Skocz do zawartości

Szum zamiast dzwieku w sluchawkach


mmalysz

Rekomendowane odpowiedzi

Od 2 dni nagle zamiast dzwieku mam tylko szum w sluchawkach. Nie mam sluchawek na usb c, ale na jacka i przejsciowke. Sprawdzalem na 3 roznych przejsciowkach i to samo. Przypuszczam ze moze byc problem z portem usb c. Ale ladowanie jest bez problemu.

Ktos moze poradzic jaka diagnostyke jeszcze moge w domu zrobic?

Moze ktos mial podobny problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie w samochodzie, na sluchawkach działa dobrze. Sprawdzę jeszcze z inną przejściówką w aucie.

 

Ta sama sytuacja na dwóch przejściówkach w samochodzie, same szumy. Na słuchawkach i głośnikach nie ma żadnego problemu. Tak samo samochód z innym telefonem z tym, że czyste połączenie jack-jack bez przejściówki z usb-c. Jakieś pomysły?

MIUI Global 9.0.1.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez różnicy gdzie, równolegle na wyjściu. Słuchawki mają przeważnie od 16 do 100R i widocznie wyjście w MI 6 po tym rozpoznaje i przełącza piny na USB-C. W radiu masz Line-In i dużą impedancję wejścia, więc może być, że przełączanie nie nastąpi. Zasugerowałem 1k bo powinno wystarczyć ale kupując kup i mniejsze, nawet 100R. Podłącz do masy i wyjścia i na obu kanałach tak samo, podłącz to do radia i powinieneś mieć normalne odtwarzanie. Najwygodniej będzie zrobić sobie taki przewód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie muszę znaleźć znachora który mi taki kabel przygotuje.

 

Nikt nie jest w stanie mi pomóc z tym problemem. Wszędzie działa dobrze tylko w samochodzie mam problem... Inne telefony u mnie w aucie też działają bez problemu, z tym, że są łączone bez przejściówki. Bezpośrednio do gniazda jack.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla kogoś kto ma do tego narzędzia i wprawę to tak, ja nie mam ani lutownicy, ani doswiadczenia w zabawie z kablami. Z kolei nikt też takiego kabla nie chciał mi zrobić "bo to nic nie da". Zastanawiam się jeszcze czy użycie tego kabla coś by zmieniło https://eklik.pl/product-pol-25586-Baseus-L38-przewod-kabel-audio-2w1-adapter-przejsciowka-ze-zlacza-USB-Type-C-3-5-mm-na-minijack-3-5-mm-AUX-1-2-M-srebrny-uniw.html?gclid=EAIaIQobChMIpdGN_sfw1wIVw6QYCh2M8wE-EAQYASABEgJ3x_D_BwE

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przed chwilą, podłączenie przejściówki z zestawu uaktywnia wyjście audio i nie trzeba niczym obciążać. Powinieneś mieć ikonę słuchawek na pasku statusu. Mam podłaczony oscyloskop i na wyjściu mam prawidłowy przebieg bez dociążania czymkolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ikonka się pojawia, czyli gdzie w takim razie leży problem? Inny odbiornik z Mi6 wszystko działa inny nadajnik w samochodzie wszystko działa Mi6+samochód szumy. Co myślisz o tym przewodzie, który dałem w linku? Są szanse, aby on coś zmienił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...