Skocz do zawartości

Problem z WIFI - niska prędkość przesyłu danych


domino20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Zakupiłem Xiaomi Redmi 4X z którego prawie że jestem zadowolony. Wszystko działa ok oprócz WIFI.

Problem dokładnie wygląda tak : jeżeli mam sparowaną np. opaskę xiaomi mi band 2 przez BT z telefonem to maxymalny transfer pobierania na teście wynosi max 2Mbps a jeżeli wyłączę całkiem BT to WIFI zaczyna działać normalnie czyli wykręca pełne łącze jakie posiadam tj. 20Mbps.

Podpowiedzcie proszę z czym może to być problem ? czy jest to wina telefonu ? czy samego softu ? 

Ogólnie jest problem jak działa równocześnie BT(czyli jest sparowane z jakimś urządzeniem) i WIFI wtedy Wifi działa bardzo wolno.

Czy może ktoś to sprawdzić na swoim redmi 4x ? bo podejrzewam że jest to wada tych modeli.

Edytowane przez domino20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Redmi 4X i mam problem z wifi. Otóż prędkość pobierania jaką maksymalnie mi się udało osiągnąć to 33 Mb/s ale zazwyczaj maks 20 Mb a upload jest 15Mb/s czyli maks zamówionej prędkości wysyłania od kablówki. Internet zamówiony mam 150Mb/s. Na dwóch innych telefonach prędkość jest od 50 do 90Mb czyli nie jest to problem routera. Co prawda na początku tak myślałem , że jest to wina routera bo zmieniłem swój router na modem z wifi od Vectry (wcisnęli mi taki)  no ale gdy sprawdziłem na innych komórkach to jak już pisałem prędkość jest w porządku. Po zakupie tego telefonu pomyślałem, że może to wina softu. Przeinstalowałem system na Miui Polska pobranego z tej strony ale nadal to samo. Co to z tym może być? Co prawda nie jest to uciążliwe bo dane w komórce zasysają się wystarczająco szybko ale sam fakt tak słabego downloadu na tej komórce mnie irytuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zmienił(a) tytuł na Problem z WIFI - niska prędkość przesyłu danych
  • 5 tygodni później...

Witam wszystkich w swoim pierwszym poście na tym forum.

Potwierdzam problem, prędkość pobierania przez wifi jest fatalna - właśnie rzędu ~30 Mb/s, podczas gdy na routerze, który ma skonfigurowany triband - iPhone wyciąga: 250-500 /25 Mb/s (internet od UPC). Oczywiście nie wymagam tego od 4x, jako że działa tylko w paśmie 2,4.

Jeżeli mnie pamięć nie myli, problem przyniosły aktualizacje z 14 i 28 grudnia, po tej z 21 było (chyba) lepiej. Odczuwam to na strumieniowanych filmach.

 

Edytowane przez kamebe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeginasz, na 2G prędkość jest około 20-40KB/s. Już 10Mbps jest mi wystarczające choć faktycznie ciężko uzyskać takie wartości na 4X po 3G i trzeba włączać 4G. Mi osobiście niezbyt duże prędkości neta mobilnego nie przeszkadzają. Tylko ten powracający problem neta z BT przez co spada do 5-10 Mbps :( . Od 2 lat to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dano dawno temu (jakieś 3 miesiace) za namową i rozkazem żony kupiłem telefon Xiaomi Redmi 4x nieświadomy tego że będę żałować tej decyzji. Wcześniej posiadałem SE wt19i a później Samsung Solid. Ale wracając do tematu, za bolesnymi argumentami żony dałem się namówić na nowy telefon wybór padł na xiaomi z racji małego budżet. Po sfinalizowaniu transakcji że sklepem Proline i 2 dniowym czekaniem na kuriera wielce zaciekawiony tym co stworzyły małe chińskie rączki zabrałem się za testy i nie przebiegły pomyslnie. Internet czy to na 3G czy to na LTE lub wifi internet działa jak na zdjęciach rzadko dochodząc do 1mb (żona na doogee t5s osiąga 60mb) nic nie pomogły zmiany oprogramowania z Androida 6 na 7 ( nieznacznie pomaga ROM mokee) na dodatek po zmianie trybu z 2g na LTE telefon gubi sieć i trzeba zmieniać na 2g 3g i modlić się by za 100 razem złapało i wtedy znowu wybrać LTE. Robiłem wszystko z tego forum i nic nie pomaga jeszcze trochę i od czytania wszystkich postów głowa  mi wybuchnie. Żałuję kupna chińczyka trzeba mi było zbierać złom i kupić Samsunga ale jak to mówią chytry 2 razy traci. Jest ktoś w stanie mi pomóc potrzebuje sprawnego neta.

Screenshot_2018-01-09-18-13-11-547_com.miui.home_crop_640x800.png

Screenshot_2018-01-09-20-00-52-716_com.android.settings.png

Screenshot_2018-01-09-18-13-01-301_com.miui.home_crop_576x576.png

Screenshot_2018-01-09-18-10-12-202_com.miui.home_crop_576x576.png

Edytowane przez serkan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych routerach tak samo to wyglada.

Speedtest wygląda podobnie z tym że jedno skanowanie na 10 pokaże 5mb wysyłania i 5 mb pobierania ale to rzadkość. Najgorsze jest to że muszę się bujać z tym złomem przez jakieś 5 lat bo co tyle zmieniam telefony

Edytowane przez serkan01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he, a ktoś Cię pilnuje z tymi 5 latami..? 

U mnie w domu mam 10 Mb (ale router kiepski, na lapku też kicha), w robocie mam 20 Mb download, 30 Mb upload. Jeżeli Ty masz 1-5 Mb i to na każdym routerze, to coś jest nie tak z telefonem. Są 2 rozwiązania: gwarancja albo sprzedaż. 

PS nie "mb" tylko "Mb". Jeżeli masz na myśli megabity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z telefonu, to mój najlepszy egzemplarz jaki do tej pory miałem, niestety dzisiaj zaczął coś szwankować, tzn. mam właśnie problem z internetem. Nigdy wcześniej nie miałem takich problemów. A dzisiaj prędkość wynosi nawet 0,18kB/s... W normalnych warunkach bywało nawet 5MB/s. Dziwniejsze jest to, że gdy tylko odpalę speedtest wysokość pobierania wzrasta do 4MB/s, a po zakończeniu wraca do "normy".  

System: 9.2.4.0,  z oficjalnej dystrybucji, nic nie modowane, nic nie instalowałem ostatnio, nie bawiłem się w zmianę różnych opcji.

#Edit, samo przeszło...dziwne :D, ale spoko.

Edytowane przez kozak123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...