ZduneX25

MIUI 7.11.16

Recommended Posts

[mention=37134]Karls[/mention] API2 jest wyłączone do odwołania, wspominał o tym [mention=1160]Acid[/mention] – chyba chodziło o to, że przy włączonym API2 obraz z frontowej kamery był odwrócony "do góry nogami"
Nie. Z obróconym obrazem sobie poradziliśmy. Mod powodował brak focusa w niektórych aplikacjach np. Google Translate.

Wysłane z MI6

@kawosz636 wgrałem ten ROM na RN4X i wszystko chodzi bez zarzutu, za wyjątkiem MMS, które mimo poprawnej konfiguracji APNów raz nie odbiera wiadomości, raz z opóźnieniem a raz wcale, aczkolwiek nie mam pewności że jest to wina ROMu(!).

@Acid wiadomo czy i kiedy uda się ogarnąć ten bug z API2? Miło byłoby móc skorzystać czasem z Google Camera itp.

@JacekBB Też mam problem z baterią.Najgorsze jest to, że po zmianie na rom na którym miałem 5-6h problem nie ustępuje.

• Like 1

Nie chcę nic mówić ale u mnie po dodatkowym wpisie w bulid.pop czy jakoś tam. Działa camera Api2. Jest wyraźną różnica i RAW też zapisuje się i odtwarza.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Może mi ktoś powiedzieć dlaczego po kilku dniach od instalacji aktualizacji, TWRP powraca do ustawień domyślnych?

Miałem tak na Mi4c od przejścia na Miui 9 i teraz na Mi6. Nie ukrywam że trochę mnie to wkurza. 

Edited by maciek04

Dnia 19.11.2017 o 12:19, latet napisał:

OIS -  w 7.11.16 – ręczna kalibracja znów działa b. dobrze. Bez kalibracji – praktycznie nie działa.

Na czym polega ręczna kalibracja?

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post...?

@malina w dialerze wpisujesz *#*#6484#*#* to włączy się menu diagnostyczne, klikasz w prawym rogu trzy kropki, wybierasz Narzedzia, i na dole Kalibracja stabilizacji optycznej i klikasz kalibruj. Oczywiście jeśli masz Mi5.

@zoulza a obraz z frontowej kamery masz normalny czy odwrócony? I jak z ostrością w Google Translate?

@QBAQ obraz frontowej kamery mam tak jak potrzeba. W kazdyn razie bądź co bądź nie jest odwrócony.

I wyraźnie widzę lepszy obraz.

Mogłam mieć to już wcześniej ale zgapilam się gdzieś w temacie a tu że api2 zawieszone do odwołania.

Nie wywala wpisu w biuld.prop.

Z Google translate? skąd pytanie?

17 godzin temu, Acid napisał:

Nie. Z obróconym obrazem sobie poradziliśmy. Mod powodował brak focusa w niektórych aplikacjach np. Google Translate.

Wysłane z MI6

@zoulza a stąd. Mogłabyś sprawdzić?

Nie widzę w aplikacji Google translator niczego co mogłoby mnie zdziwić albo zaskoczyć. Jest ok.
Nawet zmieniłam klawiaturę Xperia na gbord i też tłumaczy od razu wpisany tekst normalnie.
Nie widzę niewyraźnego nic.

• Confused 1

@zoulzahahahahah... Co za nieporozumienie :D

Chodzi o OBRAZ z Google Translatora taka aplikacja (Tłumacz Google) czy wyostrza Ci obraz jak chcesz np. tłumaczyć napisy obcojęzyczne widziane - dajmy na to - na banerach czy plakatach.

W podpowiedzi masz zrzut ekranu o co chodzi.

(zmiana klawiatury i nic niewyraźnego, normalnie post roku chyba :D )

IMG_20171123_170251.pngScreenshot_2017-11-23-17-01-00-960_com.google.android.apps.translate.png

• Thanks 1

Haha bardzo śmieszne. Nie zauważyłam tej opcji
Taki o to zrzut z Google translator.4a1e5881d259f7455e88b41ab9939c6a.jpg

Czyli bug z ostrością już naprawiony? Zobaczymy, może w jutrzejszej aktualizacji będzie odblokowane domyślnie :).

No niby bug poprawiony, ale chyba nie do końca. W Google Camera przykładowo nie można wykonywać zdjęć sferycznych, ani panoramy.

Edit: w/w niezależnie od wersji aplikacji, natomiast modyfikowana aplikacja z HDR+ dla Snapdragona 820 (z forum XDA) nie może połączyć się z kamerą frontową i apka się wysypuje.

Edited by QBAQ

Używa z was ktoś aplikacji IKO od NBP? Miałem płatność NFC i logowaniem palcem, a teraz nie mam? To przez odblokowanie bootloadera?

@QBAQ - czyli trzeba czekać na poprawki jednak.

@Up - może być, że to przez BL. To zależy od banku. U mnie w banku nawet root ich nie obchodzi bo mają zdrowe podejście - to moje bezpieczeństwo nie ich. Ale oczywiście każdy bank ma prawo robić po swojemu.

W Alior Banku w samej aplikacji banku płatność zbliżeniowa mi np. nie działa, wywala monit o bezpieczeństwie, za to Android Pay działa bez gadania. Aczkolwiek to już zasługa ludzi ogarniających xiaomi.eu, bo chyba coś z SafetyNet grzebali i wygrzebali :)

• Confused 1

Miałem tą wersję trzy dni i wróciłem do 7.11.2 z powodu bateri. Tu 4h SOT na tej z drugiego listopada 6h.

Telefon Mi6.

Coś nie zlicza mi zużycia baterii przez Wi-Fi. Zawsze mam na 0,0% (pomimo używania oczywiście).

(bateria/użycie baterii/urządzenie)

Guest
This topic is now closed to further replies.