ZduneX25

MIUI 7.11.16

Recommended Posts

Na Mi Max 2 wszystko "działa jak powinno". GPS nadal nędzny, poprawiła się stabilność aplikacji no i tym razem obeszło się bez utraty recovery. 

Tak na marginesie, kojarzy ktoś czy w Miui jest zawarty taki sejf jak w Emui w jego podstawowym menadżerze plików? 

Edited by dasmat
  • Haha 1

@MysticHussar nie, klawiatura xperia już od jakiegoś czasu widnieje w opcjach pod nazwą "klawiatura miui". Co do reklam, to na stronach ładnie przycina, ale w apkach są (np. Transportoid, w WPS office też chyba widziałem)

• Thanks 1

Mnie z kolei denerwuje co innego. Mianowicie pasek statusu ma dziwne tło które znika po zmianie motywu i powraca po jakimś czasie. Jest to o tyle denerwujące, że w takim tapatalk nie widzę zegarka. Przypadłość ta jest od kiedy pamiętam, na miui 8 też chyba tak się działo. Czy można coś z tym zrobić?

Telefon to Redmi note 4xf0be1a9172914b9f7bad97d3a360a041.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Mi5s nie widzę żadnych problemów.
Mam pytanie do użytkowników grzebiących w systemie, dlaczego ustawienia uprawnień aplikacji przez App Ops są zmieniane? Ktoś wie która cześć miui za to odpowiada? Podobna historia jest z Naptime i ustawieniami optymalizacji baterii. Chcę trochę spacyfikować google play services a coś ciągle mi nadpisuje modyfikacje. Dodam, że na los based systemach nie było czegoś takiego więc to musi być coś z miui ;-)

Wysłane z mojego MI 5s przy użyciu Tapatalka

Magic_coin, nie masz czasami zainstalowanej jakiejś apki do śledzenia przesyłek? Z tego co pamiętam, to właśnie któraś z takich aplikacji robiła problem z tym paskiem.

Magic_coin, nie masz czasami zainstalowanej jakiejś apki do śledzenia przesyłek? Z tego co pamiętam, to właśnie któraś z takich aplikacji robiła problem z tym paskiem.
Nie posiadam.

Acid szybkie pytanie odnośnie regulacji głośności podczas rozmowy.
Czy jest możliwość żeby jeszcze ciut przyciszyć ? Na RN4 Global i RN3 SE najniższy poziom jest nadal za głośny. Podczas rozmowy np. w samochodzie pasażer słyszy mojego rozmówcę. Trochę niekomfortowe jest to.

[mention=36430]Magic_coin[/mention] AliExpress Shopping

Faktycznie tą apke mam... wywalam i testuje. Dzięki za podpowiedź.

Edit

To chyba jednak nie to... :/

Po używaniu 1 dzień i przesiadki z wersji z września na mi5, pushe lepiej działają ale jest dziwne zachowanie wifi, musiałem zrestartować telefon żeby nie zrywało 

2 minuty temu, xede napisał:

dziwne zachowanie wifi

WTF?

2 minuty temu, Magic_coin napisał:

Faktycznie tą apke mam... wywalam i testuje. Dzięki za podpowiedź.

Usunięcie apki nie jest rozwiązaniem.

Edited by acocieto

U mnie znowu wróciły podwójne powiadomienia:
5ea715c2e7be4fc085d6a12f498e0c47.jpg

Dodatkowo F-Secure Mobile Security wywala zagrożenie dla MIDrop:
683d3c6247a75c254718f04d85168156.jpg852d24698d2e23a99ecbb8ca3d7dc552.jpg

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Usunięcie apki nie jest rozwiązaniem.
Sugerujesz jeszcze jakieś rozwiązanie? Motyw oczywiście po usunięciu apki zmieniałem.

@acocieto do prywatności czy też bezpieczeństwa aplikacji płatniczych. No ale jeśli telefonu używa się głównie do gier to takie właśnie pojawiają się pytania.

Edited by emarcin

3 minuty temu, Magic_coin napisał:

Sugerujesz jeszcze jakieś rozwiązanie? Motyw oczywiście po usunięciu apki zmieniałem.

Napisałem wcześniej, że nie ma rozwiązania. Możesz tylko kombinować z apkami, z wipe data, full wipe.

3 minuty temu, emarcin napisał:

@acocieto do prywatności czy też bezpieczeństwa aplikacji płatniczych. No ale jeśli telefonu używa się głównie do gier to takie właśnie pojawiają się pytania.

Bezpieczeństwo z odblokowanym BL?

Edited by acocieto

@acocieto Właśnie dlatego kolego sympatyczny mam dodatkowe zabezpieczenie w postaci F-Secure. Poza tym pierwsza lepsza definicja "bootloader ma blokować możliwość nieautoryzowanych aktualizacji" mam rozumieć, że softy xiaomi.eu uważasz za niebezpieczne?

Edited by emarcin

Przed chwilą, emarcin napisał:

Właśnie dlatego kolego sympatyczny mam dodatkowe zabezpieczenie w postaci F-Secure.

Dodatkowe, a jak stwierdzasz, że ono jest zabezpieczeniem skutecznym i do tego zabezpieczenie natywne w miui? Od ilości takich rzeczy nie jesteś bezpieczniejszy i proszę bez przymiotników do mojej osoby.

9 minut temu, emarcin napisał:

mam dodatkowe zabezpieczenie w postaci F-Secure.

Chyba dodatkowe potencjalne zagrożenie. Błędnie działający antywirus jest potencjalnym zagrożeniem, na pewno większym od MiDropa, który wcześniej był elementem systemu, a teraz zrobili jako niezależną aplikację. Tego twój FSecure nie wie, widać nie ma w swojej bazie takiego programu, dlatego uznał za niepożądany, potencjalnie niebezpieczny.

Tylko co to ma wspólnego z tym tematem... Na te wszystkie poboczne dyskusje są dostępne inne tematy czy działy.

@emarcin na sourceforge w trakcie wgrywania paczek nowych romów też są komunikaty o wirusach/niebezpieczeństwie, nie widziałeś? - co więc robisz w tym temacie.

@xede problem z wifi występuje od dobrych kilku wydań.

@abc00 zasygnalizowałem problem którego we wcześniejszych wersjach nie było. Zobacz proszę kto zaczął schodzić z tematu. Z mojego strony koniec już w tym zakresie dyskusji.

@acocieto zrywa sie, nie lapie sygnalu w miejscach w ktorych wczesniej byl bez problemu itd.

@abc00 nie wiedzialem, soft aktualizuje raz na 2-3 miesiace :)

Na Redmi note 3 pro od kilku wydań wifi nie działa jak powinno.. pełny zasięg wifi jest tylko wtedy gdy dotykam telefonem anteny od routera. A gdy odejde na ok 8m to juz nie łapie w ogóle:/

Szkoda ze nasz telefon nie dostanie andka 7.0 co jest dla mnie ani trochę nie zrozumiałe.. korzystam z tego telefonu dlatego że nie ma dla niego na razie innej alternatywy.. w chwili obecnej wszystko co wychodzi z serii budżetowej to snap 625 czyli jeśli chodzi o snapa 650 to jest krok w tył jeśli chodzi o wydajność..

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

@dasmat jest taki "sejf" w MIUI. W aplikacji "Pliki" wystarczy przeciągnąć palcem w dół (mniej-wiecej przez 1/3 ekranu) i pojawi się ukryta kłódka :)

• Thanks 1

Może ktoś ma jakieś tymczasowe tłumaczenie, póki go nie dodadzą oficjalnie? Nie wiem co kliknąć.

d9e222356686a505dbb0e467066d1449.jpg

Edited by Karls

Zrzeczenie się odpowiedzialności i warunki Smart Assistant wymaga zgody użytkownika na Umowę z użytkownikiem i Politykę prywatności. Podczas używania może być konieczne połączenie z siecią i wykorzystanie informacji o lokalizacji. Czy się zgadzasz?

Wyjdź.               Zgadzam się. 

• Thanks 1

7 godzin temu, qulerek napisał:

Acid szybkie pytanie odnośnie regulacji głośności podczas rozmowy.
Czy jest możliwość żeby jeszcze ciut przyciszyć ? Na RN4 Global i RN3 SE najniższy poziom jest nadal za głośny. Podczas rozmowy np. w samochodzie pasażer słyszy mojego rozmówcę. Trochę niekomfortowe jest to.

@Acid @ZduneX25 potwierdzam minimalna głośność podczas rozmów jest niedorzeczna, do tego że rozmowę słyszą osoby dookoła Ciebie to jeszcze trzaski się pojawią, więc jakość połączenia/rozmowy jest kiepska.

• Like 1

Bateria wypada dość słabo na tej aktualizacji. Póki co moim faworytem zostaje 7.11.2

Cześć.

U mnie nie działa jak do tej pory Google przez wciśnięty długo główne menu.

Wyświetla się google ale już nie odpowiada głosowo.

Coś nie tak ? Ale jak to przywrócić ?

Pozdrawiam.

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Oraz pytanie jak włączyć klawiaturę Xperia ?

6 godzin temu, QBAQ napisał:

@dasmat jest taki "sejf" w MIUI. W aplikacji "Pliki" wystarczy przeciągnąć palcem w dół (mniej-wiecej przez 1/3 ekranu) i pojawi się ukryta kłódka :)

Dzięki. Ale to ukryte, znasz może jeszcze jakieś tak ukryte funkcje w Miui? 

Miał ktoś problem z baterią po aktualizacji? Telefon prawie w ogóle nie wchodzi w deep sleep a wakelok detector wyrzuca błąd, że nie można ukończyć zadania i żeby spróbować później... Nawet nie wiem gdzie szukać problemu. Przed wczorajszą  aktualizacją wszystko działało dobrze.

Szkoda ze nie możesz dodać dwóch twarzy. Bo zrobiłem sobie zdjęcie oświetlony i wieczorem już nie działa

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Guest
This topic is now closed to further replies.