastbootem np. najnowszym jaki jest na Androidzie 6. Na to wgraj albo najnowsze miuipolska albo to stable (po wipe). Będzie szybciej i czysto.

Mówiłem o wersji przejściowej, ponieważ o niej mówisz w poradniku. Rozumiem, że przez "przeleć telefon fastbootem" masz na myśli instalację z poradnika "MiFlash: ..."?
To są te ROM'y: http://en.miui.com/a-234.html (Tyle wersji... rozumiem, że którykolwiek na 6.0, nieważne czy china, global itd.)? I chodzi o tą aplikację: http://en.miui.com/thread-92720-1-1.html? (edit. chyba jednak chodzi o to: http://pcsuite.mi.com/ :?)
Mam wrażenie, że gdzieś są odpowiedzi na te pytania ale nigdzie nie potrafię tego doczytać. Z góry dziękuję za pomoc :D!

Edytowane przez Nezo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezo napisał:

Cześć
Temat pewnie wałkowany wiele razy więc nie będę zakładał kolejnego tematu.
Aktualnie posiadam 5.11.5 który jest bardzo polecany ale brakuje w nim wielu nowości i u mnie wcale taki stabilny nie jest.
Interesuje mnie najnowsze Stable 7.3.1.0 - jak się sprawuje? (Rozumiem, że najpierw 5.12.17 a potem stable?)

Ten stable jest bardzo dobry. Wszystko super działa, a bateria tak dobrze mi na żadnym ROMie nie trzymała, a testowałem ich bardzo wiele. Do tego Xposed i Viper działają bez zarzutu; czego chcieć więcej. Ja bym na twoim miejscu zainstalował 5.12.17, żeby w bezpieczny i łatwy sposób połączyć partycje systemowe, potem flash TWRP i już sobie z recovery instalował różne ROMy, łącznie z ostatnim stable xiaomi.eu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, rockmonster napisał:

A tak zapytam, bo chciałbym wrócić z 5.12.17 do 5.12.14, ale po połączeniu partycji nie mogę sobie po prostu zainstalować 5.12.14 musiałbym flashować przez fastboot?

Nie, musiałbyś od nowa ustawiać partycje, a to się wiąże z jakby nie było brickiem telefonu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mario123m napisał:

Ten stable jest bardzo dobry. Wszystko super działa, a bateria tak dobrze mi na żadnym ROMie nie trzymała, a testowałem ich bardzo wiele. Do tego Xposed i Viper działają bez zarzutu; czego chcieć więcej. Ja bym na twoim miejscu zainstalował 5.12.17, żeby w bezpieczny i łatwy sposób połączyć partycje systemowe, potem flash TWRP i już sobie z recovery instalował różne ROMy, łącznie z ostatnim stable xiaomi.eu.

A jak dźwięk na słuchawkach? Nie charczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hexia napisał:

A jak dźwięk na słuchawkach? Nie charczy?

Na słuchawkach? Nic nie charczy wg mnie, gorzej za to z głośnikiem. Niektóre tony, że tak powiem, wypierdywuje zamiast grać normalnie. :P Do przeżycia. To wszystko drobnostki dla mnie. Priorytety to bateria, root + xposed, Viper, responsywny czujnik światła i szybkość działania. To wszystko działa perfekcyjnie. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hexia napisał:

Jak się schodzi do 5.12.17 z 6.x.x to wipe wymagany, czy nie (Mi4Lte)?

Po małej zabawie z ROM'ami stwierdzam:
Przy każdej zmianie warto wyczyścić cache i dalvik cache. A jak wszystko działa to nie robić wipe (i ogólnie nie dotykać) a jak coś nie działa to robić wipe.

Edytowane przez Nezo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Hexia napisał:

Jak się schodzi do 5.12.17 z 6.x.x to wipe wymagany, czy nie (Mi4Lte)?

Jak idę w górę w obrębie tego samego ROMu to nie czyszczę nic. Jak idę w dół, to wipe cache, dalvik, data i system, bo wtedy jest pewność, że nic nie będzie crashować i wszystko działać. Tak samo robię przy zmianie ROMu na jakiś inny, np. z MIUI na CM.

Edytowane przez mario123m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...