Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.09.2017 o 19:28, mario123m napisał:

Nic specjalnego... Poza nowymi animacjami i paroma bajerami to wciąż to samo, czyli Android 6. Nie, żebym oczekiwał czegoś innego, ale po prostu taka jest prawda. Czy warto zmienić z v8? Moim zdaniem tak. Choćby dla samych animacji. :)

Tak, mam podobne zdanie do Twojego, już zdążyłem zainstalować :) Każdy zachwyca się szybkim działaniem, ale ja tego w sumie nie dostrzegam za bardzo, u mnie jest bardzo podobnie. Może dlatego, że nie instalowałem na czysty system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miui v9 chodzi spoko także raczej nie ma co wracać do 8. 

A nawiasem skoro to ogólny temat to telefony od Goldwaya warto zamawiać, nic nie naliczają. Właśnie mi przyszedł Mi4 bez vatu i cła. Paczka idzie do UK, potem jest przepakowywana i do PL :D:) 

DHLem oczywiście. 

Edytowane przez Tominjo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć czy ten telefon ma w końcu opcję Quick Charge i jeśli tak to jaką wersję? Dokładnie chodzi mi o ten: https://pl.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi4-M4-16GB-3G-WCDMA-Mobile-Phone-5-0-1920-1080P-Screen-Snapdragon801-Quad/32502777726.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.8yPb6p

Tutaj w cechach niby jest napisane, że posiada. Natomiast na mgsm zaznaczone jest, że mi4 nie posiada szybkiego ładowania, gdzie indziej znowu piszą, że posiada 2.0 i tak w kółko. A mi chodzi dokładnie o ten telefon z linku.

Kolejne pytanie czy ładowarką z opcją 3.0 naładuje się telefon bez opcji QC? Dzięki za odpowiedzi, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Rozbiłem już po raz drugi szybkę wyświetlacza w moim MI 4 LTE i tym razem postanowiłem że nie będę jej naprawiał. Mam takie do was pytanie czy po podpięciu kablem OTG myszki będę wstanie odblokować tel? Tel mam zablokowany pinem i puki go nie wbije nie wyświetlą mi się żadne dane na kompie, w necie znalazłem opis kabla OTG i rozważam jego zakup tylko czy mi pomoże. Ktoś próbował? Albo jak inaczej dostać się do danych z tel nie wysyłając tel na naprawę wyświetlacza?

 

 

Edit. Poszło zwykłym kablem i programem Mi PC Suite. Za pomocą klawiatury myszki i kompa spokojnie rozblokowujemy telefon i robimy na nim co chcemy. Wyświetla się nam ekran tel na laptopie. Pozdro

Edytowane przez rsoltan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Możecie pomóc ? Kupiłem telefon wczoraj od razu przeczytałem, że Xiaomi 4a ma aktualizacje do androida 7 oraz do MIUI 9 i tutaj problem mi telefon nic nie wykrywa mam MIUI 8.5.7.0 a android 6.0.1 Czy da się jakoś zainstalować oficjalnego androida 7 i 9 ? Nie chce się bawić instalowanie ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem żonie Mi4 i ma czystego Andka 8 bez MIUI.

Jeśli chciał bym zainstalować MIUI to muszę go odblokować(tu jestem zielony) czy jakoś inaczej można?

Po zainstalowaniu przejdzie z Androida 8 na tego 6.0.1 czy zostanie aktualny?

Edytowane przez firefighter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem żonie Mi4 i ma czystego Andka 8 bez MIUI.
Jeśli chciał bym zainstalować MIUI to muszę go odblokować(tu jestem zielony) czy jakoś inaczej można?
Po zainstalowaniu przejdzie z Androida 8 na tego 6.0.1 czy zostanie aktualny?
Jak masz TWRP to wrzucasz plik ZIP na pamięć i instalujesz. Android 6.0. Nie ma nowszego oryginalnego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Posiadam MI4 LTE - zauważyłem że jest dostępne MIUI 9 stable dla Mi4/mi3

http://c.mi.com/thread-708315-1-0.html
http://en.miui.com/thread-1543013-1-1.html

Author: MIUI Official TeamVersion: V9.2.2.0.MXDMIEK (MIUI9) Size: 753M

http://en.miui.com/download-240.html

http://bigota.d.miui.com/V9.2.2.0.MXDMIEK/miui_MI3WMI4WGlobal_V9.2.2.0.MXDMIEK_a7c814bb8a_6.0.zip

Ktoś może instalował już ? Gdzieś wyczytałem, że to dalej global stable beta :-) i nie wiem czy się pchać już teraz w to ? By the way obecnie posiadam rom stable MIUI 8 od xiaomi.eu - czy ten global zainstaluje z updatera prosto ? Skoro to jest jednak dalej jakaś wersja beta - to może faktycznie lepiej poczekać ten jeden miesiąc dłużej....

 

P.S znalazłem teraz, że wersja xiaomi.eu też jest dostępna - więc pójdzie bez problemu przez udpater - tylko czy warto updatować skoro to jakaś stable beta ?

https://androidfilehost.com/?fid=673791459329069669

 

ZAINSTALOWAŁEM JUŻ WERSJE z XIAOMI.EU - działa i wszystko jest OK. Większy różnic jakiś nie zauważyłem - możliwe, że działa szybciej, chociaż z drugiej strony zrobiłem full wipe i jest prawie pusty android bez zbednych aplikacji :-) Ciekawe czy w tej wersji poprawili to, żeby działały 4 cory a nie 2 jak wcześniej.

 

 

Edytowane przez Baszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10.02.2018 at 12:10 PM, OutSideR said:

Do 4 cores active masz osobny pliczek do wgrania na xda i wtedy jest naprawde spoko :)

A jak się ma zużycie baterii przy 4 corach cały czas aktywnych ? Z tego co się orientuje to chyba w MIUI poniżej 8, 4 cory były cały czas aktywne - to jest jakiś celowy bug czy tak ma być ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do Was czy jest taka opcja. Otóż posiadam MI4 i jak mam np zdjęcia i filmy w galerii i jak chciałbym je usunąć z telefonu to automatycznie usuwają się też z chmury xiaomi(a tam mam wszystko synchronizowane).

Jest może taka opcja, abym mógł usuwać zdjęcia i filmy lokalnie z telefonu, ale by one zostawały dalej w chmurze xiaomi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema z racji tego, że banują za to, że "przecież masz tutorial" wole napisać w tym wątku:
Robie WSZYSTKO zgodnie z tutorialem, używam TWRP 3.0.0.0

Rom: cancro_lte_ct_images_8.3.29_20180329.0000.00_6.0_cn_e3f9f90b03

a na niego chcę wgrać przez TWRP najnowszą aktualizacje miuipolska: xiaomi.eu_multi_MI3WMI4W_8.4.4_v9-6.0

po flashowaniu miuipolska jest:

"script succeeded: result was [1]",

lub (nie robiłem factory reset + miałem wgrane SuperSU) script succeeded: result was [/cust]

 a jak instaluje z lazy flasherem (LF + System) to wynik: script succeeded: result was [/system] .
W każdym przypadku telefon łapie bootloopa - jednym razem 6h czekałem

 

Edytowane przez Pyrol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie...jak wgrać na najnowsze romy tą klawiaturę MIUI na bazie Xperia? Wgrywałem 3 różne dodatki Miuipolska z poprzednich romów i nic, nawet ściągnąłem w zipie osobno klawiaturę xperia i nic. Nie pojawia się w systemie od paru romów... 

Nieważne, znalazłem starszą wersje na XDA i ta działa ;)

Edytowane przez PaolloKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wgranego androida 4.4.4 i miui 7 wer 5.12.11 (rozwojowa). Niby niczego mi nie brakuje, ale już pojawiają się apki, które wymagają nowszego androida i zacząłem rozważać aktualizację - niby chciałbym ale trochę się boję ;) bo nie chciałbym nic zepsuć.

Czy warto aktualizować do androida 6? Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóc i wytłumaczyć, jak dziecku co, po co i jak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...