Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie taki diabeł straszny... To nie jest takie trudne. Tylko przydałyby się oryginalne rozmiary partycji i w kilka minut można wrócić do 4.4. Nie wiem czy to jest gdzieś w internecie ale fajnie by było gdyby ktoś, kto ma starszą wersję niż 5.12.17 wstawił tutaj print z rozmiarami. Ja robiłem repart tym sposobem na starym SG Ace 2, ale tam jak coś nie pójdzie można wszystko uratować. A tutaj MiFlash raczej nie przywróci partycji.

Można też zrobić zip do CWM, który przywraca partycje z Kitkata i wtedy każdy mógłby to automatycznie ustawić i zainstalować 4.4.

EDIT. Nie zauważyłem tego, ale na xda jest tablica z podstawowymi rozmiarami partycji. Więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wrócić do 4.4.

Jak wrócę do domu to wrzucę rozmiary od siebie :-)

Mi4 WCDMA 3GB RAM

Miui Polska 5.11.13

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, XaiMeS napisał:

Znalazłem coś takiego: 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918/page19#post59863033

tutaj drugi link http://en.miui.com/thread-99430-1-1.html

myślicie, że jeśli (jak już do mnie przyjdzie ten telefon... :P) zainstaluje 6.0 a będę chciał wrócić do 4.4 z jakichkolwiek powodów, to bez problemu zadziała ten sposób? 

Bo w temacie jest napisane, że powrót do 4.4 jest niemożliwy właśnie przez partycje, a tutaj jednak da się te partycje z tego co widzę odtworzyć. 

Nie przy pomocy tego co pokazałeś, to są skrypty (zresztą dosyć kiepskie, bo miflash tego nie łyknie) na konwersję między starym stock a extended.

Po zmianie partycji na nowe w miui na android 6 zmienia się nie tylko rozmiar partycji ale też ich ilość. Stary układ miał 28 partycji, nowy ma 25.

Jak użyjesz tych skryptów, które podałeś to narobisz sobie tylko problemów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fredek napisał:

Nie przy pomocy tego co pokazałeś, to są skrypty (zresztą dosyć kiepskie, bo miflash tego nie łyknie) na konwersję między starym stock a extended.

Po zmianie partycji na nowe w miui na android 6 zmienia się nie tylko rozmiar partycji ale też ich ilość. Stary układ miał 28 partycji, nowy ma 25.

Jak użyjesz tych skryptów, które podałeś to narobisz sobie tylko problemów.

Czy ja wiem. Ten skrypt do CWM tylko usuwa i odtwarza partycje: system, system1, cache i data. Nie rusza pozostałych. Ale z tego co mi się wydaje to chyba nie chodzi tylko o rozmiar, bo wtedy po powrocie do 4.4 zwyczajnie zostało by więcej miejsca na /system, a podobno KK na partycjach z MM wcale nie ruszy, tylko też jest coś pomieszane z ich układem itd. Trochę by się trzeba namęczyć, żeby wszystko przywrócić.
Ciekaw jestem też, czy nie ma możliwości powrotu bezpośrednio na 5.12.17. W końcu to ten zip ustawia partycje pod 6.0, więc "teoretycznie" nie powinno z tym być problemów.
Wołam @czolo7 bo pisał, że wrócił do 5.12.17. Robiłeś reparted, czy wrzuciłeś bezpośrednio na 6.1.28?

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jako, że ten "powiększanie zooma w nagrywaniu filmu" nie daje mi spokoju, napiszę raz jeszcze.

Pisałem prędzej tu:

MÓJ POST 1

i tu:

MÓJ POST 2

 

Bo gdyby nie powiększało zooma w kamerze (nagrywaniu wideo) to jakość byłaby super (mowa o Mi-4). A tak to moje filmiki wyglądają słabo, jest pełno szumów (jak widać na linku 1)

Teraz już jestem pewien, że to sprawka ROMu MIUI Polska. Skąd to wiem?

Dwa dni temu przyszedł brata Redmi 2 2GB RAM. Na chińskim sofcie MIUI 6 po przełączeniu z Aparatu na Kamerę wyglądało to tak:

(przerobilem w paincie obrazek z neta dla wizualizacji):

REDMI 2 NA CHIŃSKIM SOFCIE

a po wgraniu MIUI Polska wygląda to tak:

REDMI 2 NA MIUI POLSKA

 

Pytanie - jeżeli to celowo zrobione to po co?

Czy jeżeli wiecie co za to odpowiada - czy jest możliwość poprawienia tego? Mowa o Mi-4 no ale na Redmi 2 tak samo powiększa kadr/zooma, pewnie na innych Xiaomi jest tak samo... Co takiego dodaliście do ROMu że robi zooma przy przejściu z aparatu na nagrywanie filmików? ;)

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

PS. Małe porównanie tego samego momentu podczas nagrywania oboma telefonami na raz - LG F60 vs Mi-4:

ZOOM

Dla porównania - film z Mi-4 i z LG F60:

Mi-4

LG F60

Edytowane przez checkmate
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid Zerkniesz? :P
Zrobiłem skrypt przywracający partycje z 4.4. Ale nie wiem czy się gdzieś nie rąbnąłem. Nie mam odwagi tego przetestować. ;_;
Tutaj skrypt: http://pastebin.com/67VhEcNB
A tutaj tablica partycji przed i po przejściu na 6.0: http://scr.hu/2pqm/49w6s
Sczególnie chodzi mi o końcówkę. Nie wiem jak się formatuje partycje na FAT16 i czy powinno się sformatować partycje 19, 20 i 21, bo przy print nie pokazuje się ich system plików.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tymi beta testami.

Jak dla mnie wydanie MM jest jak każde. Żadnych bugow nie doświadczyłem, raz wysypała jakaś apka i wsio. Oczywiście jestem zwykłym userem bez np zapisywania tras po gps, używania zestawów bluetooth czy robieniu profesjonalnych zdjęć :-) Dlatego zainstalowałem i nie żałuję bo według mnie tel chodzi szybciej :-)

Wysłane z Xiaomi Mi4 LTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, grzegorz1982 napisał:

A czy był problemowy ROM 5.12.11 ?

Bo przyszedł do mnie Mi4 i nie wiem co wgrać, bo nie chce na razie brac udziału w beta testach andka 6.0

Nie, nie było. Używam andka 6.0 od 1 dnia, jak tylko się MIUIPL pojawiło i... problemów z nim nie mam żadnych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.02.2016o16:14, damian12332146 napisał:

Czy ja wiem. Ten skrypt do CWM tylko usuwa i odtwarza partycje: system, system1, cache i data. Nie rusza pozostałych. Ale z tego co mi się wydaje to chyba nie chodzi tylko o rozmiar, bo wtedy po powrocie do 4.4 zwyczajnie zostało by więcej miejsca na /system, a podobno KK na partycjach z MM wcale nie ruszy, tylko też jest coś pomieszane z ich układem itd. Trochę by się trzeba namęczyć, żeby wszystko przywrócić.
Ciekaw jestem też, czy nie ma możliwości powrotu bezpośrednio na 5.12.17. W końcu to ten zip ustawia partycje pod 6.0, więc "teoretycznie" nie powinno z tym być problemów.
Wołam @czolo7 bo pisał, że wrócił do 5.12.17. Robiłeś reparted, czy wrzuciłeś bezpośrednio na 6.1.28?

Ja to zrobiłem wg tutorial z forum miui. Bo oczywiście metodą prób i błędów jedyne co mi działało to fastboot :)

I znalazłem ten tutorial

http://en.miui.com/thread-217420-1-1.html

Może się komuś przyda.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz racje gdy by była prosta możliwość przejścia z 6.0 na 4.4 to bym zaryzykował.

dlaczego jak wybiorę widzet zegar 4x2 nie mam opcji edycji tzn nie mam tego kwadracika do zmiany ostawień aby pogodę dodać ?

Musze wybierać widzet z zegar z pogodą aby była pogoda i zegar, na Mi4c jest tak jak w Acid zamieszczał przy opisie ROMu, klikam kwadracik i mam wybór 

Edytowane przez grzegorz1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grzegorz1982 napisał:

Pewnie masz racje gdy by była prosta możliwość przejścia z 6.0 na 4.4 to bym zaryzykował.

dlaczego jak wybiorę widzet zegar 4x2 nie mam opcji edycji tzn nie mam tego kwadracika do zmiany ostawień aby pogodę dodać ?

Musze wybierać widzet z zegar z pogodą aby była pogoda i zegar, na Mi4c jest tak jak w Acid zamieszczał przy opisie ROMu, klikam kwadracik i mam wybór 

Jest prosta możliwość. :P

Wydaje mi się, że wybór zegarów jest w aplikacji motywy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ;) Od niedawna jestem posiadaczem Xiaomi Mi4 16Gb/3Gb, kupiłem w Polsce od gościa, który sprowadza z Chin i sprzedaje. Nie chciałem się bawić z ewentualnymi cłami, VATami, wgrywaniem polskiego interfejsu itd. Jako, że na sprawach sprzętowych średnio się znam, cieszyło mnie, że ma on już zainstalowany MIUI Polska. Może nie będę się rozpisywał na temat tego telefonu, bo generalnie póki co jestem z niego bardzo zadowolony, lecz ciekawi i lekko niepokoi mnie jedna kwestia. Pewnie była już poruszana ze 100 razy, ale szukałem i nie znalazłem odpowiedzi na nurtującą mnie kwestię. Otóż zastanawia mnie zużycie RAM w tym telefonie. 3Gb to sporo, ale jakim cudem telefon sam w sobie bez zainstalowanych aplikacji zużywa 1.5Gb? Tak przynajmniej pokazywał mi wskaźnik w menu na początku użytkowania telefonu. Wiele mi nie potrzeba i posiadam naprawdę kilka podstawowych aplikacji typu facebook, mapy itp. I w tym momencie przy wyczyszczeniu wszystkich plików cache, pamięci podręcznej itd. do wykorzystania pozostaje niecały 1Gb. Póki co nie jest to dla mnie problem, bo nawet przy kilku aplikacjach włączonych na raz, zostawało trochę RAMu i nie było żadnych ścinek czy błędów. Ciekawi mnie tylko kwestia, czy tak bazowe zużycie RAM jest normalne w tym telefonie, czy z moim egzemplarzem jest po prostu jakiś problem? Da się coś z tym zrobić, sprawdzić, bez zbędnego grzebania w bebechach, bo jak pisałem średnio ogarniam sprawy związane z elektroniką :) Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna sprawa. Ja zupełnie na czysto mam 1.9/3. Ale to jest zależne od wydania MIUI. Na jednym wyjdzie więcej, na innym mniej. Nie zwracaj na to uwagi. Na swoim Mi4 zszedłem do niecałych 300 MB wolnego RAM. Możesz się martwić dopiero wtedy, jak telefon, np. wybuchnie... A kwestie, czemu, jak, po co, to warto zapoznać się z jakąś lekturą w Google o zarządzaniu pamięcią w Androidzie.

~|~|~|~|~|~

TapTap Tapatalk + MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, czy w mi4 da się jakoś wymienić szybke od aparatu? Bo mam telefon niecały tydzień, a już mam ryski na aparacie...  Na szczęście na tym czarnym polu a nie na obiektywie,  ale jednak... Nie mam pojęcia od czego się to moglo porysowac  chyba dość słabe jest to szkiełko, bo w żadnym z telefonów nigdy mi się nic takiego nie stało. 

Edit: klapka też się strasznie rysuje, aczkolwiek i tak zamierzam kupić drewno więc to nie jest jakiś wielki problem... Najlepsze jest to ze telefon zawsze noszę w kieszeni bez niczego. Nie mam pojęcia od czego się tak może rysować.  

Edytowane przez XaiMeS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XaiMeS napisał:

Słuchajcie, czy w mi4 da się jakoś wymienić szybke od aparatu? Bo mam telefon niecały tydzień, a już mam ryski na aparacie...  Na szczęście na tym czarnym polu a nie na obiektywie,  ale jednak... Nie mam pojęcia od czego się to moglo porysowac  chyba dość słabe jest to szkiełko, bo w żadnym z telefonów nigdy mi się nic takiego nie stało. 

Edit: klapka też się strasznie rysuje, aczkolwiek i tak zamierzam kupić drewno więc to nie jest jakiś wielki problem... Najlepsze jest to ze telefon zawsze noszę w kieszeni bez niczego. Nie mam pojęcia od czego się tak może rysować.  

na Aliex jest masa tych szybek i nawet folii ochronnych na nie. Co do noszenia w kieszeni... cóż... Tam są różne rzeczy, nie wszystkie wyczujesz, a najgorsze są jakieś drobne ziarenka piasku :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...