Skocz do zawartości

Bootloader i błąd 10008 w Redmi Note 5A


amad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Może ten post zaoszczędzi komuś trochę czasu. U mnie nie dało się powiązać konta z urządzeniem (błąd 10008). Nie pomagały  FlyVPN, Turbo VPN i parę innych aplikacji. Nawet zmiana proxy na którekolwiek z proxynova nie dało żadnego efektu. Udało się dopiero dzięki PlexVPN i wybranie serwera Shanghai.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@mariushu1981Ta jak na razie jesteś ewenementem na forum, gdzie Shanghai nie zadziałał

P.S. Co do Hong Kong znam sprawę https://pl.wikipedia.org/wiki/Hongkong ale to nie o tym temat

Cytat

Na mocy umowy chińsko-brytyjskiej zawartej w 1984 ustalono warunki, na których Hongkong powrócił do Chin po upływie okresu dzierżawy w 1997. Chiny zobowiązały się pozostawić władzom Hongkongu do 2047 roku dużą autonomię we wszystkich sprawach, z wyjątkiem polityki zagranicznej i sił zbrojnych. 1 lipca 1997 ChRL objęła w posiadanie Hongkong. Od 22 września 2014 roku w Hongkongu trwały protesty przeciw niedemokratycznej ordynacji wyborczej, które nazwano Rewolucją Parasolek. Protest ostatecznie stłumiono 15 grudnia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalogowałem sie na inne miasto ale nie działa. Wylogowałem się z konta i zalogowałem się na inne miasto nie działa. To co jest w błędzie napisane 10008:fid不合法 po angielsku oznacza  Illegal. Wiec to możne to być jakiś lewy telefon i ktoś już go w Polsce używał ale to tylko domysły.

Na ostatnim ekranie po zalogowaniu gdzie jest informacja jak mogę znaleźć urządzenie ( obrazek z mapa i telefonem ) tam tez mi się wyświetla ten komunikat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konto domyślnie przypisuje się do IMEI urządzenia. Masz IMEI? Nikt przedtem go nie używał? gdyby używał to w sumie nie mógłbyś swojego konta Xiaomi dodać... mam pomysł. Zaloguj się na i.mi.com na swoje konto Xiaomi, na górze będziesz miał prośbę o ponowne zalogowanie by uzyskać dostęp do funkcji pewnych więc potwierdź tam SMSem. potem po potwierdzeniu będziesz na górze miał coś takiego jak 1 connected - kliknij na to, następnie na nazwę telefonu, i delete device. Wyloguj się z konta Xiaomi, spróbuj dodać je ponownie wpierw do telefonu i potem znów do tego menu.

 skąd kupowałeś?

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Orjon napisał:

Zaloguj się na i.mi.com na swoje konto Xiaomi, na górze będziesz miał prośbę o ponowne zalogowanie by uzyskać dostęp do funkcji pewnych więc potwierdź tam SMSem. potem po potwierdzeniu będziesz na górze miał coś takiego jak 1 connected - kliknij na to, następnie na nazwę telefonu, i delete device.

Ta część na PC, albo na telefonie w przeglądarce

15 minut temu, Orjon napisał:

Wyloguj się z konta Xiaomi, spróbuj dodać je ponownie wpierw do telefonu i potem znów do tego menu.

Ta część na telefonie

10 minut temu, mariushu1981 napisał:

Wylogowac sie ze strony czy z telefonu? 

Wylogować się z konta w telefonie

10 minut temu, mariushu1981 napisał:

Dodac je znaczy zalogowac sie jeszcze raz na telefonie?

Tak

/edit/ Orjon jest bieglejszy w sprawach MIUI. Zsoatwiam Cie pod jego opieką. NIc tu po mnie :)

Edytowane przez piskor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariushu1981 Jeszcze ewentualnie spróbuj wylogować się z konta w telefonie, uruchomić plexvpn shanghai (uruchamiasz na wifi czy komórkowych? jak na wifi to próbuj na komórkowych), przejść do tego menu i zalogować się na konto, ale wpisując ID konta Xiaomi (nie mail). może przejdzie, ale w sumie nie mam pojęcia... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ktoś zapomniał swojego konta Xiaomi odpiąć najwidoczniej i teraz jest... trochę kiepsko ;/ jeśli nie możesz odblokowac to tylko instalacją softu w EDL zainstalujesz globala Stable, ale co to zmieni jak i tak nie będziesz mógł odblokować bootloadera, a dodatkowo możesz stracić gwarancję bo EDL wymaga, jak nie masz boxa serwisowego, otwarcia obudowy i zwarcia 2 punktów na płycie głównej... kontaktuj się z sklepem, no bo co zrobisz. 

tapnięte z Redmi 4a

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa, masz już globala. myślałem że china ;-)

W sumie możesz poprosić Xiaomi, tylko napisz wszystkie informacje o tym telefonie - nr imei itd. jak będziesz pisać. No i odepnij swoje konto przed tym bo jak są dwa konta to nie wiadomo które odepną.

EDL to taki specjalny tryb w którym można wgrać oprogramowanie na telefonach z snapdragonem. Niby można przez fastboot, ale na zablokowanym bootloaderze to nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...