Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, MD13 napisał:


Dokładnie.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
 

Okej, zainstalowałem 5.12.17 przez aktualizacje bezproblemowo, zainstalowałem TWRP przez fastboota, niestety przy instalacji xiaomi.eu 7.4.27 (jak i 7.4.20) wyskakuje błąd "Failed to extract dir from "system" to "/system".
Updater process ended with ERROR: 7". Po tym system mi się włączał przy reboocie do TWRP, więc musiałem restore backupu zrobić. Jakiś pomysł jak zainstalować bezproblemowo ten soft? Powinienem zrobić wcześniej jakiś wipe czy coś?

Edytowane przez Windwalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Windwalker napisał:

Okej, zainstalowałem 5.12.17 przez aktualizacje bezproblemowo, zainstalowałem TWRP przez fastboota, niestety przy instalacji xiaomi.eu 7.4.27 (jak i 7.4.20) wyskakuje błąd "Failed to extract dir from "system" to "/system".
Updater process ended with ERROR: 7". Jakiś pomysł jak zainstalować bezproblemowo ten soft? Powinienem zrobić wcześniej jakiś wipe czy coś?

zainstaluj jakąś wcześniejszą aktu np 6.3.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MD13 napisał:

zainstaluj jakąś wcześniejszą aktu np 6.3.3

Ten sam błąd. Tylko że przy 7.4.27 pasek postępu doszedł do 2/3, tutaj w ogóle nie ruszył. Dodam że przez tym błędem status pokazuje "skipping md5 chceck: no md5 file found
mount: failed to mount /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name/userdata at /data: Device or resource busy
Target: Xiaoni/cancro/cancro:6.0.1/MMB29M/6.3.3:user/release-keys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Zeork napisał:


A masz połączoną partycje? Zrób miflash na najnowszym china dev fastboot, wgraj twrp, wgraj xiaomi.eu z poziomu twrp.
Wywala Ci błąd jakbys nie miał miejsca na mi4. A to nasuwa myśl, że masz w swoim dalej 2 partycje, co skutkuję takim komunikatem bo miui na andku 6.0 nie mieści się na 1 z 2 partycji na andku 4.4.4.

Wgrałem wcześniej specjalnie 5.12.17, który niby scala partycje. Ale zanim zainstalowałem twrp to w mi-recovery jak dawałem reboot pokazywało mi 2 partycje (tyle, że zanim wgrałem 5.11.5 to uruchamiałem partycję 2 <pokazywało mi przy niej latest> a po wgraniu 5.12.17 uruchomiłem partycję 1 <bo przy niej pokazało mi latest> więc nie wiem czy w końcu się scaliły te partycje czy nie. Na komórce mam niecale 1.5gb wolnego miejsca, to chyba starczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Zeork napisał:


Pobierz jeszcze raz rom xiaomi.eu 7.4.20, pobierz twrp z twrp.me, pobierz rom last china devloper fastboot rom 7.4.20.
Zrób flashowanie miflashem z opcją flash_all.
Po odpaleniu telefonu - miui , wyłącz go i wgraj w trybie fastboot twrp. Wrzuć na telefon rom xiaomi.eu i zainstaluj spod twrp.
Uruchomi sie miui, wróć do twrp i zrób factory reset.
Będziesz miał pewność, że scaliło partycje, będziesz miał pewność że rom xiaomi.eu nie był uszkodzony itp.
Chyba, że Ci pamięć padła w co jednak watpię.

Sflashowałem do tego roma co napisałeś, komórka sama się nie zrebootowała po flashu to sam to zrobiłem przyciskiem power no i już 5 min ekran z logo mi, tak powinno być? Chociaż ten flash to trwał jakąś sekundę, to raczej coś źle... Się okaże, że zbrickowałem sobie komórkę -,-

EDIT 
Zrobiłem jeszcze raz flasha tym razem zostawiłem by sam się zbootował, to po jakims czasie się ruszył sam i coś się dzieje, logo mi i pod spodem napis android i trzy dzialajace kropki.

Edytowane przez Windwalker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zeork napisał:

Tak teraz jest dobrze, może się uruchamiać ponad 20 minut. Za pierwszym razem zrobileś błąd. Jak kończy to wyskakuje informacja i rebootuje telefon, Ty to zrobiłeś w trakcie, wgrał pewną pulę, Ty wziołeś to za zakonczony flash, a tak nie jest.

No chinski dev mi wszedł i działał, zainstalowałem TWRP i zainstalowałem xiaomi.eu najnowszy, z twrp poszło succesfull, ale bootuje mi już od ok godziny telefon, logo mi i ten napis android z trzema kropkami. Trochę długo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zeork napisał:

I co ruszyło coś? Jak nie ro zrestartuje tel do twrp i zrób teraz wipe cache, dalvik, data

Zrobiłem tak, znów bootuje. Poczekam z 30min, zobaczymy co się stanie.

EDIT
Pykło, dzięki wielkie za pomoc. :) Mam nadzieję, że już nic złego mi się nie przydarzy.

Edytowane przez Windwalker
Problem rozwiązany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, majkel3 napisał:

Będzie aktualizacja do Androida 7? Szukam wszędzie informacji na ten temat, są tylko jakieś zagraniczne fora. Jeżeli bym poruszany temat proszę mi podać link, z góry dziękuję. 

Na miui NIE. Możesz customy z andkiem 7 wgrać. Oficjalne MIUI nie będzie miało 7.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie w pracy używam GPS, jest to niezbędne narzędzie u mnie. Jezdze na Google mapach i co jakiś czas mi 'gubi lokalizacje', jest to dosyć irytujące, zawiesza się na rondach, nie nadąża po prostu czasami nad jazdą (mimo wolnej prędkości, dobrych warunkach pogodowych i dobrym zasięgu). Mieliście takie problemy? Drugą sprawą jest bateria... No heloł, wcześniej posiadając xperie m4 wypadała o niebo lepiej, a tutaj w Xiaomi jest jeszcze ona większa, nawet mimo włączonego trybu oszczędzania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12
Generalnie kupiłem ten telefon jakieś niecałe dwa miesiące temu.. 
Co do baterii to wrzucam screen. Ogólnie dzisiaj telefonu dużo nie używałem i jak widać ładowałem po południu.. Bateria leci w oczach jak go się użytkuje. Może to być wina softu?

2222.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majdan12
Gdzie sprawdzić czas pracy wyświetlacza?
System taki jak widać w załączniku, nie ogarniam do końca jeszcze miui - są jakieś wersje lepsze od tej której mam? Ewentualnie lżejsze czy coś, może przez to ta bateria tak leci.. A jeszcze jak ma się sprawa z GPS? Też chciałbym, żeby to sprawniej działało. Telefon też czasem gubi zasięg, nie wiem na jakim trybie najoptylmalniej jeździć - wiadomo chyba, że LTE/3g/2g ale znowu wtedy jak nie ma LTE to się przełącza na 3g, szuka LTE i podobno słyszałem, że przez to też ta bateria może lecieć.

52.png

Ogólnie to chce zrobić formata, bo trochę śmieci nałapałem i nie wiem gdzie mi ta cała pamięć uciekła, hehe. Dlatego też pytam o soft jaki jest najlepszy według Ciebie i reszty użytkowników? 

Edytowane przez majkel3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel3

Nie ma MIUI Polska i Xiaomi.eu, jest tylko Xiaomi.eu oraz Global i China.

Odnośnie aplikacji i ich usunięcia to ja się zastanawiam czy one by się ponownie nie instalowały przy nowszej wersji. Te aplikacje co wypisałeś nie spowalniają systemu i dużo nie zajmują więc daj sobie spokój z ich usuwaniem.

Edytowane przez majdan12
Usunięcie ''już'' z pierwszego zdania
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas mam problem z GPS - co jakiś czas gubi zasięg, na chwilę.. np. jak jeźdze na nawigacji i mam ustalony cel to w belce powiadomień jest duże zielone powiadomienie jaką trasą jadę, ile M zostało itd (czyli to co powinno być zawsze) i co DRUGIE powiadomienie, że Wyszukuje lokalizacji czy coś takiego, albo Szukanie lokalizacji, jak złapie współrzędne i usunę powiadomienie to chwilę znów się pojawia - co jest nie tak? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzien dobry!

Mam problem, ktory w sumie mozliwe ze nie jest problemem.

Mianowicie chodzi o to ze praktycznie caly czas moj telefon wskazuje na brak zasiegu, jednak wystarczy wlaczyc dane i wejsc na jakas strone i tak jakby antena zwiekszala moc i zasieg na ikonce sie pojawia. Przepraszam za moj nieprofesjonalny jezyk, jednakze srednio sie na tym znam. Tak to wyglada na wykresie. Ikona moze wskazywac co jej sie podoba, chce miec po prostu pewnosc ze smsy i polaczenia do mnie dotra :)

Sieć: Mobile Vikings. Zauważyłem, że jak wybiorę operatora sieci ręcznie na Play lub Plus, od razu zaskakuje na maksymalny zasięg, jednak po czasie dzieje się to samo :(

I tak sobie teraz myślę.. Możliwe że nie pokazuje mi przejścia z 3G na 2G ? Podczas gdy tracę zasięg 3G (nie mam zasuęgu na ikonce), na 2 G ma się dobrze :D ? Troche abstrakcją jest to co pisze, no ale.. Może ktoś mnie zrozumie :)

Mieszkam w Rzeszowie, zastanawiam się czy możliwe jest abym nie miał 3g momentami...

 

 

 

Screenshot_20170523-175425.thumb.png.0af1789c8c2dc480dd310f794416523e.png

Screenshot_20170523-185410.png

Screenshot_20170523-200219.png

Edytowane przez michalek8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale mam taki problem, ponieważ przez przypadek na moim MI4 zostało usuniętych parę bardzo ważnych zdjęć i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można je odzyskać. Zaznaczam że nie były one zschynchronizowane z chmurą, jest może jakaś aplikacja sposób jak odzyskać utracone zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, lingo1 napisał:

Hej nie wiem czy w dobrym dziale piszę ale mam taki problem, ponieważ przez przypadek na moim MI4 zostało usuniętych parę bardzo ważnych zdjęć i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można je odzyskać. Zaznaczam że nie były one zschynchronizowane z chmurą, jest może jakaś aplikacja sposób jak odzyskać utracone zdjęcia?

Jak odzyskać utracone zdjęcia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...