Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego języka w przeglądarce. Wystarczy tylko zainstalować starszą wersję. Można ją wyciągnąć z paczki z romem MIUI PL (/data/miui/app/noncustomized/Browser.apk). Trzeba odinstalować tę po angielsku i zainstalować starszą wersję, a potem nie zgodzić się na aktualizację. :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jest sprawa, a mianowicie mam problem bo co jakiś czas nie dochodzą do połączenia tzn dzwonię z innego telefonu jest sygnał a mój telefon milczy dopiero po kilku próbach widać na wyświetlaczu że dzwonie. Jak myślicie czyja to wina operatora czy telefonu. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, matikes249 napisał:

Panowie jest sprawa, a mianowicie mam problem bo co jakiś czas nie dochodzą do połączenia tzn dzwonię z innego telefonu jest sygnał a mój telefon milczy dopiero po kilku próbach widać na wyświetlaczu że dzwonie. Jak myślicie czyja to wina operatora czy telefonu. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Trudno powiedzieć na 100%, ale z obserwacji własnych: takie cyrki to się  zdarzają praktycznie niezależnie od sprzętu, platformy, dostarczyciela. Zmiana miejsca pobytu na jakąś dzicz, gdzie nawet Plej nie dochodzi to prawie gwarancja podobnych jazd. Ot ostatnio: Marvinka dzwoniła na telefon do siostry, tuż kole granicy Polsko-Arabskiej i najpierw przez kilka razy zero odzewu, a potem w telefonie się odezwał jakiś "Jacek", który siostrą Marvinki zdecydowanie nie jest. :eek:

Tuż po rozłączeniu Marvinka się dowiedziała, że siostra wydzwaniała i wydzwaniała, a informacji o połączeniu nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marvinka napisał:

Trudno powiedzieć na 100%, ale z obserwacji własnych: takie cyrki to się  zdarzają praktycznie niezależnie od sprzętu, platformy, dostarczyciela. Zmiana miejsca pobytu na jakąś dzicz, gdzie nawet Plej nie dochodzi to prawie gwarancja podobnych jazd. Ot ostatnio: Marvinka dzwoniła na telefon do siostry, tuż kole granicy Polsko-Arabskiej i najpierw przez kilka razy zero odzewu, a potem w telefonie się odezwał jakiś "Jacek", który siostrą Marvinki zdecydowanie nie jest. :eek:

Tuż po rozłączeniu Marvinka się dowiedziała, że siostra wydzwaniała i wydzwaniała, a informacji o połączeniu nie było.

Yey Marvinka wróciła! :D

 

31 minut temu, matikes249 napisał:

Panowie jest sprawa, a mianowicie mam problem bo co jakiś czas nie dochodzą do połączenia tzn dzwonię z innego telefonu jest sygnał a mój telefon milczy dopiero po kilku próbach widać na wyświetlaczu że dzwonie. Jak myślicie czyja to wina operatora czy telefonu. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

To może być wszystko, operator, antena, jakaś apka blokuje coś etc. trzeba popatrzeć przez kilka dni i potestować różne opcje :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Yey Marvinka wróciła! :D

 

To może być wszystko, operator, antena, jakaś apka blokuje coś etc. trzeba popatrzeć przez kilka dni i potestować różne opcje :P.

Korzystając ze zdrowotnego rozklejenia się (nie ma jak błotnista zima), Marvinka odwiedza stare kątki. Łiiiiiiiiiii! :-D

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sote napisał:

A u mnie czasem znika "sieć", pojawia się info że "tylko połączenia alarmowe". Za chwilę, po resecie albo i bez mam full zasięg...

...i tradycyjnie, jeśli to Play, to sprawdź czy ci nie będzie lepiej bangla na przekaźnikach innych usługodawców. Żeby było śmiesznie, Virgin mobile korzystający z przekaźników Playa jakoś stabilniej śmiga.

Czary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marvinka napisał:

...i tradycyjnie, jeśli to Play, to sprawdź czy ci nie będzie lepiej bangla na przekaźnikach innych usługodawców. Żeby było śmiesznie, Virgin mobile korzystający z przekaźników Playa jakoś stabilniej śmiga.

Czary.

Bo w Virgin nad wszystkim czuwa #GIGABABCIA!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Marvinka napisał:

...i tradycyjnie, jeśli to Play, to sprawdź czy ci nie będzie lepiej bangla na przekaźnikach innych usługodawców. Żeby było śmiesznie, Virgin mobile korzystający z przekaźników Playa jakoś stabilniej śmiga.

Czary.

Bo działa też na nadajnikach T-mobile (bez potrzeby włączania roamingu krajowego):D. W Play ludzie często zapominają włączyć roaming krajowy... Ja tam w Play'u jestem i zasięg wszędzie mam :D. Tutaj moim zdaniem problemem może być walnięta karta SIM :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, daniel.wu napisał:

Bo w Virgin nad wszystkim czuwa #GIGABABCIA!

A tak, gigabacia. No i ten, no... Kryspin. Nie, zaraz, nie Kryspin. Kurcze, jak mu było. Kristoferson, Kung-Lao, Kebab.... A! Kuba. Kuba jest fajny. Ostatnio odpowiadał Marvince o wpół do północy i to całkiem z sensem. Normalnie opieka jak tureckim haremie, full serwis 24/7! :grin:

4 minuty temu, Nezumi napisał:

Bo działa też na nadajnikach T-mobile (bez potrzeby włączania roamingu krajowego):D. W Play ludzie często zapominają włączyć roaming krajowy... Ja tam w Play'u jestem i zasięg wszędzie mam :D. Tutaj moim zdaniem problemem może być walnięta karta SIM :P.

No właśnie! Roaming krajowy to przecież podstawa!

(na stronie, kofn... konfnfn... poufnym tonem, tak żeby nikt nie słyszał) Roaming krajowy? Mówimy o przełączaniu się na nadajniki innych usługodawców, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marvinka napisał:

(na stronie, kofn... konfnfn... poufnym tonem, tak żeby nikt nie słyszał) Roaming krajowy? Mówimy o przełączaniu się na nadajniki innych usługodawców, tak?

Dokładnie tak :P. Pozwalasz telefonowi, aby łączył się z Plus'em, Orange, T-mobile i Play automatycznie :P. Virgnin tego nie ma z tego co wiem, bo uznaje nadajniki Play i T-mobile za "własne" :P.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Dokładnie tak :P. Pozwalasz telefonowi, aby łączył się z Plus'em, Orange, T-mobile i Play automatycznie :P. Virgnin tego nie ma z tego co wiem, bo uznaje nadajniki Play i T-mobile za "własne" :P.

A, to wiemy o co chodzi. No więc tutaj Marvinkowe doświadczenia sa troszkę odmienne - zdarza się, że mimo automata Play na momenty traci kontakt z bazą i wyświetla wtedy wspomniane "tylko połączenia ratunkowe". Co ciekawe, im niższe "Gie", tym częściej się to trafiało. Ale to nigdy nie trwało bardzo długo, z wyjątkiem terenów przy samiućkiej zachodniej granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem (kiedy jeszcze byłem w plau) że ten ich Patent roamingu krajowego może i zapewnia zasięg wszędzie ale czasem są takie czarne dziury ze telefon po prostu glupieje. Zwłaszcza w miejscach gdzie zasięg trochę kuleje albo nakładają się sygnały z kilku stacji bazowych telefon się rozłączy i już nie potrafi sam znaleźć sieci przez dość dłuższy moment, a czasem nawet kilka godzin. U mnie pomoglo ustawianie na sztywno nadajnika tmobile i problem z głowy, tam gdzie automat się gubił, na tmobile latało ładnie, sam się łączył po zgubieniu zasięgu i rzadziej wariował ;)

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też uważam ustawianie na sztywno konkretnej sieci za lepszy pomysł. I też się zgodzę że w virgin na play działa lepiej albo inaczej - mimo słabego zasięgu 4g bateria chodzi mi dłużej niż na maksymalnym t mobile 3g...

Z problemów to przy załączonym preferowanym 4g jadąc w mieście na mapach google tel gubi zasięg 4g i przełącza się na 3g ale doprowadza to zawieszania nawigacji w mapach. Dosc irytujące. Pomaga oczywiście ustawianie np t mobile na sztywno.

Inna sprawa- zaczęły mi się restarty. Wipe cache nie pomógł. Wróciłem do drugiego systemu a potem z powrotem do pierwszego razem z wipe cache. Do dziś spokój.

Wysłane z Xiaomi Mi4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4lat jestem w Play, roaming krajowy, ustawiony preferowany Play w wybieraniu automatycznym i jeszcze nie trafilem na "czarna dziure" zasiegowa, a jezdze w miejsca, gdzie nawet plus ma problem z zasiegiem :D. Place 20zl/miech za unlimited sms/rozmorozmowy/internet wiec nie mam na co narzekac... No moze na predkosc LTE bo ta w moim miescie to jakis zart (1mb/s w godzinach 17-22) :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od 4lat jestem w Play, roaming krajowy, ustawiony preferowany Play w wybieraniu automatycznym i jeszcze nie trafilem na "czarna dziure" zasiegowa, a jezdze w miejsca, gdzie nawet plus ma problem z zasiegiem :D. Place 20zl/miech za unlimited sms/rozmorozmowy/internet wiec nie mam na co narzekac... No moze na predkosc LTE bo ta w moim miescie to jakis zart (1mb/s w godzinach 17-22) .

Potwierdzam, zasięg Play dzięki roamingowi ma bardzo dobry :)

I również potwierdzam słaby transfer LTE... Tzn mógłby być lepszy ;)

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(na stronie, kofn... konfnfn... poufnym tonem, tak żeby nikt nie słyszał) Roaming krajowy? Mówimy o przełączaniu się na nadajniki innych usługodawców, tak?

Dokładnie tak . Pozwalasz telefonowi, aby łączył się z Plus'em, Orange, T-mobile i Play automatycznie . Virgnin tego nie ma z tego co wiem, bo uznaje nadajniki Play i T-mobile za "własne" .

Podpowiecie gdzie to włączyć? Bo w play24 nigdzie nie widzę... Numer man w rbm na karte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sote napisał:

Podpowiecie gdzie to włączyć? Bo w play24 nigdzie nie widzę... Numer man w rbm na karte :)

To taka tajemniczo brzmiąca opcja, która się przekłada na "automatyczny wybór operatora sieciowego". W zależności od telefonku czy wersji oprogramowania może to być pewnie różnie nazwane, ale po prostu poszukaj w sekcji sieci komórkowych/operatorów.

 

5 godzin temu, Nezumi napisał:

Ja od 4lat jestem w Play, roaming krajowy, ustawiony preferowany Play w wybieraniu automatycznym i jeszcze nie trafilem na "czarna dziure" zasiegowa, a jezdze w miejsca, gdzie nawet plus ma problem z zasiegiem :D. Place 20zl/miech za unlimited sms/rozmorozmowy/internet wiec nie mam na co narzekac... No moze na predkosc LTE bo ta w moim miescie to jakis zart (1mb/s w godzinach 17-22) :P.

Marvinka jest w Pleju od chyba 2008, początkowo na abonamenty (zuo totalne!), potem na różne "karty na doładowania". Teraz na każdej z trzech kart ma wpakowane "Play Fresh" bo te formuły ichniejsze to się tak krzywo troszkę sprawdzały. Czarne dziury istnieją, ostatnio na odcinku Szczecin - Szwabia dało się to boleśnie odczuć. Łoj boleśnie... Ale jak pewnie ze wszytkim w nowoczesnej informatyce/telekomunikacji to jest głębszy problem i polega na zebraniu się różnych czynników: wersji oprogramowania, telefonie, karcie SIM, może nawet warunkach pogodowych?

Chałos czysty, pszepana!

Edytowane przez Marvinka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marvinka napisał:

To taka tajemniczo brzmiąca opcja, która się przekłada na "automatyczny wybór operatora sieciowego". W zależności od telefonku czy wersji oprogramowania może to być pewnie różnie nazwane, ale po prostu poszukaj w sekcji sieci komórkowych/operatorów.

 

Marvinka jest w Pleju od chyba 2008, początkowo na abonamenty (zuo totalne!), potem na różne "karty na doładowania". Teraz na każdej z trzech kart ma wpakowane "Play Fresh" bo te formuły ichniejsze to się tak krzywo troszkę sprawdzały. Czarne dziury istnieją, ostatnio na odcinku Szczecin - Szwabia dało się to boleśnie odczuć. Łoj boleśnie... Ale jak pewnie ze wszytkim w nowoczesnej informatyce/telekomunikacji to jest głębszy problem i polega na zebraniu się różnych czynników: wersji oprogramowania, telefonie, karcie SIM, może nawet warunkach pogodowych?

Chałos czysty, pszepana!

Tak daleko niestety jak Marvinka nie jeżdżę :(, a żałuję, bo bym sobie podróżował po świecie! :D Często jeżdżę do Bytowa, a raczej pod Bytów, Stydzienice, totalna dziura, sam las, domki letniskowe, jezioro, a zasięg ma tylko T-mobile :D. Ja na abo nie narzekam :D mam wszystko, a płace w sumie grosze, umowy zawsze na rok max 15mies :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Nezumi napisał:

Tak daleko niestety jak Marvinka nie jeżdżę :(, a żałuję, bo bym sobie podróżował po świecie! :D Często jeżdżę do Bytowa, a raczej pod Bytów, Stydzienice, totalna dziura, sam las, domki letniskowe, jezioro, a zasięg ma tylko T-mobile :D. Ja na abo nie narzekam :D mam wszystko, a płace w sumie grosze, umowy zawsze na rok max 15mies :P.

Właśnie te czasy umów są dla Marvinki poważną przeszkodą. Karta na doładowanie daje troszkę gorsze warunki - za te same pieniążki mniej się ma, ale jak ci się coś nie podoba, to siup kartę przez okno i tyle go widzieli + się nie trzeba imieniem i nazwiskiem pieczetować. Z abonamentówkami tak się nie da, a szkoda.

A podróżowanie jest fajne, chociaż teraz to już naprawdę świat się skurczył i strach pupsko ruszać gdzieś dalej. Tu niebezpiecznie, tam niebezpiecznie, gdzie indziej to już w ogóle nie ma po co jeździć bo splądrowali, albo zniszczyli... A Marvinka miała do Syrii jechać. Liban odwiedzić... Wszystko zabrali! :x

Marvinka jechała teraz przez Bytów, tak ze dwa tygodnie temu! Nie mogłeś pan pomachać ręką chociaż? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Marvinka napisał:

Właśnie te czasy umów są dla Marvinki poważną przeszkodą. Karta na doładowanie daje troszkę gorsze warunki - za te same pieniążki mniej się ma, ale jak ci się coś nie podoba, to siup kartę przez okno i tyle go widzieli + się nie trzeba imieniem i nazwiskiem pieczetować. Z abonamentówkami tak się nie da, a szkoda.

A podróżowanie jest fajne, chociaż teraz to już naprawdę świat się skurczył i strach pupsko ruszać gdzieś dalej. Tu niebezpiecznie, tam niebezpiecznie, gdzie indziej to już w ogóle nie ma po co jeździć bo splądrowali, albo zniszczyli... A Marvinka miała do Syrii jechać. Liban odwiedzić... Wszystko zabrali! :x

Marvinka jechała teraz przez Bytów, tak ze dwa tygodnie temu! Nie mogłeś pan pomachać ręką chociaż? :P

Jakbym wiedział, to bym przyjechał specjalnie i bramę walnął powitalna! :D

Racja, świat się kurczy, wszędzie albo strzelają, albo do strzelania się przygotowują :P, nawet do Niemiec, czy Francji strach wyjechać, żeby Cię jakiś wariat w powietrze nie wysadził :(, a tak bardzo chciałem do Japonii pojechać :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Nezumi napisał:

Jakbym wiedział, to bym przyjechał specjalnie i bramę walnął powitalna! :D

Racja, świat się kurczy, wszędzie albo strzelają, albo do strzelania się przygotowują :P, nawet do Niemiec, czy Francji strach wyjechać, żeby Cię jakiś wariat w powietrze nie wysadził :(, a tak bardzo chciałem do Japonii pojechać :P.

Japonia śliczna jest, ale dziwaczna... I póki co jeszcze w miarę bezpieczna. Nie rezygnuj panu z marzeń! 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marvinka napisał:

Japonia śliczna jest, ale dziwaczna... I póki co jeszcze w miarę bezpieczna. Nie rezygnuj panu z marzeń! 8-)

Nie rezygnuje... Czekam na lepszy moment :D. Jeszcze mi samolot zestrzelą nad Rosją z tekstem, że to "polski myśliwiec przekroczył granice Rosji" i się będę bujać :D. Troszku zeszliśmy z tematu Mi4, myślisz, że administracja będzie zła za ten spam? :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Nezumi napisał:

Nie rezygnuje... Czekam na lepszy moment :D. Jeszcze mi samolot zestrzelą nad Rosją z tekstem, że to "polski myśliwiec przekroczył granice Rosji" i się będę bujać :D. Troszku zeszliśmy z tematu Mi4, myślisz, że administracja będzie zła za ten spam? :(.

Miejmy nadzieję, że nie. Jakby nie patrzeć my tu, pszepana, kładziemy cegiełki pod rozwój rodzinnej atmosfery na forum, co zaowocuje społecznością scementowaną jak średniowieczne cegły! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panie i panowie jeszcze jedno pytanie - w kontaktach mam opcję wyboru z jakich "miejsc" mają być wyświetlane kontakty. Czy tylko z chmury, czy tylko z określonego konta google, czy tylko np skype itd. Czy WSZYSTKIE na raz. Moje pytanie - da się ustawić jakoś żeby wyświetlało kontakty z kilku kont NARAZ a nie ze wszytkich jednocześnie? Na Samsungu mogłem np zaznaczyć sobie żeby wyświetlał tylko z google i skype, tu mogę zaznaczyć albo tylko jedno konto na raz, albo wszystkie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakaś możliwość, żeby dodać Galerię do wyjątków, przy Czyszczeniu pamięci w panelu sterowania ? Bo nawet jak odznaczę przy Czyszczeniu galerię, to i tak kasuje mi miniatury i wiecznie się ładują na nowo co denerwujące jest. Co dziwne są te wyjątki, ale nie widzę opcji żeby coś tam dodać. Kłódka przy zwykłym czyszczeniu tez nie pomaga.

Wysłane z mojego MI 4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...