Jump to content

MIUI 7.11.30

Recommended Posts

• Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

@KiESWY o tu cię zaskoczę akurat ustawia się to w zegar ==== Send from Sagit by Tapatalk.  

Kopiujesz img nowego twrp i w starym twrp robisz install image, potem wybierasz w polu wyboru partycję recovery. Po instalacji reboot to recovery i masz nowe.

to jest z aplikacji zegar -> 3 kropki -> poranna prognoza Tapatalk - Xiaomi Mi6  

Posted Images

1 godzinę temu, KiESWY napisał:

Po aktualizacji budzi mnie taki ekran. Jaka aplikacja jest za to odpowiedzialna?
Podejrzewam, że nie 'zegar' - nie ma tu nic nowego w ustawieniach.
Zastanawia mnie też jaki wpływ na rozpoczęty dzień ma znajomość odsetka MiFanów i czemu ma służyć licznik udanych przebudzeń?
PS. Zwracam uwagę na kilka niedoróbek językowych.

to jest z aplikacji zegar -> 3 kropki -> poranna prognoza

Tapatalk - Xiaomi Mi6

Edited by mrosi
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z obrazkiem...
  • Like 2
  • Thanks 1
[mention=38115]KiESWY[/mention] z innej beczki, co zrobiłeś że wyświetla Ci LTE zamiast 4G przy nazwie operatora?

W standardzie to jest. 4G się wyświetla o ile pamiętam na romach Global

Tapatalk - Xiaomi MI 6

11 minut temu, mates21 napisał:

Od bardzo dawna na romach xiaomi.eu jest LTE zamiast 4G

Było tylko wtedy zmienione w ROM'ach, kiedy była o tym wzmianka. Późniejsze romy instalowane na czysto tego nie mają (przynajmniej ja na Mi4C nie mam tego w wydaniach dev nie mam). O dziwo w wersji Stable jest napis LTE a nie 4G :)

• Like 1
57 minut temu, virusek90 napisał:

Nie jest, ja na czysto instalowałem ROM dwa tygodnie temu i mam ciągle napis 4G (mimo dwóch kolejnych aktualizacji)

Domyślam się, że przed wersją EU wgrałeś China Dev przez MiFlash.

Jeżeli tak to region w telefonie jest ustawiony na Chiny i nie da się tego zmienić.Przerabiałem to samo jakiś czas temu i ostatnio też czyściłem telefon przez MiFlash China Dev i też miałem 4G zamiast LTE.

Musisz usunąć plik odpowiadający za region. Znikną również chińskie zakładki z przeglądarki itp.

Całość opisałem tutaj :

Screenshot_2017-12-06-11-32-26-471_com.android.browser.png

Edited by Tartary
  • Thanks 1
8 minut temu, virusek90 napisał:

A jakie korzyści daje to oprócz napisu LTE zamiast 4G? Korzystałeś z SuperSU czy Magisk?

Mi przeszkadzały najbardziej te chińskie zakładki w przeglądarce i oczywiście po usunięciu pliku region zakładek po chińsku już nie ma, więc podejrzewam, że nie ma też wielu innych informacji po chińsku, które były przypisane do tego regionu. 

Korzystałem z SuperSu, ale tylko po to, żeby usunąć ten plik. Później wgrałem jeszcze raz Rom przez twrp, żeby pozbyć się roota. 

Edited by Tartary
  • Like 1
3 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

@KiESWY o tu cię zaskoczę akurat ustawia się to w zegar

"Pobudka" pisze się nieco inaczej ;)

Do poprawy tłumaczenie...

Edited by mrosi
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkami...?

@jayZ93
@grzegorz.lki

Dzięki - jestem zaskoczony!

@M_100

Mam "LTE" od początku.

Mimo tego, że po kilku próbach z innymi romami, wgrałem China Dev przez MiFlash i na to EU - nie miałem problemów z regionami.

@Spili

W moich ustawieniach (7.11.30) pobudka napisana jest prawidłowo.

A swoją drogą co oznacza odsetek "Mi Fans"?

• Thanks 1

To teraz pytanie bo za region odpowiada partycja cust. Czy aby zmienić chiński region na inny nie wystarczy pobrać rom fastboot global i fastbootem przefleshować tylko cust-a z niego?

Czyli wykonać fastboot wipe cust i fastboot flash cust cust.img

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Czy dzielenie ekranu włączane jest za pomocą jakieś zewnętrznej aplikacji czy jest to zaszyte w Androidzie? pytam ponieważ jest możliwość uruchomienia dzielenia ekranu na Marshmallow w opcjach programistycznych ale nie ma mozliwosci fizycznie "klikniecia" przycisku.

A druga sprawa: na en.miui.com cos wspomnieli ze Kenzo nie dostanie aktualizacji, może to ktoś potwierdzić ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

a ja zapytam o zegar z pogodą :D wielokrotnie czytałem, że w miui9 nie mamy tego zegara z pogodą z miui8, ale w koncu skusiłem się na aktualizację mi5  i nadal mam ten zegar z pogodą i o dziwo działa, natomiast przeglądając widzety go nie ma do wyboru, czy w takim razie jak kiedyś przypadkiem go wyłacze z pulpitu to już nie da się go właczyć ?

Nie mogę wejść w zainstalowane aplikację bo wywala taki błąd. Chcę usunąć AVG antivirus, jak przeciągam ikonę na kosz to pisze że nie można usunąć. Losowo taki błąd też jest jak wchodzę w panel sterowania.

Ed. AVG usunięte. Zostaje problem z tym błędem. 

Screenshot_2017-12-07-11-42-44-086_com.miui.bugreport.png

Edited by raffal

Dwie lufy :
1) Program aktualizacje caly czas pokazuje ze mam aktualna wersje ( nawet pare dni temu na poprzedniej wersji nie chcialo mi znalesc nowej choć byla dostepna)
2) Czy mozna zrobić downgrade ? bo ten rom co jest o nim temat muli mi telefon

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...