Skocz do zawartości

Wydajność na MIUIPolska (MIUI9) znacznie niższa niż na Global Stable (MIUI8)?


kwisatzhaderach

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się dość nietypową obserwacją dotyczącą wydajności Mi MIX'a, którego posiadam od niedawna.

Telefon kupiłem z MIUI Global stable, który zaktualizowałem (OTA) do najnowszej wersji. W Antutu wyciągał nieznacznie ponad 150 tyś. pkt i wyniki stale oscylowały w tych granicach.

Gdy już udało mi się odblokować bootloader i zainstalować najnowsze MIUI Polska, na czyściutkim systemie telefon wyciąga przeciętnie 115-130 tyś punktów (jeden jedyny raz udało mu się dobić do 140 tyś). Moja Mi 5 3/32 na nowym MIUIPolska wyciąga dość często ponad 127.400 pkt, więc wyniki MIXa, jak na "pełnotaktowanego" snapa 821, są kiepskie.

Szczególnie niska jest punktacja dla grafiki 3D , pozostałe raczej wyprzedzają Mi5, o tyle ile powinny (jakieś kilkanaście procent).

Czy ktoś zaobserwował spadek wydajności na nowszych wersjach MIUI dla MIX'a? Może to jakaś kwestia związana z zarządzaniem energią?

Edytowane przez kwisatzhaderach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz Globala Stable, który jest systemem odex, z MIUIPolska który nie jest Stable tylko dev i to deodex. Między tymi wersjami jest dużo różnic, m.in kernel a także z zasady odex będzie szybszy od deodex ale to marginalne różnice. Laguje ci antutu jak w niego grasz?

 

Wysłane z MI6

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pouczenie, szczerze mówiąc w ogóle nie znałem tych pojęć. Tak na marginesie, to czy Stabilne MIUIPolska jest systemem odex?

A antutu zdecydowanie nie laguje :) Po prostu sama kwestia cyferek mnie dość mocno zdziwiła, a i sporo ludzi, na anglojęzycznych forach narzeka na syntetyczne wyniki MiMixa w testach. Sam telefon ogólnie chodzi pięknie (zresztą ja z Mi5 jestem ciągle bardzo zadowolony).

Problem tkwi w tym, że procesor tego telefonu dość mocno zwalnia pod obciążeniem i w rezultacie, w ciągłej pracy wcale nie różni się nawet od najsłabszego Mi5. 

Na podstawce chłodzącej mojemu Mixowi udało się przekroczyć 150 tyś punktów  na aktualnym sofcie, więc problem chyba nie tkwi ogólnie w systemie.

Wydaje mi się, że plik "thermal-engine.conf" może różnić w globalu stable, może próbował ktoś podmienić ten plik lub coś zrobić z nim jakiś inny eksperyment? Ja mogłem go jedynie na potrzeby "testu" chwilowo wyciąć, i wtedy Mi Mix przekroczył 160 tyś punktów... (choć skutkowało to tym, że się trochę nagrzał - nie bardzo, ale było czuć różnicę, bo to normalnie bardzo zimny telefon pod obciążeniem).

W innych wątkach widziałem, że w Mi5 dość często pojawiał się wątek podmieniania tego pliku i jego "customowych" wersji? 

Ps. chyba mało sprzedało się u nas pierwszych Mixów, bo subforum, w porównaniu z Mi5, raczej nie tętni życiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 15.11.2017 o 09:46, kwisatzhaderach napisał:

Ps. chyba mało sprzedało się u nas pierwszych Mixów, bo subforum, w porównaniu z Mi5, raczej nie tętni życiem.

Mało, oj mało... ;)

Nie mniej osób przywiązujących wagę do cyferek jest bardzo niewiele. Telefon jest szybki, nawet w wymagających grach czy aplikacjach nie laguje, więc czym się przejmować? Kilkudziesięcioma punktami mniej w AnTuTu...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...