ZduneX25

MIUI 7.11.16

Recommended Posts

4 godziny temu, mrosi napisał:

W Mi Note Pro, odblokowanie twarzą jest i działa genialnie. Podoba mi się. :)

Na Mi5s też działa szybko i w teście z moimi zdjęciami i znajomymi system się nie nabrał, więc plus. Natomiast takie bajery jak okulary, dziwna mina, nawet czapka już uniemożliwiają odblokowanie, także na pewno nie jest to pełnowartościowe face id, no ale biarac pod uwagę że odcisk palca cały czas jest aktywny to jest to bardzo fajny dodatek i usprawnienie (oczywiście mówię o codziennym użytkowaniu a nie o roli zabezpieczającej)

1 godzinę temu, Olek619 napisał:

Natomiast takie bajery jak okulary, dziwna mina, nawet czapka już uniemożliwiają odblokowanie,

U mnie zdejmowanie/zakładanie okularów nie przeszkadza, także głupie miny ;) (ale może nie umiem robić takich ekstremalnych).

Dnia 18.11.2017 o 18:03, MaxPrime napisał:

Bateria wypada dość słabo na tej aktualizacji. Póki co moim faworytem zostaje 7.11.2

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Witam.Zaczynam przygodę z Mi6,jutro odblokowanie i jazda z xiaomi.eu .Ja sie zastosuje do doświadczonego użytkownika i zainstaluje sprawdzony 7.11.2,tylko gdzie to pobrac z archiwum,bo szukam.Nie moge znależć.

Edited by asior662

@asior662 wybierz na stronie downloadu serwer alternatywny 1, a później na dole, tuż nad wersją (7.11.16) kliknij Root, odszukaj folder 7.11.2 i w nim archiwum z nazwą mi6.

• Thanks 1

Chyba się za mocno podjarałem i coś schrzaniłem...
Mam Mi Mixa 2, odblokowałem bootloader, wgrałem, TWRP, potem ROM od xiaomi.eu i ciągle mieli "Powered by android". Ile to może trwać? Miałem globala MIUI 9(tego co wyszedł w piątek)...

@bolerro Nie wipe, tylko format data - to zupełnie co innego. Przy instalacji z wewnętrznej pamięci jest on niezbędny. Prawdopodobnie ominąłeś ten krok i ci stoi.

Czyli instaluje, wipe data i reboot?

OK. Działa :) UFFFF Myslalem ze zrobilem sobie drogi przycisk do papieru :)

Edited by bolerro
  • Like 1

Niee, tylko wejdź do TWRP, w menu Wipe wybierz Format Data, napisz yes, potwierdź, i jeśli nie będzie błędów żadnych to reboot.

• Like 1

Wejdź w TWRP -> Zaawansowane/Advanced -> Uprawnienia/Fix Contexts -> przesuń suwak i reboot. powinno zatrybić, może to problem z instalacją jest.

25 minut temu, Orjon napisał:

Wejdź w TWRP -> Zaawansowane/Advanced -> Uprawnienia/Fix Contexts -> 

Co to konkretnie robi? Miałem FC sklepu play po świeżej instalacji na Mi6 zrobiłem wipe dalvik i niby pomogło.

Naprawia uprawnienia selinux, czasem się to wali - powoduje to na przykład fc przy niektórych apkach, albo całości systemu...

5 godzin temu, DominikMIUI napisał:

GPS na mi5 zwariował nie działa wgl idę bokiem po tej aktualizacji łapie fixa 30 sekund próbowałem włączyć agps wyłączyć to samo 

A to ciekawe, ja akurat sporo używam GPS i jest wszystko ok, nawet bez AGPS. Zakładam, że łapiesz na otwartej przestrzeni a nie pod dachem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to może jakiś problem właśnie z AGPS. W apce "GPS Status & Toolbox" masz opcję do wymuszanie przeładowania danych AGPS, może to coś pomoże?

10 godzin temu, latet napisał:

Aż zaraz zainstaluję na R4x najnowszy EU i sprawdzę, czy u mnie też sprawi to, że dobre zarządzanie RAM-em odejdzie w przeszłość.

Po paru godzinach testowania stwierdzam, że jest tak jak było, czyli bez zarzutu.

15 minut temu, Karls napisał:

Czyli problem dotyczy tylko mi5? Niby flagowiec a miał by najgorzej działać?

Nie, z pewnością nie tylko Mi5, wielu innych modeli też (np. Mi4c). Dość często ten temat pojawia się na forum.

9 godzin temu, Karls napisał:

A to ciekawe, ja akurat sporo używam GPS i jest wszystko ok, nawet bez AGPS. Zakładam, że łapiesz na otwartej przestrzeni a nie pod dachem? Jedyne co mi przychodzi do głowy to może jakiś problem właśnie z AGPS. W apce "GPS Status & Toolbox" masz opcję do wymuszanie przeładowania danych AGPS, może to coś pomoże?

pierwsze co zrobiłem to ta apka i tak łapie fixa na dworze bo mi5 ma bardzo słaby nadajnik GPS i traci sygnał nawet pod cieniutkim dachem .... koledze na redmi 4A za 300zl lepiej działa GPS niż mi na fonie za 2k XDDDD

Jak dałeś 2k za mi5 to niestety przepłaciłeś. Nawet mi6 zaraz po premierze był do kupienia za jakieś 1700 zł. Wracając do gps to pod dachem też działa choć jak na większości telefonów - najpierw blisko okna trzeba złapać fixa. No i jak masz kilka kondygnacji nad sobą to raczej łatwo może ten zasięg zgubić jak wejdziesz gdzieś w głąb budynku. W mojej ocenie mi5 ma dobrą antenę gps, ale jak czytam takie wpisy jak twój to zaczynam sądzić, że może montowali dwa rodzaje modułów stąd część osób nie ma problemu a innym łapie fixa po kilka minut.

27 minut temu, Karls napisał:

montowali dwa rodzaje modułów stąd część osób nie ma problemu a innym łapie fixa po kilka minut.

na poprzednim firmware łapał sekundę i szedł idealnie teraz łapie fixa po zabawie z agps w ustawieniach ale za to kompas pokazuje źle o 90° ... ale jak zrobię kalibrację kompasu przed wejściem do map to działa dobrze także może się poprawi w ten piateczek piatunio . chyba skocze na lineage os na miesiąc i wrócę jak będzie już wszystko miodzio :)))

Screenshot_2017-11-20-10-32-32-753_com.eclipsim.gpsstatus2.png

Edited by DominikMIUI

Mam okropne problemy z zasięgiem. Wywala całkowicie w podróży, co jeszcze jest zrozumiałe. Ale w centrum Berlina..?
Przez to chyba też bateria wygląda tak, a nie inaczej. Byłem tydzień temu w berlinie i bateria padła mi o 17, a wyjechałem tak jak dzisiaj. O 5:30.713d6dfd49c0c43427cde533014eaf25.jpg0bb149e2571a1955202578464d8f0892.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

witam zainstalowałem blokowanie reklam z zip przez twrp. Polowa stron mi się nie otwiera, jak to odinstalować?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Nie wiemy co dokładnie wgrałeś, więc najprościej będzie przeinstalować system. Do blokowania reklam polecam stary dobry AdAway a nie jakieś krzaki wgrywane przez TWRP ;). Wystarczą mu uprawnienia root, można nawet własne listy wyjątków robić, np. żeby działały linki sponsorowane w wyszukiwarce google.

16 minut temu, ppmuzyk napisał:

witam zainstalowałem blokowanie reklam z zip przez twrp. Polowa stron mi się nie otwiera, jak to odinstalować?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Zainstaluj na nowo ostatni ROM.

Niestety mam nadal problem z połączeniem BT w 2 różnych samochodach.

Po zakończonej rozmowie mp3-ka lub Apple Music przez około minutę haczy i szarpie kawałki.

Potem się uspakaja.

I tak do następnej rozmowy telefonicznej.

Witam,muszę zrobić downgrade do MIUI 7.11.9, jest jakieś archiwum z którego można jeszcze pociągnąć tą wersję?

Guest
This topic is now closed to further replies.