Skocz do zawartości

Uceglony Mi5s


Bajerson

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.12.2017 o 21:40, Freemindostr napisał:

dać to komuś ogarniętemu do wymiany ew do komisu

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka
 

wszystko tylko nie przypadkowy komis - w ostatni weekend miałem w rękach laptopa kuzynki po "naprawie" złącza zasilania - pomimo, że akurat w tym modelu naprawa polega na wymianie gniazdka z konektorem wpinanego do płyty głównej, to tzw. serwis w kilkudziesięciotysięcznym mieście spartolił wszystko, co się dało - zamiast wymiany elementu za 20pln, nawalono weń kleju, uszkodzono ramkę matrycy, źle przymocowano zawias trzymający LCD, a całość na koniec zintegrowano przy użyciu szarej taśmy, każąc czekać kilka tygodni i wmawiając astronomiczny poziom trudności naprawy :D , także albo dobry serwis w innej części kraju (jest tu kilku serwisantów obecnych na forum serwis)-nawet z kosztami wysyłki tam i z powrotem, albo ucz się sam jak to zrobić, bo sponsorowanie technologicznych ignorantów w kioskach przy supermarketach to MZ najgorsza możliwa opcja i nikomu bym jej nie polecał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

problem wyglada nastepujaco: próbowałem aktualizowac telefon z pliku zip. Niestety wystąpił jakiś błąd, komunikaty na liście na czerwono. Niestety telefon teraz nie chce sie włączyć. Czarny ekran z logiem MI i tak stoi. Co zrobić żeby to naprawić?

Proszę o pomoc i z góry dziękuje.

Od razu pisze ze jestem zielony w sprawach instalacji systemu itd. Dodam że telefon kupiłem juz z zaintalowanym miui polska i gdy ostatnio gdy aktualizowałem system wszystko było ok. Nie mogłem tylko aktualizować przez OTA.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z MI 5s, mianowicie telefon kupiłem w stanie takim że się nie włącza, telefon wyszukiwany jako qualcomm HS-USB QDLoader 9008. Śćiągałem różne softy z rozszerzeniem tgz flashowałem przez miflash, kilka razy dobiegło do końca lecz telefon dalej się nie uruchamia, telefon także był uruchamiany z zasilacza serwisowego zamiast baterii i dalej nic. Ktoś ma jakiś pomysł co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, chciałem zainstalować na moim Mi 5s polski ROM zgodnie z poradnikiem https://www.youtube.com/watch?v=Wl_ibyhxrhs. Wszystko szło ok, ale wszystko na telefon wgrywałem za pomocą pc suite (przez kabel komputer nie widział mojego telefonu). Polski ROM miałem wgrany na folder tak samo jak na filmie i również mi się nie wyświetlał. Po zaawansowanym wipe, wiadomo, wyrzuciło mi system i telefon nie chce wstać, no bo nie ma ROMu. I tutaj rodzi się pytanie: skoro komputer nie widzi telefonu poprzez kabel, ale mam wgląd na całe TWRP i mogę wydawać komendy przez CMD, to czy jest jakaś możliwość postawienia systemu? Bo jak na razie zostałem z pięknym logiem MI i niczym więcej, a że sklepy dzisiaj są zamknięte, to USB OTG nie mam jak kupić żeby wgrać przez pendrive. Da się na chwilę obecną jakoś postawić system żebym mógł używać telefonu? Backup również nie pomógł i dalej jest logo...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie

Na wstępie chciałem przywitać się ze wszystkimi forumowiczami, ponieważ jestem tu nowy :)

Zakupiłem swój pierwszy produkt marki Xiaomi, a dokładnie Mi5 S.

Jako, że telefon był używany, chciałem zrobić twardy reset, przywrócić ustawienia do fabrycznych i wykasować dane. Po kliknięciu w "przywróć ustawienia fabryczne", telefon się zresetował i włączył się program (niestety nie zapamiętałem dokładnej nazwy T.... z niebieskim interfejsem). Wszedłem do zakładki wyczyść i zaznaczyłem wszystkie opcje włącznie z systemem, ponieważ myślałem, że system jedynie się zresetuje, a nie wykasuje. Po całej operacji usuwania, która (teraz wiem że niestety) zakończyła się pomyślnie, włączyłem telefon i niestety zatrzymuje się na ekranie z logo mi. Domyślam się, że po prostu wykasowałem cały system i telefon nie ma jak się odpalić. Co mogę zrobić w takiej sytuacji? Bardzo proszę o każdą pomoc i z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na T to TWRP.

Zapewne poprzedni właściciel miał MIUIPolska - wejdź w TWRP (vol+ i power albo wszystkie 3 przyciski) i je zainstaluj. Poradnik w sygnaturze albo tu: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ (od kroku Instalacja MIUIPolska - paczkę musisz ściągnąć z miuipolska.pl).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

U mnie podobnie jak u kogoś. Wstałem rano I telefon gorący. Następnie bateria zaczęła znikać w oczach. W 5 minut ponad 20% zauważyłem też że telefon nie chce zarejestrować kart w sieci. Restart nie pomógł, kolejne 20% baterii zniknęło. A telefon dalej był gorący więc szybka decyzja że zrobie przywrócenie do fabrycznych. Ale to też nie pomogła, dalej bateria znikala w oczach a telefon był gorący więc go wyłączyłem i poszedłem do pracy. Po powrocie był zimny ale już się nie dał włączyć. Podłączyłem do ładowarki ale po 24h dalej nic. Miałem Rom global najnowszy. Co obstawiacie? Bateria? Port USB? A może płyta główna bo nie chciał się do tej sieci zarejestrować? Mi center może pomoże? Szkoda mi go. Chciałbym go przywrócić do życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kinta napisał:

Mi center może pomoże? Szkoda mi go. Chciałbym go przywrócić do życia. 

Trzymałbym jeszcze pod tą ładowarką i próbował wejść w Fastboot lub recovery, a jak to się uda, to wgrałbym soft ponownie. Może by zatrybił? Podobny problem mialem kiedyś z Redmi 2 i się okazało, że się APN ustawiły na domyślnie, a była tam karta Plusa i fon się cały czas grzał, gubił zasieg, wariował, po ustawieniu APN ponownie na te od Plusa, problem zniknął, więc być może masz problem z SIM, albo APN, może się coś skopało przy aktu? Kto to wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...