Jump to content

Zegar z nieaktualna godziną


Recommended Posts

Witam. Użytkuje redmi 4 pro. Mam problem który podejrzewam że nie został jeszcze zgloszony. Polega na tym że w momencie wybudzania telefonu mam nieaktualną godzinę co najmniej o minutę czasem 3 4 minuty. W przypadku jednej minuty nie jest to krytyczny problem ale 2 i więcej stanowią już poważne ograniczenie... Na aktualizację czasu trzeba czekać ok 2 sekundy. To olbrzymi problem gdyż jak wiemy z zegarka korzysta się tylko w związku z czasem który jest w danej chwili zawsze najistotniejszy. Zegar pokazuje fałszywy czas i zawsze zapóźniony. W zasadzie w 90proc jest nieużyteczny. Wszystkie inne zegary z jakimi się zetknąłem pokazują czas błyskawicznie w tym ułamku sekundy w którym się na nie patrzy. Dzieje się tak od wielu stuleci... Xiaomi zmienił ten system... Czy jest na to jakiś sposób czy aktualizacja?

Edited by chalice
Link to post
Share on other sites

Mam to samo i zawsze  po wybudzeniu zegar się aktualizuje ale trwa to 1-2 sek wiec nie jest to jakiś problem. Myślę że jest to związane z oszczędzaniem energii i porostu nie aktualizuje zegarka jak się na niego nie "patrzy". Nie wiem jak na najnowszym wydaniu MIUI ale u mnie na 7.10.19 tak jest.

Link to post
Share on other sites

Ja mam wersję 7.5.25 rozwojową ale oszczędzanie energii wyłącznie... Nie zawsze tak się spóźnia ale czasem gdy zerkne na godzinę w pośpiechu na autobus i zapomnę że za 2 sek pokaże zmianę o 2 min, to spóźnienie na taki autobus jest już bardzo prowdopodobnie... Taki prosty scenariusz, ale dla mnie obrazuje uciążliwość drobiazgu który czasem wiele kosztuje nerwów...

Edited by chalice
Link to post
Share on other sites
  • Nezumi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...