Skocz do zawartości
  • 0

Mi A1 z gwarancją w PL. Parktel Shop?


qwerty7

Pytanie

Witam.
Planuję zakup telefonu do 1000zł. Upatrzyłem sobie Xiaomi Mi A1. Ostatnio przeglądając ceneo natknąłem się na taką aukcję:
http://allegro.pl/xiaomi-mi-a1-black-eu-4-64gb-gw24-vat23-z-pl-i6973133856.html

Na aukcji jest niby napisane, że gwarancja jest realizowana w Polsce, telefon jest na miejscu, a cena jest dość atrakcyjna jak na Mi A1. Wie ktoś może jak to wygląda tam z gwarancją? Z tego co widziałem sklep istnieje od 2012 roku i ma całkiem sporo dobrych opinii na Allegro, "siedziba" w skytowerze we Wrocławiu. Oprócz tej gwarancji zastanawia mnie też napis w nawiasie (5x) czy to są te same telefony? bo chyba nie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli raczej na ich stronie jest błąd i warto im na to zwrócić uwagę w mailu?

Ogólnie mają 3 aukcje z Mi A1 wszystkie oznaczone w nawiasie (5x) 2 aukcje kolor czarny za 979zł (jedna z nich ma dopisane w aukcji ŁADOWARKA EUROPEJSKA NIE PRZEJŚCIÓWKA) i 1 aukcja kolor złoty 1199zł (opis aukcji bliźniaczy - dawniej gold sprzedawane też po 978zł z tego co widać w archiwum).

Chciałbym po prostu kupić telefon możliwie tanio w PL i bez niespodzianek w przyszłości stąd pytam. Co do gwarancji napiszę do nich maila z tym wszystkim co wymienił IT4Geeks.Polska. Jeśli ktoś zna ten sklep i mógłby napisać swoją opinię to byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To nie jest błąd tylko urok allegro i raczej celowe działanie mające przyciągnąć klientów - takie rzeczy, a zwłaszcza gdy jeszcze pojawiają się w tytule oferty to się zgłasza do obsługi Allegro. Nie wiem jak jest teraz, ale dawno, dawno, dawno temu np. przy laptopach, niektórzy sprzedawcy pakowali w tytuł wiele różnych modeli, oferując jakiś bidny... Telefon jest zbliżony do 5x - owszem, ale w sumie to dwa różne modele o istotnych szczegółach. Ty się dałeś omotać, zapewne znajdą się też inni. W tym wszystkim nijak też nie pomaga mnogość modeli jaką mamy obecnie oraz ich nazewnictwo czy przeznaczenie...

Tu temat dotyczący tego sprzedawcy: https://miuipolska.pl/forum/topic/25633-parktel_shop/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wiem co chcesz powiedzieć przez to, że "dałem się omotać" po prostu gubię się już w nazewnictwie telefonów Xiaomi (a to chyba nic dziwnego..) Orjon fajnie to wyjaśnił i teraz wszystko jasne.

Niewiele właściwie wynika z tych opinii o Parktel.. Na Allegro sporo jest też aukcji w podobnej cenie. Czekam na maile z odpowiedziami na temat gwarancji i dystrybucji. Dla porównania jak wygląda gwarancja i dystrybucja w takich sklepach jak proline, sferis i x-kom? Czytałem, że kupowanie tam jest pewne i często polecane na forach stąd pytanie jak u nich to wygląda.

 

Orientuje się ktoś może jak wygląda gwarancja w sklepie MALL.PL? Gdzie jest realizowana, czy na terenie Polski i jaka to dystrybucja?

Edytowane przez qwerty7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chodzi mi wyłącznie o to aby uniknąć sytuacji wysyłki telefonu do Chin do producenta w przypadku wysłania do nich na gwarancję. Niestety tu brakuje wzmianki o Xiaomi, stąd pytanie.

//edit:
W każdym razie zamówiłem, bo szkoda przegapić takiej okazji w tak dużym sklepie.

Edytowane przez qwerty7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@up
Dokladnie :)
Jesli chcesz XMA1 4.64/XRN4 4.64 od np Action to u mnie jest za 1100 zł/950 zł z oficjalnej dystrybucji ( 2 lata na tel oraz na baterie ) lub mam do 30.11.2017 promocje na XMA1 4.64/XRN4 4.64 za 950/800 zl z hurtowni w Czechach ( 2 lata na tel i rok na baterie ) z serwisem u @Zexon72

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Znalazłem chyba w najniższej cenie z oficjalnej dystrybucji  ofertę ze sklepu Apollo (dystrybucja CK mediator) za A1. I teraz mam pytanie czym się różni w praktyce serwis gwarancyjny z oficjalnej dystrybucji i z tej "mniej oficjalnej". Jeśli kupuję w takim dużym sklepie jak Mall.pl (cena niższa o prawie 100 zł) to wtedy telefon jest naprawiany na nieoryginalnych częściach, w lokalnym jakimś serwisie? Sam proces gwarancyjny trwa dłużej? Bo jak mam mieć jakieś problemy to wolę dołożyć te parę złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, IT4Geeks.Polska napisał:

@up
Dokladnie :)
Jesli chcesz XMA1 4.64/XRN4 4.64 od np Action to u mnie jest za 1100 zł/950 zł z oficjalnej dystrybucji ( 2 lata na tel oraz na baterie ) lub mam do 30.11.2017 promocje na XMA1 4.64/XRN4 4.64 za 950/800 zl z hurtowni w Czechach ( 2 lata na tel i rok na baterie ) z serwisem u @Zexon72

Dzień wcześniej pisałem z Tobą na PW i chciałem kupić A1 x2 w takiej cenie to promocji nie było... Teraz już i tak za późno, bo jedzie już do mnie paczka po zakupie w MALL.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, qwerty7 napisał:

Dzień wcześniej pisałem z Tobą na PW i chciałem kupić A1 x2 w takiej cenie to promocji nie było... Teraz już i tak za późno, bo jedzie już do mnie paczka po zakupie w MALL.pl.

To bylo dzien wczesniej, ceny zmieniaja sie z dnia na dzien poniewaz jak biore z hurtowni cos to widze takie ceny a na drugi dzien moga byc inne nic na to nie poradze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 25.11.2017 o 22:39, Nezumi napisał:

Czy to ważne? Mall jest dużym sklepem, jeżeli ma Xiaomi, to albo samo sprowadza, albo ma od ABCData/CKMediator, w każdym razie, to oni martwią się ew. gwarancją/rękojmią, nie ty jako kupujący.

"Telefon pochodzi z dystrybucji europejskiej i objęty jest standardową 24 miesięczną gwarancją.

Reklamacje realizowane są przez serwis zewnętrzny znajdujący się poza granicami Polski. 

Czas reklamacji zależny jest od serwisu, rozpatrzenie nie powinno trwać więcej niż 30 dni."

Takiego otrzymałem maila. Niby duży sklep, ale nie wiem czy naprawy gwarancyjne nie są najprawdopodobniej realizowane w Chinach.. (przynajmniej tak rozumuję zdanie o serwisie "poza granicami Polski" i 30 dniowym ROZPATRZENIEM). Szkoda tylko, że zakupu dokonałem już wcześniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie, faktura jest na mailu (Priloha1.PDF) wysłali ją po tym jak otrzymali wpłatę. Tylko czy w zestawie z tej czeskiej dystrybucji nie powinna być jakaś karta gwarancyjna? Jak coś się zepsuje to ta karta gwarancyjna nie powinna być w zestawie aby gwarancja została uznana? Brat kupował w proline Note 4, kolega w sferisie 4A i oboje mają taką kartę.

Niby otworzyłem opakowanie, a wciąż nie odpalałem telefonu, bo trochę mnie zaskoczyło, że tak mało tej dokumentacji w środku..

Edytowane przez qwerty7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...