Skocz do zawartości

Redmi 4a parametry aparatu


sylwek83

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich.

Moje pytanie dotyczy aparatu foto (tylnego), mianowicie jaka jest długość ogniskowej - ekwiwalent dla filmu 35mm? Drugie, z jakiej minimalnej odległości można wykonać ostre zdjęcia?

Nigdzie nikt nie chce takich informacji niestety zamieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego to znalazłem taką informację (patrz zdjęcie). Co do drugiego jeśli masz gdzieś w okolicy MediaMarkt to przejdź się i sprawdź. (Telefon powinien być) Ja na oko mogę powiedzieć że jest to w okolicach 5cm 

Screenshot_20171120-132237.png

Edytowane przez vvvzc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czyli na drugie pytanie mamy już konkret. Pierwsze - te ok. 5mm to dla realnej matrycy w aparacie, jednak dla 35mm, ciężko stwierdzić, brak też wymiarów fizycznych matrycy żeby przeliczyć na mały obrazek. Dla wielu współczesnych smartfonów to oscyluje w granicach 28mm. Tutaj dziwne, że producent nie podaje tej informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Telefon mam od kilku dni. Co do odległości minimalnej to ok. 50mm. Ogniskowa (ekwiwalent) wynosi ok. 28mm - standard dla dzisiejszych obiektywów w smartfonach.

 

Pojawił się jednak problem o którym nigdzie w recenzjach nie pisano - najdłuższy czas naświetlania to 1/13s - nie da się go wydłużyć do powiedzmy 1/5, czy 1s. Na pewno jest to jakiś rodzaj blokady programowej. Pytanie tylko jak i gdzie w systemie (plikach) zmienić ten czas naświetlania zdefiniowany maksymalnie na 1/13s?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, sylwek83 napisał:

Pytanie tylko jak i gdzie w systemie (plikach) zmienić ten czas naświetlania zdefiniowany maksymalnie na 1/13s?

Niestety, nie da się (bez poważnych ingerencji). Za ciemno, to prawidłowo naświetlonego zdjęcia nie zrobisz, nawet ze statywem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...