ZduneX25

MIUI 7.11.23

Recommended Posts

Tak, dartsearch to jeden z dostawców reklam. W AdAway można go dodać do wyjątków, nie wiem jak w tym adblocku jakiego ty używasz.

1 godzinę temu, Karls napisał:

To ja sam siebie zacytuję, bo kilka postów wyżej odpowiedź już padła:

To nie pomaga :)

Cześć. Testowałem kilka romów dla Samsunga S4 i innych telefonów. Dodając również sugestie jakiś nowych funkcji. Czy dla MIUI Polska jest taki dział, gdzie można dołączyć z prośbami o dodanie czegoś i testowanie różnych wersji oprogramowania? Najwyżej szef się do mnie nie dodzwoni :D

Wydaje mi się, że xiaomi.eu jest nastawione na raczej zachowanie czystego romu na bazie MIUI, z tylko drobnymi dodatkami. Nie sądzę, żeby przyjmowali feature requesty ale może się mylę :).

Cześć. Testowałem

Zawsze możesz na en.miui.com zapisać się do beta testów i tam testować i sugerować zmiany w chińskim dev, a on jest bazą dla Xiaomi.eu to może i my skorzystamy z twoich sugestii

====
Send from Sagit by Tapatalk.

5 godzin temu, Karls napisał:

@wujek22 - pewnie testują powiadomienia z globala.

@Up - u mnie płatności NFC działają bez względu na aktualizację. Ten błąd z SIM też jest zastanawiający. Może tak jak mnie wcześniej, będzie Cię czekał Wipe Data.

Robiłem świeży soft z wipe data i jest to samo... na Mi5s Plus

NFC dalej nie działa za każdym razem odmowa. może to byc wina Roota?

Tak, to już zależy od aplikacji bankowej, czy wymaga przejścia SafetyNet czy nie. U mnie w banku nie robi im to różnicy, co wydaje mi się jest zdrowym podejściem bo to moje bezpieczeństwo a nie ich. Ale już taki AndroidPay np. wykrywa root i nie pozwoli na płatności. Możesz spróbować root-a Magiskiem, bo wtedy można go ukryć.

Na Redmi 4X bateria coraz gorzej. Nie polecam jeśli ktoś mało używa bo na aktualnym ciężko uzyskać więcej niż 5dni z tylko włączonym BT.

@Karls u mnie mimo roota Android Pay działa bez zarzutu, ale było już wspominane że to zasługa MIUI Polska, bo coś grzebali przy SafetyNet i wygrzebali ;) Natomiast z aplikacji bankowej bezpośrednio płatność zbliżeniowa jest blokowana i jest monit z pierdołami o bezpieczeństwie, po unroot działa wszystko bez zająknięcia.

Na Mi6 bateria wypada bardzo słabo z tym update'm. Raptem wyciągam 3h30min-4h SoT.
Jedynie co jest na plus to tryb czuwania bo przez 8 godzin (noc) bateria spada o 1-2% a tak to zawsze było 5-6%.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ktoś ulepszył, w końcu, powiadomienie z odtwarzacza muzyki (i się nie chwali )
A tak jak zwykłe ładnie działa

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

to inaczej jak odinstalować Root :)

Albo czy na Super2SU mogę zainstalować Magiska i to wszystko ukryć?

4 godziny temu, marcinj6 napisał:

A jest może magisk na redmi note 3 pro(kenzo) na miui9 na androidzie 6.0 ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Magisk 14.0 z Magisk Manager 5.4.3 (i wcześniejszymi) działa na kenzo,

1 godzinę temu, Warson napisał:

to inaczej jak odinstalować Root :)

Albo czy na Super2SU mogę zainstalować Magiska i to wszystko ukryć?

Ponownie zainstalować ROM.

Przestał działać mi licznik kroków w asystencie i jakoś nie widzę tej opcji z odpowiedzią bezpośrednio z belki powiadowień, ma ktoś podobnie? Redmi 4X

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Na Mi6 bateria wypada bardzo słabo z tym update'm. Raptem wyciągam 3h30min-4h SoT.
Jedynie co jest na plus to tryb czuwania bo przez 8 godzin (noc) bateria spada o 1-2% a tak to zawsze było 5-6%.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Nie potwierdzam. U mnie normalnie ok 6h

Tapatalk - Xiaomi MI 6

Mi6, jak wyżej. Licznik kroków nie działa, SoT trochę mniejszy wcześniej około 10-12% na 1h, a teraz 20% na 1h, takie samo użytkowanie tel.

15 godzin temu, preston2009 napisał:

Na Redmi 4X bateria coraz gorzej. 

U mnie to samo. Od jakiś trzech aktualizacji, bateria trzyma wiele krócej. Niestety nie przekłada się to na jakieś poważniejsze usprawnienie w działaniu, czy obsłudze. Chyba, że ten śmieszny asystent, którego wyłączyłem po 10 minutach.

Powiem tak - u mnie może jest minimalnie krótszy SOT (powiedzmy 4,5h vs 5,5h) ale przynajmniej zarządzanie ramem odzyskało rozum. To co jeszcze aktualizację czy dwie temu było, gdzie potrafiło ubić czasem nawet klawiaturę google podczas pisania na Mi5 to już była gruba przesada.

22 godziny temu, grzegorz.lki napisał:

Zawsze możesz na en.miui.com zapisać się do beta testów i tam testować i sugerować zmiany w chińskim dev, a on jest bazą dla Xiaomi.eu to może i my skorzystamy z twoich sugestii emoji6.png

Dzięki :)

Czy u Was drodzy posiadacze telefonów Xiaomi asystent też tak wygląda?
Bo wcześniej wydawało mi się że był dodatkowo na samej górze ekranu inny panel całkiem.
No i. Nie liczy kroków.440440b23a089976ce3df8fac6425837.jpg

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

A weźcie tego asystenta wyłączcie, na ten moment to taki typowy bajer który nie daje żadnej faktycznie przydatnej funkcji... Taki ładny pożeracz RAMu.

• Like 3

Czyżby w tej wersji nie było opcji wysyłania plików po FTP ? :(

Dobra już widzę. Mam wrażenie że to było na dole a to jest zrobione jako osobna kategoria. Można usunąć :P

Edited by fps
Ślepota :d
  • Like 1

Jedyne co tam się przydaje to szybka notatka. W sam raz przesunąć palcem w bok na głównym ekranie. Ale na dobrą sprawę niektóre widgety potrafią to samo. No ale przypuszczam, że puki to będzie portowany asystent z chińskiej dystrybucji to na wiele więcej się nie przyda.

Edited by Karls

A weźcie tego asystenta wyłączcie, na ten moment to taki typowy bajer który nie daje żadnej faktycznie przydatnej funkcji... Taki ładny pożeracz RAMu.

Podpowiedz jak to wyłączyć, bo nie mogę znaleźć

Czy wam też na tym Sofcie nie działają karty SIM? Xiaomi Mi5s Plus?

Jest gdzieś Tutorial jak zainstalować tego Magiska i potem go ukryć?

Zależy mi na tym gdyż u mnie Niezbedne jest Działanie Titanium backup jak i również Płatności zbliżeniowe NFC...

Żadnych problemów z SIM nie ma, to zbyt poważny błąd by ktoś mógł go przeoczyć :).

Magisk - po prostu wgrywasz paczkę instalacyjną przez TWRP, po tym jak zainstalujesz rom. Ewentualnie jeśli magisk manager się nie zainstaluje razem z resztą środowiska (czasem się tak zdarza) to instalujesz go jak zwykłą aplikację i tyle. Magisk Hide powinien być domyślnie włączony, gdyby nie był to jeden przełącznik w ustawieniach managera. Aplikacje dla których ma być ukryty root też wybierasz w managerze.

1 godzinę temu, Karls napisał:

Żadnych problemów z SIM nie ma, to zbyt poważny błąd by ktoś mógł go przeoczyć :).

Magisk - po prostu wgrywasz paczkę instalacyjną przez TWRP, po tym jak zainstalujesz rom. Ewentualnie jeśli magisk manager się nie zainstaluje razem z resztą środowiska (czasem się tak zdarza) to instalujesz go jak zwykłą aplikację i tyle. Magisk Hide powinien być domyślnie włączony, gdyby nie był to jeden przełącznik w ustawieniach managera. Aplikacje dla których ma być ukryty root też wybierasz w managerze.

Ja nie mogę tego softu zainstalować Miui 9 działa mi tylko wersja Stable, na każdej innej nie działają karty SIm...

14 minut temu, pionier123 napisał:

Nie mam w ustawieniach zakładki pulpit jedynie ekran główny możesz pokazać zrzut

A masz rom eu, czy global? W globalu tego nie ma.

Guest
This topic is now closed to further replies.