Skocz do zawartości

Uceglony Mi5s


Bajerson

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj podczas normalnego użytkowania telefon wyłączył się i nie chciał się ponownie włączyć. Miga czerwona dioda. Podłączyłem telefon w trybie EDL bo tylko tak komputer go wykrywa,a z kombinacji przycisków telefon się nie uruchamia ani w recovery ani fastboot aninormalnie, komputer widzi go jak port 10. Niestety gdy wchodzę w MiFlash ten program go nie widzi, a chciałem sflashować nowy rom. Nie mogę go niestety uruchomić nawet w trybie fastboot przez komendy w ADB... Czy ktoś może mi coś pomóc? :(

Z góry dziękuję za pomoc...

Edytowane przez Bajerson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Bajerson napisał:

Telefon ładowany był przez 24h, dalej miga czerwona dioda... Jakieś pomysły? :(

Piszesz że komputer go wykrywa, to sprawdź jaki sterownik jest mu przypisany. Bardzo prawdopodobne że nie jest w EDL (sterownik QDloader 9008) tylko podobnym diagnostycznym (E na końcu nazwy sterownika) w którym nic nie zrobisz. Jak jest w trybie diagnostic, to w EDL chyba tylko zwierając testpointy na płycie głównej można go wprowadzić. Ale czy to pomoże, to nie wiadomo. Sam z siebie nie powinien w ten tryb wchodzić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Orjon said:

Spróbuj 2017.04.25, powinna zatrybic.

Link masz tutaj, z mojego google drive: https://drive.google.com/file/d/0B_N5OLaHOCfVNjlyV0lFRFgxTFE/view?usp=drivesdk

Jak nie to któraś 2016, kwietniowa może...

 

tapnięte z Redmi 4a

Działa, flashuję, zobaczymy czy zadziała :-D

Sflashowany, dalej się nie uruchamia... Czy jest możliwość, żeby bateria padła po pół roku? :/

 

Edytowane przez Bajerson
Edit/ Sflashowany nowy rom, a miga dalej czerwona dioda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Bajerson napisał:

60 sekund nie wystarczy?

Powinno wystarczyć, ale dłużej nie zaszkodzi. W EDL ładowanie chyba nie działa, jak był rozładowany, to mógł się wyłączyć. Przy wyłączonym powinien się juź ładować. Chyba że coś zupełnie padło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, FromWP said:

Raczej nie. A ładuje się? W jakim jest stanie, EDL, czy wyłączony?

Nie mam pojęcia w jakim jest stanie. Na moje oko nie ładuje się. Jest podłączony do ładowania a nie wyświetla się nic na ekranie, tylko miga czerwona dioda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, FromWP said:

Wszystko się może popsuć, bateria też, ale to raczej coś innego padło. Jak jest w EDL to się nie naładuje. Może po całkowitym rozładowaniu, się wyłączy i wtedy wyłączony podpięty pod ładowarkę zacznie się ładować.

Jak mam go całkowicie rozładować skoro na nic nie reaguje? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim, jestem tu nowa więc jestem dosyć zielona w tych tematach:) Rano obudziłam się, telefon był padnięty wiec podłączyłam go do ładowania, pare godzin później obudziłam sie ponownie a telefon był bardzo nagrzany, na dodatek wyłączony. Nie reaguje on pod ładowarką (nie świeci sie dioda) a komputer go nie widzi. Poczekałam aż będzie chłodny i aktualnie ładuje sie od godziny ale nadal bez jakichkolwiek oznak życia, czy bateria do wymiany? Czy może uda sie coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawy mocnego rozgrzania mogły by wskazywać na mikro zwarcie w ogniwach. Skoro jesteś zielona w temacie próbowanie 'podniesienia' go w inny sposób raczej odpadają . Możesz kupić baterie na allegro i dać to komuś ogarniętemu do wymiany ew do komisu

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . 
Mam taki problem że telefon ładował sie do 100% średnio 2,5 h a od kilku dni miałem tak że w ciągu godziny ładował max 5-6% , natomiast kiedy wczoraj rozładował mi sie do 0 nie ma reakcji jak podłaczałem do ładowania to cały czas mrugała czerowna dioda a ekran pokazywał że telefon się niby ładuje jednak nie da się go włączyć :/
Miał tak ktoś ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...