Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

@Nezumi no słowo daje! Połowę puławskiej przeszedłem!  Oczywiście są to śmieszne odległości - różnica kilku metrów (Mi4 pokazywał, że idę bardziej ulicą). Ogólnie Mi4 łapał wolniej fixa też (wydaje mi się, że to przez jego ramkę), ale to i tak świetny smartfon

Mam tak samo, w domu może 2 satelity używa, na dworze max 10/18 gdzie na Rn 2 łapałem 23/27 i w jakimś starym Huawei z 20. Na 2 romach sprawdzałem i fatalnie gps działa, więc telefon muszę innym kupić bo bez gps sprawnego to słabo. Gps conf zmieniałem, zdejmowanie back case i dawałem metal przy odbiorniku gps, jak w różnych tutorialach, ale bez zmian

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, paviks napisał:

Witam jaka jest dostępna najnowsza wersja androida dla mi4 LTE?

Zanim narobisz głupot to ściągnij sobie tą wersję MIUIPolska_cancro_5.11.5_v7-4.4.zip

i zainstaluj wg tego poradnika  koniecznie z resetem do ustawień fabrycznych ;-)

A potem sobie na spokojnie usiądź i poczytaj forum... android 6.0.1 nie ucieknie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paviks polecam 5.11.5 puki jeszcze masz MIUI na bazie 4.4. Ma on jedynie 1 wadę. Wolno łapiący (OSM and i gps test średnio 18s) i niedokładny GPS. Ostatnio go przyłapałem, że jadąc wolno czasem jadę o chodniku. Jak jeszcze dojdzie nieskalibrowany kompas to kierunek poruszania szaleje. Tutaj podczas spaceru, Mi4 w kieszeni:

Screenshot_2016-04-14-13-22-00_com.ilyabogdanovich.geotracker.jpg

ps.

Bateria najlepsza ze wszystkich. Do neta najoszczędniejszy Tint browser (tylko nie działa dodawanie fotek np. na forum miuipolska).

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem troche poradnika zlinkowanego wyżej. Gość napisał że w zależności od wersji miui v5 lub 6 wybieramy plik do pobrania. Ja mam miui 7 więc co mam wybrać?

Druga sprawa : metoda zakłada obecność ,,updater,, czyli jeśli go mam wystarczy pobrać ,znaleźć recznie i instalować?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to można sobie też "dopowiedzieć", że mając v7 szukasz aktualizacji na MIUIv7 i takową instalujesz, czyli jedyną dostępna aktualnie na naszej stronie. Ważne, sprawdź jakie masz aktualnie MIUI oraz jaką wersję androida, jeżeli android 6.0 to możesz normalnie instalować najnowszą, jeżeli 4.4 to czeka Cię jeszcze 1 tutorial :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jeżeli chcesz mieć stabilnie, to bierz 5.11.5 i instaluj, po instalacji wipe all data (zdjęcia czy co tam musisz mieć zgraj sobie gdzieś), jeżeli chcesz się bawić w androida 6.0 to w dziale "Modyfikacje systemowe" jest poradnik jak zainstalować.

Czyli na moim systemie pobieram miui polska cancro 5.11.5 v7 wrzucam na tel i instaluje updaterem, to wszystko?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, paviks napisał:

Czyli na moim systemie pobieram miui polska cancro 5.11.5 v7 wrzucam na tel i instaluje updaterem, to wszystko?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Tak, w razie problemów z procesami czyścisz dodatkowo cache, jak nie pomoże, to wracasz do fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, blask33 napisał:

A jeżeli jest 4.4 V6 a chcialbym 5.11.5

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

to możesz normalnie instalować 5.11.5... między v6, a v7 nie ma wielkich różnic, można spokojnie przejść. Problem jest tylko między wersją androida 4.4, a 6.0, bo 6.0 ma połączone partycje, a na 4.4 masz 2 :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam jesli lamerskie pytanie ale czy moze mi ktos wytlumaczyć. Rozrózniamy dla Mi4 androida 4.4 i 6. Dla kazdego z nich jest Miui 5, 6, 7 . I dla nich sa aktualizacje. I mam pytanie wiem że pomiedzy androidami noe moge przechodzic z 6 na 4. A jak dokladnie jest z wersjami Miui i aktualizacjami. Czy z wyższych aktualizacji moge przejsc na nozsza. Czy z Miui 6 moge przejsc na 5 lub 7 ?. Przepraszam czytam i nie rozumie. Tak samo myslalem ze stabilna wersja 5.11.5 jest tylko na Miui 5 a tu kolega wyżej pisze ze V7

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, blask33 napisał:

Przepraszam jesli lamerskie pytanie ale czy moze mi ktos wytlumaczyć. Rozrózniamy dla Mi4 androida 4.4 i 6. Dla kazdego z nich jest Miui 5, 6, 7 . I dla nich sa aktualizacje. I mam pytanie wiem że pomiedzy androidami noe moge przechodzic z 6 na 4. A jak dokladnie jest z wersjami Miui i aktualizacjami. Czy z wyższych aktualizacji moge przejsc na nozsza. Czy z Miui 6 moge przejsc na 5 lub 7 ?. Przepraszam czytam i nie rozumie. Tak samo myslalem ze stabilna wersja 5.11.5 jest tylko na Miui 5 a tu kolega wyżej pisze ze V7

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Nie ma MIUI v5 i v6 na Marshmallow. Możesz przejść z MIUI na MM do MIUI na KK w wersji 5.12.17, jeśli masz recovery TWRP (nie wiem, jak z downgradem do KK przez Updater systemowy). Wydaje mi się, że mylisz trochę pojęcia. Pierwsze 5 w nazwie aktualizacji np. 5.11.5 oznacza rok 2015, 11 oznacza miesiąc listopad w tym przypadku, a 5 dzień miesiąca. MIUI v5 to wersja systemu. Tak samo jak masz np. Android 4.4 (KitKat), 5.0 (Lollipop), 6.0 (Marshmallow) itd. albo iOS 7, 8, 9 etc. tak samo masz MIUI v5, v6, v7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, blask33 napisał:

Ale aktualizacje ktore sa podane na stronie Miui np 5.11.5 dotycza kazdej werski Miui 5, 6 ,7 . Bo w opisie nie jest podane ktorej werski to dotyczy. I czy jak .am Miui 6 moge przeksc wyzej i nizej czyli na 5 i 7

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Na Mi4 chyba nie można zainstalować już wersji 5. Aktualizacja 5.11.5 dotyczy tylko MIUI w wersji 7. Gdzie ty to wszystko patrzysz? Tu np. https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=42952 masz aktualizacje dla wszystkich urządzeń (cancro to Mi3 i Mi4). W nazwie pliku v7-x.x.zip x.x oznacza wersję bazy, czyli Androida. Dla Mi4 jest to KitKat, czyli 4.4. Marshmallow zaczyna się od aktualizacji 6.1.28 i dalej jest to v7. Te wszystkie informacje powinny być w FAQach. Jak masz MIUI 6 to możesz, a nawet powinieneś przejść wyżej, ale niżej po co? 

Edytowane przez mario123m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, blask33 napisał:

Ale aktualizacje ktore sa podane na stronie Miui np 5.11.5 dotycza kazdej werski Miui 5, 6 ,7 . Bo w opisie nie jest podane ktorej werski to dotyczy. I czy jak .am Miui 6 moge przeksc wyzej i nizej czyli na 5 i 7

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Co ty tu mieszasz... od sierpnia 2015 jest MIUIv7, czyli wszystkie romy dev od 5.8.x są już na MIUIv7, MIUI v6 było w sieprniu 2014r, więc wszystkie romy od 4.8.x do 5.7.31 były na v6. Tyle, nie ma już ani MIUI v5, ani tym v6, jest MIUIv7 i tylko v7...  Masz w FAQ jak czytać nazwy romów, czyli tak jak 2xup napisał R.MM.D. Masz wszystko w FAQ na stronie, wszystko... Do tego masz też instrukcję instalacji, która też takie rzeczy objaśnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.04.2016 o 19:46, preston2009 napisał:

@paviks polecam 5.11.5 puki jeszcze masz MIUI na bazie 4.4. Ma on jedynie 1 wadę. Wolno łapiący (OSM and i gps test średnio 18s) i niedokładny GPS. Ostatnio go przyłapałem, że jadąc wolno czasem jadę o chodniku. Jak jeszcze dojdzie nieskalibrowany kompas to kierunek poruszania szaleje. Tutaj podczas spaceru, Mi4 w kieszeni:

Screenshot_2016-04-14-13-22-00_com.ilyabogdanovich.geotracker.jpg

ps.

Bateria najlepsza ze wszystkich. Do neta najoszczędniejszy Tint browser (tylko nie działa dodawanie fotek np. na forum miuipolska).

Mam 5.11.5 i powiem tak. GPS gdy używałem w Here maps zerwał mi parę razy... Czasem świrował, pokazywał że jestem obrócony w inną stronę itd. 

Ale dziś jechałem tą samą trasę ale już z google maps i ani razu nie zerwał ani się nie pomylił... Może tylko fart, albo na mapsach lepiej działa. Ale czegoś takiego jak Ty to nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie zrywa tylko dokładność jest niska i czas łapania fixa to porażka jeśli chodzi o OSM and. Gdy jechałem autem to musiałem sobie poczekać z 5 min. Może to wina apki. Porównywałem gps.conf z sMIUI od kulig007 i mój jest prawie całkowicie inny. Narazie się wstrzymuję z podmianą, ale kiedyś chyba będę musiał. MM nie ufam, aby aktualizować cały system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby nie można, ale. Podmieniłem sobie plik (z forum miui.en, nie ten od ciebie @kulig007) nadałem uprawnienia 0644. Wyłączenie i włączenie Mi4. GPS złapał bardzo szybko. Przejechałem się parę kilometrów i już nie szarpało na boki choć czasem jechałem po poboczu. No to w apce GPS Test zrobiłem clear AGPS i teraz w ogóle nie łapie fixa nawet na oryginalnym pliku. Jest gorzej niż myślałem bo na pasku powiadomień apki GPS test pisze, że lokalizacja jest ustalona a nie ma fixa nawet 2D a jak złapie to dokładność nawet 11k feet. AndroiTS GPS Test lepiej łapie i pokazuje po włączeniu wysoka dokładność, dodatkowo widać czy agps działa, ogólnie na kilka razy pisało brak agps w urządzeniu :( .

Edytowane przez preston2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,nie wiem czy problem występuje tylko u mnie , chodzi mi o aplikacje Messenger. Problem tkwi w tym że po zminimalizowaniu okienkanwiadomosci lub po otrzymaniu nowej nie mam dymka czatu ,( tego kółka z miniatura zdjęcia) wie ktoś jak to zrobić?

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...