Skocz do zawartości

Szkło / futerał


a3z4

Rekomendowane odpowiedzi

Nie umiem się obchodzić z telefonami i prędzej czy później kończy się to zbitym wyświetlaczem i potrzaskaną obudową. Przy MiMixie mam zamiar trochę doinwestować żeby problemy nie pojawiły się tak szybko. Jakiego szkło i futerał polecacie? Z tego co czytam to większość szkieł nie obejmuje całego ekranu, jak bardzo wpływa to na komfort użytkowania telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Szkło / futerał
  • 2 tygodnie później...
Nie umiem się obchodzić z telefonami i prędzej czy później kończy się to zbitym wyświetlaczem i potrzaskaną obudową. Przy MiMixie mam zamiar trochę doinwestować żeby problemy nie pojawiły się tak szybko. Jakiego szkło i futerał polecacie? Z tego co czytam to większość szkieł nie obejmuje całego ekranu, jak bardzo wpływa to na komfort użytkowania telefonu?
Miałem szklo które obejmowało cały przód, ale zero wytrzymałości jeden mikro upadek i pęknięcie , teraz kupiłem zwykle szkło które nie pokrywa całej powierzchni i nie widzę większego problemu.

Odnośnie case posiadam obecnie wersję od xiaomi oryginalna ale już planuje zmienic bo za nie zakrywa w pełni dolnej ani górnej części.

Mieszkam na Tajwanie więc mogę sobie pozwolić na szybkie testy nowych casów :)

Sent from my MIX 2 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chciałby podzielić się doświadczeniami z zakupu szkła do Mi Mix 2. Telefon kupiłem przez Allegro w Mi Store spółka z o.o.Warszawa ze względu na opinie o sklepie, gwarancję i fakturę VAT. Zakup samego telefonu był błyskawiczny i bezproblemowy. Z telefonem dostałem dobry sztywny case na tył i szkło hartowane na przód. Szkło według mnie było za wąskie i za krótkie,  miało wycięcie na górze w miejscu gdzie znajduje się głośnik ale nie miało wycięcia na aparat na dole. Nie wiedziałem jak je nakleić . Kupiłem na allegro szkło "no name". Szkło okazało się za duże i je odesłałem. Przed kolejnym zakupem skontaktowałem się z 2 sprzedawcami z allegro i okazało się, że żaden nie jest w stanie zagwarantować, że jego szkło będzie pasować, mogli jedynie zmierzyć wielkość szkła. Ponieważ nie miałem czasu na drążenie tematu zamówiłem szkło Nillkin za 73 PLN z przesyłką. 

Szkło jest cienkie co uważam za plus. Jest trochę mniejsze od powierzchni ekranu. Na szerokość jest dokładnie takie jak podświetlona część ekranu więc należy dokładnie wypośrodkować szkło. Na długość jest nieco krótsze niż ekran i dłuższe niż podświetlona część. Należy jednak uważać bo ja zacząłem naklejać od strony wycięcia na aparat i za pierwszym razem u góry wyszło minimalnie poza płaską część ekranu. W zestawie jest też szkło na tył i na obiektyw co jest przydatne przy wystającym obiektywie. Do nakładania szkła na obiektyw radzę użyć pęsety. 

Telefon ma zaokrąglone krawędzie ekranu ale wszystkie szkła są płaskie, Nie dochodzą do samego brzegu. Oznaczenia 3D 2.5D mówią tylko o tym, że krawędzie szkła są zaokrąglone od góry.

Do czyszczenia ekranu bardzo przydaje się folia z klejem (nie wszyscy ją dołączają) i dobrze odkurzone miejsce w promieniu 1 m bo fruwające mikropyłki potrafią przyczepić się w ostatniej chwili.

Nakleiłem szkło na czytnik linii papilarnych ale niestety czytnik wtedy nie działa.

Edytowane przez glomar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.01.2018 o 22:13, Razor65 napisał:

Ma ktoś może jakieś case w użyciu? Bardzo lubię oryginalny, dołączony do telefonu

Polecam case od nillkin http://allegro.pl/etui-nillkin-shield-xiaomi-mi-mix-2-evo-folia-i7026080910.html

Leży tak samo dobrze. Jest tylko ciut grubsze. Do tego jest symetryczne, ma na górze takie samo wycięcie jak na dole, więc zakryte są tylko boki, jak dla mnie wygląda lepiej od oryginału. Przez "tarkę" z tyłu trzyma się go dużo pewniej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jakie szkło kupić? Mam już 3 różnych firm i w każdym robi się plama na środku + jedno zbierało syf na aparat przedni bo nie było części przylegającej od spodu . Chce na cały ekran ofc . Jestem ostrożny w użytkowaniu ale szkło się przyda . Dajcie znać co kupić i czemu tak się dzieje . Szkła nie jakieś najtańsze więc nie wiem co kupić.  Pozdrawiam

IMG_20180212_053709.jpg

Edytowane przez Silut
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2018 o 21:18, Silut napisał:

Jakie szkło kupić? Mam już 3 różnych firm i w każdym robi się plama na środku + jedno zbierało syf na aparat przedni bo nie było części przylegającej od spodu . Chce na cały ekran ofc . Jestem ostrożny w użytkowaniu ale szkło się przyda . Dajcie znać co kupić i czemu tak się dzieje . Szkła nie jakieś najtańsze więc nie wiem co kupić.  Pozdrawiam

Jak jesteś ostrożny w użytkowaniu to po co szkło, ja już od kilku lat zrezygnowałem z foli, szkiełek i jak naradzie nie spotkała mnie żadna niespodzianka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja zawsze daje tylko i wyłącznie folie, odkąd ekrany są 2.5d czy różne takie tam to jest amba ze szkłem. Ja bardzo dbam o telefony i raczej rzadko mi upadają więc folia mi w zupełności wystarcza natomiast druga sprawa jest taka, że jak już telefon a raczej wyświetlacz spada na ziemię to 90% czy z folią/szkłem czy bez skończy się zbitym LCD - 10% to szczęśliwy upadek bo też już takie zaliczyłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...