Jump to content

MIUI 7.11.16

Recommended Posts

• Replies 235
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Na prośbę użytkowników wrzucam najświeższą wersja HOSTS z AdAwaya do wrzucenia przez TWRP 17-11-2017 Blokada_reklam_hosts_17-11-2017.zip     bez sprawdzania MD5

powiniscie Cieszyc ktos placi za serwer i komus sie chce tlumaczyc caly [email protected] robi dobra robote i nikt nie kaze przechodzic z tygodniowego na nastepny (; Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu

Jest możliwość. Wchodzisz ustawienia>zainstalowane>3 kropki w prawym górnym rogu>domyślne aplikacje>asystent i rozpoznawanie mowy>klikasz "aplikacja asystujaca" (w nazwę, a nie ikonkę)

Posted Images

1 godzinę temu, Heisenberg napisał:

Z przymrużeniem oka podchodzę do tego Face unlock. Niby działa, ale od tego mam odblokowanie Mi Bandem w pobliżu. Zalecam to traktować jako ciekawostkę :)

A skad te obawy? Myslisz ze tak latwo go oszukac? Masz jakies informacje wiarygodne czy sam sobie wymysliles legende ze jest slabe i tylko jako ciekawostke.

Wiem ze gorsze niz paluch ale czy az takie zle aby nie uzywac na przyklad w Mi4c?

@Heisenberg @wyzwolenia dla przykładu u mnie ten cały FaceID odblokowuje telefon na 3 z 5 twarzy w domu, w tym także odblokowuje "na widok" mojego 2-letniego syna i co gorsza żony :D

Ciekawostka fajna, ale funkcjonalność granicząca z żartem. Dobre dla szpanerów co 'majo siajomi lepsze niż ajfon'... 

@wyzwolenia bardzo łatwo go oszukać, to bubel, wydrukuj swoje zdjęcie i sprawdź ;) to takie a'la iPhone X, z tym że iiPhone "mapuje" twarz a tutaj jest robione zwyczajne zdjęcie.

• Haha 1
26 minut temu, przemonk25 napisał:

@plonez na jakim telefonie testujesz? I jaka miałeś wcześniej wersję systemu tak dla porównania? 

mi4c 3/32, wcześniej dev 7.10.26. Na ten moment za wcześnie aby coś stwierdzić, ale zawsze to stable.

Przynajmniej nie będzie korciło, żeby co chwile aktualizować. 

A skad te obawy? Myslisz ze tak latwo go oszukac? Masz jakies informacje wiarygodne czy sam sobie wymysliles legende ze jest slabe i tylko jako ciekawostke.
Wiem ze gorsze niz paluch ale czy az takie zle aby nie uzywac na przyklad w Mi4c?
Używaj jeśli chcesz :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

1 godzinę temu, wyzwolenia napisał:

Przy odblokowanym bootloaderze i twrp każde zabezpieczenie jest mało warte :) Więc zostaje kwestia wygody. 

Zresztą w androidzie żadna nowość. Face Unlock został zaprezentowany wraz z Androidem 4.0 w 2011roku. Nie przyjął się, bo to mega prymitywne było. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history#Android_4.0_Ice_Cream_Sandwich_.28API_14.29

Edited by meccaryn
  • Like 1
  • Thanks 1
Ja myślałem że FaceUnlock jest częścią Androida od zawsze, nie wiedziałem że trzeba coś dodawać, no chyba że w MIUI tego nie było
 [mention=38203]Razor65[/mention] czyli to Face ID by megvii.com to jest to samo co w Face ID OnePlus 5T ?
Spoiler  

Na kacu nie odblokuję.

Wysłane z Mi5

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@Heisenberg @wyzwolenia dla przykładu u mnie ten cały FaceID odblokowuje telefon na 3 z 5 twarzy w domu, w tym także odblokowuje "na widok" mojego 2-letniego syna i co gorsza żony :D

Ciekawostka fajna, ale funkcjonalność granicząca z żartem. Dobre dla szpanerów co 'majo siajomi lepsze niż ajfon'... 

@wyzwolenia bardzo łatwo go oszukać, to bubel, wydrukuj swoje zdjęcie i sprawdź ;) to takie a'la iPhone X, z tym że iiPhone "mapuje" twarz a tutaj jest robione zwyczajne zdjęcie.

ale to nie jest ten FaceID tylko produkt innej firmy

Sprawdz i daj znac czy taki sam syf czy lepszy

Face ID miałem już za czasów Lenovo P780  (które o dziwi jeszcze działa) na andku 4.4. Stąd moje zdziwienie "nowoscią" i pytania retoryczne:

1) Skoro było na 4.4 to czemu nie było na późniejszych wersjach?
2) Działa tak samo skutecznie z tego co mówicie jak na Lenovo (byle gość w okularach mógł odblokowac mój tel.) - więc chyba się nie popisali przy tym "update" samego silnika Face ID i mam wrażenieze zrobione jest trochę na siłę na fali IPhoneX, ale przecież wiadomo że #Xiaomilepsze wiec nie musimy nic udowadniać :). 

Edited by MiuiFan_83

Tak, działa to analogicznie (i równie szybko) do OnePlus 5T, wystarczy, że ekran jest podświetlony i się na niego spojrzy i się odblokowuje. Dla przykładu w samochodzie stojąc w korkach musiałem sięgać na tył do czujnika żeby go odblokować (mi mix 2 na statywie), a teraz jak podświetlił się ekran, to tylko na niego spojrzałem i już. Ot traktuje to jako pożyteczną ciekawostkę.

Dodam , że funkcja odblokowywania twarzą sprawdza sie aż za nad to dobrze :D poważnie. Tak sobie myślę , że na zimę na mrozie będzie to jedna z przydatnych funkcji ;) pozdrawiam 

2 godziny temu, wajs napisał:

Pójdzie przez twrp bez roota.

Tak 

• Like 2
Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...