ZduneX25

MIUI 7.11.16

Recommended Posts

mi 5 działa wszystko kozak tylko oczywiście znowu zepsuli coś co działało na 1 wersji miui9 na mi5 4k ma znowu 26fps a miał już 30 ale znowu zepsuli JAK MOZNA NAPRAWIC COS I ZEPSUC PONIMO ZE MI5 NIE DOSTALA NIC DO APARATU meh

• Haha 1
  • Sad 1

Z przymrużeniem oka podchodzę do tego Face unlock. Niby działa, ale od tego mam odblokowanie Mi Bandem w pobliżu. Zalecam to traktować jako ciekawostkę :)

1 godzinę temu, Heisenberg napisał:

Z przymrużeniem oka podchodzę do tego Face unlock. Niby działa, ale od tego mam odblokowanie Mi Bandem w pobliżu. Zalecam to traktować jako ciekawostkę :)

A skad te obawy? Myslisz ze tak latwo go oszukac? Masz jakies informacje wiarygodne czy sam sobie wymysliles legende ze jest slabe i tylko jako ciekawostke.

Wiem ze gorsze niz paluch ale czy az takie zle aby nie uzywac na przyklad w Mi4c?

@Heisenberg @wyzwolenia dla przykładu u mnie ten cały FaceID odblokowuje telefon na 3 z 5 twarzy w domu, w tym także odblokowuje "na widok" mojego 2-letniego syna i co gorsza żony :D

Ciekawostka fajna, ale funkcjonalność granicząca z żartem. Dobre dla szpanerów co 'majo siajomi lepsze niż ajfon'... 

@wyzwolenia bardzo łatwo go oszukać, to bubel, wydrukuj swoje zdjęcie i sprawdź ;) to takie a'la iPhone X, z tym że iiPhone "mapuje" twarz a tutaj jest robione zwyczajne zdjęcie.

• Haha 1

26 minut temu, przemonk25 napisał:

@plonez na jakim telefonie testujesz? I jaka miałeś wcześniej wersję systemu tak dla porównania? 

mi4c 3/32, wcześniej dev 7.10.26. Na ten moment za wcześnie aby coś stwierdzić, ale zawsze to stable.

Przynajmniej nie będzie korciło, żeby co chwile aktualizować. 

A skad te obawy? Myslisz ze tak latwo go oszukac? Masz jakies informacje wiarygodne czy sam sobie wymysliles legende ze jest slabe i tylko jako ciekawostke.
Wiem ze gorsze niz paluch ale czy az takie zle aby nie uzywac na przyklad w Mi4c?
Używaj jeśli chcesz :)

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

GPS na Redmi Note 4X znowu straszne nędzny. "Latam" kilkanaście metrów obok drogi, po przejechaniu kilkuset metrów dalej stoję w miejscu, fix złapany dość szybko, ale nie do końca w tym miejscu, co powinien.

1 godzinę temu, wyzwolenia napisał:

Przy odblokowanym bootloaderze i twrp każde zabezpieczenie jest mało warte :) Więc zostaje kwestia wygody. 

Zresztą w androidzie żadna nowość. Face Unlock został zaprezentowany wraz z Androidem 4.0 w 2011roku. Nie przyjął się, bo to mega prymitywne było. 

https://en.wikipedia.org/wiki/Android_version_history#Android_4.0_Ice_Cream_Sandwich_.28API_14.29

Edited by meccaryn
  • Like 1
  • Thanks 1

Ja myślałem że FaceUnlock jest częścią Androida od zawsze, nie wiedziałem że trzeba coś dodawać, no chyba że w MIUI tego nie było :)

@Razor65 czyli to Face ID by megvii.com to jest to samo co w Face ID OnePlus 5T ?

Spoiler

Ja myślałem że FaceUnlock jest częścią Androida od zawsze, nie wiedziałem że trzeba coś dodawać, no chyba że w MIUI tego nie było
 [mention=38203]Razor65[/mention] czyli to Face ID by megvii.com to jest to samo co w Face ID OnePlus 5T ?
Spoiler  

Na kacu nie odblokuję.

Wysłane z Mi5

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@Heisenberg @wyzwolenia dla przykładu u mnie ten cały FaceID odblokowuje telefon na 3 z 5 twarzy w domu, w tym także odblokowuje "na widok" mojego 2-letniego syna i co gorsza żony :D

Ciekawostka fajna, ale funkcjonalność granicząca z żartem. Dobre dla szpanerów co 'majo siajomi lepsze niż ajfon'... 

@wyzwolenia bardzo łatwo go oszukać, to bubel, wydrukuj swoje zdjęcie i sprawdź ;) to takie a'la iPhone X, z tym że iiPhone "mapuje" twarz a tutaj jest robione zwyczajne zdjęcie.

ale to nie jest ten FaceID tylko produkt innej firmy

Sprawdz i daj znac czy taki sam syf czy lepszy

Face ID miałem już za czasów Lenovo P780  (które o dziwi jeszcze działa) na andku 4.4. Stąd moje zdziwienie "nowoscią" i pytania retoryczne:

1) Skoro było na 4.4 to czemu nie było na późniejszych wersjach?
2) Działa tak samo skutecznie z tego co mówicie jak na Lenovo (byle gość w okularach mógł odblokowac mój tel.) - więc chyba się nie popisali przy tym "update" samego silnika Face ID i mam wrażenieze zrobione jest trochę na siłę na fali IPhoneX, ale przecież wiadomo że #Xiaomilepsze wiec nie musimy nic udowadniać :). 

Edited by MiuiFan_83

Problem z GP po wygaszeniu ekranu nadal występuje? Apki się instalują lub aktualizują, ekran się wyłącza i pochwali GP jest biały i trzeba ręcznie go usunąć z pamięci i ponownie uruchomić.

@MiuiFan_83 tę opcje w MIUI to można stosować ewentualnie zamiast "swipe to unlock" i tyle :) 

@zielonyBB jak to działa w MIUI, tak jak na tym filmiku z OnePlus 5T co wyżej zamieściłem ? :P 

Edited by slimdick

Tak, działa to analogicznie (i równie szybko) do OnePlus 5T, wystarczy, że ekran jest podświetlony i się na niego spojrzy i się odblokowuje. Dla przykładu w samochodzie stojąc w korkach musiałem sięgać na tył do czujnika żeby go odblokować (mi mix 2 na statywie), a teraz jak podświetlił się ekran, to tylko na niego spojrzałem i już. Ot traktuje to jako pożyteczną ciekawostkę.

Instalował ktoś może 7.11.16. Na redmi note 3 pro? Zasięg wifi naprawiony czy nadal kiepsko?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

U mnie ta aktualizacja usunęła błąd braku synchronizacji z MiFit. Nawet po zrestartowaniu, mimo że byłem zalogowany ciągle pokazywało 0 kroków. To całe Face Id to fajna ciekawostka, miałem już jeśli się nie mylę w LG L70.

Dodam , że funkcja odblokowywania twarzą sprawdza sie aż za nad to dobrze :D poważnie. Tak sobie myślę , że na zimę na mrozie będzie to jedna z przydatnych funkcji ;) pozdrawiam 

2 godziny temu, wajs napisał:

Pójdzie przez twrp bez roota.

Tak 

• Like 2

Słuchajcie, co robię nie tak jak trzeba, że paczka dodatków zdaje się być nie zainstalowana.

Powinienem widzieć klawiaturę Xperia, prawda? Poza tym widzę reklamy w Tapatalk.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Poprawili już tłumaczenie w Smart Assistant? Jestem jeszcze na 7.11.9 i jak próbuję coś zmienić to się pojawia jakieś zapytanie po chiński i w sumie nie wiem co kliknąć.

• Like 1

Takie coś za każdym odblokowaniem na Redmi Note 4 już od poprzedniej aktualizacji. Jakiś pomysł jak się tego pozbyć?

Screenshot_2017-11-17-23-07-00-401_com.miui.home.png

Guest
This topic is now closed to further replies.