ZduneX25

MIUI 7.11.23

Recommended Posts

MIUI 7.11.23

• Dodane popularne skróty do ekranu blokady
  • Czas wschodu i zachodu słońca w Pogodzie
  • Nowy wygląd UI w widoku otwartych kart w Przeglądarce
  • Pełna lista zmian

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 2

Wstrzymana do odwołania, popsuli belkę powiadomień i wszystkim na 7.x wywala ciągłe FC. Także trzeba czekać.

• Like 4

A co ze słabym zasięgiem wifi na redmi note 3 pro? Kiedy to będzie w końcu naprawione?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, ZduneX25 napisał:

popsuli belkę powiadomień i wszystkim na 7.x wywala ciągłe FC

Z ciekawości, co kombinują z belką? Grupowanie powiadomień czy coś innego?

Mogliby coś w końcu zmienić, bo nawet w porównaniu do czystego androida, te powiadomienia są tragiczne. Posiedziałem chwilę na LineageOS i po powrocie nie mogę się przestawić.

5 godzin temu, marcinj6 napisał:

A co ze słabym zasięgiem wifi na redmi note 3 pro? Kiedy to będzie w końcu naprawione?

To chyba Twój RN3 pro. Ja nie narzekam na zasięg WIFI, jest i zawsze był wyśmienity

Czy tą aktualizacje można wgrać na Ido hm3 jak ostatnia mam z maja 7.5.25 na miui 8.3 ? Czy trzeba którąś z wcześniejszych wygrywać? Nie śledziłem dawno aktualizacji i nie jestem pewien. Jeżeli tak to normalnie wgrywam przez twrp ?

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

To chyba Twój RN3 pro. Ja nie narzekam na zasięg WIFI, jest i zawsze był wyśmienity
No właśnie nie bo ktoś jeszcze pisał o słabym zasiegu wifi ktory jest problemem od pierwszej aktualizacji do miui9. Na miui8 bylo dobrze a teraz nawet stojac 5m od routera sa tylko 3 kreski zasiegu..

1 godzinę temu, marcinj6 napisał:
No właśnie nie bo ktoś jeszcze pisał o słabym zasiegu wifi ktory jest problemem od pierwszej aktualizacji do miui9. Na miui8 bylo dobrze a teraz nawet stojac 5m od routera sa tylko 3 kreski zasiegu.. 

Te kreski to sila sygnalu (2g,3g, lte) wifi z boku po lewej jest  

Nie dziekuj

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...
  • Like 1
  • Confused 1

1 godzinę temu, Uri0550 napisał:

No nie koniecznie, na moim też jest dużo gorzej niż przedtem. Może jesteś ciągle w okolicach routera albo masz repeatery w domu? :D Czasami zastanawiam się czy to nie błąd w wyświetlaniu zasięgu sieci WIFI, ale raczej nie.

Odpowiedzi z belki statusu są od jakiegoś roku, chyba od aktualizacji androida do 7.0 (jeszcze na MIUI8). Więc może teraz będzie dostępne na MIUI9 dla wszystkich.

5e10a9c4434b3d439a195795cc3fcc90.jpg

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

EDIT. W tapatalku akurat widać puste wiersze.

Edited by don_kamillo
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

Guest Nowy12

Ja również mam problem z słabym zasięgiem WIFI na Redmi Note 3 Pro, miałem MIUI 8 i niedawno zainstalowałem 9 i jest gorzej i nie sa to żadne problemy routera bo na wcześniejszej wersji bylo ok. 

Edited by Nowy12

Czy na tą wersję można śmiało zainstalować wersje global stable? Pytam bo niestety kolejne aktualizacje i kilka rzeczy które nie działały nie działają w dalszym ciągu, zero odpowiedzi z forum dlatego chciałbym wrócić do wersji z jaką kupiłem telefon tam wszystko działało. Mogę śmiało instalować? Normalnie przez Twrp?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

43 minuty temu, Bastek napisał:

Mogę śmiało instalować? Normalnie przez Twrp?

Śmiało to możesz instalować rom fastboot MiFlashem i to jest najlepszy sposób.

Teraz wychodzi właśnie to dev i stable. Uruchomiłem Mi5 z china i od razu tyko dev xiaomi nasze. Jest coś coś było a teraz nie...

Jak macie stable to nie ruszać a pozniej wielkie halo. Bo coś bo tamto sramto.

Takie nasze pier.... nie.

Wysłane z Mi5

Z tym słabszym Wifi to się zgodzę, na Miui8 było lepiej, na wszystkich wydaniach Miui9 jakby gorzej odbierał sygnał i jest mniejszy zasięg. Nie jest to wina routera, bo na innym telefonie jest cały czas tak samo.

Co do zmian, ułożenie kart w przeglądarce średnio mi się podoba, no ale przez tydzień pewnie człowiek się przyzwyczai do nowego układu.

Jeszcze teraz nastąpiła dziwna akcja. Chciałem zmienić godzinę budzika. Wchodzę w ustawienie godziny i crash, drugi raz - crash, trzeci raz - restart i bootloop. Musiałem zrestartować przez długie przytrzymanie power i już normalnie się uruchomił. Podczas tej akcji nie było żadnych dźwięków systemowych, ani blokady ekranu, ani tego trykania podczas zmiany godziny.

Czy nadal na romach miui polska/eu nie da się dodać drugiego języka klawiatury a zmiana języka klawiatury powoduje zmianę języka ui? Siedzę na globalu, bo z powodu braku możliwości dodania drugiego języka klawiatury rom eu jest dla mnie nie do zaakceptowania. Nie bardzo rozumiem po co była w ogóle ruszana klawiatura. Jeśli nie umiem czegoś zrobić dobrze to nie zaczynam roboty aby tylko zepsuć coś co wcześniej działało. Takie powielane z wersji na wersję błędy są poniżej krytyki, a brak funkcjonalnej klawiatury jest po prostu karygodny, bo software jest bezużyteczny dla osób dwujęzycznych.

Czy nadal na romach miui polska/eu nie da się dodać drugiego języka klawiatury a zmiana języka klawiatury powoduje zmianę języka ui?

Domyślna klawiaturą na xiaomi.eu/miuipolska jest Gboard. A ta klawiaturą bez problemu obsługuje wiele języków. Samo wykrywa w jakim języku piszesz i samo przełącza. Możesz też z poziomu klawiatury sam przełączać szybko język xD

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.