Skocz do zawartości

Etui / Case dla Mi A1


Oski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Osobiście posiadam przezroczysty case za 1$. ☺

Generalnie to szukam czegoś lepszego tez przeźroczystego aby plecki miał z TPU i w miarę chronił ten telefon ale aktualnie nie widzę nic takiego :?

A Ty?  Pochwal się czym chronisz ten piękny smartfon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem IMAK na allegro. Przepłacone ale potrzebowałem na szybko bo telefon na prezent miał być. Dobrze wykonane, ładnie w tym siedzi telefon, materiał plastyczny. Wybrałem wersję matową i nie ślizga się to. Ogólnie polecam.

A doradzi ktoś jakie jest najlepsze aktualnie szkło na front do tej słuchawki. Wiem że są te które nie pokrywają 100% wyświetlacza i takie co za pokrywają jego całość. Które z nich polecacie, dajcie jakieś konkretne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Etui / Case dla Mi A1

Z tego co wyczytałem na XDA to szkła, które pokrywają całą powierzchnię ekranu są słabej jakości. Winą za to obarczana jest technologia, która pozwala na wyprodukowanie zagiętego na bokach szkła. Ja osobiście kupiłem bananowe szkło. Jest tańsze od tych od Nillkina. Niestety nie mogę stwierdzić jak leży, gdyż nadal czekam na zamówienie z IBuyGou.

Edytowane przez lukikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Na stronie homescreen.pl są szkła pokrywające całość ekranu. Problem jest jedynie taki, że są to szkła posiadające ramkę w kolorze telefonu, czyli zakrywają np. na czarno w sumie i tak czarne elementy przedniej szyby, ale choćby wycięcia na przyciski są niedokładne, co skutkuje lekko zasłoniętym podświetleniem na jednym z nich.

Ponadto szkło przykleja się jedynie tymi barwionymi częściami, ale pokrywa cały ekran. Dotyk działa normalnie, bez problemów, szkło się trochę palcuje.

Z tego co widziałem to 3MK zaczyna produkować szkła hartowane 2,5D pokrywające cały ekran. Obecnie dostępne na telefony konkurencyjnych producentów, ale może i zahaczą o Mi A1 ;)

Case mam standardowy "silikonowy/gumowy" - elastyczny. Miałem miesiąc ten ze sztywnego TPU. Cienki, bardzo fajny, ale dla mnie ma wadę w postaci kiepskiego mocowania przycisku blokady, który urwałem palcem sięgając po telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście posiadam case firmy MSVII. Materiał to poliwęglan (jest wersja chropowata oraz gładka). Ja mam tą drugą, która w dotyku przypomina taką suchą i gładką gumę. Przyciski Volume oraz zasilania są bardzo fajnie zakryte, natomiast cały case jest bardzo dobrej jakości, więc polecam. Miałem taki sam do Xiaomi Redmi Note 4x. Git.

- cena: 38 zł z odbiorem osobistym w Białymstoku.

Edytowane przez KOroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie MSVII w takim urwałem plastik co zakrywał przycisk blokady ;)

 

Edit: Dziś jeszcze przyszło mi po 2 miesiącach szkiełko na tylny aparat :) Fajna sprawa, praktycznie nie wpływa na jakoś zdjęć, jest tak dopasowane, że go nie widać jak telefon jest w dodatkowej obudowie, a to zawsze jakaś dodatkowa ochrona choćby przed porysowaniem. Deal dobry bo dwie sztuki za $1,57 i dobrze że wziąłem dwie, bo pierwszą uszkodziłem przy zakładaniu. Pierwsze wrażenia pozytywne, zobaczymy jak się spisze to szkiełko w dłuższym użytkowaniu. Warto podkreślić, że nie jest klejone, nie jest takie lepkie od strony którą ma być założone, tylko po prostu gładkością powierzchni przylega do szkła aparatu (jest na to fachowe określenie ale wyleciało mi z głowy :P )

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Powiem tak :) Miałem Powercase`a do Iphona 5 i 6. Genialna sprawa ;) pytanie czy w Mi A1 jest sens. Bateria moim zdaniem jest wystarczająca do normalnego codziennego użytkowania. Jak się komuś telefon wyładowuje minimum raz na dzień to albo gra albo ma opór apek w tle i źle ustawione odświeżania, plus synchronizację czy jasność ekranu.

I jak pisze @LeBomB. Na zdjęciu jakiś Huawei. Zamówień raptem 20 no i cena nie zachęca do ryzykowania. Szczególnie te 6000mAh jest wątpliwe :) Nawet brutto :P

 

Nie mniej jednak jakby taki pewny PowerCase dopaść to sobie i żonie bym zakupił. Przydatne na wyjazdy albo intensywne wyjścia na miasto lub trasy (nawigacja).

 

Samych powercase`ów na Ali jest 5 aukcji z tego co widzę. Ta którą podaje @drwaltagnian ma najlepsze wzięcie. Warto poobserwować jak to schodzi i jakie będą opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ebay dopiero ktoś się określił co do wycięcia na czytnik odcisku palca:

Cytat

The Cases don't have the hole for fingerprint, it can work for fingerprint.

Czyli jak komuś zależy na czytniku to taki case odpada. Do tego przycisk włączania powerbanku z tyłu, ciekawe jak to się zachowuje jak się schowa do kieszeni czy plecaka lub gdziekolwiek. O wymiarach nikt nawet nie wspomina z tego co widzę, więc na słowo mamy uwierzyć, że jest cienki? Przy 6000 mAh? Albo nie ma takiej pojemności albo pogrubia całość o ładne parę milimetrów.

Edytowane przez LeBomB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.04.2018 o 21:49, Moreee napisał:

Jak się komuś telefon wyładowuje minimum raz na dzień to albo gra albo ma opór apek w tle i źle ustawione odświeżania, plus synchronizację czy jasność ekranu.

Mógłbyś przedstawić swoje wszystkie ustawienia o których wspominasz? Szczególnie ciekawi mnie złe odświeżanie. Każda poprawa czasu pracy na baterii jest dla mnie na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, parę dni temu kupiłem Xiaomi Mi A1 więc czas rozglądać się za etui + jakąś folią ochronną. Jako że pracuję na budowie a także lubię polecieć po bandzie w weekend, telefon jest narażony na wiele niebezpieczeństw hehe.

 

W poprzednim telefonie Sony Xperia Z3 Compact posiadałem etui typu pancer case http://allegro.pl/etui-pancerne-xperia-z2-pokrowiec-hybrid-szklo-9h-i6591123538.html?reco_id=779c0481-4943-11e8-84a1-246e96321b30&bi_m=reco&bi_c=Product&bi_s=archiwum_allegro&#thumb/2 i właśnie za czymś takim się rozglądam. W internecie jest parę różnych modeli, może ktoś miał styczność z którymś z nich i może coś polecić? Tutaj linki:

http://allegro.pl/etui-pancerne-guma-stojak-szklo-xiaomi-mi-a1-5x-i7020219618.html

https://mispot.eu/etui-pancerne-hybrid-case-xiaomi-mi-a1/

http://allegro.pl/pancerne-etui-armor-szklo-xiaomi-mi-a1-5x-black-i7050283435.html

http://allegro.pl/etui-pancerne-armor-szklo-9h-xiaomi-mi-a1-5x-i7041937815.html

No i coś na szybkę, co polecacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz to polecam poszukać pełnego case`a na cały telefon. Czyli wsadzasz telefon w dolną część i górną przykręcasz ;) Kolega ma tak zabezpieczonego S8+ :P To jest najbezpieczniejsze. I w tym wiadomo masz od razu osłonięty wyświetlacz. 

https://www.ebay.de/i/182917355557?chn=ps&dispItem=1 

https://www.ebay.com/itm/SUPCASE-Galaxy-S8-Plus-Holster-Case-NO-Screen-Protector-S8-Unicorn-Beetle-Pro-/172601903973

coś w tym stylu :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 1.04.2018 o 12:27, drwaltagnian napisał:

http://s.aliexpress.com/uqYjQ7n2?fromSns miał ktoś takie coś w ręku? wydaje się ciekawym pomysłem, gdyby nie brak możliwości korzystania ze skanera

Witam, odebrałem 2 tygodnie temu ale dopiero teraz miałem okazję się pobawić tym ,, czymś''. Wykonanie,estetyka na plus. Faktycznie nie ma wycięcia na skaner ale to najmniejszy problem. Niestety powercase zabija zasięg. O ile przy wyłączonym ładowaniu jest to znośne,to przy włączonym zabiera 2 poziomy minimum. W mieście przy super zasięgu jest do zaakceptowania ale wszędzie dalej jest lipa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.06.2018 o 16:39, drwaltagnian napisał:

Witam, odebrałem 2 tygodnie temu ale dopiero teraz miałem okazję się pobawić tym ,, czymś''. Wykonanie,estetyka na plus. Faktycznie nie ma wycięcia na skaner ale to najmniejszy problem. Niestety powercase zabija zasięg. O ile przy wyłączonym ładowaniu jest to znośne,to przy włączonym zabiera 2 poziomy minimum. W mieście przy super zasięgu jest do zaakceptowania ale wszędzie dalej jest lipa ...

co ciekawe, po aktualizacji do 8.1 problemy ustąpiły... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Kupiłem we wtorek Etui gumowe Spigen, we Wrocławiu za 45zł. 

Powiem wam, że petarda. Fajnie zakrywa ekran od przodu, dolega jak gdyby do miejsca zakrzywienia, ładny design, aparat nie wystaje, nie jest śliskie, ale też nie tak gumowe jak zwykłe "kondomy". 
Miałem w ręce jeszcze niklina i MSV, ale tamte dwa są plastikowe, takie sztywne, więc raczej nie spełniłyby swojej funkcji podczas upadku.

Ogólnie mówiąc, POLECAM!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...