Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, SanKen napisał:

Gdyby pytało nie zadawałbym tego pytania. Odznaczyłem opcje pierwszą z dwóch i już nie pyta... I nie wiem gdzie wykopać połączenie USB... by to uruchomić. Gdy teraz podłącze kabel zmienia się na ładowanie i tyle. Brak powiadomień.

a próbowałeś tapnąć na powiadomienie na pasku? -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nezumi napisał:

Zależy czego oczekujesz, jeżeli nie używasz root'a to tak, warto, przynajmniej moim zdaniem.

Przecież instalacja SuperSU to 10 sekund. ;_;
W sumie ja większych zmian nie widzę. Jedynie te estetyczne, czyli pasek powiadomień i animacje. I do tego powrócił problem ze słabą jakością dźwięku w słuchawkach. (Przynajmniej u mnie, bo podobno inni tego nie mają.) Ale na razie pływa bardzo fajnie. Jeszcze na dniach zobaczę jak z baterią i temperaturą. A, i poprawnie działa nagrywanie na Snapchacie, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. :D
O, o. I jeszcze WiFi lepiej śmiga. Na kitkacie miałem ogromne problemy, na 5 GHz nie działało wcale, a 2,4 się rozłączało co kilka minut. Teraz niczego takiego nie ma.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, damian12332146 napisał:

Przecież instalacja SuperSU to 10 sekund. ;_;
W sumie ja większych zmian nie widzę. Jedynie te estetyczne, czyli pasek powiadomień i animacje. I do tego powrócił problem ze słabą jakością dźwięku w słuchawkach. (Przynajmniej u mnie, bo podobno inni tego nie mają.) Ale na razie pływa bardzo fajnie. Jeszcze na dniach zobaczę jak z baterią i temperaturą. A, i poprawnie działa nagrywanie na Snapchacie, co mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. :D
O, o. I jeszcze WiFi lepiej śmiga. Na kitkacie miałem ogromne problemy, na 5 GHz nie działało wcale, a 2,4 się rozłączało co kilka minut. Teraz niczego takiego nie ma.

Nie każdy się lubi bawić w instalacje SuperSU, ja sobie to darowałem, dla samego WLD nie chce mi się w to bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, damian12332146 napisał:

E tam. Jedno polecenie w fastboot i jeden klik w TWRP. Akurat dla mnie root to konieczność. :P Martwią mnie tylko te dźwięki... Może rzeczywiście to wina słuchawek i pora kupić nowe. Nie wiem już...

U mnie problemu nie ma ani na Pistonach, ani na Jays'ach. Tia, musiałbym instalować również TWRP, serio, nie jest mi to do szczęścia potrzebne :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można bez TWRP. Tylko "fastboot boot twrp.img". Wtedy po restarcie masz znowu MiRecovery.
Właśnie bym kupił pistony. Ale trochę się boję, że wywalę pieniądze w błoto i ich nie będę używał.
Swoją drogą, ciekawe czy wrzucenie tej paczki SuperSU nabija flagę.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi4 bardzo fajne, ale chyba ta 8mpix to przesada, bo teraz za brzydki jestem xD mam wrażenie nawet, że z przodu jest lepsza jakość, niż z tyłu. :P

O wiele lepszy wygląd niż G2, ramki to jednak ramki. Boje się jednak, że obiektyw będzie się rysował, jak jest u was z tym?

Zamówiłem już folię 3mk ROCK, założę to będzie już z wyświetlaczem spokój. :D

Zainstalowałem MIUIPolska 5.11.5, potestuję troszkę i pod koniec lutego zainstaluję 6.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi, jak to jest, że iPhone 5s z matrycą 1,2 Mpx robi takie same (może czasami nawet lepsze) zdjęcia niż Mi4 z 8 mpix z przodu? Wiem, że optyka jest ważniejsza niż liczba mpix, ale czemu żaden producent nie potrafi od 2013 zrobić lepszej optyki niż Apple? Tak samo jest z przodu, nawet LG G4 (gdzie ludzie mówią, że robi najlepsze zdjęcia) robi gorsze zdjęcia niż taki iPhone 5s :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Zenderable napisał:

Powiedzcie mi, jak to jest, że iPhone 5s z matrycą 1,2 Mpx robi takie same (może czasami nawet lepsze) zdjęcia niż Mi4 z 8 mpix z przodu? Wiem, że optyka jest ważniejsza niż liczba mpix, ale czemu żaden producent nie potrafi od 2013 zrobić lepszej optyki niż Apple? Tak samo jest z przodu, nawet LG G4 (gdzie ludzie mówią, że robi najlepsze zdjęcia) robi gorsze zdjęcia niż taki iPhone 5s :shock:

Softłer, prpana. Softłer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zenderable napisał:

@Marvinka

 

softłer mówisz? 

Nigdy nie zmienię Androida na iOS, bo bym nie wytrzymał ;)

To chyba wygląda tak:

Jakość zdjęcia to wypadkowa czterech rzeczy.

  1. Sprzętu
  2. Oprogramowania
  3. Sceny
  4. Umiejętności własnych fotografa

Te dwie ostatnie rzeczy można pominąć, bo fonek to nie lustrzałka, choćby się chciało, to nawet mistrz cudów dużych nie zdziała. Scena to też mętna sprawa, bo w określonych warunkach to nic nie zrobi dobrego zdjęcia, albo w zasadzie wszystkim się zrobi niezłą fotę.

Ważniejsze są te dwie pierwsze rzeczy. Znacznie mądrzejsi od Marvinki ludzie tłumaczyli, że sprzętowo to w zasadzie tak mocnej różnicy nie ma pomiędzy Japkofonami a różnymi tam szkiełkami instalowanymi w Androidkach, zwłaszcza tych flagowych. Zresztą, te całe bicie się o pixele to jest bezsęse, bo powyżej iluś tam Mpixli to to będzie miało znaczenie jedynie dla grafików, artystów i tak dalej.

Zostaje softłer. Japko znane jest z tego, że skupiało się dokładnie na tym sprzęcie, którego pakowali do swoich wynalazków. To się trochę ostatnimi czasy mogło zmienić jeśli chodzi o klamoty biurkowe, ale w Smartfonach czy tabletach to chyba dalej tradycja. Ichniejsze aplikacje są po prostu wymuskane i wyczesane pod względem wyciągnięcia 2000% z z dokładnie tego sprzętu do fotografowania, który mają. Nasze apki? W większości przypadków są robione ogólnie, pod "fszysko", starają się wspierać "ogólnie", nie skupiają się na niczym konkretnym. Czasami to są wręcz same nakładki zajmujące kilkaset Kilobajtów, ło, ładniejsze UI, a pod maską żadnych szczególnych rozwiązań. Albo gorzej - porty z innych wersji, innych Androidów. Kamera od Lenówki mająca działać na AOSPie zainstalowanym na Samociągu i mająca wspierać umieszczoną tam kamerę.

W efekcie jest jak jest, o ile sprzętowo to nie mamy się czego wstydzić, o tyle programowo to my jesteśmy w tyle daleko i tu nie ma co ściemniać, że jest inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marvinka

 

No ja np. używałem specjalnie zrobionej apki przez człeka z xda i na LG G2 wychodziły mi takie zdjęcia:

10005323_478145452359070_1279981738_n.jp

11370991_928253620580412_1408201477_n.jp

(wziałem linkacza z mojego instagrama)

No więc od software na prawdę dużo zależy.

************************

Mam też drugą sprawę. Polecicie jakieś fajne ładowarki sieciowe? Ja się trochę boję używać tej od Xiaomi z przejściówką, bo ta przejściówka taka trochę dziwna i jak podłączam do gniazda to się iście burza robi i strzelają... :P

Trochę nie ogarniam jakie parametry ma ta ładowarka od Xiaomi, bo jest napisane:

100-240VAC 50/60Hz, 0,5A - input?

5V=2A,9V=12A/12V=1A - output?

Na pewno chciałbym o takich samych parametrach. Xiaomi Mi4 wspiera QUICK CHARGE 2.0 (?), ale czy to nie psuje baterii? Już raz mi prawie wybuchła bateria w telefonie i teraz chciałbym uniknąć wybuchających baterii ;)

Edytowane przez Zenderable
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Zenderable napisał:

@Marvinka

 

No ja np. używałem specjalnie zrobionej apki przez człeka z xda i na LG G2 wychodziły mi takie zdjęcia:

10005323_478145452359070_1279981738_n.jp

11370991_928253620580412_1408201477_n.jp

(wziałem linkacza z mojego instagrama)

No więc od software na prawdę dużo zależy.

************************

Mam też drugą sprawę. Polecicie jakieś fajne ładowarki sieciowe? Ja się trochę boję używać tej od Xiaomi z przejściówką, bo ta przejściówka taka trochę dziwna i jak podłączam do gniazda to się iście burza robi i strzelają... :P

Trochę nie ogarniam jakie parametry ma ta ładowarka od Xiaomi, bo jest napisane:

100-240VAC 50/60Hz, 0,5A - input?

5V=2A,9V=12A/12V=1A - output?

Na pewno chciałbym o takich samych parametrach. Xiaomi Mi4 wspiera QUICK CHARGE 2.0 (?), ale czy to nie psuje baterii? Już raz mi prawie wybuchła bateria w telefonie i teraz chciałbym uniknąć wybuchających baterii ;)

No, obadaj jakie masz przebicia bieli na dupce tego kosmatego zwierzątka, czy na chwastach. Kurcze, to od razu trąci jakimś słabym pomiarem światła i winić za to powinno się właśnie soft.

Jest taka fajna apka, o nazwie PERFECTLY CLEAR, która może się nadać dla ludzi chcących się pobawić rozdziałem pomiaru punktu ostrości od pomiaru światła. Marvinka kiedyś temat o tym pisała:

 

Tylko na zdjątka pan nie paczaj, bo też mają przebicia pomiaru jako produkt uboczny ściągania oświetlania z zaciemnionych miejsc.

W rekach kogoś cierpliwego i ogarniającego kwestie własciwego uchwycenia ekspozycji to może być bardzo fajna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepalenie gorsze od niedoświetlenia niestety, tego już programowo nie wyciągniesz. Dla mnie najlepszy jest punktowy pomiar z blokadą ekspozycji, celujesz w neutralne miejsce sceny aby uśrednić pomiar, kadrujesz i walisz. No ale z telefonu lustrzanki nigdy nie zrobisz. Dobrze jest jak jest, i tak 99% wartości zdjęcia to właściwe kadrowanie i ten jedyny uchwycony moment :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, korc napisał:

Przepalenie gorsze od niedoświetlenia niestety, tego już programowo nie wyciągniesz. Dla mnie najlepszy jest punktowy pomiar z blokadą ekspozycji, celujesz w neutralne miejsce sceny aby uśrednić pomiar, kadrujesz i walisz. No ale z telefonu lustrzanki nigdy nie zrobisz. Dobrze jest jak jest, i tak 99% wartości zdjęcia to właściwe kadrowanie i ten jedyny uchwycony moment :)

Marvinka wie. Pentaxiara. :ugeek:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, korc napisał:

No nie żartuj nawet... ja jestem pentaxiarzem... :))) Patrzcie panie jak to jest, że niektórych do niszowych marek ciągnie, :) ach ta świadomość rynku :)))

Ło, ale fajno! Ni ma wyjścia. Należy założyć Konglomerat hipsterski Penta-Mi. Będziemy się nawzajem plusikowali i wyśmiewali wszystkich innych. Potem przejmiemy forum i zmusimy, żeby Acid dodawał Pentax Story zamiast animacji MI do każdej nowej wersji MiUI Polska. :ph34r:

A czym pan fotki cyka? Jake "badi", jaki bagnet? B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Marvinka napisał:

Ło, ale fajno! Ni ma wyjścia. Należy założyć Konglomerat hipsterski Penta-Mi. Będziemy się nawzajem plusikowali i wyśmiewali wszystkich innych. Potem przejmiemy forum i zmusimy, żeby Acid dodawał Pentax Story zamiast animacji MI do każdej nowej wersji MiUI Polska. :ph34r:

A czym pan fotki cyka? Jake "badi", jaki bagnet? B)

Ja się zatrzymałem na kiksie, wcześniej miałem ka-dyszkę. I teraz to nawet nie wiem jakie to tam teraz body na topie w pentaxie jest, mi mój kiks w klasycznym kolorze wystarcza ;)  a podpinam mu najczęściej staruńkiego heliosa-44 z tatuśkowego zenitha bodajże, ;) Czasami mu dokładam pierścienie pośrednie do makrusków. W pentaksie z autofokusem to jak w miui z budzikiem, tak troszkę bywa losowo, więc rozwinąłem swą miłość w kierunku starych manuali :) 

Ale nas zaraz zjadą za szarganie topiku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, korc napisał:

Ja się zatrzymałem na kiksie, wcześniej miałem ka-dyszkę. I teraz to nawet nie wiem jakie to tam teraz body na topie w pentaxie jest, mi mój kiks w klasycznym kolorze wystarcza ;)  a podpinam mu najczęściej staruńkiego heliosa-44 z tatuśkowego zenitha bodajże, ;) Czasami mu dokładam pierścienie pośrednie do makrusków. W pentaksie z autofokusem to jak w miui z budzikiem, tak troszkę bywa losowo, więc rozwinąłem swą miłość w kierunku starych manuali :) 

Ale nas zaraz zjadą za szarganie topiku.

Ło, kolejny zbieg okoliczności!

Marvinka miała kiedyś krwawego Kixa, teraz na szturmowcu K50 śmiga. Kix bardzo przaśna rzecz, tylko wnerwiał trochę faktem, że najniższe ISO można było odbezpieczyć dopiero jak mu się chyba kompensację cieni, czy którąś inną całkiem przydatną funkcję wyłączyło. Tak czy owak, świetna maszyna. Ale 50ka jeszcze przaśniejsza, ło, panu, wreszcie aparatek, który robi zdjęcia jakie Marvinka chce, chociaż też go trzeba było okiełznać. Ma sporo fajnych funkcji jak np dwa profile użytkownika do zapisania na pokrętle, czy lepiej ogarnięty autofocus.

Jakby się pan kiedyś zastanawiał, polecany gorąco! B)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam założoną jasną matówkę katz-eye z rastrem do manualnego ostrzenia, więc body zmienię dopiero jak mi lusterko odpadnie ;) Ale podziękował za cenną opinię :)

O swoją drogą, żeby poratować wątek, próbował ktoś kiedyś z mipilota odpalać samowyzwalacz w aparacie? I jeśli z sukcesem, to z jakiego profilu ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego: 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918/page19#post59863033

tutaj drugi link http://en.miui.com/thread-99430-1-1.html

myślicie, że jeśli (jak już do mnie przyjdzie ten telefon... :P) zainstaluje 6.0 a będę chciał wrócić do 4.4 z jakichkolwiek powodów, to bez problemu zadziała ten sposób? 

Bo w temacie jest napisane, że powrót do 4.4 jest niemożliwy właśnie przez partycje, a tutaj jednak da się te partycje z tego co widzę odtworzyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, XaiMeS napisał:

Znalazłem coś takiego: 

http://forum.xda-developers.com/xiaomi-mi-3/general/howto-resize-extend-partition-capacity-t3011918/page19#post59863033

tutaj drugi link http://en.miui.com/thread-99430-1-1.html

myślicie, że jeśli (jak już do mnie przyjdzie ten telefon... :P) zainstaluje 6.0 a będę chciał wrócić do 4.4 z jakichkolwiek powodów, to bez problemu zadziała ten sposób? 

Bo w temacie jest napisane, że powrót do 4.4 jest niemożliwy właśnie przez partycje, a tutaj jednak da się te partycje z tego co widzę odtworzyć. 

Nie bawiłbym się w to, albo 6.0, albo 4.4, Acid gdzieś (tak mi się wydaje, ale głowey sobie uciać nie dam, że to Acid) pisał, że teoretycznie jest sposób, ale lepiej, żeby nikt kto się na tym nie zna się za to nie zabierał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie taki diabeł straszny... To nie jest takie trudne. Tylko przydałyby się oryginalne rozmiary partycji i w kilka minut można wrócić do 4.4. Nie wiem czy to jest gdzieś w internecie ale fajnie by było gdyby ktoś, kto ma starszą wersję niż 5.12.17 wstawił tutaj print z rozmiarami. Ja robiłem repart tym sposobem na starym SG Ace 2, ale tam jak coś nie pójdzie można wszystko uratować. A tutaj MiFlash raczej nie przywróci partycji.

Można też zrobić zip do CWM, który przywraca partycje z Kitkata i wtedy każdy mógłby to automatycznie ustawić i zainstalować 4.4.

EDIT. Nie zauważyłem tego, ale na xda jest tablica z podstawowymi rozmiarami partycji. Więc teoretycznie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wrócić do 4.4.

Edytowane przez damian12332146
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...