Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę źle zrozumiałeś :-P

Zawsze - Wifi działa w tle, czyli w trybie uśpienia telefonu, jak i po wybudzeniu.

Tylko podczas ładowania - Wifi w trybie uśpienia NIE DZIAŁA, chyba że telefon jest pod ładowarką, wtedy Wifi jest włączone.

Nigdy - telefon w trybie czuwania, wifi nie działa. Dopiero jak wybudzisz telefon.

Dlatego funkcja o którą pytasz, to opcja numer 3 :-)

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

No to chyba nie powiesz mi że to jest po polsku :-P W takim razie powinno być: wifi włączone w trybie uśpienia telefonu. Skąd ja mam wiedzieć w trybie czego jest to włączone?! Później muszę zadawać bezsensowne pytania na forum...

No i czemu jest ten dopisek że opcja nr 3 zwiększa użycie danych? Przez to że jest wifi jest wyłączone w tle to zwiększa się użycie danych?

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3/17/2016o18:16, kulig007 napisał:

Normalnie gdy włączysz i dane komórkowe, i wifi, internet będzie hulać po Wifi (bo ma większy priorytet).

Gdy jest włączona opcja nr 3, ten komunikat przypomina o użyciu danych komórkowych

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Mógłbyś @kulig007 podrzucić mi link do smiui 5.11.5?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JaroS, jak na złość nie ma już go na serwerze. Też potrzebowałem niedawno na nowo pobrać sMIUI 5.11.5, nawet wrzuciłem zapytanie we wątku o sMIUI na xiaomi.eu - ale zero odzewu.

Mam oczywiście pobrany swój ROM (zrobiony pode mnie: z animacjami od Xylon, bez pogody miui, bez przeglądarki, z volume booster itp) mogę Ci oczywiście udostępnić. Ale prawdopodobnie dopiero w niedzielę, jak wrócę do domu.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kulig007 napisał:

 

@JaroS, jak na złość nie ma już go na serwerze. Też potrzebowałem niedawno na nowo pobrać sMIUI 5.11.5, nawet wrzuciłem zapytanie we wątku o sMIUI na xiaomi.eu - ale zero odzewu.

Mam oczywiście pobrany swój ROM (zrobiony pode mnie: z animacjami od Xylon, bez pogody miui, bez przeglądarki, z volume booster itp) mogę Ci oczywiście udostępnić. Ale prawdopodobnie dopiero w niedzielę, jak wrócę do domu.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

Hmm no dobrze wiesz czego potrzebuje z tego romu :] też pisałem na xiaomi.eu i smiui.net do twórcy ale widocznie ciężko im odpisać.. 

Wyciagnalbyś jeśli jest taka opcja Clockmodcenter, on jest w postaci apk tak? 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kulig007 napisał:

Nie mam pojęcia, czy to plik .apk, czy coś innego. Wskaż mi ścieżkę, to wyciągnę z ROMu, jak tylko na tym modzie Ci zależy.

MI4W+MiBand+sMIUI5.11.5+Tapatalk+SwiftKey+FastFingers

nazwa to miuisystemui.apk ale niestety ścieżki nie znam :(

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtasemajMożesz go gdzieś wrzucić jak to dla Ciebie żaden problem :) 

 

A tak poza tematem wiecie jak się tego pozbyć? Wcześniej tego nie widziałem, wyświetla mi się to w dialerze jak klikne trzy kropki.. Ostatnio co robiłem z dialerem to usunąłem Yellowpages Screenshot_2016-03-19-12-19-48_com.andro

Screenshot_2016-03-19-12-20-32_com.android.phone.png

Przeszkadza mi to z racji że to zbędna opcja oraz że nie lubię gdy w polskim interfejsie mam jakieś innojezyczne wstawki :) 

Moja wersja miui 5.12.4 od tamtej pory nic nie aktualizowalem tylko jak mówię jedynie usunąłem Yellowpages.apk ale nic się złego nie dzieje :) 

Edytowane przez JaroS
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojtasemajMożesz go gdzieś wrzucić jak to dla Ciebie żaden problem  

 

A tak poza tematem wiecie jak się tego pozbyć? Wcześniej tego nie widziałem, wyświetla mi się to w dialerze jak klikne trzy kropki.. Ostatnio co robiłem z dialerem to usunąłem Yellowpages Screenshot_2016-03-19-12-19-48_com.android.contacts_1458386415904.thumb.jpg.f5e1780d66e146769ad0546c7a367f01.jpg

Screenshot_2016-03-19-12-20-32_com.android.phone.thumb.png.3e17cefdb170dec98df5e7ee74e48c70.png

Przeszkadza mi to z racji że to zbędna opcja oraz że nie lubię gdy w polskim interfejsie mam jakieś innojezyczne wstawki  

Moja wersja miui 5.12.4 od tamtej pory nic nie aktualizowalem tylko jak mówię jedynie usunąłem Yellowpages.apk ale nic się złego nie dzieje  

Też szukam jak się tego pozbyć. Dodatkowo to przypomnienie o mivoice po połączeniu... Mega irytujące. Jak ktoś znajdzie sposób niech się podzieli

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym kupić mi4 w atrakcyjnej teraz cenie 160usd, niestety to wersja biala czarna kosztuje prawie 100dolców wiecej. Ale zastanawiam sie czy ta wersja biala nie wyglada na zbyt kobiecą? Wolabym czarną ale nie uśmiecha mi sie doplacać blisko 100usd za kolor!

Edytowane przez areq1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy bym tak nie powiedział i nigdy takiej opinie nie słyszałem... Po za tym nie pytaj tutaj, jaki kolor wybrać. Nikt nie wie co Ci się podoba. Sam mam wersję białą, mimo że wszystkie wcześniejsze telefony miałem czarne. Mi4 biały jest po prostu ładny.:-)

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Nie napalaj się na 6.0, osobiście mam 5.11.12 od kilku miesięcy i telefon działa szybciutko, bez żadnych problemów, a o to przecież chyba chodzi? Aktualizuje co kilka miesięcy, gdy pojawia się faktycznie znaczące i dobre zmiany (ewentualnie dodane bajery). Telefon ma służyć, cieszyć, a nie wkurzać.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w sumie już zamówiłem Mi4 ale spotkałem kilka opinii, że ten tel ma tragiczną jakość dźwięku na słuchawkach (głośnik podobnie). Jak to jest faktycznie? Czy to problem sprzętu czy softu, a jeżeli tak to czy został naprawiony? Czy mi3 też ma takie problemy? Zastanawiam się czy nie anulować zamówienia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilem nie jestem, ale z dźwięku jestem bardzo zadowolony i nigdy nie miałem problemu. Jeśli chodzi o słuchawki, mamy też ViperFX, można ustawić co i jak się chce a jakośc dźwięku na Creative Aurvana Live i Piston v3 jest super.

Napisane z Xiaomi Mi4 3GB RAM 16GB LTE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sheva_7 napisał:

No to w takim razie już nie wiem jak to jest. Skąd w takim razie takie lamenty, że dźwięk jest do bani. Do czego ludzie to porównują.

Chodzi tutaj o Androida 6.0, na którym nie mamy dodawanego ViperFX, a większość z tych lamentów jest z tego, ze ludzie sobie MiSound nie potrafią ustawić pod siebie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam pytanie dotyczące różnicy pomiędzy tymi dwiema ofertami xiaomiforsale.

Wersja 2GB - 189Euro https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/196-xiaomi-mi4-2gb.html#/rozmiar_pamieci-16gb/typ_sieci-lte/kolor-white
Wersja 3GB - 176 Euro https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/29-xiaomi-mi4.html#/rozmiar_pamieci-16/typ_sieci-lte/kolor-white

Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić, dlaczego wersja 3GB jest tańsza? Czy chodzi o to, ze te telefony to jakieś leżaki magazynowe? Wersja 3GB ponoć nie jest produkowana od roku. Dodam, ze jeszcze wczoraj telefony 3GB były dostępne, bez konieczności czekania na nowy transport z Chin.
Zadałem to samo pytanie xiaomiforsale, na razie bez odpowiedzi. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sparrowxxx Produkowany tylko nie jest Mi4 w wersji "Black", białe są nadal produkowane, po prostu Mi4 2Gb był z "droższej" serii, akurat jak je kupowali to widocznie ich cena była wyższa, ten model nie ma takiego zejścia jak 3Gb i po prostu leży jeszcze pewnie "stara" partia (o ile w tym sklepie cokolwiek może być stare... tutaj wszystko idzie jak ciepłe bułki...). Wyszedł Mi5 i Mi4s, to Mi4 leci w dół :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie cena zleciała... Ale nie powiem i tak jestem zadowolony że kupiłem Mi4, bo teraz wiem, że poczekam chwile i Mi5 prawdopodobnie też będzie moja :)

 

PS. Macie może sam mod z smiui z zegarkiem na środku? na 5.11.5? I da się go wgrać do MIUIPolska? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, XaiMeS napisał:

No ładnie cena zleciała... Ale nie powiem i tak jestem zadowolony że kupiłem Mi4, bo teraz wiem, że poczekam chwile i Mi5 prawdopodobnie też będzie moja :)

 

PS. Macie może sam mod z smiui z zegarkiem na środku? na 5.11.5? I da się go wgrać do MIUIPolska? 

Tak posiadam taki mod,zastąp w system >private-app aplikacje miuisystemui.apk na tą która Ci wysłałem, i nadaj uprawnienia rw-r-r, ja robiłem przez ES Explorer najlepiej poszło zastosuj i restart telefonu powinno działać :) 

MiuiSystemUI.apk

Screenshot_2016-03-21-23-50-06_com.miui.securitycenter.png

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...