kwisatzhaderach

Wydajność na MIUIPolska (MIUI9) znacznie niższa niż na Global Stable (MIUI8)?

Recommended Posts

Chciałbym podzielić się dość nietypową obserwacją dotyczącą wydajności Mi MIX'a, którego posiadam od niedawna.

Telefon kupiłem z MIUI Global stable, który zaktualizowałem (OTA) do najnowszej wersji. W Antutu wyciągał nieznacznie ponad 150 tyś. pkt i wyniki stale oscylowały w tych granicach.

Gdy już udało mi się odblokować bootloader i zainstalować najnowsze MIUI Polska, na czyściutkim systemie telefon wyciąga przeciętnie 115-130 tyś punktów (jeden jedyny raz udało mu się dobić do 140 tyś). Moja Mi 5 3/32 na nowym MIUIPolska wyciąga dość często ponad 127.400 pkt, więc wyniki MIXa, jak na "pełnotaktowanego" snapa 821, są kiepskie.

Szczególnie niska jest punktacja dla grafiki 3D , pozostałe raczej wyprzedzają Mi5, o tyle ile powinny (jakieś kilkanaście procent).

Czy ktoś zaobserwował spadek wydajności na nowszych wersjach MIUI dla MIX'a? Może to jakaś kwestia związana z zarządzaniem energią?

Edited by kwisatzhaderach

Porównujesz Globala Stable, który jest systemem odex, z MIUIPolska który nie jest Stable tylko dev i to deodex. Między tymi wersjami jest dużo różnic, m.in kernel a także z zasady odex będzie szybszy od deodex ale to marginalne różnice. Laguje ci antutu jak w niego grasz?

Wysłane z MI6

Dziękuję za pouczenie, szczerze mówiąc w ogóle nie znałem tych pojęć. Tak na marginesie, to czy Stabilne MIUIPolska jest systemem odex?

A antutu zdecydowanie nie laguje :) Po prostu sama kwestia cyferek mnie dość mocno zdziwiła, a i sporo ludzi, na anglojęzycznych forach narzeka na syntetyczne wyniki MiMixa w testach. Sam telefon ogólnie chodzi pięknie (zresztą ja z Mi5 jestem ciągle bardzo zadowolony).

Problem tkwi w tym, że procesor tego telefonu dość mocno zwalnia pod obciążeniem i w rezultacie, w ciągłej pracy wcale nie różni się nawet od najsłabszego Mi5. 

Na podstawce chłodzącej mojemu Mixowi udało się przekroczyć 150 tyś punktów  na aktualnym sofcie, więc problem chyba nie tkwi ogólnie w systemie.

Wydaje mi się, że plik "thermal-engine.conf" może różnić w globalu stable, może próbował ktoś podmienić ten plik lub coś zrobić z nim jakiś inny eksperyment? Ja mogłem go jedynie na potrzeby "testu" chwilowo wyciąć, i wtedy Mi Mix przekroczył 160 tyś punktów... (choć skutkowało to tym, że się trochę nagrzał - nie bardzo, ale było czuć różnicę, bo to normalnie bardzo zimny telefon pod obciążeniem).

W innych wątkach widziałem, że w Mi5 dość często pojawiał się wątek podmieniania tego pliku i jego "customowych" wersji? 

Ps. chyba mało sprzedało się u nas pierwszych Mixów, bo subforum, w porównaniu z Mi5, raczej nie tętni życiem.

Dnia 15.11.2017 o 09:46, kwisatzhaderach napisał:

Ps. chyba mało sprzedało się u nas pierwszych Mixów, bo subforum, w porównaniu z Mi5, raczej nie tętni życiem.

Mało, oj mało... ;)

Nie mniej osób przywiązujących wagę do cyferek jest bardzo niewiele. Telefon jest szybki, nawet w wymagających grach czy aplikacjach nie laguje, więc czym się przejmować? Kilkudziesięcioma punktami mniej w AnTuTu...?

Guest
This topic is now closed to further replies.