ZduneX25

MIUI 7.11.16

Recommended Posts

14 minut temu, Albin napisał:

Miał ktoś problem z baterią po aktualizacji? Telefon prawie w ogóle nie wchodzi w deep sleep a wakelok detector wyrzuca błąd, że nie można ukończyć zadania i żeby spróbować później... Nawet nie wiem gdzie szukać problemu. Przed wczorajszą  aktualizacją wszystko działało dobrze.

Jakie miałeś Sot wcześniej? Jest problem z deep sleep, ale rozwiązania skutecznego nie ma.

Przy moim używaniu to pewnie coś koło 2-4 godzin ale tu nie o sot chodzi tylko zjadanie baterii jak telefon jest wygaszony w kieszeni. Większość czasu pracuje na 300mhz, czasem się przełącza na deep sleep ale bardzo mało. Przy 10 minutach 300mhz jest jakaś minuta deep sleep, po 30 minutach 300mhz mam 3 minuty deep sleep.

Najgorsze, że coś jest tak skopane, że nawet jak zainstaluje wersję z poprzedniego tygodnia to jest dokładnie to samo. 

U mnie powstał po wrzuceniu wczorajszej wersji. Mam 3 xiaomi w domu i żaden nie miał tego problemu, wszystkie wchodzą w deep sleep a od wczoraj jeden już nie, pozostałych nie aktualizowałem. 

32 minuty temu, Albin napisał:

Dokładnie przy wygaszonym ekranie znika bateria, sprawdzałem na Ido opcje w oszczędzania baterii - Plany - W trybie uśpienia, wtedy faktycznie wolniej znikają % przy wygaszonym, ale Sot i tak około 5-6h, więc kiepsko.

1. Czy ten FaceID jest tym samym co MiNote 3? 

2. Czyli można oczekiwać FaceID w globalu... w przyszłości... ? 

• Like 2

Ja chciałbym usunąć tylko wyszukiwanie "Google" i nic innego. Denerwuje mnie, że często mi się włącza po wciśnięciu home. W sklepie mogę zaktualizować. Kiedyś wydaje mi się, że mogłem zwyczajnie odinstalować.

6 minut temu, preston2009 napisał:

Kiedyś wydaje mi się, że mogłem zwyczajnie odinstalować.

Tzn kiedy? Nie ma takiej możliwości, tylko root.

6 minut temu, preston2009 napisał:

po wciśnięciu home

Byś poszukał w ustawieniach, bo jest możliwości tego wyłączania.

Edited by acocieto

I tu jest problem bo szukałem i nie znalazłem. Znalazłem tylko to że nazywa się teraz "Aplikacja Google". Kiedyś nazywało się to "Google Now" i bez problemu można było odinstalować. Funkcjonalność ta sama tylko wepchane na chama. edit. Było to chyba na androidzie 6.

Edited by preston2009

1. Czy ten FaceID jest tym samym co MiNote 3? 
2. Czyli można oczekiwać FaceID w globalu... w przyszłości... ? 
1. Tak
2. Nie

Wysłane z MI6

• Like 1

I tu jest problem bo szukałem i nie znalazłem. Znalazłem tylko to że nazywa się teraz "Aplikacja Google". Kiedyś nazywało się to "Google Now" i bez problemu można było odinstalować. Funkcjonalność ta sama tylko wepchane na chama. edit. Było to chyba na androidzie 6.
Jest możliwość. Wchodzisz ustawienia>zainstalowane>3 kropki w prawym górnym rogu>domyślne aplikacje>asystent i rozpoznawanie mowy>klikasz "aplikacja asystujaca" (w nazwę, a nie ikonkę) > wybierasz "brak"
  • Like 1
  • Haha 1

Prawda, pomijając słownictwo to z tym ubijaniem aplikacji w tle to jest problem. W sumie jedyna rzecz jaką bym w MIUI zmienił.

Dokładnie, albo piszesz coś na TT, potrzebujesz skopiować coś z przeglądarki, żeby wstawić do posta i po powrocie TT potrafi się przeładować (nie zawsze). Mam wrażenie, że mój stary S4, choć miał mniej ramu to potrafił więcej w pamięci utrzymać. MIUI działa jak by ciągle jakiś tasker w tle chodził i czyścił ram bez potrzeby. Po wyłączeniu optymalizacji pamięci w opcjach programisty jest odrobinę lepiej ale cięższe aplikacje wciąż potrafi przeładować.

Ja w moim MiNotePro nie mogę aktualizować poczty , przesuwam w dół i nic się nie dzieje nie wiem w czym tkwi problem

23 godziny temu, Karls napisał:

Może ktoś ma jakieś tymczasowe tłumaczenie, póki go nie dodadzą oficjalnie? Nie wiem co kliknąć.

Nie, żebym uważał, że wszyscy powinniśmy zacząć się uczyć chińskiego, ale nie jest złym pomysłem poznać te parę znaków na krzyż, aby w takich sytuacjach nie panikować i przynajmniej odróżnić przycisk "OK" od "Anuluj". Dwa pierwsze znaki na przycisku podświetlonym na niebiesko ( 同意 ) oznaczają "zgadzać się".

Aż zaraz zainstaluję na R4x najnowszy EU i sprawdzę, czy u mnie też sprawi to, że dobre zarządzanie RAM-em odejdzie w przeszłość. Tylko wcześniej zrobię pełną kopię TWRP coby łatwo wrócić do obecnego ROM-u (EU 7.10.12), gdzie apki nie są ubijane w RAM nawet przez wiele wiele dni.

Na Mi5 – bez zmian, z RAM jest jak było, czyli marnie, choć jestem tak do tego przyzwyczajony, że nawet już mnie to nie boli.

Ale chyba jest poprawa (od 7.11.16) jeśli chodzi o powiadomienia z Messengera. W zeszłotygodniowym ROM-ie dochodziło tak co trzecie, co czwarte. Teraz chyba wszystkie.

Jak już wielu pisało – to tylko potwierdzę – że znów squrkisyny zabrali 30 fps w 4K i jest 26.

OIS -  w 7.11.16 – ręczna kalibracja znów działa b. dobrze. Bez kalibracji – praktycznie nie działa.

No ja mam Mi5 i z tym zarządzaniem ram-em to jest problem. Nie da się jakoś tego "taskera" zablokować?

• Sad 1

57 minut temu, Karls napisał:

Po wyłączeniu optymalizacji pamięci w opcjach programisty jest odrobinę lepiej ale cięższe aplikacje wciąż potrafi przeładować.

Z moich testów, długotrwałych i wnikliwych, wynika, że to nic nie daje. Efekt placebo.

1 godzinę temu, latet napisał:

Z moich testów, długotrwałych i wnikliwych, wynika, że to nic nie daje. Efekt placebo.

Na Mi5 efekt jest taki, że nie zamyka (zwykle) aplikacji od razu, to znaczy możesz się poprzełączać między kilkoma ostatnimi jeśli robisz to szybko. Ale wystarczy, żeby były 3-5min nieużywane i i tak nie masz żadnej gwarancji, czy się nie przeładują. Także jak by się dało coś z tym zrobić, nawet kosztem baterii to było by warte rozważenia. W końcu zarządzanie ramem jest wymieniane jako jeden z najczęstszych problemów MIUI. Fajnie, że zapobiega to wakelockom ale czemu kosztem wygody użytkowania?

Jeśli ktoś ma problem z ubijaniem to rozwiązaniem(podobno) jest ten moduł dostępny w sekcji download w magisk manager.

3b135640e7221a124414e4d441b68e85.jpg7b4248b9166caa9d338d9a1067e197fc.jpg

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Przepraszam, jak odinstalować albo "schować" jakoś Asystenta Miui? Nie jest mi potrzebny.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

...wiem, że to nie ten wątek, sam z rozpędu któregoś razu popłynąłem nie w tym kierunku ale jeśli chodzi o tłumaczenia, zwłaszcza z chińskiego...

Zwykły prosty google translator w formie aplikacji pomaga.

Ja robię zrzut ekranu, a potem odpalam translatra i sknem zczytuję to co na fotce. Czasem trzeba się nazrzucać screenów ale wszystko działa i na tak podstawowym poziomie pozwala samemu znaleźć właściwe opcje. I po problemie. Screenshot_2017-11-19-14-07-10-.thumb.png.9de9504ffdf56c18a57306f838606fc1.pngPolecam.

• Like 2

powiniscie Cieszyc ktos placi za serwer i komus sie chce tlumaczyc caly system@Acid robi dobra robote i nikt nie kaze przechodzic z tygodniowego na nastepny (;

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

• Like 3

A czy ktoś próbował to na miui? Nie każdy moduł jest kompatybilny lub działa w oczekiwany sposób.

A czy ktoś próbował to na miui? Nie każdy moduł jest kompatybilny lub działa w oczekiwany sposób.
Nawet w opisie jest, że w przypadku miui należy wyłączyć ich optymalizację aby zmiany działały więc raczej kompatybilny. W razie draki wyłączasz moduł i po sprawie, nie ma zagrożenia dla systemu.

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Na MIUI8 jak wyłączyłem optymalizację to zdarzały się (rzadko ale jednak) ścinki także jednak nie do końca to kompatybilne.

GPS na mi5 zwariował nie działa wgl idę bokiem po tej aktualizacji łapie fixa 30 sekund próbowałem włączyć agps wyłączyć to samo 

Guest
This topic is now closed to further replies.