ZduneX25

MIUI 7.11.30

Recommended Posts

6 godzin temu, Uri0550 napisał:

Jeszcze nie spotkałem xiaomi żeby w Polsce zostawało na 4g/lte

Tapatalk & RN3 Pro

Co? Przecież LTE+ to nic nadzwyczajnego, robiłem nawet speedtesty z prędkością rzędu 100mb/s.

• Thanks 1

Co? Przecież LTE+ to nic nadzwyczajnego, robiłem nawet speedtesty z prędkością rzędu 100mb/s.
Była mowa o volte a nie lte+

Tapatalk & RN3 Pro

A VoLTE i HD Voice to to samo? Bo jak tak to mi na globalu 8.2 stock działało, na xiaomi.eu ikonka podczas dzwonienia się w ogóle nie pokazuje i nie wiem czy po prostu tutaj nie wyświetla znaczka, czy tej opcji nie ma?

Edited by Karls

Guest sattel
42 minuty temu, DarDo1 napisał:

Jaką wersję magisk polecacie? Skąd ściągnąć i jak zainstalować?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Magisk l14 jest ok.Wszystko ma zielono

Czy nowy TWRP pojawił się na Mi Max 2?

Bo nie widzę na liście.

Chyba, że jakiś inny pasuje.

Chyba, że jakiś inny pasuje.

Inny nie będzie pasować, na Redmi 4x nowa wersja ma problem z wyborem i widocznością pam.wew.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

• Sad 1

22 minuty temu, Karls napisał:

A VoLTE i HD Voice to to samo?

Nie, to dwie zupełnie inne rzeczy. VoLTE to rozmowy przez LTE, a HD Voice to lepsza jakość, ale na 3G (czasami podobno też na 2G). Ale na VoLTE jakość powinna być co najmniej taka jak przy HD Voice.

Edited by FromWP

A czemu w takim razie na xiaomi.eu nie wyświetla się ikonka HD przy rozmowie? Nie wiem czy to interpretować jako zmianę wyglądu i tak na prawdę to HD działa, czy jako brak tej funkcji.

TWRP - nie ma się co spieszyć, lepiej na 3.2.1.0 z bugfixami poczekać. Oni tak robią, że wychodzi 3.x.0 a później łatają i jest 3.x.1 czy 3.x.2.

Edited by Karls

To może spróbuj z magisk, podobno lepiej działa na Android 7

====
Send from Sagit by Tapatalk.

Zainstalowałem magisk polecany i niestety to samo. AirAudio wymaga dostępu root. W poprzednich wersjach systemu wszystko śmigało bez problemu. Co się zmieniło że teraz jest problem. Inne aplikacje wymagające root śmigają. AirAudio nie wykrywa root.

A czemu w takim razie na xiaomi.eu nie wyświetla się ikonka HD przy rozmowie? Nie wiem czy to interpretować jako zmianę wyglądu i tak na prawdę to HD działa, czy jako brak tej funkcji.

Dobre pytanie.
Jam miałem Note 4 MKT to ikonka HD voice mi się przy rozmowach pojawiała. Od kiedy mam Mi6 nigdy się nie pojawiła.

Tapatalk - Xiaomi MI 6

@0kti kiedyś przerabiałem ten temat na Mi5 - https://miuipolska.pl/forum/topic/20163-bardzo-niska-jakość-rozmów-mi5/

oraz tu: https://www.wykop.pl/wpis/21359457/

Generalnie zależy to od romu. Ja wtedy korzystałem z romu stabilnego. Obecnie mam weekly i oznaczenia brak. Wg tego co udało się ustalić, to że nie ma znaczka, nie wpływa na jakość rozmów - generalnie. W tym miejscu należy nadmienić, że to również kwestia operatora. A2mobile nie oferuje tej usługi (info z ich FAQ) - obecnie to mój operator. Wcześniej miałem numer w PLAY, który oferuje taką usługę.

Na Mi4 wszystko było wporzo, tylko właśnie złapał randomowy restart. No i zauważyłem, że ostatnio ma jakieś dziwne odchyły i to już od kilku wydań, że raz na jakiś czas gubi sieć choć tego nie pokazuje (kreski na full), jak do kogoś dzwonię to jest niby zajęte, wiadomości niby dochodzą, ale po dłuższej chwili czekania na odpowiedź jestem zalewany zaległymi wiadomościami. Raz w takim stanie był kilka godzin, że niby miał zasięg, a nikt się do mnie dodzwonić nie mógł.

[mention=37271]DarDo1[/mention] a czy magisk pytał o zgodę na dostęp do uprawnień dla tej aplikacji?
Tak pytał. Nawet pojawia się komunikat po uruchomieniu że AirAudio na przyznane uprawnienia.

• Like 1

Wie ktoś może z czego może wynikać następujący problem - mianowicie w Mi Mix 2 używam dual sim, pierwsza karta PLAY, druga PLUS. Telefon leży obok, a gdy go odblokuje to sim 2 jest normalnie uruchomiony, natomiast sim 1 pokazuje "brak usług", po chwili "tylko połączenia alarmowe", po czym się uruchamia normalnie - pokazuje już sieć i zasięg. Jest to problematyczne, ponieważ już kilka razy zdarzyło się, że dostałem SMSa, że ktoś do mnie dzwonił na sim 1, a było to w momencie "nieaktywności(?)" tej karty. Dla jasności dodam, że sim 2 nie jest w tym momencie wykorzystywany (internet też ustawiony jest na sim 1).

Problem obserwuje w kompilacjach 7.11.23 oraz 7.11.30 (oczywiście miuipolska). Wcześniej nic takiego nie zauważyłem.

Macie jakieś pomysły? (wipe cache / dalvik robiłem).

Edited by Razor65

52 minuty temu, Razor65 napisał:

Wie ktoś może z czego może wynikać następujący problem - mianowicie w Mi Mix 2 używam dual sim, pierwsza karta PLAY, druga PLUS. Telefon leży obok, a gdy go odblokuje to sim 2 jest normalnie uruchomiony, natomiast sim 1 pokazuje "brak usług", po chwili "tylko połączenia alarmowe", po czym się uruchamia normalnie - pokazuje już sieć i zasięg. Jest to problematyczne, ponieważ już kilka razy zdarzyło się, że dostałem SMSa, że ktoś do mnie dzwonił na sim 1, a było to w momencie "nieaktywności(?)" tej karty. Dla jasności dodam, że sim 2 nie jest w tym momencie wykorzystywany (internet też ustawiony jest na sim 1).

Problem obserwuje w kompilacjach 7.11.23 oraz 7.11.30 (oczywiście miuipolska). Wcześniej nic takiego nie zauważyłem.

Macie jakieś pomysły? (wipe cache / dalvik robiłem).

Mam podobne problemy, gdy są kłopoty z zasięgiem LTE - wtedy obserwuję taką przypadłość dość często.

Notoryczne restarty miałem również, jak skończył mi się pakiet danych w ostatnim dniu miesiąca rozliczeniowego - zaobserwowałem to chyba pięciokrotnie tego dnia.

Przełącz na jeden dzień preferowany typ sieci na 3G i sprawdź, czy problem występuje.

Dlaczego na androidzie 7 nie da się zmienić widoku ostatnich aplikacji (chodzi mi o to żeby były małe ikony), mam tak samo na Mi4c i Mi6. 

Screenshot_2017-12-04-15-34-23-455_com.android.systemui.png

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@maciek04 nie da się tego zmienić . Trwa odchudzanie MIUI ze zbędnych ficzerów

Tylko zastanawiam się dlaczego na Mi4 na tej samej wersji da się zmniejszyć tak jak to było na Miui 8.

A możesz mi powiedzieć jak to się robi tak jak ty mi odpisałeś że mój nick jest na niebiesko? 

Edited by maciek04

Witam,

właśnie zaktualizowałem swój system do ostatnie wersji (MIUI 7.11.30), mój telefon to Redmi 5A Prime 3/32.  Mam dosłownie trzy pytania:
1) czy tylko u mnie jest na górnym pasku (tam gdzie zasięg) wyświetlane "4G"  zamiast "LTE", co zostało wprowadzone kilka aktualizacji wstecz?
2) po wejściu w ustawienia, następnie Urządzeni i wersja MIUI nie działa przycisk "Sprawdź dostępność aktualizacji", ani te "(...)" w prawym górnym rogu. Po jakimś czasie wyskakuje komunikat, że aplikacja przestała działać. To samo dzieje się po wejściu w aplikację "Aktualizacje". Dodam, że nie działało to u mnie także na wersji 7.11.2 .

3) czy tylko u mnie w tej wersji romu występuje inny niż zazwyczaj dźwięk blokowania ekranu? Szczerze mówiąc brzmi on jak uszkodzony głośnik.

Pozdrawiam
M.

Edited by M_100
Dodam jeszcze, że zauważyłem, że nie działa aplikacja Aparat

21 godzin temu, maciek04 napisał:

Dlaczego na androidzie 7 nie da się zmienić widoku ostatnich aplikacji (chodzi mi o to żeby były małe ikony), mam tak samo na Mi4c i Mi6. 

Jesteś pewny, że to kwestia Androida 7, a nie MIUI 9?

EDIT DLA MODA - zróbcie opcję selektywnego cytowania, albo przestańcie zawracać głowę. Cytat to cytat ...

Edited by Antyhaker
po co przewalasz cały cytowany post, wraz z obrazkiem...?

Pisałem wcześniej że na Mi4 da się zrobić małe ikony. Z tego wnioskuję że to na androidzie 7. A że tak jest od Miui 9 to też wiem no przecież jestem użytkownikiem dev. Na potwierdzenie moich słów... 

Screenshot_2017-12-05-02-14-59-565_com.miui.home.pngScreenshot_2017-12-05-02-18-45-686_com.android.settings.png

• Like 2

Czy na global 7.12.1 beta nie działa kasowanie plików przez explorer z powodu buga czy funkcja została intencjonalnie zablokowana?

Kolejna sprawa to systemowe dpi. Nie wydaje się wam za wysokie do tego stopnia, że telefony z miui wyglądają jak specjalnie przystosowane dla seniora? Przecież w Androidzie 7 jest funkcja zmiany dpi ale miui ma ją zablokowaną. Po zmianie przez adb wm density dpi wraca do standardowego po restarcie (coś źle robię?). Zmieniam przez dedykowany program ale wymaga to roota, a tak naprawdę potrzebuje su tylko do zmiany dpi. Na mi max 2 dpi jest ustawione standardowo na 440 kiedy rzeczywiste to 325 i dopiero taka ustawiona wartość powoduje, że aplikacje i strony internetowe wyglądają zgodnie z intencjami developera. 

Edited by iOS_hater

Witam,

Po ostatniej aktualizacji znikła zmożliwość szybkiej odpowiedzi na sms. Tzn np. podczas ogladania Youtuba chcąc odpicać na sms (z belki powiadomień) aplikacja sms otwiera się na całym oknie. Ktoś wiek jak przywrócić ten magiczny przeycisk odp ( w belce powiadomień)

13 godzin temu, Antyhaker napisał:

to kwestia Androida 7, a nie MIUI 9

Dokładnie to to jest kwestia MiuiHome.apk czyli systemowego launchera i providera, personalassistantpluginu

chcesz po staremu , wgraj wersje 1.0 z Miui8 ( i gadżety mogą wrócić)

Edited by _mARk_
  • Like 1

Co jakiś czas wysypują się aplikacje na tej wersji. AirAudio nie wykrywa roota. Przed chwilą zniknęła karta pamięci, pojawiła się po restarcie. Coś ta wersja niedopracowana.

Witam. Aktualizacja działa bez większych problemów. Niestety w dalszym ciągu, zarówno w przypadku „dziadka” Mi 3 W, jaki telefonu Redmi 3S nie działają widgety zegarka z motywów ściągniętych przez aplikację Motywy. W przypadku instalacji motywów z pliku .mtz widgety zegarków są w większości przypadków dostępne, ale jak wydaje mi się tylko te ze starszych motywów przeznaczonych na MIUI 6, 7, ewentualnie MIUI 8. W przypadku ROM na Mi 3 W od dłuższego czasu nie ma też codziennych tapet ekranu blokady. Mały bajer, ale cieszył oko :-). W przypadku Redmi 3S nie można utworzyć kopii w chmurze. Prz próbie utworzenia kopii w chmurze trochę poracuje i wyświetla w pasku powiadomień Kopiowanie niezakończone. W opcji zarządzanie kopią wyświetla; Rozmiar 0,34 GB. Po wejściu w zarządzanie kopią wyświetla tylko informację: Pojemność 0,34 GB. Po kliknięciu opcji Przywróć dane z chmury zwraca komunikat: brak kopii w chmurze. Czy ktoś wie o co chodzi? Dla uzupełnienia informacji Redmi 3S przesiadł się 2 tygodnie temu z Globala na MIUI Polska.

• Like 1

Po aktualizacji budzi mnie taki ekran. Jaka aplikacja jest za to odpowiedzialna?

Podejrzewam, że nie 'zegar' - nie ma tu nic nowego w ustawieniach.

Zastanawia mnie też jaki wpływ na rozpoczęty dzień ma znajomość odsetka MiFanów i czemu ma służyć licznik udanych przebudzeń?

PS. Zwracam uwagę na kilka niedoróbek językowych.

Screenshot_2017-12-06-06-40-42-894_lockscreen.png

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.