Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Czy u Was też przycisk "wstecz" sprawia wrażenie, jakby słabiej świecił ?

W nocy tego aż tak nie widać, lecz w dzień dwa lewe przyciski są jakby bardziej widoczne.

Porównywał może ktoś wibrację MI4 i MI3 ? Czy w MI4 jest ona słabsza i trochę głośniejsza ?

Jeśli chodzi o przycisk "wstecz" to faktycznie jest słabo widoczny (w dzień praktycznie w ogóle), wibracji nie porównywałem do MI3 ale w moim przekonaniu jest zdecydowanie za słaba.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lg4xhd napisał:

Czy u Was też przycisk "wstecz" sprawia wrażenie, jakby słabiej świecił ?
W nocy tego aż tak nie widać, lecz w dzień dwa lewe przyciski są jakby bardziej widoczne.

Porównywał może ktoś wibrację MI4 i MI3 ? Czy w MI4 jest ona słabsza i trochę głośniejsza ?

Pod przyciskiem nie ma żadnej diody. To "norma" w Mi4. Nie zawsze podświetlenie jest idealne przy przycisku Wstecz. Po prostu ten przycisk jest najdalej od dwóch diod dających światło do przycisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z początku miałem wielkie obawy, telefon z Chin, nieznana marka na rynku europejskim itd itp. Ale zaryzykowalem i nie żałuję:D telefon spełnia wszystkie moje oczekiwania i polecam go każdemu znajomemu.

Mam tylko nadzieję że 2 lata minimum wytrzyma:D

A tak pozatym może wypowie się ktoś kto ma ten telefon od dłuższego czasu bądź nawet premiery?? Jak działa czy się nic nie psuje itp.

Ja osobiście mam ten telefonik już 3 miesiąc, jest to krótko. Ciekawią mnie opinie "starszych użytkowników"

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was też lekko laguje ta najnowsza wersja miui (5.11.19) ? Przy przechodzeniu między pulpitami zwłaszcza przy animacji "kostka" są takie jakby szarpnięcia.
Telefon ogólnie chodzi bardzo szybko (aplikacje, gry, antutu 46000pkt  itp.), sam system tylko ma lagi w animacjach (szczególnie kostka)...

Na mi3, wszystko działa bardzo płynnie a jest w nim wolniejszy cpu. Niby to i to canro...hmm...

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mikrolagi to tak, obserwuję czasami ale nie na przesuwaniu pulpitów a na wysuwaniu / zamykaniu belki z otwartymi aplikacjami. Zdarza się że na ułamek sekundy się przytnie. Dzieje się to jednak raz na ileś razy i nie jest powodem do rozdrażnienia. Szczególnie że tak było i kilka ROM'ów wstecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no ja mam to cały czas podczas przesuwania pulpitów w trybie kostki. hmm może pełny miflash z usuwaniem wszystkiego mu zrobić, chociaż w sumie wgrywałem mu rom już poprzez mipcsuite w trybie fastboot (może czegoś to nie wyczyściło hmm). dodam ze mam wersje mi4 lte-cu, 2gb.

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, na tej najnowszej aktu 5.11.19 dzieją się różne tajemnicze rzeczy. U mnie niekiedy apki, mimo animacji tapnięcia, nie odpalają się, do tego mimo ponad 800mb wolnego RAM system zamyka losowe apki czy to z kłódką czy nie, albo jeszcze ciekawsze, odpalam aplikację, dostaję informację "aplikacja przestała działać", klikam "OK" po czym aplikacja normalnie działa :o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Mi4 w kolorze czarnym, stąd też widzę, że jest to stosunkowo upośledzona wersja jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną czy też RAM. No okej, może z tym drugim tak źle nie jest, 2GB pamięci jest w sumie optymalne. Tutaj jednak moje pytanie, czy odgrywa to znaczącą rolę, jeśli chodzi o 2 a 3GB RAM? Oczywiście, na pewno robi to pewną różnicę jeśli chodzi o liczbę aplikacji w tle, czy też ich wznowień, jednak jeśli używa się telefonu głównie do społeczności (przeglądarka, Facebook, Messenger, whatsapp, skype, poczta) to czy odbije się to na wydajności? Jak z samym nawigowaniem po systemie? Czy będzie to odczuwalne?

Oczywiście cały czas staram się uzupełnić wiedzę jaką skrywa Wasze forum, a więc niedługo pewnie odnajdę odpowiedzi na moje pytania, choć jeśli ktoś miałby chwilę... Byłoby miło :)

PS Biały kolor zdecydowanie mi się nie podoba. Czarny ma w sobie dla mnie tę klasę i prezentuje się świetnie!

 

Edytowane przez dave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, dave napisał:

Cześć,

Przymierzam się do zakupu Xiaomi Mi4 w kolorze czarnym, stąd też widzę, że jest to stosunkowo upośledzona wersja jeśli chodzi o pamięć wewnętrzną czy też RAM. No okej, może z tym drugim tak źle nie jest, 2GB pamięci jest w sumie optymalne. Tutaj jednak moje pytanie, czy odgrywa to znaczącą rolę, jeśli chodzi o 2 a 3GB RAM? Oczywiście, na pewno robi to pewną różnicę jeśli chodzi o liczbę aplikacji w tle, czy też ich wznowień, jednak jeśli używa się telefonu głównie do społeczności (przeglądarka, Facebook, Messenger, whatsapp, skype, poczta) to czy odbije się to na wydajności? Jak z samym nawigowaniem po systemie? Czy będzie to odczuwalne?

Oczywiście cały czas staram się uzupełnić wiedzę jaką skrywa Wasze forum, a więc niedługo pewnie odnajdę odpowiedzi na moje pytania, choć jeśli ktoś miałby chwilę... Byłoby miło :)

PS Biały kolor zdecydowanie mi się nie podoba. Czarny ma w sobie dla mnie tę klasę i prezentuje się świetnie!

 

Nie zmulisz go tak, mam ten model 2/16 i jeszcze go nie zmuliłem :D. Uważaj tylko na refubrished i podróbki, czarny kolor jest bardzo słabo dostępny i każdy model czarny jaki znajdziesz musisz dokładnie opatrzeć i popytać się sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Nezumi napisał:

Nie zmulisz go tak, mam ten model 2/16 i jeszcze go nie zmuliłem :D. Uważaj tylko na refubrished i podróbki, czarny kolor jest bardzo słabo dostępny i każdy model czarny jaki znajdziesz musisz dokładnie opatrzeć i popytać się sprzedawcy.

Dzięki za odpowiedź. Sklep mam na myśli któryś z: ibuygou, honorbuy, xiaomiforsale, rozmyślam też nad allegro ale niestety, nie mam obecnie żadnych złotówek, a mieszkam za granicą. Myślę, że w tych sklepach nie ma szans raczej na podróbkę. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, dave napisał:

Dzięki za odpowiedź. Sklep mam na myśli któryś z: ibuygou, honorbuy, xiaomiforsale, rozmyślam też nad allegro ale niestety, nie mam obecnie żadnych złotówek, a mieszkam za granicą. Myślę, że w tych sklepach nie ma szans raczej na podróbkę. ;) 

w XFS bardzo ciężko o czarny, szybko się rozchodzą i baaaardzo dlugo trzeba niekiedy czekać aż znowu jakieś pojedyncze modele się pojawią, IBG z tego co wiem nie ma na stanie, honorbuy nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl sobie jeszcze czy czarny czy biały, powiem szczerze że jestem zwolennikiem czarnych i zawsze takie mi się podobały ale tym razem przy mi4 dostrzegłem to coś w białym ta ramka świetnie pasuje do białego, marzą mi się jeszcze drewniane placki :D

Wiadoma sprawa o gustach się nie dyskutuje decyzja należy do Cb;)

Ps. Może spasuje Ci biały telefon + czarny tył ( widziałem gdzieś do kupienia czarne plecki)

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dlaczego? Przecież normalnie każde z tych sklepów mają je na stanie i nie ma żadnego komunikatu o tym, że czarny wariant jest niedostępny. Ogółem rozmyślałem jeszcze nad wersją Mi4C ale wolałbym chyba telefon solidniej zbudowany... W sumie Snapdragon 801 nie jest jeszcze takim żółwiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem już wiele Waszych postów widocznie to przeoczyłem, dodam iż te kody wpisywałem na laptopie a nie na telefonie. 

Mam Xiaomi MiNote Pro i zainstalowany miui polska najnowszy. 

Telefon otworzyłem i ma uszkodzone dwie plomby jak widać na zdjęciu, proszę o podpowiedź do czego można się dostać po odkręceniu tych śrubek i czy mam mieć jakieś powody do obaw i pisać do sprzedawcy ? 

IMG_20151209_192441.jpg

Edytowane przez wojciech0015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...