ZduneX25

MIUI 7.11.30

Recommended Posts

Nie wiem co porobiono w tej wersji na Mi 5, ale jak zobaczyłem wieczorem statystyki to zdębiałem... Brawo.

Cały dzień lte, bluetooth, NFC. Drugie życie dostał telefon.

46271c1f279115c4e14b371ddee638c5.jpgc748c7487cb85a0e602835ecc5723949.jpgfa9f3ebb3399644bb8b32de5e623182a.jpg

• Like 1

1 godzinę temu, KiESWY napisał:

Po aktualizacji budzi mnie taki ekran. Jaka aplikacja jest za to odpowiedzialna?
Podejrzewam, że nie 'zegar' - nie ma tu nic nowego w ustawieniach.
Zastanawia mnie też jaki wpływ na rozpoczęty dzień ma znajomość odsetka MiFanów i czemu ma służyć licznik udanych przebudzeń?
PS. Zwracam uwagę na kilka niedoróbek językowych.

to jest z aplikacji zegar -> 3 kropki -> poranna prognoza

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Edited by mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
  • Like 2
  • Thanks 1

[mention=38115]KiESWY[/mention] z innej beczki, co zrobiłeś że wyświetla Ci LTE zamiast 4G przy nazwie operatora?

W standardzie to jest. 4G się wyświetla o ile pamiętam na romach Global

Tapatalk - Xiaomi MI 6

2 minuty temu, 0kti napisał:

W standardzie to jest

Nie jest, ja na czysto instalowałem ROM dwa tygodnie temu i mam ciągle napis 4G (mimo dwóch kolejnych aktualizacji)

11 minut temu, mates21 napisał:

Od bardzo dawna na romach xiaomi.eu jest LTE zamiast 4G

Było tylko wtedy zmienione w ROM'ach, kiedy była o tym wzmianka. Późniejsze romy instalowane na czysto tego nie mają (przynajmniej ja na Mi4C nie mam tego w wydaniach dev nie mam). O dziwo w wersji Stable jest napis LTE a nie 4G :)

• Like 1

57 minut temu, virusek90 napisał:

Nie jest, ja na czysto instalowałem ROM dwa tygodnie temu i mam ciągle napis 4G (mimo dwóch kolejnych aktualizacji)

Domyślam się, że przed wersją EU wgrałeś China Dev przez MiFlash.

Jeżeli tak to region w telefonie jest ustawiony na Chiny i nie da się tego zmienić.Przerabiałem to samo jakiś czas temu i ostatnio też czyściłem telefon przez MiFlash China Dev i też miałem 4G zamiast LTE.

Musisz usunąć plik odpowiadający za region. Znikną również chińskie zakładki z przeglądarki itp.

Całość opisałem tutaj :

Screenshot_2017-12-06-11-32-26-471_com.android.browser.png

Edited by Tartary
  • Thanks 1

20 minut temu, Tartary napisał:

Domyślam się, że przed wersją EU wgrałeś China Dev przez MiFlash.

Dokładnie tak.

A jakie korzyści daje to oprócz napisu LTE zamiast 4G? Korzystałeś z SuperSU czy Magisk?

8 minut temu, virusek90 napisał:

A jakie korzyści daje to oprócz napisu LTE zamiast 4G? Korzystałeś z SuperSU czy Magisk?

Mi przeszkadzały najbardziej te chińskie zakładki w przeglądarce i oczywiście po usunięciu pliku region zakładek po chińsku już nie ma, więc podejrzewam, że nie ma też wielu innych informacji po chińsku, które były przypisane do tego regionu. 

Korzystałem z SuperSu, ale tylko po to, żeby usunąć ten plik. Później wgrałem jeszcze raz Rom przez twrp, żeby pozbyć się roota. 

Edited by Tartary
  • Like 1

3 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

@KiESWY o tu cię zaskoczę akurat ustawia się to w zegar

"Pobudka" pisze się nieco inaczej ;)

Do poprawy tłumaczenie...

Edited by mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?

@jayZ93
@grzegorz.lki

Dzięki - jestem zaskoczony!

@M_100

Mam "LTE" od początku.

Mimo tego, że po kilku próbach z innymi romami, wgrałem China Dev przez MiFlash i na to EU - nie miałem problemów z regionami.

@Spili

W moich ustawieniach (7.11.30) pobudka napisana jest prawidłowo.

A swoją drogą co oznacza odsetek "Mi Fans"?

• Thanks 1

Czy zauwaziecie po aktualizacji problen z gubieniem zasiegu sieci? Od 2 dni zauwazylem, ze zasieg spada mi do 0 na jakies 10-15 sek i potem wszystko wraca do normy.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

U mnie bez problemów.
I na Mobile Vikings (bez roamingu krajowego) jak i na Aero2

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Rzeczywiście mam region Chiny. Tylko dziwi mnie to, że instalując rom EU jest tak "z automatu". Tym bardziej, że wcześniej nie instalowałem China Dev.

To teraz pytanie bo za region odpowiada partycja cust. Czy aby zmienić chiński region na inny nie wystarczy pobrać rom fastboot global i fastbootem przefleshować tylko cust-a z niego?

Czyli wykonać fastboot wipe cust i fastboot flash cust cust.img

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Czy dzielenie ekranu włączane jest za pomocą jakieś zewnętrznej aplikacji czy jest to zaszyte w Androidzie? pytam ponieważ jest możliwość uruchomienia dzielenia ekranu na Marshmallow w opcjach programistycznych ale nie ma mozliwosci fizycznie "klikniecia" przycisku.

A druga sprawa: na en.miui.com cos wspomnieli ze Kenzo nie dostanie aktualizacji, może to ktoś potwierdzić ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

[mention=15244]dzik[/mention] aktualizacji do czego?
Aktualizacji miui do Redmi note 3 pro.. podobno w changelogu jest to wspomniane....

a ja zapytam o zegar z pogodą :D wielokrotnie czytałem, że w miui9 nie mamy tego zegara z pogodą z miui8, ale w koncu skusiłem się na aktualizację mi5  i nadal mam ten zegar z pogodą i o dziwo działa, natomiast przeglądając widzety go nie ma do wyboru, czy w takim razie jak kiedyś przypadkiem go wyłacze z pulpitu to już nie da się go właczyć ?

@bastard79
Dokładnie tak. Ja miałem swój ustawiony i po przejściu na miui9 został. Ale jak go niechcący usunąłem to nie można już zmienić domyślnego

Tapatalk & RN3 Pro

Nie mogę wejść w zainstalowane aplikację bo wywala taki błąd. Chcę usunąć AVG antivirus, jak przeciągam ikonę na kosz to pisze że nie można usunąć. Losowo taki błąd też jest jak wchodzę w panel sterowania.

Ed. AVG usunięte. Zostaje problem z tym błędem. 

Screenshot_2017-12-07-11-42-44-086_com.miui.bugreport.png

Edited by raffal

Nie muli Wam messager na kenzo? bo mam wrażenie że lepiej chodzil na poprzedniej wersji

Z doświadczenia wiem, że zaczynały się pojawiać koło 21:30-22, ale dzisiaj nawet nowego changeloga nie widziałem i go nie ma, więc może to potrwać.

EDIT: NA sourceforge już są.

tapnięte z Redmi 4a

Jak rozmawiam z kimś przez telefon i otrzymam np. powiadomienie z messengera, sms, itp to jest wibracja. U was jest tak samo ? Da się to jakoś wyłączyć ?

@QBAQ ok, ale wtedy przy powiadomieniach nie będzie wibracji, a mi chodzi tylko o to żeby wyłączyć je podczas rozmowy. W MIUI 8 nie wibrowały nigdy, a teraz jak rozmawiam i co chwila mi brzęczy to irytuje.

Niby są, ale mam wrażenie, że stable jest trochę na doczepkę robiony. Miałem okazję przerobić kilka jego wersji i o dziwo weekly wydaje się mieć mniej bugów.

Dwie lufy :
1) Program aktualizacje caly czas pokazuje ze mam aktualna wersje ( nawet pare dni temu na poprzedniej wersji nie chcialo mi znalesc nowej choć byla dostepna)
2) Czy mozna zrobić downgrade ? bo ten rom co jest o nim temat muli mi telefon

Guest
This topic is now closed to further replies.