Skocz do zawartości

Jak to jest ze stabilnością działania mi3 w codziennym użytkowaniu?


Ciapaty

Rekomendowane odpowiedzi

Hej wszystkim forumowiczom.

Jestem nowym użytkownikiem forum, choć już jakiś czas śledzę pojawiające się wypowiedzi, głównie w temacie mi3, jako że zamierzam kupić ten telefon w najbliższym czasie - właściwie to byłem już zdecydowany, ale ostatnio na forum pojawiło się sporo kwestii związanych ze stabilnością działania miui na tym i innych telefonach i teraz mam pytanie do wszystkich posiadaczy i użytkowników mi3 - jak jest ze stabilnością i codziennym użytkowaniu tego telefonu? Jeśli wgram ostatni stabilny rom "miui polska" to czy będę mógł spokojnie korzystać z telefonu, tak jak z obecnego htc desire x, który, choć to tani telefon, nie wiesza się nigdy, dzwoni kiedy potrzebuję, odbiera wszystkie sms i pocztę wszelaką no i bez problemu aktualizuje aplikacje przez google play. Czy mi3 też tak potrafi, bez zabawy w przywracanie systemu, czyszczenie, usuwanie konta google itp. po jakiejś kolejnej aktualizacji systemu? Boję się czegoś takiego, bo nie do końca mam czas, by poświęcać go na ratowanie działania telefonu, który ma po prostu być w miarę niezawodnym narzędziem pracy. Zatem proszę tych, co znają już dobrze ten model telefonu o pomoc w rozwianiu lub potwierdzeniu tych opisanych wątpliwości.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam telefon od dwóch tygodni. Wygrany stable 18 Miui Polska. Żadnych problemów. Z żadnymi aplikacjami ani z hardware. Ani jeden z problemów o jakich mówisz u mnie nie występuje.

Głupio mówić w takim fanboyowskim stylu, ale wszystko działa u mnie wyśmienicie.

wysłano z mojego Xiaomi Mi3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedna wypowiedź na "+", oby było jak najwięcej takich, bo telefon zaprawdę przyciąga moją uwagę znacząco i super byłoby mieć telefon, który byłby iny niż to, co w sklepach można uświadczyć :). Może za dużo ostatnio forum czytałem i może większość opisanych problemów dotyczyła wersji "dev" a nie "stable"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam ten telefon około 2 tygodni i jestem mega zadowolony, nic się nie zacina, wszystko działa, sms, mms, aktualizacje itp,itd. Spora część tych rzeczy które opisujesz to nie wina tel a raczej niewiedzy użytkownika i jego błędów.

Edytowane przez wohard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zdaje się jestem właśnie użytkownikiem, który, mimo ze androida używam od 4 lat, nie ma wielkiej wiedzy o tym, jak nic nie zepsuć w miui, dlatego wolałbym wyciągnąć telefon z pudełka, wgrać stabilny polski rom i cieszyć się wrażeniami z użytkowania bardzo dobrego telefonu i dopracowanego systemu, jesli to możliwe w dłuższej perspektywie użytkowania mi3 to jestem skłonny telefon kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy, sa bledy, jak w kazdym sofcie.

U mnie np, po zaistalowaniu klienta jabber, dodalo do kontaktow osoby z komunikatora, zaraz po tym, zazde wejscie w kontakt i proba edycji kontaktu dodanego przez jabber-a, powoduje wywalenie aplikacji kontaktow..

NIe dzialaja polskie znaki w kontaktach, tez powoduje wywalenie aplikacji.

Czasami dotyk szaleje,, wystarczy przetrzec szmatka lub o koszulke:)

Bateria mi starcza na 1, max 2 dni, net wlaczony, gps i wiecej niz 1,5 dnia nie pociagnie.(4 core, 2,8GHz, robi swoje)

Stabilnie dziala na android 4.3, 4,4 mialem same problemy.

 

Aha, telefon sie grzeje, przy obecnych 24 stopniach na dworze, potrafi sie tak nagrzac, ze po wlozeniu do kieszeni mamy ciepelko...nie wiem do ilu stopni sie nagrzewa, ale 40-50 to min.

NIe zauwazylem aby grzal sie przy rozmowie, ale przy ingress, gdzie dziala gps i siec, grzejnik sie robi.

Edytowane przez wchpikus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam MI3 od około 2 miesięcy. Flashowalem juz kilka ROMow i jak do tej pory nie mam problemów w codziennym użytkowaniu. Telefon ani razu mi się nie zawiesił. Generalnie jestem bardzo zadowolony, że kiedyś natrafiłem na jakąś wzmiankę o firmie Xiaomi. Kupuj MI3 bez zastanawiania się. Ja przeglądałem fora przez miesiąc zanim się zdecydowałem, jakbym tego nie zrobił, to cieszył bym się już miesiąc dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym jest problem w kontaktach, ale laczenie ich wszystkich w jedna liste powoduje ze czesto sie wywala aplikacja kontakty.

Przypomne ze kontakty w MI3 mozesz miec z google, cloud Xiomi, sim, Jabber i nie wiem skad jeszcze....Moze to powoduje ze sie wywala.

 

Sorry, 2,3Ghz:)

 

Ja jestem zadowolony, choc ostatnio narzekam na baterie...

Cos malo wytrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, moze dlatego ze u ,nie albo wifi albo transmisja dziala przawie non stop, gps tez, ektan czesto swieci, jak nie strony www, to hg, wiec moze to od tego:)

Czy tez wam sie nagrzewa troche?

Rozumiem ze procek portafi sie nagrzac, zastanawiam sie czy przez to bateria nie dostaje w d..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dwóch tygodni się nad zakupem mi3 zastanawiam :) stąd ten wątek przecie. I jak na razie to plusów chyba więcej, aleć minusy też są i mogą uprzykrzyć życie - z tym, że wydaje się, że mniej eksperymentów tym stabilniejsze działanie; no i problem wspomnianego nagrzewania telefonu niepokojący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrzewanie jest normalne. To i tak Mi3 ma lepiej bo gdyby miał aluminiową obudowę to byłoby gorzej. Taki HTC M8 bardzo się nagrzewa.

Mi się nagrzewa do prawie 60 czasem. Akurat zauważyłem, że np. na Przeglądarce i w Aparacie jak dużo robisz zdjęć. A jak lecą Mapy Google w samochodzie przy 35 stopniach to zobaczysz nawet 80 - choć to raz udało mi się osiągnąć/

Przeglądarkę zmieniłem Chrome Beta ale nie wiem czy jest lepiej. 

 

 

Jak ktoś chce mierzyć temperaturę to Trickster Mod np. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zainstalujesz system i nie będziesz w nim mieszał, to będzie bardzo stabilnie i szybko.

Ja używam tylko jednej listy kontaktów, google i nie mam z tym żadnych problemów.

Coś mi ostatnia aktualizacja ota na mieszała ale sciągnąłem w końcu pełną wersję dev, ostatnią i zainstalowałem na obie kopie systemu. Wszystko gra.

Telefon jest świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na początku jechałem tylko na stabilnych, a od trzech wersji lecę na dev i tez jest ok. Telefon jest jak najbardziej warty swojej ceny. Ja wcześniej rozważałem zakup LG G2 a na korzyść MI3 przeważyła ilość pamięci. I zdecydowanie nie żałuję wyboru.

Jakoś rok temu zakupiłem tablet z Chin i świetnie służy do tej pory. Od tego czasu uważam, że sprzęt z Chin niczym nie ustępuje konkurencji np z Korei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od samego początku jadę na wersjach rozwojowych (tych wydawanych co piątek) i nie mogę narzekać. Nic nie laguje, nie zacina się, telefon po prostu działa jak marzenie. Jeśli chcesz brać MI3 - bierz. Gwarantuje że będziesz zadowolony. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam jeszcze na chwilę temat. Leci już do mnie zamówiony z ibuygou mi3 a ja w tym czasie zapoznaje się z zasobami forum i trochę jestem zaniepokojony tym, co czytam w wątkach poświęconych aktualizacjom telefonów xiaomi, ot, choćby brakiem smsów z banków (używam Aliora i byłby to poważny problem) czy niestabilnym nagrywaniem filmów itp. Zatem jeszcze jedno pytanie, który stabilny rom wgrać na nowego mi3 jak już go będę miał - zostać na 4.3 czy jednak 4.4? Nie zależy mi na nowinkach, ale na tym, by wszystko działało jak najlepiej przez jakiś czas (kilka miesięcy powiedzmy), aż pojawi się kolejny sprawdzony rom z minimalną ilością bugów. Poradźcie cosik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Matko :), czyli nie ma reguły jak widać. Jednym działa wszystko na dev innym na stable, ale i problemu zdarzają się tu i tu. Takiemu niezdecydowanemu użytkownikowi, jak ja byłoby łatwiej podjąć decyzję gdyby wybór był ograniczony do jednej wersji oprogramowania, choć oczywiście doceniam różnorodność i wielość opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja też jestem świezym uzytkownikiem mi3w. Dostałem go z jakimś dziwnym systemem MIUI w którym nie było updatera ale był za to język polski i pełno innych języków do wyboru.
Już nei pamiętam co to była za wersja bo pierwsze co zrobiłem to wgrałem (metodą nr 2) rom miuipolska stable a a nstępnie na tej wersji wgrałem już metodą nr 1 rom ponownie aby mieć na obu partycjach polski system.

Jak na razie wszystko ok - nie zauważyłem żadnych większych problemów w działaniu. Nawet przywróciłem sobei kopie kontaktów sms itp. ze starego telefonu i wszystko ok.
Jedyny problem jest, jak włącze czujnik kieszeni, to czasami w niektórych pomieszczeniach podczas rozmowy nie zapala mi się ekran jak odstawię ucho od telefonu. Muszę go wybudzać przyciskiem power.

Po wyłączeniu tej opcji, wszystko śmiga jak należy.

pkt w antutu to 32000 z hakiem na profilu wydajny.

Jak to robicie, że macie na tym telefonie 36000pkt ?
Test weryfikacyjny przechodzi poprawnie (pokazuje się napis na zielonym tle).
Szczerze, to tak szybko działającego androida to jeszcze nei widziałem. Jak na razie jestem pod wrażeniem.
 

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...