Skocz do zawartości

Problem z GPS


TOSO2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam od kilku dni borykam się z tym problemem a mianowicie bez względu na jakiej mapie samochodowej jade zdarza się czasami często ,ze gubi sygnal gps po 5 min znajduje i znow po minucie gubi,mam wgrane miui 17.0.0 wersja stable.Pytanie czy cos jest walnięte bo wcześniej tego nie było,czy mam uaktualnić na inna wersje czy cos w MI 3 przestawić? Z góry dziekuje za wszystkie informacje

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie też gubi sygnał od samego początku posiadania. Wgrywałem różne wersje miui, ale zawsze jest tak samo. Tzn ogólnie GPS działa, tylko co około godzinę używania na jakieś pięć minut gubi sygnał i bez żadnej interwencji (np wyłączania i włączania) znowu odnajduje sygnał. Przyjąłem, że tak ma być.

Wysłane z mojego MI 3W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wróciłem do DEV 4.7.25 i na nim nie mam problemu z GPS.

Miałem takie problemy na DEV 4.8.1.

 

U mnie natomiast jest inny problem przy używaniu Endomondo.

Jadę rowerem Endomondo działa w tle. Jeżeli chcę pyknąć Mi3 foto lub  odbiorę dzwoniący telefon, to system potrafi ubić Endomondo i zliczanie trasy zostaje przerwane.

2Gb pamięci i pomimo to system sobie nie radzi.

W zadanich przeciągnąłem Endomondo na dół i ma symbol kłódki, jednak to nie pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mnie dobija to że na MIUI nie działa mi endomondo. Teoretycznie łapie zasięg GPS, ale po chwili ikona mówiąca o tym że "ustalono lokalizację" znika, endomondo wskazuje "GPS OK", a podczas użytkowania kilometry nie są naliczane..

Jakieś rozwiązanie prócz powrotu do 4.7.25?
Ewentualnie gdzie znajdę tamten rom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś to samo miałem z Endomondo. Zostało zabite kilka razy na trasie 100km. Równolegle miałem ze sobą SGS3 i tam Endomondo na szczęście ani razu się nie zawiesiło. Porwane trasy z Mi3 wykasowałem, zostawiłem całość z SGS3.

 

Kłódka oczywiście jest.

Co dziwne jak używam aplikacji Navime, to jej nie ubija.

 

Dodam, że mam zakupione Endomondo Pro - w promocji dla sieci Play, swego czasu było za 1 grosz.

Tak więc nie jest to jakaś "dzika" wersja, leczy oryginał z GP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem Dev 4.8.8 i dziś biegałem z Endomondo, by sprawdzić działanie GPS, tu fragment trasy:

ibxuVfRKRNB4dS.jpg

dosłownie porażka, poszarpane, po budynkach. GPS wariuje. 

Używając Endomondo na SGS3, dokładnie tę samą wersję, można zobaczyć, którą stroną ulicy biegałem.

 

Coś jest nie tak z samym GPS, nie wspominając już o ubijaniu Endomondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś biegałem 8,5 km. W jednej kieszeni miałem SGS3 a w drugiej Mi3 - dobrze, że mi spodenki nie zjechały ;)

 

Zrobiłem porównanie tras z SGS3 i Mi3 nakładając je na siebie - po exporcie do .gpx.

iQ4W5sXw94vVD.jpg

 

Czerwona to trasa z Mi3.

Muszę przyznać, że po przeniesieniu Endomondo do system/app jest trochę lepiej z jej ubijaniem.

Zamykam wszystkie zbędne procesy przed uruchomieniem Endomondo, tak aby jak najwięcej było wolnej pamięci i wtedy MIUI nie ubija aplikacji.

Działanie GPS, na oststnim DEV, nie jest jednak zbyt dokładne. W powyższym powiększeniu tego nie widać za bardzo nie widać.

Tu powiększony fragment:

ibggG5wME0M6ey.jpg

Czerwona linia (Mi3) skacze, jak nałoży się to na magę Google, to widać niestety jak jest nierówna. Trasa z Mi3 skacze po budynkach, chodnikach i ulicach.

 

Tu Mi3 w nałożeniu na mapę:

iMB1OP1f7oCZ6.jpg

 

 

a tu SGS3:

ibuHxzMUXEV1QG.jpg

 

W podsumowaniu długość trasy na Mi3 to 8,53 km a na SGS3 8.49 km - różnica nie jest więc wielka.

 

Podsumowując nie jest źle, mogłoby być jednak lepiej.

Najbardziej jednak wkurza ubijanie Endomondo przy małej ilości pamięci, więc należy pamiętać o jej maksymalnym wyczyszczeniu przed uruchomieniem aplikacji.

Edytowane przez keiw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zauważyłem ten sam problem ale z aplikacją Runtastic. Aplikacja działa normalnie do czasu gdy zrzuce ja i chce coś innego zrobić. Po powrocie naliczanie jest wyzerowane. Nie wiem jak zaklodkowac aplikacje być może to jest rozwiązaniem. Gdzie można zablokować automatyczne wykańczanie. Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie: uruchom aplikację, naciśnij raz krótko przycisk Home - wrócisz do ekranu głównego, naciśnij i przytrzymaj przycisk Home - pokaże ci się od dołu lista ikonek, aplikacji działających w tle, przesuń ikonkę wybranej aplikacji w dół - pojawi się na niej kłódeczka, to spowoduje blokadę automatycznego ubijania tej apki.

_____________

Pozdrawiam

OsekLtd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Zamówiłem telefonik jakoś zanim znalazłem ten wątek :(

Przyznam że telefon w głównej mierze będzie używany jako fon i nawigacja w samochodzie.

Myslę że w tle janosik a na widoku jakiś sygic itd...

i teraz zaczynam się martwić czy przypadkiem nie będęmiał problemów z GPS?

miałem RedmiNote

tam był sam GPS bez glonass'a i o ile w PL z transmisją danych było bardzo dobrze to gdy się wybrałem do Europy i nie miałem neta to w mojej opinii z oceny bdb gps zszedł na dostateczny minus, w zasadzie chodziło o czas fixa i czasem zgubienie satelit 

często było tak, że zaparkowany samochód i wyjście na kawe z wyłączonym GPS powodowało że telefon znowu kilka minut musiał łapac fixa :(

Jak jest w Mi3? najbliższe miesiące to dla mnie Polska ale wiosna znowu będę się szlajał bez transmisji danych.,.. chyba że znajde sensownego pripajda na kilka krajów :(

 

Druga rzecz odnośnie porównania Mi3 z RedmiNote to kwestia ładowania podczas pracy z GPS.

tam telefon się ROZŁADOWYWAŁ niezależnie jaką miałem ładowarkę w gnieździe zapalniczki

w końcu nawet na 2A ładowarce i nie widziałem róznicy :( telefon ze 100% do 3-5% podpięty na 2A rozładowywał się w 6-7 godzin :(

jak to jest w Mi3?

Gdzieś nie pamiętam gdzie widziałem jakiś wątek poświęcony oryginalnemu kabelkowi do ładowarki że niby róznica...w ładowaniu,

ale jaki sens???? kabel miałbyu ograniczać przepływ prądu???

Zamówiłem na IBG więc będzie oryginał ale już się zaczynam martwić czy to nie jest zamrożone 1000zł.

Dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym z romów był problem ze zrywaniem sygnału GPS, teraz takich problemów nie mam.

Co do ładowania w aucie Mi3 to się nie wypowiem, ale mam na rower lampę AXA Luxx 70 Plus Steady z USB i jeżeli na rowerze ładuję Mi3, to chyba bez problemu można w aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo ubijania ciężkich aplikacji w mi3 polecam tuż przed używaniem takowej wyłączyć synchronizacje automatyczną oraz wifi, uruchomić telefon ponownie, przejść się na moment do toalety albo zrobić inną drobnostkę po czym odpalić endomondo. 1GB wolnego ramu na starcie mi wystarczy do poprawnego działania endo czy nawigacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czyszczę telefon przed startem z Endomondo, ale na rower i tak nie ma gwarancji.

Jak jadę kilka godzina to pamięć zauważyłem, że i tak się zapycha. Dostaniesz SMS, ktoś zadzwoni albo użyjesz aparat do foto i potrafi ubić Endomondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...